SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (Cinemart)

pafka

Je to dobry, tak jako kresleny serial. Nova chvile prijde s 3D figurama, ktere jsou skvele, maji vtip, ale moc se neohrejou, nebot z nich po chvili jsou velke obludy. A tam pro me film skoncil, protoze to bylo uz vazne hloupy a spatny. Mraky notoricky znameho 2D spongeboba a jenom trosku 3D, coz je obrovska skoda. ()

blondboss

Pokračovanie Spongeboba sčasti v 3D formáte. Jednička sa mi páčila o niečo viac, ale tých uletených scén tu bolo aj napriek tomu požehnane - delfín ako vládca vesmíru, Banderas ako prolhaný pirát, záchrana hamburgerov v štýle Avengers a k tomu ako bonus rap medzi delfínom a čajkami, no proste kebyže som nahúlený, tak najlepší film všetkých čias. Táto rozprávka má niečo do seba, ale nie som si istý, či by som to pustil svojim deťom, jedine že by boli génovia a chcel by som im trošičku znížiť IQ. 60 % ()

Memesis

Si delas srandu?! SpongeBob jako animovanej na PC?! Mno asi to neni to nejhorsi co mohlo prijit, ale i tak no ma to takovej divnej dej. Zasmal sem se u toho taky ale no furt to proste neni jak serial. Za me si to zaslouzi 67% ()

PetraMishka

Antonio Banderas dokáže zahrát cokoliv a tady si to překvapivě užívá, i když má proti sobě Spongeboba ve 3D. Jinak zrovna tento Spongebob je mnohem snesitelnější než seriál, má pěknou část s bojem proti Planktonovi na začátku i tu další, kdy musí odvěcí nepřátelé spojit síly, aby našli tajný recept. ()

easer07

Ani obří plakát na Babovřesky nás neodradil a šli jsme na Spongeboba. Sál byl nečekaně plný capartů, ale i dospělých. Seriálu to kvalitně nedostačuje, ale o trhlé scénky nebyla nouze. Animácká část byla lepší, než část ,,na suchu''. Ale i přes malé nedostatky to byl docela svižný, milý, vtipný a zábavný snímek, který stojí za povšimnutí a pro děti do deseti let ideální zábava. Takže pro dnešek ne plno, ale na čtyři to určitě stačí. Pan Krabs je nejlepší ! :D ()

FEAR99

Moje první (nejen celovečerní) setkání se SpongeBobem a rovnou trefa do černého! Prvních 20 minut se tato žlutá houba poměrně táhne, ale poté se rozjede do obřích rozměrů (vlastně s příchodem stroje času). Při scéně, kdy se objeví "hlídač vesmíru" Bublal, jsem se nemohl přestat doslova řechtat na celé kino a ne jenom já, ale i moje přítelkyně. Celý střed filmu je parádní ukázkou nápadů, odkazů a naprostého šílenství/anarchie tvůrců. Připomínalo mi to loňské Lego. Paradoxně tomu ublíží až přechod do "moderního animovaného stylu". Naštěstí tento přechod přijde až v závěrečné čtvrthodince (díky bohu, že tak pozdě) a tak nedokáže pokazit parádní dojmy, které umocňuje fakt, že tvůrci evidentně mají nakoukáno a umí si dělat legraci nejen ze sebe, ale vlastně tak nějak ze všeho. Trošku upocené 4 hvězdičky lze obhájit tím, že houbě fandím a přeji si další díl. PS.: Antonio Banderas není tak otravný jak jsem si myslel, že bude = palec nahoru! 7+/10 ()

DJMaroko

Hodně, hodně slabé, žena, děti i já jsme se na sebe v kině koukali co má vlastně znamenat. Pomyslnou korunu tomu dal vznášející se delfín (tak škaredého delfína jsem ještě neviděl) což mi málem vyrazilo dech ...co to proboha má jako znamenat. A SpongeBob ve filmu ??? Film běží pár posledních minut (podstatná část je pouze kreslená) a utápěně se to snaží dohnat Antóóńióóó. ()

Richi007

Houba na suchu je na suchu vlastně jen ve finální scéně. Antonio Banderas už neumí hrát a dělá ze sebe blbečka, vtipných je jen pár momentů a celý film jsem čekal, že opravdu to bude nějaké větší dobrodružství na suchu, kde se budou honit za receptem na Krabí recept. A ono nic, 75 % ve vodě a zbytek v podobě finále na pláži a ve městě s pár poblázněnými nevtipnými scénami. A humor? No nic, zlatý seriál, ten je aspoň vtipný. Jak to tak vypadá, tak seriálové kreslené hity se vůbec nedaří dávat do filmu (podobně jako u ovečky Shaun). ()

Dreamer

FAKE! Nenavidim klamstvo a toto je cisty fake, je to 2D asi z 90%. 3D mozno len niekolko malo minut, pritom v galerii su len cisto 3D obrazky, hanba pre CSFD! Nenechajte sa oklamat, pozrite si klasicky 2D serial, ak chcete 3D, asi si budete musiet pockat na 3. cast. Bez hodnotenia. ()

mckika

Úplne šialené ! Typický sponge bob , niekedy sa čudujem ako mohlo niekoho toto napadnúť. Najlepší je tam ten delfín . :D Ale poseldná polhodina bola nudná. ()

Ace.A.T.L.

No, tak tohle je mega blbej film, splácanej ze zbytků z krabích hambáčů. Tohle se ani nedá objektivně hodnotit, protože to nelze jen tak pobrat. Tak dávám střed. 50%. Za mě 3* a........no.........ale jo DOPORUČUJU ()

Ironhead

Tka tohle se vazne moc nepovedlo.... ani jednou sem se za celej film nezasmal, ftipky jsou tu opravdu trapne a tak nejak krecovite... 3D je primo priserny, nastesti zabira kupodivu mensi cast filmu... ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015