Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

in nomine

Zbytečně slabé hodnocení filmu. Děj filmu sice plyne pomalu, ale nenudí. Ponurá hudba a prostředí je deprimující a k chodu filmu naprosto skvěle zapadá. Arnold neuvěřitelně překvapil, když se netlačí na pilu dokáže předvést slušný výkon a s jeho vráskama a vousem i dost dobré charisma. Pan Verbal zde nahodil však jednu hvězdu a mnozí jeho patolízalové jej zřejmě kopírují :)) ()

Jiu

Pozeral som to len kvôli Arnoldovi a nechapem jak sa tomu mohol upísať. Celý čas sa nič nedialo, jediné pozitívum bol na tom koniec, ktorý prišiel načakane, vytrhol ma z driemot a zachránil od ďalšej nudy. ()

JM87

Je to trochu nuda, ale na druhou stranu je fajn vidět Arnolda ve vážné roli... takže jo, příjemnej biják. ()

Matli

S hororem to nemá nic společného, spíše rodinné zombie drama. A Arnie v dost pro něj nezvyklé roli je docela zajímavej. Ideální na sobotní dopoledne:) 41% ()

johnymdoe

Zombie a Arnie...jako zázrak, když jsem objevil...a jaké rozčarování. Paradoxně jediné plus je Schwarzenegger, i když o jeho herectví bych mohl vézt sáhodlouhou debatu. Dámy ve filmu obě příšerné...a to ne proto že by OBĚ vypadaly jako zombie. Scénář žádný, pročež jej hodnotit nelze, hudební podklad a zvuk dobrý, režie...no co tomu chudákovi zbývalo...natočil to. Apokalypsu na ně, na darmožrouty a Arnoldovi se po těch několika posledních úspěších opravdu sakra divím. ()

Platom

Je mi líto, ale střízlivým a objektivním pohledem to prostě na lepší hodnocení není. Pokud hledáte film, u kterého se skvěle usíná a který vlastně ani nemusíte dokoukat do konce, jelikož vás konec nezajímá nebo prostě už od začátku víte, jak to skončí, pak je Maggie tím pravým snímkem. Je těžké to přiznat, ale Arnold už není tím, co býval... Na stará kolena jakoby ztrácel na hereckém umu, který tedy nebyl nikdy nijak výtečný, ale určitě dobře koukatelný. A nepomohou ani dvě scény s vynucenými slzičkami.. Je to prostě úplně zbytečný filmový počin, na který si za pár let už nikdo nevzpomene. Na druhou stranu je v tom špetka originality a pokud by to celé bylo pojato jako krátkometrážní drama se stopu cca 20 minut, mohlo by to fungovat skvěle. ()

dragoliz odpad!

Slzia mi oči, grcám a ďalší film si nepozriem asi mesiac. Najhorší film, aký som za posledné vyše tri roky videl. Pardon, ale toto nedokážem okomentovať inými slovami ako: "smradľavé hovno". Rovnako ako Maggie. EDIT: Nedá mi to, aby som svoju traumu bližšie nepopísal. Ja som to hovno nenávidel a chcel vypnúť každou sekundou. Napriek tomu som to však dopozeral. Len aby som sa utvrdil v tom, aké je to hovno. Taký hnusný, veľký, smradľavý odpadok. ()

G900

No jedna navíc za Arnieho :) Ale nápad podívat se na zombie nákazu z trochu jiného úhlu super, dostat to do rukou lepší scénárista a režisér, byla by to oscarová pecka. (hrát hlavní roli černoch/černoška/hispánec/hispánka samozřejmě) 50% ()

Monisek

Málem jsem se unudila k smrti! Tu jedinou hvězdičku dávám za Arnieho - jeho přízvuk a vtipné příjmení postavy: Vogel :) ()

LordBeeDoO

Nevím jak to jinak říct, ale mi se ten film prostě líbil. Mělo to atmosféru lepší než kdejaká zombie vyvražďovačka a i herecké podání bylo super. ()

MickeyStuma

S ohledem na daný žánr se jedná o naprosto fenomenální snímek, který svým psychologicko-depresivním pojetím s přesahem do artu takřka boří veškeré hororové ambice jaké jsme doposud znali. Horor a art? Tak to tu ještě nebylo a režijní debutant Henry Hobson nám tak názorně ukázal, že ani tento skutek není nezanedbatelným. Překvapení ale není jenom v tomto ražení. Kupodivu je i účastí Arnieho, který nás tímto přesvědčil, že ani filmové umění mu není cizí a že si na takovou roli s přehledem troufne. Milující otec své nakažené dcery pomalu se měnící v Zombie je v jeho podání úžasný a s ohledem na jeho předešlé role si říkám, kde se to v něm vzalo? Námět postupně se měnící náctileté dívky v tzv. živou mrtvolu, kdy její otec má ohromné potíže se s tím smířit a tím také nemalé ambice jí neustále chránit, tu ještě nebyl. Onen artový profil a velice depresivní pomalost vyprávění takřka spadá do kategorie pro náročného diváka a to rozhodně Arnieho po akci dychtící fanoušci nejsou. A tak je snímek jen pro určitý okruh diváků, kteří daleko lépe umí ocenit nejen onu myšlenku příběhu, ale i veškeré přirozené lidské citové výjevy se tu nacházející. ()

