Predestination

• Česko Paradox času (více)

Petfruf

Vlastně nevím ani jestli se mi to líbilo. Konec je úplně mimo a nemá začátek. Samotná pointa se dá nakrásně odhalit už během rozhovoru v baru. Ale sakra proč to všechno a pořád znovu? Každopádně skvělé natočené a herci výborní. ()

Cl3ricK

Myslošuk jako kráva a vlastně po nějaké té době zatraceně zajímavý, nemainstreamový biják. WTF mi zaznělo z úst více než dvakrát při sledování, což se mi často nestává. Co bych chtěl fakt vyzdvihnout, tak je herečka Sarah Snook, kterou jsem si málem spletl s Emmou Stone. Fakt překvapení jak sviňa a hlavně je supr, že na ten film se dá podívat i podruhé, protože.... No prostě proto. P.S. Nějak se nevyplatí číst popisek ani dívat se na trailer, trust me. ()

easaque

zajímavá spleť časových paradoxů, která je na můj vkus hodně překombinovaná (ne-li nemožná) a zločinec se dal zničit mnohem jednodušeji, pokud by teda existoval stroj času a neovlivnilo by to budoucnost, což určitě jo ;-). Koukalo se však na to dobře a herecké výkony byly slušné, tak si 3 hvězdy zaslouží, i když slabší. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ilemas odpad!

Těšil jsem se na akčnější a vizuálně pojaté cestování v čase, ale dostal jsem céčkově v celku nezajímavý příběh s nezajímavými herci, kdy babochlap podobný di Capriovi vypráví svůj příběh, aby se nakonec z toho vyhlubalo, že..... no zkoukněte sami, třeba se vám to bude líbit, když to má tak vysoké hodnocení, ale mě ani následek paradoxu času nějak nenadchl. ()

Aljak

Niečo na štýl Looper, ale niekoľkonásobne viac zamotanejšie. Miestami som sa v tom už fakt strácal. Treba sa plne sústrediť a venovať pozornosť mnohým detailom, zmenám času a slovám, ktoré odznejú v rozhovoroch, aby to všetko dalo cielený zmysel a konkrétny časový sled. Je to jeden z tých filmov, po ktorom človek zostane sedieť s otvorenými ústami (od údivu a úžasu) a premýšľa, čo sa to vlastne všetko udialo. Naozaj výborný film s poriadnymi časovými slučkami. Len škoda, že niektoré tie udalosti boli trochu ťažšie na zaradenie do konkrétnej chronológie. A keď tak nad tým premýšľam, vyskytne sa tam naozaj niekoľko logických nezrovnalostí, ktoré nejako nepasovali do toho času, ale tomu sa asi vo filmoch takéhoto typu vyhnúť nedá. Ale aj tak, veľmi vydarený film, ktorý sa mi páčil o niečo viac ako spomínaný Looper - ten bol v konečnom dôsledku oproti tomuto až príliš jednoduchý a nenáročný. ()

M.i.k.e

eh...jeden z nejoriginálnějších kousků poslední doby,který ovšem taky směle kandiduje v kategorii ojeb roku.Nevim co přesně napsat aniž bych musel spoilerovat,ale faktem je,že bratři Spierigové se stím opravdu nemažou a paradox,se kterým tvůrci jiných filmů hopsajících v čase pracují velmi opatrně je tady středobodem celého filmu a je tím nejparadoxnějším paradoxem ze všech pardoxů,které jsem kdy kde viděl.Trošku škoda,že jsem větší část dokázal odhadnout už někdy v polovině filmu,takže nevěřícně kroutit hlavou jsem začal už docela brzo.Každopádně moc jiných takových filmů opravdu není...80% ()

Caminzind

No teda. Už si nepamatuju, kdy jsem se z nějakého filmu takto v noci budil, nevědíc, čí jsem. Příběh o transce, která chce opíchat sebe samu tady nebyl od Mlčení jehňátek: "Vopíchali byste mne? Jak já bych se vopíchal!", prsil se tehdy Bufallo Bill. Spierigové podle Heinleina to však dotáhli do dokonalosti a do důsledku, a antropomorfizací Urobora v jeho nekonečném sebeprznění vybudovali nový milník ve filmovém sci-fi žánru. Nevím, co dodat. Snad jen, že transka v podání Sarah Snook je vskutku zvláštní hybrid vzhledově mezi Leonardem DiCapriem a Emmou Stone. 72% ()

HappySmile

Tak nevím, nevím. První hodinu se díváme na vyprávění nějakého příběhu, který není až zase tak zajímavý ani nějak super zpracovaný. Až potom se do toho začíná přidávat hra s časem a všechno se začíná pěkně zamotávat. Z časových paradoxů tvůrci opravdu vyždímali vše, co mohli, to je pravda. Ale jenom kvůli tomu nebudu zvedat hodnocení - to by film musel něčím zaujmout už na začátku a ne si až na konci přihřát polívčičku. Ale i tak přiznávám, že kvůli tomu rozuzlení to za podívání stojí. Btw všimli jste si, že Sarah Snook vypadá jako chlap úplně jako Leonardo DiCaprio?? ()

