Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Jake jede večer zkontrolovat svého dědečka, věci v jeho domku jsou zpřeházené a děda leží za domem se zakrvácenou vidličkou. Nemá oči, a poví Jakeovi, aby jel na ostrov, co je na pohledu a šel do smyčky třetího září roku 1943. Pak zemře. Za kolegyní Shelley uvidí Jake obrovského netvora a žena ho zastřelí. Jake chodí k psycholožce, protože mu nikdo netvora nevěří. Když byl Jake malý, vyprávěl mu děda příběhy o svém životě na ostrově v sirotčinci a ukazoval mu fotografie podivných dětí. Ve školním věku dědovi všechny fotografie vrátil a příběhům přestal věřit, protože se mu spolužáci smáli. Jake dostane k narozeninám knihu, kterou mu zanechal děda, a v ní najde pohled od slečny Peregrinové ze sirotčince. Jake přemluví své rodiče a vydá se s otcem na ostrov, kde najde jen pozůstatky sirotčince. V penzionu se dozví, že jím prolétla bomba při německém náletu 3. září 1943 a nikdo to nepřežil. Jake se další den vydá do vyhořelého sirotčince, kam pro něho přijdou podivné děti, které zná z dědečkových fotografií. Děti ho zavedou do skály, kde je časová smyčka, kterou se dostanou do 3. září 1943. Slečna Peregrinová se stará o podivné děti, je nazývána ymbrynou, protože se dokáže proměnit v ptáka a manipulovat s časem. Úkolem jejím a dalších ymbryn je vybrat bezpečné místo a den a vytvořit smyčku opakujících se dvaceti čtyř hodin. V sirotčinci žijí podivné děti, Ema, která je lehčí než vzduch, neviditelný Millard, Oliva zapalující rukama oheň, Enoch oživující věci, silná Bronwyn a další. Jake zde stráví celé odpoledne až do resetu. Večer před dopadem bomby na dům slečna Peregrinová vrátí čas o 24 hodin nazpět, tak jako každý den. Jake se svěří, jak zemřel jeho děda, a pak mu Ema ukáže fotografie zlých podivných, které Jakeův dědeček lovil ve smyčkách. Jake po něm zdědil dar, vidí netvory, kteří zabíjejí podivné děti a jedí jejich oči. Slečna Peregrinová poví Jakeovi konečně pravdu. Zlí podivní ve vedení s Barronem se při pokusu stali netvory, díky jedení očí podivných dětí se některým z nich vrátila lidská podoba. Barron teď chytá ymbryny a při dalším experimentu s nimi se chce stát nesmrtelným, některé smyčky již byly odhaleny... (TV Prima)

Trailer 3

Fr

,,TY DĚTI MUSÍ BÝT STEJNĚ ŠÍLENÉ JAKO JEJICH ŘEDITELKA. NICMÉNĚ STVŮRY BUDOU MÍT Z POTRAVY RADOST.“… /// Tohle není typickej Burton! Už jen netypickým obsazením. Taky umírněnejma fantasmagoriema, kterejma přistupuje k příběhu, jenž nevychází z jeho hlavy, ale z knižní předlohy. Už ta je plná časoprostorovejch smyček, díky kterejm film není jen další odnoží X-Menů nebo Hrdinů. Ovšem tohle by natočil každej, trochu zručnej rejža. Není to votrava, ale ani Burton. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Ransom Riggs, neznám. 2.) Jsem podivnej. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Enšpígl

Kdysi hodně, hodně dávno jsem viděl film Nekonečný příběh, který mě naučil milovat filmy. Uběhlo mnoho let a já viděl spousty krásných filmů, ale i spousty sraček. V posledních letech jsem však začínal mít pocit, že jediná fantazie, které jsou filmařští kouzelníci je vidina nadité peněženky…. Až jednoho dne přišel Sirotčinec a já při něm zase cítil ten dávno zapomenutý pocit, radosti z každého záběru, dětského naivního nadšení z toho co přijde v příštím okamžiku. Pasáž kdy Jake poprvé prochází sirotčincem a poznává podivnosti podivných děti mohla být klidně nekonečná, protože tolik nápadů, originálních i vtipných momentů na sekundu jsem snad v žádným filmu neviděl. Za všechny zmíním jeden, zahradnický odkaz na Střihorukýho Edvarda, pád veverky, hraní fotbalu, neříkal jsem jeden ? Film nenudí ani chvíli, šikovně střídá dynamické a vyprávěcí pasáže. Některé scény, třeba když se děti potápí k lodi, budu mít v paměti ještě hodně dlouho, něco tak nádherně nasnímaného se nevidí každej den. Takže s euforií a totálním nadšením se dostáváme do finále, do finále který chci vidět ještě jednou, dvakrát, třikrát, no zkrátka budu ho chtít vídat po každý, když na mě přijdou chmurný myšlenky, že jsme ztratili tu krásnou dětskou schopnost snít, představovat si a věřit ve vítězství dobra. Jsem nadšený z toho, že v době filmařských nejistot, tu přece jen jednu jistotu máme, Tima Burtuna, díky za to Time ! A vlastně ještě jedna jistota, Evička je nejkrásnější a nejlepší herečka na světě. ()

verbal

Když čaroděj ze země Koz potká v zemi za zrcadlem Petra Panice, je z toho další idiotská a nudná anglosaská patlanice se sériovou poetikou přihřátého medvídka Pú, kterou z oddělení sterilního krmiva pro nevkusné obézní homosexuály tentokráte nevyexpedoval ani jindy pohádkově temný Tim. V upjatém, po bradu zašněrovaném viktoriánském límci nijak neoslnila ani Evka, protože v mantinelech všeobecné přístupnosti nemohla tasit svůj luxusní páreček nesporných hereckých kvalit. Dvě hodiny takové klišovité otravy by jed na krysy zvládnul za deset minut. ()

Malarkey

Tim Burton se zhostil další hororové pohádky, která mu svým příběhem přímo padla do noty. A také je vidět, jak krásně se v tomhle filmu rochní. Například závěrečná scéna v lunaparku je asi ta nejšílenější scéna, kterou Tim Burton kdy připravil v kombinaci obraz a zvuk. Na druhou stranu jsem měl trošku problém s vysvětlením světa. Popravdě jsem se v těch minulostech a přítomnostech trošku ztrácel a ani po několika dnech od shlédnutí jsem si vlastně v hlavě nesrovnal, jak ta dominka Evička ohýbala ten čas. Na druhou stranu jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Tim Burton se v tomto příběhu zase krásně vyřádil se vším všudy a já měl opět možnost si to využít se vší parádou. Začátek filmu v Americe je přesně jak ze světa Střihorukýho Edwarda, jehož narážky se v tomto filmu objeví víc než jen jednou. Stará Anglie je pak přesně tak, jak byste si dokázali z Timova filmu představit. Svízelná, tajuplná, děsopudná. Všechno v jednom. No co víc dodat. Já byl v tomto ohledu náležitě spokojen. Nechápu tu ale zdejší názory evidentně odborných poradců dvorního šaška Ovčáčka, kteří mají pocit, že Tim svými filmy za poslední léta vyčpěl. Rozhodně s tím nesouhlasím. Naopak. Když točí na svoji zodpovědnost a ne na zodpovědnost velkých studií, je stále radost na jeho filmy koukat. ()

T2

Rozpočet $110miliónovTržby USA $87,242,834Tržby Celosvetovo $296,485,719Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,520,237Tržby za predaj DVD v USA $11,788,170║ Tak to trvalo dokiaľ sa Tim Burton opäť našiel, aj keď miestami pekne drsné, či zvrátené ale má to pre príbeh svoje čaro a miesto. Herecky príjemné zahrané a dejovo podmanivé, prekvapilo. /80%/ ()

• O filmu se uvažovalo už těsně předtím, než byla samotná kniha vydána. (Klarisek_3)
  • Franklin (Chris O'Dowd) sa v bare pozerá na PDC World Matchplay 2014 (profesionálne majstrovstvá v šípkach) medzi Philom Taylorom a Michaelom van Gerwenom. (belinko)