Rockerman

Vždycky, když už se zdá, že nic nového nelze vymyslet přijde někdo, kdo ještě najde skulinku a vydá se cestou neprošlapanou. Musím říct, že tato cesta se mi moc zamlouvala! Místo krvelačných bestií nám tu tvůrci představují zombie jako smutné oběti, které se nějakým způsobem nakazily a my sledujeme jejich postupnou proměnu a nezvratný osud až do konce. Čekal jsem nějaký zázrak a zvrat k happy-endu, ale ten se naštěstí nekonal. To by filmu jen uškodilo. Zvlášť oceňuji výkon Arnolda Schwarzeneggra! Jistě ani tady to není na Oscara, ale už to, že si zahrál roli tak vzdálenou od jeho obvyklých kreací stojí za pozornost a uznání.Horor je to sice jen okrajově, spíše se jedná o psychologické drama, ale žádné akce ani střílečky tu od "Guvernéra" nečekejte. Hraje střídmě a civilně a tedy mnohem uvěřitelněji, než v jakémkoli jeho akčňáku! Líbilo se mi to moc a tak, možná překvapivě dávám za pět *! ()

Ben Nevis

Film by měl určitě lepší hodnocení, kdyby ho neprezentovali jako horor z Arniem. Protože ve skutečnosti je to melancholické až depresivní drama o holce, která by klidně mohla umírat na rakovinu. Je to sice hrozně unylé a roztahané, ale masky se povedly, Abigail ukázala, že má talent i pro dospělejší role a Arnie hraje svým nerušivým úsporným způsobem. ()

GOREGASM

Téma zombie infekce bylo za posledních dvacet let resuscitováno mírou nečekanou a spousta vynikajících nápadů dala vzniknout žánrovým perlám jako třeba Dawn of the Dead Zacka Snydera, který to vlastně začal a ještě k tomu objevil sakra dynamickou režisérskou star. Maggie už z plakátu láka na Arnieho v netradiční roli a je velká škoda, že z jeho přítomnosti snímek nevytěžil víc. Herecky na tohle Arnie stačí a charisma z něj za těch posledních pár "proflákaných" let taky nevyprchalo. Komorní Maggie jde ale jinou cestou a akční megastar let dávno minulých využívá jen v míře potřebně nutné a zaměřuje se na jednu nakaženou s tváří Malé Miss Sunshine, která nás provede svým nevyhnutelným přerodem, který se snaží být velmi emocionální, ale kromě posledních dvaceti minut se to nedaří. Načrtnutí masové infekce funguje, ale chybí nosnější vztahy, nebo situace, které by vás do příběhu natvrdo usadily. A konečná plakanice to už nezachrání. Proto tedy jen průměrný dojem z dalšího pokusu o zombie apokalypsu v provedení ala na samotě u lesa (a teď nemyslím tu českou klasiku :-). 50% ()

Kingjiri

Je třeba počítat s tim, že jde o komornější snímek, kde Arnie téměř nevystřelí a nerozdá ani jednu ránu. Zombíci pak nepořádaj hon na lidi a objeví se jen doslova pár lehce krvavejch scén. V podstatě jde o mapování posledních chvil života těžce nemocnýho člověka a dopadu na jeho okolí, který je díky zombie tématu poměrně netradiční. Děj plyne hodně pomalu a nejhorší fázi přeměny na zombie se věnuje jen okrajově. Samotnej závěr mi přišel patetickej a divnej (SPOILER: Místo sebevraždy Maggie měl být její otec donucenej k tomu jí zabít. Možná by to bylo klišovitější, ale určitě věrohodnější než zombie, která chce sežrat člověka, ale pak si uvědomí, že by sežrala vlastního tátu, tak se radši zabije. KONEC SPOILERU). Experiment je to vcelku zajímavej, ale už jsem viděl i působivější snímky věnující se tématu lidí v "poslednim tažení". Třetí slabá hvězda za Arnolda, hudbu a atmosféru. ()

misbos

Na první oko slušný rodinný drama, v druhým plánu decentně natočená úvaha o tom, jestli nás ekonomická krize donutí žrát se navzájem, nebo jestli i přes vnější zobmizaci zůstaneme lidma. Arnold je dobrej, ne že ne. Na starý kolena by měl předvádět tohle, a ne tajtrdlíkovat v omalovánkách pro lobotomy. ()

darkreider

Rozvláčne a siahodlhé. Tempo pomalšie než pomalé. Kupodivu je Arnold ten herec, čo tu na mňa aspoň nejak pôsobil. Atmosféra tam nejaká je, ale keď máte dej v dvoch vetách, tak sa tam moc kúzliť nedá. ()

Hovado

Jsme zvyklí na mnohem akčnější a velkolepější apokalyptické světy. Osobně mi komorní zpracování filmu vůbec nevadilo, protože bych i rád viděl takto laděný komorní zombie film, ale nutno dodat, že má obrovské rezervy. Ve spousta místech mohl film přidat a v jiných zase hodně ubrat. Arnold je sice v netypické roly, ale myslím, že mu u sedí, ale jak se má asi jinak projevovat, když mu scénář káže se celý film ploužit, smutně koukat a být citovou troskou, která má jen jednu pózu. Film byl nejzajímavější v pasážích, kdy Arnold vystoupil z role plačky a smutného pohledu a když jeho dcera procházela různými stupni přeměny. To byly nejsilnější momenty filmu. je velká škoda, že by se daly napočítat na prstech jedné ruky. Prostě rejža měl v rukách hodně kvalitní a dobře myšlenej nápad, ale nechal se těžce zválcovat citovou stránkou příběhu, se kterou tlačil strašně moc na pilu. ()

Dimo

Malé, pomalé, neveselé. Skromné a hlavně nepřesahující svou ambici. Výborná hudba. Na světě je nevšední zážitek. A Arnold je dost dobrej. ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)