Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

kolly13

Pěkný kontrast dvou světů s pohádkovým přesahem. Ale nesedlo mi to, trošku umělé a přetažené, až skoro odlidštěné od předlohy. ()

bonovox

Príjemné spracovanie slávnej detskej predlohy. Hlavne prvá polovica je úchvatná, škoda zbytočne akčného záveru, ktorý podlieha súčasným trendom, inak je však Malý princ jedným z naj animákov roka. ()

MrsTecka

Film jsem toužila vidět už od traileru, který na mne zčistajasna vykouknul. Ze začátku bych čekala, že to bude příběh jako z knížky, nic víc, nic míň. Jenže režisér Mark Osborne chtěl něco víc. Malebný příběh o holčičce, která očividně neměla moc kamarádů, jelikož se o žádném nezmiňuje. Stejně jako tato informace je tajné její jméno, které ve filmu nebylo vyřčeno ani jednou. Postupně se dostáváme k podstatě knihy, na které je celý film založený. Film je prokládaný fázovou animací, která se hodně povedla a musela dát docela práci. Je vidět, že si tvůrci dali záležet, na konci nejde nebrečet dojmutím. Můj nejoblíbenější animovaný film. ()

enter.

Škoda, že se film netočí více kolem knihy. Dal bych jinak plný počet hvězd. Chtěl jsem dát nejdříve 3* kvůli hloupému konci, který tam neměl vůbec co dělat, ale rozhodl jsem se přidat ještě jednu abych ocenil "normální" humor od dnešních výplachů mozků, jenž se v dnešní době dětem pouštějí v televizi. ()

Themyth

Najlepšie spracovanie Malého princa, ktoré bolo doteraz vyrobené. Klasický Saint Exupery, zmiešaný s niekoľkými originálnymi nápadmi. Na druhej strane, alebo ruka v ruke s tým bábkové predstavenie zmiešané s počítačovou animáciou. Príjemné pohladenie očí aj duše. ()

Horác

Knížku jsem nikdy nečetl (fakt). Kvůli neustále někde sdíleným "moudrům" z ní je mi spíš protivná. Ale na film jsem se shodou náhod s dětmi podíval. Pro děti to nakonec bylo moc složité a nepřehedné, tak jsem si to asi užil nejvíc z nás všech:) I podnět k zamyšlení jsem si z toho vzal, ale neřeknu jakej. A celkově by možná stačilo říct: Bylo to krásné a dojemné. ()

panki9922

"Nechať sa skrotiť znamená, že možno budete aj plakať." To som tak jedno popoludnie pustil krstným deťom rozprávku a dopadlo to tak, že som dej hĺtal snáď dvakrát viac ako oni. Krásne dojemné, s myšlienkou a výbornou hudbou, ktorá kľúčovým scénam dodáva čosi naviac. ()

Fender

Malý princ je pro mne jednou z nejoblíbenějších knih a považuji tento příběh za jeden z nejkrásnějších, jelikož obsahuje plno pravdivých myšlenek. Proto jsem byl na tento film velmi zvědavý. V první polovině jsem z toho měl rozporuplné pocity, protože jsem si uvědomil, že se film neopírá faktičtěji o předlohu a rozvíjí v podstatě samostatnou dějovou linku, která se jen lehce opírá o příběh Malého prince. Byl jsem zvědav, jak se bude vyvíjet druhá polovina a zkrátka se to vyvíjelo stejně mimo předlohu, což zkrátka ztrácí původní myšlenku Malého prince. Avšak nakonec mi zas tolik nevadí, jakým směrem se film dal, je v podstatě originální a vyvíjí svůj příběh, který se lehce odvíjí od myšlenek předlohy, hlavně tedy předně střetem dětského a dospělého světa. Navíc film má velmi povedenou vizuální stránku, takže film oceňuji a je dle mého solidní, ač je oproti knize velmi doslovný. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

ChamesJames

První polovina filmu byla hodně super, mělo to své kouzlo. Od doby, kdy jde hledat prince, tak to  šlo z kopce dolů a přišlo mi, že to byl úplně jiný film a to už se mi tolik nelíbilo. Musím ale pochválit hudbu, která je povedená. 6,5/10 ()

PTuranyi

Vizuálne originálne a emotívne silne rozvinutie príbehu Malého princa zabalením do príbehu dievčatka, ktorej ambiciózna matka nalinkovala celý život. Pod vplyvom starého suseda však dievčatko začne meniť a Malý princ sa tak stane súčasťou jej života a jeho svet sa stane jej súčasťou, takže sa môže vydať na cestu nájsť ho. Malý princ už ale vyrástol a zabudol na svoje detstvo. Prelínanie sveta fantázie pokračuje a naberá dramatické rozmery súboja dobra so zlom, nudy s fantáziou, detstva s dospelosťou, lásky s biznisom. Produkcia je vynikajúca a z každej emócie vyťaží maximum. ()

KikiNetka

Dospělák ve mně měl strach. Malé dítě se strašně těšilo. Bála jsem se zklamání, jelikož se jedná o niternou záležitost. Dětská mysl vyhrála! A nejen na plátně. První ztvárnění, které dokázalo v sobě uchovat tu pravou myšlenku a vlastně celou filozofii této knihy. To vše zaobalené do atraktivního obalu, který jsem mileráda pomalu, stužku po stužce, otvírala a nabývala dojmu, že je to vážně dokonalé! Dalo by se jít asi ještě více do hloubky, ale proč vlastně? Ať každý to své nalezne sám a myslím si, že lepší materiál (vyjímaje samotnou knihu) by těžko hledal. ()

kaliakra

Do kina som šiel na smrť vystrašený. Pixarovské dievčatko a bradatý úchylák v Malom princovi - WTF? Ale keď sa film začal, každou minútou obavy mizli a striedalo ich nadšenie, ktoré dodnes nepoľavilo. U mňa lepšie ako preceňovaná pixarovka V hlave. ()

Shaman1135

No, film za mnou a mám trochu zmiešané dojmy. Áno, Malý princ, takže nedalo sa čakať šaškovanie a tony humoru, ale aj tak som v polovici filmu rozmýšľal, či som si nepomýlil sálu. Ale pokiaľ človek presvedčí sám sebe, že nejde o animak, ale odávku filozofie v animovanej podobe, tak si film naozaj užije. Pozitívum určite soundtrack. Mínusom posledná pol hodina, za ktorú by Exupery asi niekoho nakopal. ()

PotatoCZ

Viděl jsem v kině, s českým dabingem. Po vizuální stráce špička - pěkné rozdělení knihy od filmového příběhu. Byl jsem s kamarádkou, oba jsme hleděli, kolik je i pro 17 letého člověka v té knize ukryto věcí. Jinak předlohu jsem četl jako malý, a až dnes pochopil celkový smysl díla. 90% ()

Kamil111

Odvážná adaptace, která má své slabší chvilky a během sledování vyvolává otázky, proč právě takto a zda by to nešlo jinak a kolik hvězdiček si zaslouží. Ale na konci jsem byl prostě udolán formálně i obsahově skvělým převedením původní předlohy (která tvoří jen menší část filmu), stejně jak novým příběhem vystavěným kolem ní. Frantíci se opět vytáhli a celkový dojem vyladili i vynikajícím obsazením hlasů (originál je v angličtině, francouzský dabing je o poznání slabší). Film ve své nadstavbě vypráví příběh sice mnohem polopatičtěji a méně poeticky, ale stále dostatečně inteligentně, a společně s původním jádrem dává dohromady nejlepší animák roku. V hlavě se mu nemůže rovnat. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie