Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

campix

Rozhodně nejosobitější animovaný film, který jsem mohl během letošního roku vidět. Osborne vzal legendární příběh Malého prince od de Saint-Exupéryho zasadil ho do dnešní doby a ještě ho o malý kousek obohatil. Otázkou bylo jak to bude fungovat a rozhodně to funguje skvěle. Vše je na svém místě. Kvalitní animace, kouzelný děj, roztomilosti na každém kroku. Navíc má Malý princ schopnost vás vtáhnout do děje a naprosto okouzlit. Jaké by to bylo, kdyby Malý princ dospěl, to se zde každopádně dozvíte. Kvalitně provedený animovaný film, který rozhodně dokáže zaujmout jak děti tak dospělé. Škoda jen, že neproklouzl do Oscarových nominací a V Hlavě tak nebude mít výraznějšího konkurenta. ()

zette

Na Princovi nejvice ocenuji onen kontrast mezi maminkou a sousedem. Pekna animace a hudba, to uz je u podobnych filmu ale standart. Misty jsem se trochu nudil, cekal jsem trochu vice. ()

blitzer

Knižní předlohu jsem zrovna nedávno četl, takže pro mě příběh malého prince nebyl neznámý. Líbilo se mi, že scénáristi pojali film tak, že Exupéryho knížku vložili do jiného příběhu a vlastně tak přetavili moudra v ní obsažená do světa hlavní hrdinky. I po formální stránce bylo toto pojetí skvělé, protože obě vrstvy filmu byly odděleny odlišným typem animace. Z postav mě nejvíc dostal plyšový lišáček, který byl roztomilý a vtipný zároveň. Příjemný byl i anglický dabing, zejména Jeff Bridges v roli letce byl skvělý. V neposlední řadě musím ocenit hudbu, která mi v občas připomínala motivy z československých filmů (a her:-)) pro pamětníky. ()

URBAN

Dlouho jsem se na tento film těšil, jelkož jsem četl knihu. No četl poslouchal jsem audioknihu, ale nicméně mě Malý princ zaujal a říkal jsem si že taková filmová verze by mohla být skvělá a ona I je jenže má to své mochy. Jako film je to báječné jak po technické stránce jako jsou efekty, animace, propojení příběhů a take schema postav a take je to skvělé po ostatních stránkách, jenomže v jedné stránce pokulhává a to vážně a to ve stránce ve které by měl spíše vynikat a to ztvárnění předlohy. Sice máme tu co by tu mělé být, jenže je to ztvárněno tak něják v kostce a to je velmi špatně , protože to co dělá Malým princem Malým princem není ztvárněno tak jak by mělo být. Možná je to chybou autorů a to režisérem a scénáristy, kteří sice vytvořili skvělý příběh, jenomže není ztvárněn tak jak by měl být. A ikdyž tento film spíše poppisuju jako nekvalitní kousek není to tak, protože tento film boduje po všech stránkách, jenže po té hlavní velmi pokulhává a to mě zamrzelo. Nicméně vedlejší příběh Malého prince je zpracován skvěle a to i chararaktery postav včetně animace, která byla naprosto skvělá a řekl bych že až dechberoucí. Nicméně jako film to hodnotím kladně, ale jako zpracování mojí oblíbené knížky spíše záporně. ( 12.12.15/Cinema City/Sčítání lidu:22 ) ()

Radiq

Docela divny. Já být děcko, tak to asi nepoberu skoro vůbec a být dospělej, tak mě to taky nebude bavit. A hle, já už su dospělej a nenašel jsem tam ani takovej ten univerzální dobrej animáckej humor, ani nic jinýho, co by mě zaujalo. Jo, samozřejmě, že to těží z originality originálu, ale vsadím se o tisíc prstů na noze, že v tomhle případě platí: lepší číst, než vidět. Ale protože mě nikdy nelákalo si to přečíst (a tenhle film tomu taky moc nepomohl), asi si to nikdy nepřečtu a pravděpodobně se Malému princi vždy vyhnu. Leda že bych byl na opuštěnym ostrově a tohle bylo jediný, co by tam bylo... ()

tatanapope

Přiznám se, že s knihy už si nepamatuju zhola nic, ale pohádka dle toho, co představovala, a sice že bychom neměli zapomínat snít a fantazírovat byla pojata pěkně a právě z onou fantazií zkrátka trochu jinak. Byla pojata pěkně, mile, vtipně a mě se velmi líbila. ()

LordSnape

Tak jsem si nakonec řekl, že se na to podívám. No je to taková hodně volná adaptace. Scény s Malým princem, kde je grafika a dialogy jako z knihy je fantastická, zatímco příběh o holčičce, která hledá své dětské já a starý pilot jí uvádí do světa pohádky a filosofie slabší a ze začátku mě štvala..... No, druhá půlka už si žije vlastním životem a režisér se snaží obě linie spojit a docela se mu to daří, tak jsem se nadto povznesl, že to nebudu řešit, páč kniha je prostě tenounká na tak velký film. Ke konci jsem si říkal, že nebudu bulet, ale tekly mi slzy jako hrachy a řval jsem stejně jako u knížky, která není aspoň tak děsivě smutná a depresivní, ale to je dané hlavně dobou jejího vzniku. ()

