Predestination

• Česko Paradox času (více)

bartias

Z cestování časem a filmů o něm se jednomu vždycky zamotá hlava i se všemi časovými paradoxy. Spierigovi se aspoň drží v hranicích, které si předem vymezili, i tak se jim daří zlehka překvapit, ale ještě víc napínat a bavit. 7/10 ()

flyboyeda

Paradni scifi se skvelym napadem a moc hezkym pribehem. Docela fuska se v tom neztratit, prestoze vyvoj se paradoxne dal docela odhadnout, ale stalo to za to uz jenom pro ten pribej Jane/Johna samotny. Tvurci predvedli mimoradnou hravost. Mozna jen trosku skoda, ze nepridali treba 15 minut a nerozvinuli o neco vice linii bombera. Kazdopadne presne film podle meho gusta. ()

aniabo

Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že ten film je hodinu a půl posraná nuda, kterou lze odvyprávět (s trochou skills v naraci a střihu) za patnáct minut bez debilního voiceoveru a zdlouhavých pasáží (ženy s modrou čepičkou co se perou, wtf?) Že je to klasická time-loop paradox sračka, která počítá s tím, že ethan hawk se zachraňoval v minulosti ještě před strojem času, tedy před tím než se mohl v čase vrátit? Tell me že je to prequel boyhoodu a možná upoutáte moji pozornost. ()

StanislachKo

Úplne pekelný storybuilding, ktorý zo začiatku navodí ten pocit, že film sa asi sotva bude dať pochopiť a ktorý pozvoľna vyústi do krásne naservírovanej pohodlne stráviteľnej pointy. Kedy to všetko do seba zapadne. Presne podľa môjho gusta. Jediný mínus vidím v tom, že záverečná pointa vypláva na povrch o niečo skôr ako by chcela. A keď už nastúpi majestátna hudba, slowmotiony a zoomy zameriavajúce jednotlivé detaily, aby sme konečne POCHOPILI, to poznanie máme už nejakú dobu za sebou a tým pádom ide relatívne do prázdna... Škoda preškoda! Málo chýbalo, aby som si konečne nejaké súčasné sci-fi vychutnal bezo zbytku. ()

Radiq

Jestli někdy někdo nevěděl, co je to časovej paradox, tak tenhle film je král paradoxů, takže i pokud jste někdy viděli film o cestování časem a přemejšleli jste, co by kdyby, tohle vám může dát až absurdní odpověď a taky možnost nesmyslnosti celé koncepce, že cestování časem je možné. Největším paradoxem paradoxně je to, že Sarah Snook jako chlap vypadá jak Leonardo DiCaprio (možná i Jodie Foster), což mě v vede k domněnce, jestli neni možny, že DiCaprio pro Sarah Snook ve skutečném světě je to samy, co postava Ethana Hawka pro postavu Sarah Snook ve filmu. Ééé... takže to neni možny, i když sci-fi by to bylo pořádně ujety. Můžu říct, že i když filmy o cestování časem nemusím, tohle mě docela dostalo a poněvadž jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, docela jsem si to užil a hlavně jsem si řikal, že to je psycho a to už je fakt ujety a co víc se může stát, no docela jsem se divil... do určité chvíle. Pak to totiž do sebe tak nějak vše zapadlo a stalo se to těžce předvídatelným. Co nemůžu dál vůbec pochválit, je to, že namaskovaná Sarah Snook jako chlap vždy vypadala jako ženská, i kdybych se sebevíc snažil představit si, že je chlap. Prostě se to nepovedlo (a možná by bylo jednodušší udělat z nějakýho chlapa ženskou... nebo holt vybrat jinou ženskou, která se líp maskuje na chlapa). ()

stOKYi

Najväčšie psycho scifi o cestovaní v čase aké som videl. Čudný film a o to viac sa čudujem, že sa nestal kontroverznejším. ()

URBAN

Nezaujalo mě to. Začátek měl svůj potenciál, ale potom se to seřítilo tam kde nemělo. A celkem jsem se u toho ztrácel navíc jsem moc nechápal že někdo do filmu implementovat nějákou dvoupohlavní ženu, která mi jako chlap připadala stéjně jako žena, kdyby neřekla že je chlap tak si myslím že je ženská a nebo druhá možnost lesba. Nicméně Ethan Hawke je celkem sympaták jen ho dali do špatného filmu a film je taky dobře natočen. Jen mi příjde že příběh mohl být trochu jiný. ( 15.8.16/MAC ) ()

Sabrewulf odpad!

Abnormálně zhovadilá a nelogická slátanina. Pokud patříte mezi lidi, kterým u Terminátora jedničky vadí, že se přece Johnův otec nemůže narodit až v budoucnosti, tohle vás bude urážet neskutečně. To už ani není o žádných paradoxech, to už tvůrci schválně plantají páté přes deváté, poněvadž čím víc zapletené to je, tím trdší erekci mají. Navíc je to až směšně předvídatelné. Pokud se totiž celý film motá jen kolem dvou postav a při vyprávění příběhu z minulosti některým klíčovým charakterům nejde vidět do ksichtu, i průměrně inteligentnímu divákovi musí být jasné, že to ve výsledku bude některá z těch dvou postav. A pokud vás tam přece jen něco překvapí, je to jen proto, že jste si říkali, že tvůrci přece nemůžou být takoví degeni, aby to tam dali. A oni degeni jsou. Nu což, to by nebylo tak hrozné, hodím odpad a těšilo mě, něco jako když by jste na ulici šlápnuli do hovna, otřeli si podrážku o patník a šli dál. Jenže úplně zůstává rozum stát nad tím, že pětihvězdičkáři zde mají z toho šlápnutí do hovna neskutečnou radost a ještě ho po sobě mažou. Jinými slovy, nenašel jsem jediný pochvalný koment, který by dokázal ty nelogické zvratky obhájit. On to nikdo ani obhajovat nechce! V podstatě ty pětihvězdičkové komentáře mezi řádky znamenají to, že i když si jsou vědomi, že tato ultraDEBILITA z nich jakožto diváků dělá úplné blbečky a z vysoka na ně chčije, oni se odevzdaně v těch chcánkách s radostí čvachtají, rozplývají se nad tím, jak je ty chcance štípou v očích a jak jim to nasáklé oblečení přenádherně páchne. Ve zkratce:"Ten film je super, protože je mimózní." Hlava nebere toto. Být to nějaké kanadské televizní céčko, je to v černé barvě a schytá sadu jakožto nelogická blbina. Proč ten dvojí metr? Čím si tahle urážka inteligence zasloužila anomálii, že scénáristická debilita se nám najednou přetavila ve scénáristický "masterpiece"? Ono totiž i když bych tu nelogiku s paradoxy akceptoval - rozuměj - i kdybych za těmi pomatenci skočil do té velké kaluže chcanců a stejně jako oni bych se v tom tetelil a v leže na zádech kopal do vzduchu nožičkami jako Tom Cruise v Risky Business (zadejte si na youtube Risky Business Dance scene a představte si v čase 1:26-1:30 chcánky namísto gauče), stále tam najdu další dějové zhovadilosti jako např: žijete si svůj život a přijde nějaká událost (ne jednorázová jako třeba sražení autem, ale něco co se dlouhodoběji "buduje"), která vám posere slibně rozjíždějící se kariéru. Hrozně vás to vytáčí a vy pak dostanete šanci změnit to tím, že odcestujete do minulosti do toho kritického momentu. A když už se tam teleportujete a naprosto jste si vědomi, že se ocitáte v TÉ události, tak místo toho, aby jste TU situaci co nejvíc sabotovali, podporujete PŘESNĚ TO, co vám ten život zničilo a neustále v tomto "plánu" pokračujete. Důvod? Žádný logický neexistuje. Scénárista/ spisovatel prostě potřebovali, aby se to takhle stalo a BEZ PŘEMÝŠLENÍ to tam plácli. A to nemluvím o tom, že z biologického hlediska NENÍ MOŽNÉ, aby měl hermafrodit obě ústrojí funkční!!! Jaktože takové blbiny ti nadšenci nevidí? No jasně, vždyť je přece štípou chcánky v očích. A jako třešnička na této debilitě - způsob cestování v čase. Držíte v ruce houslové pouzdro a stiskntete na něm knoflík. Vážně to tam je. Při celé své zkurvené vážnosti. Bůh nás chraň před dalším takovým zlatým deštěm. P.S: Už jsem měl u různých filmů s Hawkem tušení a tenhle to definitivně potvrdil. Hawke hrozně často nechutně přehrává. Tak šup Ethane! Houslové pouzdro do ruky a změň to. () (méně) (více)

Khumbac

Úplně mě z toho přeparodoxovaného popadla nuda. On(ona) si udělal dítě sobě a pak splodil sebe...není odzbrojující jen tato myšlenka? Bylo to trochu divné že jo? A ke všemu jsem se v tom ještě ztratil... ()

Lamprea

Je to celý takový, no já nevim, laciný a rádoby.. A když si teď čtu v komentářích, jak je to celý hrozně originální a jakej je to mindfuck, tak si řikám, že sem možná viděl jinej film než ostatní. ()

Triple H

Keď sa nebudeme zamýšľať nad logikou - čo je pri time travel filmoch často strata, ehm, času - je Predestination šikovne vystavaná sieť paradoxov a časových prelínaní. Spierigovci minimálne ukázali, že nemajú problém vytvoriť kľukatý a zamotaný dej (hoci neviem koľko z toho je vďaka pôvodnej poviedke). Ethan Hawke veľmi dobrý a Sarah Snook výborná. ()

Mr.Ripley

Znáte to, jednou za čas se objeví film, jenž se nedá známým převyprávět ani kdyby jste se pokusili tancovat na stole při provádění harakiri. Predestination se nedá definovat slovy, aniž by případnému divákovi nebyla vyzrazena šokující pointa či překvapivé zvraty. Žánr stírá žánr (ruku v ruce jde bolestivé retro-romantické drama s osudovým sci-fi thrillerem - tudíž si na své přijdou obě pohlaví) a paradox střídá další paradox. Tenhle film se nedá popsat slovy, musí se prožít na vlastní kůži s nulovou znalostí obsahu. Chcete-li se na 97 minut zastavit a nasávat mistrovské žánrové dílo, Predestination je vám k službám! _____ Ethan Hawke je rok od roku herecky lepší a lepší. Inu, ženy zrají do krásy, zatímco herci do herecké jistoty. ()

chelseaman22 odpad!

Byla jednou jedna žena, jež měla ochod. Z nějakého důvodu jí ochod byl substituován chujem, aby v životě okusila být penetrována a penetrovat. K zblití. odpad! ()

David.Darco

Zaujímavá skladačka, ktorá funguje a tým že sa netvári ako logická, ale naopak zdôrazňuje svoju vlastnú paradoxnosť, v podstate nemá hluché miesto. Škoda len, že samú seba v jednej scéne až moc okato prezrádza a tým pádom u mňa nevyznel záverečný twist. Každopádne fungovanie a logika sveta, v ktorom príbeh funguje je natoľko zaujímavý, že som schopný mu to odpustiť. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?