Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

arcticsky

U tohoto filmu je dobré nenechat se odradit rozjezdem - podstatné se odehrává až ve druhé polovině. A....stojí to za to!. Mádl Bravo! ()

Pawlisman

Líbivý originální a svěží film, kde Mádl vystřílel své hrátky a nápady a nakonec to v pěkném komorním duchu hezky šlape. Trailer mě vystrašil, ale nakonec ty děcka nejsou tak hrozné a trapnosti je díky bohu pomálu. Pěkné a určitě povětšinu příjemně překvapí. ()

ČeskýTulák odpad!

Film uveden jako hlavní pořad večera. Člověk by čekal, že se bude bavit , smát nebo držet pěsti hrdinovi filmu. Ale nestačil jsem se divit. Čekal jsem jsem dvacet minut , čtyřicet minut ..... A stále jsem neviděl o co autorovi a režisérovi (!) šlo. Ano , chlapec má nějaké představy , chtěl by točit film. Ale podle děje by zřejmě chtěl být i detektiv a kriminalista. Vše se nakonec vyřeší v posledních pěti minutách, není vlastní dítě rodičů, ti mají postižené prvé dítě a vše tají. Což člověk chápe. Režisér nakonec z chlapce udělá supermana, který může vše. Točí se scény u kamaráda doma (který rodič by to dovolil a která kamera by to přežila). A velice pochybuji, že by vstup do stacionáře Arpida dovolili nezletilému cizímu chlapci a ještě tam filmovat. Rovněž šmírovat vlastní rodiče. Velice málo je zde ze školního života chlapce, pro něj to není důležité, tak jako pohyb a sport. Man Mádl je stále ještě malé dítě a zřejmě se ledacos v mládí nepodařila. Proto tento film.Film byl točen v Českých Budějovicích, což je polehčující okolnost, ale někdy až bolely oči z krátkých záběrů , rychlých a trhaných pohybů kamery. Ano, ano , točilo to dítě. Film končí krásnou myšlenkou , ale to je také všechno. Škoda času ()

Greg25

Přes půlku filmu jsem si zvykala na způsob a formu točení, která je samozřejmě neotřelá, ale je chyba nevidět, že bez ní by Pojedeme k moři nebylo ničím zajímavé. Kouzlo filmu je v nevyřčeném, ve scénách, které nejsou dořčeny do úplného konce a o to víc, jsou vlastně emocionální. Na českou tvorbu posledních let nadprůměr, jinak průměr. Jako debut ale rozhodně zpropadeně dobré. 65% ()

IvcaSammet

Už od první chvíle, kdy jsem se o filmu dozvěděla, jsem věděla, že ho chci vidět. Jirka Mádl je úžasný herec a já jsem byla hodně zvědavá, jak se s touto "novou rolí" popere. On to film opravdu špatný nebyl, scénář byl skvělý a režie výborná, ale ... Možná mě nesedlo to 100% dětské vidění světa, nevím ... Každopádně jsem se u filmu sem tam i nudila ... Prostě mě ty dětské řeči už (a nebo naopak ještě) nic neříkají a proto mi ani nepřijdou zas tak vtipné. Jak už jsem ale řekla, film je opravdu skvěle natočený, jen mě osobně to prostě zas až tak neuchvátilo. ()

Pevek2

Zavisi n ton, jak se na ten film nahlizi. Pokud by to melo nahradit radoby roztomile, ale pritom v jadru lascivni "detske" filmy od Polednakove, tak diky prirozenosti prostredi, hercu a otevirani hlubsich temat by to stalo za dlouhy potlesk. Pokud bychom se na film divali jako na dokonale zvladnuty umelecky pocin, tak do toho to ma hodne daleko. Zapletky a jejich reseni jsou ocekavatelne a styl neni vzdy dusledny. Ja bych se ale klonil k spis k prvnimu pristupu a mam z filmu radost. ()

nonick1

Název filmu Pojedeme k moři je asi tak stejně zavádějící, jako název švýcarské masti Psí sádlo s upozorněním, že neobsahuje psí sádlo. Nuže, ani tento film neobsahuje žádný rodinný výlet k moři a kdo by očekával nějaké podařenější a rozjuchané Účastníky zájezdu, ten spláče nad výdělkem. Kromě zavádějícího názvu je třeba konstatovat, že to – navzdory údajům distributora - opět NENÍ komedie (po Pohádkách pro Emu to u českého filmu musím psát už podruhé). Jako by se režisér nemohl rozhodnout, v jakém žánru vlastně bude film točit a distributor se bál, že označení „psychologický“ tomuto filmu vystaví diváckou stopku. Film se sice zprvu tváří jako hravá (doslova i přeneseně) komedie, avšak dál pokračuje psychologickou sondou dysfunkčního soužití v jedné z rodin, aby posléze skončil zcela „na vážno“ sociologickým dramatem, kdy má divák poněkud trapný pocit, že když se v průběhu filmu tu a tam zasmál, bylo to vlastně nepatřičné. Škoda tohoto žánrového mišmaše s jeho dvojitým těžkotonážním scénáristickým esem v uspěchaném závěrečném tie-breaku, protože jinak by šlo o zajímavý režijní experiment, podpořený hereckými výkony představitelů nejen v dětských rolích. ()

Dejwosz

Milé, hřejivé. Natočit film z pohledu malého chlapce, který chce dobýt hollywood se zdá jako milionový nápad. Mádlovi se jeho režijní debut podařil. V některých okamžicích mi chybělo tempo vyprávění, ale to se dá snadno omluvit. Vždyť celý film přece točí jedenáctiletý chlapec. Tento film je pro dospělé ilustrační připomínkou toho, že děti pozorují a mnohdy nevěnujeme žádnou pozornost tomu, že jsou všímavé a citlivé na okolí. Od poloviny filmu se dal jeho další vývoj přibližně očekávat a závěr filmu, respektive jeho poslední záběr by se dal popsat jedním slovem. Úchvatné. Takové věci, myšlenky se v dnešním (českém) filmu trochu vytrácí. ()

RickyFitts

nedotažený řemeslo, sklouzání ke klišé, strašná hudba, ale režisérskej talent slibnej... škoda, že se to v tý půlce nezlomilo do vážný noty definitivně, ty chvíle, kde v tom probleskoval Haneke byly moc fajn, 3+ ()

Vesecký

¨Režijní Mádlův debut přijímám poněkud s rozpaky. Zajisté, Jiří Mádl má režisérský talent, který jednou zúročí, protože jisté náznaky vlastní invence jsou znát i u tohoto filmu, i když vliv "boarďáků" je zde znatelný. Z rolí chlapců se mi zdá propracovanější role Haryse, rodinné násilí se v jeho případě zdá opravdovější, kdežto rodina hlavního představitele tak přirozeně nevyznívá. Mádl své jedenáctileté hrdiny pojímá v duchu amerikanizovaného pojetí dnešního života takřka jako dospělé lidi, jimž uniká předčasně jejich dětství; už v těchto letech mají vyhraněný životní cíl (prosadit se v Hollywoodu, no těbuch), což je sice v souladu s dnešním oficiálním pojímáním života, ale je to ohromně nepřirozené. Mádl na několika místech používá svého izerovského fekálního humoru (asi to dnešní mládež vyžaduje, ach jo), který je zcela samoúčelný a zbytečný. A jaký by to byl český film bez nějakých postižených lidí, ať už sexuálně, tělesně nebo psychicky. Takže i zde se musí objevit postižený starší bratr, po němž už rodina nemůže plánovat další děti... Bohužel, stalo se z toho nezbytné klišé našeho moderního filmu, u něhož jsou patrné také hollywoodské vzory. Sečteno a podtrženo, tři hvězdičky za snahu. ()

allebra

Skvělá prvotina Jiřího Mádla! Velice originální pojetí filmu. Do poslední chvíle jsem netušila, jakým směrem se bude děj ubírat. Hereckým výkonům se nedalo nic vytknout, můj oblíbenec Ondřej Vetchý i představitelé dětských rolí byli výborní! Už teď se moc těším, čím nás překvapí Jirka Mádl příště, určitě si to nenechám ujít! ()

Kick077

Opravdu originální film, který nejspíš nemá moc obdoby. Chvilku trvalo, než sem si zvyknul na způsob natočení a že je to vlastně vidět jenom z pohledu hl. hrdiny. Během pár minut se na to ale dá zvyknout a dokáže to upoutat, protože ten pohled je poměrně reálnej a ukáže dětskou zvídavost i prostředí, ve kterém se děti vyskytují. Na komedii by to mohla občas bejt větší sranda, ale je fakt, že takovejch momentů ve filmu pár bylo a svojí přednost má spíš v celkovym originálnim pojetí. Kdyby to nepostrádalo trochu svižnost zhruba kolem prostředku, bylo by to ještě lepší. ()

dawe787

Film,, u kterého jsem si říkal, že je možná spíš pro kinder generaci a nedal bych více jak 3 hvězdy, ovšem tak silný závěr jsem nečekal, byl jsem ohromen a překvapil mě i upřímný Vetchý, kterého jsem byl už dosyta(za poslední éru českých filmů) namlsanej. Roli otce zahrál velmi přesvědčivě hlavně po citové stránce. Ono se mi zdá, že tady bude problém, že většina čehounů bude čekat podobné povyražení jako u Účastnících zájezdu, ale to je zase jiné kafe. ()

zahadum

Po roku 1989 šiel Český a Slovenský film troma smermi....buď sa lacno, povrchne a trápne navážal do komunistov a všetkým s tou dobou súvisiacou....alebo osudy židov za 2.svetovej vojny a po tretie odpad typu - Kameňák a spol....v podstate nič významné sa na filmovej scéne neudialo...sem tam preblysol nejaký chladný kalkul ktorý siahal po tej zlatej soške ..... až tu zrazu ako blesk z jasného neba prichádza Mádlov debut ktorý nielenže preráža na českej filmovej scéne ale dovolím si smelo tvrdiť,že je to aj počin svetovej filmografie. Originalita a záverečná pointa v pointe je niečo čo tu dávno nebolo....je to všetko snímané očami 11 ročného chlapca a tomu sa podriaďuje aj pojatie filmu...filozofické poznámky a pohľad na svet je skutočne realistický ak sa na to dívame očami mladého chlapca....nikde film netlačí na pílu...nikde nie je samoúčelný a vypočítavý...ide si svojou cestou nesnaží sa šokovať ani lacno vydierať či už k smiechu alebo k plaču....záverečná pointa v pointe je silná ale do kolien ma dostal pohreb .... v podstate si nespomínam,že by niekedy vo filme bol pohreb tak originálne zobrazený.... Film je pocta Milošovi Formanovi...ja si smelo dovolím tvrdiť,že Mádl ak nezíde z cesty ktorou sa vydal tak čoskoro bude smelo hľadieť do očí filmovým velikánom sveta ! Family duo Svěrák a Svěrák dostalo silnú konkurenciu do ich ríše rozprávok. Bravó pán autor Mádl ! ()

Platom

Pojedeme k moři je sice originální, ale i přes krátkou stopáž trochu zdlouhavý a místy může nudit. Dále se sice jedná o rodinný film, ale určitě bych mu přiřadil označení drama, které má pár komediálních prvků, ale díky několika silným scénám, které nejsou v běžných rodinách jevem obvyklým, určitě spadá do dramatické sféry. Dvojice hlavních hrdinů hraje přirozeně a celý projekt opravdu působí, jako kdyby byl z rukou dvou malých nadšenců, kteří si chtěli natočit film. První počin Jiřího Mádla na režisérské stoličce určitě nedopadl špatně. ()

Chundys

Po dlouhé době, krásný český film s mladými a velice příjemnými herci v hlavních rolích :-) krásně dojemný a upřímný a navíc si na nic nehraje, jede po krásné klidné vlně :-) ()

JohnnyB.

:-D Jej tolik sluníčkových komentářů opěvujících film i šikulku Jirku (u některých méně všímavých snad i malého "režiséra" Tomáše). No kdybych na to šel do kina, byl bych jistě dosti rozladěn. Ovšem my jsme si film pustili doma, jelikož žádná z TV nevysílala nic kloudného a musím říct, že 'Pojedeme k moři' úspěšně zapadá do nekonečné řady televizních filmů, které vysílá ČT v neděli večer. Tedy žádné všeobecné nadšení, ale ani velké zklamání. I přes vysoké hodnocení na CSFD (nebo i právě proto?) nemívám u tohoto typu nedělních televizních filmů velká očekávání. Rozhodně netoužím po tom, vidět "Tomášovo" domácí video znova. (Zajímavé komentáře: ty tří a méně hvězdičkové). ()

Helldo

Pro "Budějčáka" více než potěšující záležitost a to o to více, že Pojedeme moři je opravdu pěkně zpracovaným příjemným a originálním pokoukáním. Mádl si u mě vydobyl opravdový respekt. 4½ ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz