Predestination

• Česko Paradox času (více)

brasek

Absolútny zmätok! Najzaujímavejšia pasáž je monológ babochlapa, zvyšok je popletená filmová haraburda bez napätia s nulovou atmosférou. ()

Skylwalker42

Famózní Sarah Snook. Ta ve snímku přímo září. Zápletka s časem je imho zajímavá. S dokonalou pointou. Ethan Hawke odvádí svůj standart. Děj je svižný a nejlepší je ta scéna v hospodě. ()

KaKKashi

Tak tenhle film mě vlastně zklamal. Začíná parádně, herci jsou vynikající, postavy zajímavé... a pak to jde do kytek. Pozor spoiler: Celou dobu jsem očekával přesně to co se stalo, akorát jsem se mi nechtělo věřit, že by někdo, komu nikdy fousy nerostly, po plastické rekonstrukci spáleného obličeje najednou parádně zfousatěl... vlastně ani já jsem nikdy nedosáhl tak hustých zdravých vousů jako těžce popálená žena. Takže možná kdyby hlavní roli nehrál Ethan Hawke, a postava by vypadala jinak, přidal bych pár bodů. Ale takhle se mě film snažil přesvědčit, že tento foxteriér je opravdu moje ztracená kočka... a to mě trochu sere. A to že vlastně bojuje sám se sebou bylo jasné už od první minuty. Jak může někdo takhle zpackat vlastně zajímavý scénář, navíc když většina scén se Sárou je perfekt...film naláká, a pak už je to jen zklamání... ()

F2003F

Prekombinované až moc, aj keď bez zmätkov v ponímaní. Čakal som nálož paradoxov cestovania časom a rôzne zvraty, lenže ono sa to 1,5h rozbieha a bez hĺbky oboznamuje s príbehom a všetky tie paradoxy nabehnú až v posledných cca 10min. Preto ma natoľko ani nedostali, okrem mierneho predpokladu vývoja, ktorý sa dal ľahko vyčítať z deja už od začiatku (nie všetky!). Nepôsobili na mňa vo výsledku ani ako nezrozumiteľné alebo brutálne kreatívne a už vôbec nie mindfuck, pritom sú stále podané udržateľne funkčnou a hravou metódou. Vynikajúce masky, väčšina vyvoláva skutočne realistický dojem s adekvátnym účelom na emócie. Herci fajn, ale vážne výkony ani poriadne nemajú priestor kde podať. U mňa nenaplnené očakávania aj celkový potenciál. Treba ale uznať, že v tom, v čom podobné filmy zväčša zakopávajú si Predestination vzpriamene drží vyššiu pozíciu. ()

BeeKay

silne 3,5 hviezdy. putavo podane nahananie zlocinca v case pred samotnym utokom, kde pribehy v jednotlivych casorovinach su natolko dobre, ze clovek si rad pocka do konca, aby mu to vsetko pekne zapadlo. Sarah Snook zahrala svoju premenu tak dobre, ze pripomenula Benjamin Buttona. Ethan Hawk je vo veciach premeny v case ako doma, uz sa mi zda ze to robi naschval. ()

tuctovychlap

ešte som nevidel Interstellar, ale mám taký pocit, že jeho bublina "waw-to-ti-je-fiiilm-čéče!" spľasne v mojich očiach rovnako ako toto dielo..a preto len skratkovito, ba priam stručne..:) nič proti Heinleinovi..jeho Cesta slávy, či Jób sú výborné knihy..ale paradox, ktorý existuje len pre samotný paradox paradoxu je proste "balada na hovno".."vojet sama sebe, abych se porodila" je síce z pohľadu sci-fi vcelku originálna myšlienka, no -"stejně jako Ježíše"- zákonitosti cestovania v čase "nikdo nevojebe"..a tak tým najlepším, čo tento film ponúkne je časť (ticho, bubny, napätie stúpa.....en´ uinnnnnne iiiiiz....) "řeknu-ti-nejlepší-historku-co-jsi-kdy-slyšel-barmane"..verdikt: niekde medzi 50 až 60 %.. ()

raru

Dopozeral som film a 10 minút som musel rozmýšľať,aby som si to v hlave urovnal.Je to založené na časových paradoxoch,čo je v teoretickej fyzike nemožné,ale tu to je podané tak nejak uveriteľne.A hlavne to má hlavu aj pätu.Takže konečne film o cestovaní v čase,ktorý ma po dlhom čase zaujal,pretože sú veľmi vzácne. ()

montel

Spojené státy jsou v ohrožení. Neznámý sociopat, který má na svědomí několik teroristických útoků se chystá zaútočit na New York. Útok se mu skutečně podaří a na místě zemřou desetitisíce lidí. Z budoucnosti je proto do minulosti vyslán agent, který má za úkol vypátrat útočníkovu totožnost a zabránit mu masakru. Na jeho cesách po minulosti potká muže, který mu vypráví svůj životní příběh, který má s celým případem mnoho společného...Celé to vypadá velmi zajímavě. I příběh vyprávěný v baru Sarah Snook mě zaujal, udržuje totiž diváka v nejistotě, kam se bude celý příběh ubýrat. Bohužel jakmile došlo na vysvětlení, zavládlo ve mě veliké zklamání. Nesnáším takovéto míchání postav sem a tam, navíc hry s časem celému tomu příběhu jen uškodili. Většina filmu obsahuje pouze dialog, akce nebo napětí je ve filmu minimum, navíc Ethana Hawka moc nemusím. 45% ()

Epco

Kedysi dávno keď som čítal predlohu som si hovoril, no teda, prípadne kurva to vážne? A podobný pocit sa dostavil aj pri filme. Je skoro neuveriteľné, že sa prevod pomerne krátkej poviedky do filmovej podoby tak podaril. Atmosféra, herecké výkony, všetko je na svojom mieste. Samozrejme skoky v čase, paradoxy a ine halušky riadne zamotajú hlavu, ale o ot je to lepšie. Premýšlavé sci-fi v kvalite a forme aké tu už nejakú dobu nebolo. ()

Mark1983

Nebylo to špatné,což si myslím,že se jedná zábavný koukatelný,i když průměrně zpracovaný sci-fi thriller s překvapivým závěrem. ()

006.Trevelyan

Když to celé schrnu, tak se jedná o jeden díl z Cerveného trpaslíka, kdy se Dave Lister odnese pod kulečníkový stůl v krabici s nápisem Uroboros. Všechno už tu bylo a dávalo to větší smysl. Film je určen pro ty, kteří si myslí jak jsou krásní, chtěli by se vrátit v čase a zasouložit si sami se sebou. ()

Richie4422

Ako s ľahkosťou natočiť film o cestovaní v čase a paradoxe. Škoda ďalších slov, jednoducho snímok stojí za to. Tento rok predbehol aj Coherence v mojom rebríčku scifi- Hry o čas. Ethan Hawke a Sarah Snook boli geniálni. ()

maco19

Po pozretí traileru som očakával film o cestovaní časom v ktorom nastane nejaký zločin a hlavný hrdina sa vráti späť aby všetko zvrátil. Lenže prvá polovica filmu ma o tom nepresvedčila, vlastne ma dosť zmiatla a to nehovorím o druhej polovici filmu plnej zvratov a šokujúcom závere. Pri záverečných titulkoch si hovoríte : what the fuck ()

zpek

Milujem prekvapenia. Dobré prekvapenia. Ktoré nakopnú príbeh. Dajú mu novú perspektívu. Zvýraznia pointu. Predestination ani tak moc nie je o predurčení ako o sebaláske a prekonávaní vlastnej nedokonalosti. Časové paradoxy veľmi múdro zneužíva pre dosiahnutie šokujúcich zvratov. Veľmi dobrý príbeh natočený nenásilne a veľmi príjemne. Kto by nemiloval samého seba? Kto by nechcel spraviť zo seba hrdinu? Kto by neveril samému sebe? Kruh uroborosa sa na záver krásne uzavrel a ja som nemohol neskrývať nadšenie. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?