LiborGondek

Číst Malého prince mě opravdu extrémně nebavilo, taky jsem to dlouho nevydržel. Ani poslech čtené verze nebyl o moc lepší. Ono to bude asi tím, že je to podle mého názoru prostě blbost, která za to nestojí. Antoine de Saint-Exupéry byl génius, kterého asi nikdy nepochopím. Nicméně, tohle je první alternativa, která se dala snést až do konce. Myslím, že 3* je vzhledem k výše uvedenému až neuvěřitelný úspěch. ()

Mrkvič

Frantíci se teda předvedli. Animace nádherná. Jednoduchá, ale místy rafinovaně. Když se zkušené oko zaměřilo na detail, byl tam. K tomu navíc ty snové pasáže. To musí srdce českého diváka, odkojeného animacemi mistra Zemana, poskočit radostí. Se stejnou pečlivostí a laskavostí se žabožrouti chopili i svého klenotu od Exupéryho. Je to takové jakoby pokračování a od začátku do konce se snaží být své předloze vyrovnaným partnerem po stránce emoční a hlavně při kritizování současné společnosti. Já měl problém pouze s pasáží hledání Malého Prince, která oproti zbytku měla najednou pomalejší tempo a ztrácela tu dětskou kouzelnost. ()

LadyPupu

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury si zasloužilo lepší zpracování. Tajemství čisté lásky, dobra a krásy nevyznívá ve filmu tak intenzivně jako v Exupéryho literární předloze. Alespoň pro mne. ()

Lachtaan

Další z rozrůstající se skupinky filmů, k jejichž zhlédnutí mě dohnala maturitní četba. Už jen kvůli animaci a většímu presu na menší obecenstvo je každému předem jisté, že nalezneme nemalý odklon od knižní předlohy. Ta je přeci jen vyprávěna dosti jednoduše na velmi malém počtu lokací a takto sebevědomý francouzský animák nemůže zůstat po svou podelší stopáž knize až v takovém měřítku věrohodný. Knížku jsem přelouskal rychle a stále si ji i po roce v rámci možností pamatuju, ale doufám, že mou osudnou u zkoušky nebude. Film se jí místy snažil podobat, v obecném měřítku si z ní vzal ovšem jen hrubý námět a jinak jsem se většinu času divil, co za rodinnou pochybnost jsem si to vlastně pustil. I když se mi kniha po nějaké době a častém omílání v mém okolí nemálo zhnusila, oproti filmu, který ji měl za pomoci vyhlazeného vizuálu a zvučných hollywoodských jmen adaptovat, je stále zajímavým uměleckým počinem. Toť raději vše k Malému princovi ve všech jeho divných i nesnesitelných podobách. ()

tomxxx

Škoda, že otrocky nepřevyprávěli knihu a přidávali další příběh. Animace s prostředí Malého prince je dokonalá, výtvarné pojetí originální, ale zároveň ctí předlohu, proto by si zasloužila svůj film bez malé holčičky a 3D animace. ()

hroubek

Malého prince znám, ale nikdy jsem si k němu nenašel cestu, abych si ho přečetl. Když, jsem uviděl první ukázku na film, tak jsem byl po konci ukázky velmi nadšený a chtěl jsem to bezpodmínečně vidět, protože jsem věřil, že dostanu výborný animák, který bude mít přesah. A ono to skoro vyšlo. Na filmu dělali zodpovědní a zkušení lidé a je to vidět. Problém je pak s příběhem, který nedokáže správně gradovat. Úvod je perfektní. Krásné představení světa, postav a vnitřní logiky, na které film stojí. Film krásně využívá toho, že má v určitých částech rozdílnou animaci, která nejenže do filmu perfektně pasuje, ale dokáže velmi příjemně potěšit svojí jinakostí. Z filmu je cítit, že se tvůrci kochají s každou scénou, gagy a vyprávěním pohádky o Malém princi. Všechno krásně šlape dokud nepříjde konkrétní zvrat. Najednou se stane, že se film vydá trochu jiným směrem, než jakým jsem čekal. Nejde o to, že by to nefungovalo, protože to stále funguje, jen mě to nesedlo k tomu předchozímu ději. Je to malinko škoda, protože kdyby se pokračovalo v tom co naznačil předchozí děj, tak by to bylo mnohem lepší. Na druhou stranu neznám do detailu předlohu, takže nevím do jaké míry je závěr ovlivně předlohou. I přes tohle drobné zakopnutí lze bez problému říci, že se Malý princ hodně moc povedl. ()

Yoda sama

Najdospelejší (a asi aj najkrajší) rodinný film tohto roku, vôbec nie paradoxne od Francúzov. Na toto neberú rodičia deti ale skôr deti rodičov. ()

ivo333

Krásny film, ktorému sa podarilo zachovať magickosť a dvojzmyselnost z knihy, čoho som sa celkom obával. Na konci v kinosále neostalo ani jedno oko suché :) ()

VanTom

Měl bych si doplnit základní vzdělání a Malého prince si konečně přečíst. V této adaptaci totiž figuroval v krátkých úsecích jako "příběh v příběhu" (na rozdíl od okolního moderního CGI v báječné stop-motion animaci), který však neznalému své inspirativní myšlenky sotva letmo nastínil. Filmařská interpretace je pak omezila na obohacování dětské fantazie / hravosti / zvědavosti a odsuzování konformity šedé, kariérní společnosti: "Dospívání není problém. Zapomínání je." Krásné poetické, magické i vizuální momenty se tu našly, ale celek mě příliš nebavil a nepovznesl (a děti si z něj pravděpodobně odnesou ještě méně). ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie