Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Filmyx

Příjemně osvěžující film, hlavně díky neotřelému námětu i povedené výpravě. Vadily mi jen dvě věci: nápadné linky u Evy Green, ve většině záběrů mi přišlo že má jedno oko menší, a pak nejasné vysvětlení jak vlastně smyčky fungují (nebo jsem to jen úplně nepochopila), nemohli by díky nim třeba cestovat do minulosti, a existenci "šíleného Samuela" vymazat?... Zajímavý film! ()

Sara007

Tento film je natočen dle stejnojmenné knihy, kterou jsem hned po jejím vydání přečetla a zamilovala si ji. Proto jsem zajásala, když jsem se dozvěděla, že kniha bude zfilmována a to pod taktovkou mého oblíbeného režiséra Tima Burtona a těšila se, až film dorazí do kin. Když jsem ale poprvé viděla trailer k tomuto filmu, byla jsem zklamaná. Zdálo se mi to celé příliš barevné a veselé, což je přesný opak knihy a dokonce bych řekla, že to bylo zpracováno jako pohádka pro děti. Úplně jsem ztratila chuť se o to dál jakkoli zajímat, natož se jít podívat do kina. Nakonec mi však zvědavost přece jen nedala a film jsem zhlédla. A nelitovala jsem. Film mě naprosto strhnul. Nebyla to žádná pohádka pro děti, ale skvělý, tajemný a temný příběh s prvky hororu, přesně tak, jak bylo popsáno v knize. Sem tam zde bylo i pár lekavých scén, což hodnotím jako kladný fakt. Eva Green jakožto slečna Peregrinová byla excelentní. Nemohla jsem z ní spustit oči, protože mě nějakým svým zvláštním způsobem učarovala. To samé platí i pro Samuela L. Jacksona, který poutal pozornost hlavně děsivým vzezřením. Celkově mě celá temnota filmu bavila a zpracování Tima Burtona nadchlo. Myslím, že tento snímek potěší všechny milovníky fantasy, tajemna, napětí a akce. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdičkami. ()

Ironbeak

Kdyby mi bylo pět let a měl duševní poruchu, tak bych dal 90%-100%. Naštěstí nemám duševní poruchu, tak dávám 5%. Pevně věřím, že lidé kteří tomuto filmu dali víc jak 10%, (možná) nejsou duševně postižení a pevně věřím, že lidé dali víc jak 10% OMYLEM! Jestliže jste tomuto filmu dali víc jak 10% dobrovolně, určitě jste kulturní hovada nebo nemyslící puberťáci! ()

hlos

Tak ten děj bych opravdu nevymyslel...ale pár zajímavých nápadů tam bylo. Není to úplně můj šálek kávy, nicméně natočeno je to dobře. Fanouškem Tima Burtona se ale po zhlédnutí tohoto filmu asi nestanu. ()

blanige

Skvělá ukázka toho, jak vzít skvělou knižní sérii a udělat z ní škvár... Tolik věcí, které knihu dělají tak úžasnou potom ve filmu natolik překroutí nebo raději úplně vynechají, že se s toho stává bída, kterou nezachrání ani Burton... Má to jen jednu výhodu. Pokud bude někdo, kdo uvidí film a bude si chtít přečíst knihy tak si může být naprosto jistý, že se nemusí bát žádného prozrazení děje... ()

Tobias_Sin

Překvapivě nebártnovské. Od tohoto filmu jsem očekával mnohem zajímavější postavy, než které mi byli nabídnuty. Vše zachraňovala Eva Greenová, jejíž postava byla pro mě skutečně šmakózní. Jinak se jedná o Bártnův sirotčinec pro nadané děti, alias xmeni trochu jinak, ale né o moc. ()

Hanzell

Jedno je naprosto jasný - knížka je fantastická, výborná, skvělá, a taky hodně divná... A Burton je taky divnej... Má divnou manželku... Vyžívá se v divných věcech... Točí divný filmy... Mám rád divný filmy... I jeho... I ji samozřejmě... I tohle... Celkem... ()

Marek.Skalka

Ale jo, nakonec dobrý. Nic světoborného jsem od toho nečekal, natož objevné zjištění, že zeměkoule má tvar krychle. Snad proto mě film mile překvapil. Beetlejuice to nebyl, ale blížilo se to. Na filmy se snažím dívat jako kdybych předtím nikdy žádný neviděl. Ne abych hledal chyby, nelogičnosti a další chyby. Nejsem jako Sheldon Cooper, takže když už přijmu fakt, že Superman létá, neřeším, jestli by díky tíhovému zrychlení přesekl padající Lois na tři kusy. A s tímhle filmem je to podobné. ()

aurynn

Nádherně atmosféricky zmáknutý film, který si nebudu chtít pustit na pozadí nějaké činnosti jako podkres, ale budu se chtít opravdu dívat. Tim Burton po několika klopýtnutích a držkopádu či dvou dokázal, že to stále umí. Oceňuji že ve filmu je mnohé co není vidět na první kukanec a přesto, že za hodně vděčí své kvalitní předloze, převádí jí na plátno stylem který vtáhne. Tohle není jen film na jedno zkouknutí do kina, ale i do Vaší videotéky. ()

Evanlyn

Na tenhle film jsem se hodně těšila, ale popravdě mě hodně zklamal. Film začal docela dobře a skoro do půlky to šlo, ale před koncem to šlo hodně dolů. Konec byl sice docela fajn, ale celkový dojem docela sklamání. Od Tima Burtona jsem čekala víc. ()

Verdolin

Úplně něco jinačího, zase nový svět, který chvilku trvá pochopit, ale klidně by to mohlo mít i několik pokračování a s chutí bych s na ně podívala. Pro mě nový objev Asa Butterfield mi v tomhle filmu přestal vadit, změnila jsem na něj názor a myslím, že v budoucnu bude mít dobrý filmy, uvidíme. Každopádně siročinec, skvělá Eva Green, hodně zajímavý nápad, mě vždycky berou zvláštní schopnosti, takže už to mě ovlivňuje, divák se zde všechno dozvídá spolu s hlavním hrdinou, který je novým světem nepolíben a až postupem času zjistí, jak velkou je jeho součástí, ještě k tomu přidejte cestování v čase, skvělé. ()

Orech

Na mňa tento mix desov z "Faunovho labyrintu" a časť dejov akoby z Narnie prevzatých nezabral. A pardon, zabudla som na X-menov. U Serebra by si viac užili než v časovej slučke, z ktorej nik tam nemal psychické poruchy - mimochodom, tiež jedna zo slabín logiky scenára.. ()

pretorij

Tak to byl des. Mozna jsem udelal chybu, kdyz jsem nechal bezet ceskej dabing, ale i tak si nejsem jist, jestli by se to vyhnalo alespon na 2* ()

aneta105

Nebudu létat kolem horké kaše, měla jsem větší ambice, aale na konec se z toho vyklubala pohádka na dobrou noc. Netvrdím, že to bylo špatný, ale čekala jsem něco ve stylu Harry Potter, a nakonec to byla Anenka v Říši divů, Peter Pan a trochu jsem tam našla i Ospalou díru, 60%. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona