SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (Cinemart)

Zyne

bavi to a je to proste klasicka spongebobova jizda. jen je tam tolik vaty okolo, ze to proste za plnou palbu tentokrat byt nemuze. silenost pro vypnuti mozku s hromadou wtf momentu (; ()

Yardie

Jak jsem psal, na seriál se dá koukat a člověk se občas i pobaví, i když to není žádné terno, alespoň pro mě. Ale tohle je neskutečná slátanina, které chybí v podstatě vtip, nápad, je to totální mišmaš, trapné a infantilní. Synovi od přítelkyně se to sice líbí, kouká na to asi obden, ale pro dospělého, na rozdíl od seriálu, je to naprostá trapárna. Ani nemůžu napsat zklamání, protože jsem od toho ani nic nečekal a nejsem fanda Houby. Ale viděl jsem to u večeře a byl jsem zděšen. Děs běs. Dvě hvězdičky za to, že asi existují i horší filmy bezesporu a neodešel jsem zhnuseně od televize. Howgh! ()

Hepy13

Celosvětový, kreslený fenomén se žlutou mořskou houbou, který v posledních zhruba 10 letech dobil seriálové vody, a získal si dětská srdce. Také převzal v ''dětském'' televizním vysílacím čase štafetu po Pepku námořníkovi. Tomu a Jerrym, , později po slavných Walt Disneyovkách z 80 a 90 let, a na přelomu tisíciletí po Pokemonech. Dočkal se již druhého filmového zpracovaní. Které ale nepřinese nic nového na polích zábavy, ale děti určitě opět rozesměje. Kvalita seriálu nebyla filmovým zpracovaním ani tentokrát překonána. Tak jako třeba u South Parku a nebo Simpsnových. ()

petikacka

Seriál i filmy znám díky našemu Jeníčkovi a naprosto mě to chytlo a bavilo. Další příklad toho jak se animáku můžou bavit dospělí i děti zároveň. Za mě 85% ()

Druury odpad!

musel jsem na to vzít děti tady v USA a dokonce i oni rikali ze je to strasna picovina. Antonio Banderas ??? opravdu ten Antonio z nájemných vrahů, kde hrál se Stallonem ?? musí být hodně v prdeli, že vzal takovouhle sračku! umřu asi. Nebylo to ani vtipný, jediná vtipná postavička tam byla ta mala zelena obluda - fazole.. nebo brouk., ani envim co to bylo.. animaky mam rad, tohle byl ale dobrej přešap. ()

rekkky

Animated adaption of TV show, produced by studio Paramount, has for sure its own audience, but as not involve spectator, I must say that without few very funny moments, it is a crazy mixture of scenes without further point. The plot works only in a few occasions and the rest of the entertainment is done by mini-scenes, but that is not enough. The quite positive result is mainly supported by some script lines, gags, jokes and interactions between characters. At the bottom line those short stories are without doubt better for shorter format of TV show. 2/3 of this movie could be consumable, but last 1/3 is total nonsense and it has no clue whatsoever. ()

massdonfel

Jako milovník Sponeboba jsem na tohle musel jít .. Bohužel oproti prvnímu dílu to bylo výrazně slabší.. Samozřejmě Patrik podržel :D ale šlo vidět, že tento film byl vyloženě dětský 7/10 ()

helloween93

Seriálového Spongeboba jsem dříve sledoval, takže mi je jeho svět blízký. První film se mi dost líbil a k druhému mohu říct, že jde o tradiční týmovku, ve které dostane každá z hlavních postav svůj prostor. Banderas jako pirátský zlosyn je teda těžkej úlet. Jak Paramountu moc rok 2015 nevyšel, tak Spongebob v kinech zabodoval. A to je dobře. 3* ()

Olík

Abych byl upřímný, tak do zhlédnutí tohoto filmu jsem věděl pouze to, že SpongeBob existuje, že zřejmě nosí kalhoty a že to asi bude nějaká mořská houba….sečteno, podtrženo, to jest vše. Nuž, nezačali jsme opravdu nějakým pozvolným rozjezdem. Celovečerní film je opravdový avantgardní úlet. Moji spolubojovníci….mladší dcera to vzdala téměř hned….ta starší statečně bojovala, občas se zasmála nějakému dětskému gagu, ale bylo vidět, že vůbec neví, která bije. Já jsem se taky pral, nejprve pod heslem „dělám to pro děti“, ale nakonec jsem byl nucen změnit pohled na věc a dětskou záležitost přeprogramovat na ryze dospělý útěk z reality….pak jo, to jsme si začaly tykat. Ale dětem školkou povinným?….nejsem si jist ()

JetDryerFan

První film se SpongeBobem mě uchvátil.. Super děj, zápletka, muzikálové vsuvky.. všechno naprosto parádní. Nedokážu ani popsat, jaké zděšení ve mě panovalo asi po hodině filmu, kdy jsem si pořád říkala, že to tvůrci snad nemůžou myslet vážně! Prostě.. Ne. ()

Torgal

Šialená jazda a nezastaviteľný prúd bizarností zavesených na primitívny príbeh, ktoré sú väčšinou veľmi zábavné. Seriál vôbec nepoznám (vždy mi bol nesympatický a tento film na tom nič zásadné nezmenil), ale zorientoval som sa bez problémov a nemám pocit, že by som prichádzal o nejaký humor. Dôvod prečo nemôžem ísť s hodnotením vyššie je ten, že aj keď má film len 80 minút, tak ku koncu som bol tými absurdnosťami v ňom natoľko ubitý, že som sa už ani nedokázal baviť. Seriálový formát Spongebobovi určite sedí lepšie. 6+/10 PS: Trailer ma nalákal na reálne prostredie s CGI potvorami, v skutočnosti bola takto natočená len štvrtina filmu, to ma tiež nepotešilo. ()

darkreider

Kupodivu zábavnejšie než som čakal. Patrím k tej sorte, ktorá žltú špongiu neobľubuje, ale zrovna táto zábavka ma neurážala a dokonca bavila. ()

HonzaMag odpad!

Tak to byla skutečně síla. Banderas se musel zbláznit nebo musí platit hodně složenek. Vhodnější by byl název "SpongeBob ve filmu: Banderas na suchu"... ()

BDMarty007

Jak pravil Honza Škoda, chvílemi jsem si nebyl jistý, zda je to houbička na plátně, či houbičky ve mě... Antonio Banderas na Venice Beach s pirátským škunerem na kolečkách, holub v toi toice v zápětí bez peří odjíždějící taxíkem, delfín strážící pohyby planet a další šílenosti. Pokud ale máte rádi šílený a poněkud absurdní humor Spongeboba, přijdete si rozhodně na své. Chvílemi je to trochu dada, ale zase se dozvíte, proč ta znělka na začátku seriálu ("I can't hear you...!") vypadá tak jak vypadá... Neuděláte chybu, když si před projekcí dáte panáka nebo špeka, myslím, že si to užijete ještě více. A děti to také baví velmi. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Strasne moc vybornejch verbalnich a vizualnich forku porad ale nezachrani to, ze SpongeBobovi filmovej format proste nesedi, narozdil od kratkejch udernejch scenek. Urcite stoji za videni, ale.. 3/5* ()

Franc1s

Pirát mi vubec nesedl, chvíli mi i trvalo se do toho filmu nějak dostat, no a od půlky jsem se už i bavil. Vtípky dobré, nebylo jich zrovna nejvíc, superhrdinové nejlepší :) 6/10 ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015