Figu

Pro mě něco nečekaného a určitě jedinečného. Opět zapracoval starý známý "puzzle systém", kdy do sebe s ubíhajícími minutkami pomalinku zapadaly částečky skládačky, které jako konečný celek - obrázek, byl fascinující a příjemný. Ani né tak Ethan Hawke, ale především Sarah Snook je tahoun této story s časovou smyčkou a nebýt tu slabší konec, možná bych i těch pět hvězd dal. 80% ()

Wiikii

Vše začíná takovým lehkým Terminátorským "Musíš zabít někoho, aby se změnila minulost, budoucnost a zároveň i přítomnost.".. Postupně se ale rozjíždí nový příběh, který začíná (nejprve nevědomky pro diváka) vstupovat do již rozjetého vyprávění o chytnutí jednoho šíleného masového vraha. Jak se film rozjíždí a vznikají různé paradoxy v čase, začíná se i plně objevovat plnohodnotné tvary celého příběhu. ... Z mého pohledu bych vytknul některé věci, ale to by se jednalo z většiny jen o cestování v čase, a to samo nemá svá vlastní pevná pravidla. A ve zbytku toho co Predestination nabídl není nic, díky čemu bych musel jít s hodnocením níže. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Hees

Tak tento film si vážne užijú hlavne ľudia, čo majú radi prekvapenia vo filme a teda tu sú veľké prekvapenia. Tento film si tiež užijú ľudia čo majú radi záhady a rozuzlenia a tiež čo si mysleli to, že prekombinovať niečo takéto nie je možné. Tak ak mám pravdu povedať možné to je. Bol som veľmi milo prekvapený skvelou "kostrou" filmu keď každý jeden záber niečo znamenal a nebola vo filme ani jedna sekunda, ktorá by pre film nebola podstatná. Každá jedna sekunda nakoniec viedla k skvelému rozuzleniu a film mal určité poetické vnútro. Snáď nejako neprezradím niečo dopredu keď napíšem túto vetu : kto ta vlastne pozná lepšie ako ty sám? Je to malý krátky film, ale keď ho sledujete ponoríte sa do jeho vnútra a plávate v ňom. Film zbúral, ale isté steny, ktoré si každý film len tak nedovolí. Komu ste vlastne fandili a čo ste si mysleli na konci? Osud? Hra? Život? Ono v tomto filme je veľa toho na zamyslenie, len bohužiaľ nie každý to vidí. Vidí to totiž len ten čo chce. Určite tento film odporúčam a aj pre nižšie hodnotenie na csfd budete určite na konci spokojný a hlavne tí čo majú radi zložitejšie zamotané filmy. ()

Havaj8

Českej překlad taky jednou vystihli. Tohle byl totiž nejšílenější paradox v cestování časem, jakej jsem kdy viděl. Ono toho bez spoilerů moc napsat nejde a nerad bych to vyzrazoval, protože co se z toho vyloupne v závěru, je opravdu mindfuck! Vyplatí se na to tu hodinu a půl obětovat a počkat si, ačkoli to zpočátku vypadá všelijak. Tenhle snímek nám totiž nabídne absolutní extrém, kam až se dá v rámci žánru sci-fi zajít. ()

Lischai

Hele, co vám mám říkat. Je to film podle sci-fi povídky a první scéna je o tom, že chlapíka, kterému nevidíme do obličeje, zastřelí jiný chlapík, kterému taky nevidíme do obličeje. Pokud po přečtení téhle věty netušíte, co je pointa filmu, tak asi smělě do toho. Vizuálně je to moc hezký, takový trochu retro nádech tomu sluší. Škoda, že retro je i zápletka filmu, která byla originální tak v roce 1970. ()

apacka

Až jednou Hawke přestane nosit ty svoje slizské kníraté kreace (neřkuli bradku), dám filmu s ním pět hvězdiček. Jinak boží! ()

Rodriguez

Hodně hustej kousek a další zářez do mé sbírky "NEJ" filmů! Při shlédnutí jsem si okamžitě vzpoměl na snímek Počátek, který je velmi podobný. Takže kdo má rád Ethana a sci-fi, má se na co těšit! 90% ()

joker.george

Když jsem si začal říkat, jak bych snímek natočil já, tak už nebylo těžké s ním držet krok a předvídat jeho budoucí postup. To ale nic nemění na tom, že se jedná o výborný a vychytaný film s tématikou cestování v čase. Přesto mi jedna věc drhne, nebo přinejmenším ji zatím nedokáži pořádně pobrat. Po celou dobu se udržuje solidní tempo, ani jedna minuta nevyjde na zmar a absence velkolepých triků jsem si ani nevšiml. ()

nithiel

Zajímavé, celkem srozumitelně podané, ale neuvěřitelně překombinované. Navíc se při závěrečných titulcích dostavuje pocit, že to bylo vlastně celé jen samoúčelné, život pro život, obsah pouze pro formu a ta není tak blyštivá, aby postačila. S časovými parodoxy je celkově lepší hrát spíše na komediální notu, divák si pak řekne, že všechna alogičnost byla upozaděna vtipností, při hraní na vážnou notu je ale nutné, aby všechno alespoň na první pohled dávalo smysl. A abych nebyl jen negativní - asi neexistuje povedenější oslava Narcismu :D ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?