SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (CinemArt)

Streeper

Tak tohle byla opravdu houba na suchu. Ten seriál zbožňuji, koukala jsem se na to od dětství a občas se na to podívám i teď. Vlastně dřív než seriál jsem viděla první film o Spongebobovi, a ten se mi vážně moc líbil, proto pokračování v podobě tohoto snímku je pro mě obrovským zklamáním. Já u toho usnula. Je to příliš dlouhé, nenapínavé, žádný vtip tam není. Dávám tomu jednu hvězdičku a to za překvapení Antonia Banderase v podobě piráta. ()

Cheeter

Ze seriálu jsem viděl jen něco málo a náhodou jsem se dostal k filmu. Celé to na mě působilo jako strašně dlouhá epizoda, místy se vlekla. Celkově mě film nepřesvědčil a já se fanouškem Spangeboba nestal. Ale pár vtipů špatných nebylo, jen jestli to kvůli nim stojí na to dívat. Ale to už není moje dilema... ()

mortak

Jako v televizi všichni neustále melou pantem a slovní vatou zabíjejí dost slušných nápadů v dějí. A ještě k tomu fekál rackové s prehravajicim Banderasem. No, tohle už je opravdu pro malé děti. ()

FrankSusta

Nikdy jsem nezavadil o nějakou omamnou látku jako třeba marihuana, ale po zhlédnutí tohohle skvostu se musím sám sebe ptát, jestli to je tak úplně pravda. Protože má hlava asi udělala malé bum a cejtim se jak zhulenej. Rapující delfín, Sépiosákus rex, Antonio banderas... ono tam je prostě kurva všechno. A já nechápu, jak tomu dokážu dát vysokou známku. ()

SeanLSD

No, úprimne, nebol som z toho taký odviazaný, ako minule, ale to možno iba preto, že som nebol na drogách.. Každopádne, aj tak som nad tou nekonečnou smršťou ujetín a nepredvídateľných nápadov bavil kráľovsky, čo sa nedá povedať o plnej kinosále detí, ktoré, mal som pocit, to tak úplne nedávali... Ľutujem len, že som videl predtým trailer a neprišiel som poriadne sjetý, lebo to by ma ten koniec istotne dočista odpálil... ()

Prometheus69

nevim jestli to bylo tím že z 3D tam bylo převážně asi jen 20minut! Zbytek bežná animace co jsme zvyklí ze seriálu. Nebo, že tam to 3D vůbec bylo. Ale tak jako tak, dopadlo to hodně špatně. Ano, sasmál jsem se... ale to i u seriálu. Na kino jsem přece jen čekal trochu víc... než schizofrenické záporáka co chce dělat konkurenci MD... a pár vtipnejch racků... a keců, a né moc dobrých postřehů na odkazy k různým filmům" Máš rád kůži? Né já raději semiš... :] A teď závěrečná myšlenka ... v podstatě dovysvětlení kterému se ve filmu zřejmě kuly capartům vyhli tou trapárnou na konci. " JAKÁ JE ONA TA ZVLÁŠTNÍ KOUZELNÁ INGREDIENCE? KRABÍ HANBÁČ, CO BY TO TAK ASI MOHLO BÝT? Na to už si ale, odpovězte sami. B) Uplně si představuju tu scénu jak někde v podzemí pan Crabs v pominutí smyslu drží a popravuje své bratry a sestry aby je pak mohl naporcovat nic netušícím hostům. Třeba to příště bude horor... :3 ()

Doudis19

Magořina jak ma být, jenže ať jsou hrané časti sebevíc otravné, trapné i naprosto lacinné, dokud se děj (pokud, se tomu chaosu, tak dá říkat) odehrává v Zátiší Bikin, tedy pod mořskou hladinou, je to překvapivě dobrá zábava s filmovými odkazy na každém kroku :-). Vlastně mi plno scének utkvělo v paměti více než u kdejaké oceňované komedie :-D. Krabí hambáče, to musí být žrádlo! ()

Mrkvič

Ze začátku pěkná ujetost. Banderas, ptáci, SpongeBob i jeho okolí. Seriál moc nasledovaný nemám a tak mi začátek přišel po všech stranách hodně zábavný a správňácky ujetý. Necelá hodinka a půl už ale ke konci byla dlouhá. Po nakoukání seriálu jsem musel změnit ze dvou hvězd na plný počet. Oproti seriálu je film dokonce nápaditější a překvapivě drží celou dobu skvěle pohromadě a neztrácí tempo vyprávění a hlavně ani zábavy. ()

Ryuuhei

Nehorázná hovadina. Ale vážně. Nicméně velice vtipná hovadina, která odkazuje na hromadu jiných tvoreb (např. překvapivě i na Mad Maxe a to těžce viditelně) a celkově má u toho člověk pocit, že si něco musel šlehnout, ačkoliv třeba v ničem absolutně nejede a ani by jet nechtěl. ()

Lachtaan

Hrůza a děs. Kreslený Spongebob je jednou z nejpropracovanějších postav animovaného seriálu současnosti i paradoxně ruku v ruce s tím, jak je vlastně jednoduchý. Jeho televizní dobrodružství přímo zbožňuju už dlouhá léta, líbil se mi velmi i jeho televizní film s jedním kontinuálním příběhem. Ale tenhle 3D výplach s nemožným Banderasem jako Kapitánem? Sorry, ale možná i jedna hvězda byla mnou udělena jen ze shovívavosti. Už nikdy víc, taková ubohost se snad nemůže líbit ani malým dětem, kterým je pochopitelně primárně určena. ()

Micro41CZ

Šíleně ujetý, blbý vtipy střídaj ještě horší, dětem to musí dělat lobotomii zaživa... Naštěstí to pořád zůstává vcelku originální a tím vlastně celkem zábavný. ()

Duoscop odpad!

Dokud se film odehrával pod mořem v Zátiší Bikin, tak to ještě docela šlo. Ale s přechodem na souš už to bylo nekoukatelné. Trapas. ()

T-pack

Druhé dobrodružství Spongeboba přenesené na plátno nedopadlo ani zdaleka tak hrozně, jako by původně mohl napovídat trailer – 3D animace je ve filmu cca posledních 20 minut? A v tu chvíli už nestihne nijak nemile překvapit. Do té chvíle se totiž cestovalo časem za doprovodu písničky od N.E.R.D., objevil se delfín Bubbles s hlasem Matta Berryho a já se nahlas smál u dialogu Planktona z budoucnosti a Spongeboba z minulosti. Tvůrci také prokázali schopnost držet se s dobou a sledovat současnější trendy, takže je klidně možné, že se na konci zčistajasna objeví Epic Rap Battle. Přesto u mě dvojka rozhodně nedosahuje na první film, protože ten měl mnohem čistokrevnější strukturu hrdinovy cesty a působil mnohem příběhověji a taky byl praštěnější. Tenhle mi vychází na slabší 4. ()

hroubek

Nic proti ničemu. Příjemný výplach, který dokáže v pohodě pobavit, pokud mu to dovolíte. Když, půjdete filmu naproti, tak se Vám odvděčí spoustou gagů, parodických odkazů, humoru, který se tolik nevidí. Tempo je bohužel trochu slabší, ale i přesto jsem si film docela užil a bavil se nad tím co jsou tvůrci schopni vymyslet. A Banderas si to hrozně dává. ()

VanTom

Na maximálně střelené zápletce se scénáristé vyblbli a z toho množství (animačních) vtípků, nápadů a referencí přecházel dech. Závěrečný "superhrdinský" souboj v hraném světě pak byl i docela epický (a trošku zdlouhavý). Jen mi prostě ten SpongeBobův dětinsky šílený humor ne úplně sedí, byť (jsem) se od jedničky (seriál jsem nikdy neviděl) přeci jen posunul do plusu. ()

dragon94

Oproti prvnímu filmu je tohle vyloženě zklamání. Hlavně první polovina mi přijde hrozně natahovaná a taková o ničem. Jakmile se však dostanou "na sucho" tak je to konečně pořádná zábava :-). Škoda nudnějších částí, protože kolikrát tam byl vtip, u kterýho jsem se zasmál naplno na celej sál. Bohužel takový vtip se objeví jen jednou za cca 7 minut.,.. a to je fakt málo. Celkově peněz za lístek nelituju, ale očekával jsem víc... o dost víc... a tak nějak jsem tiše doufal, že se zase objeví David Hasselhoff. 3* 60% ()

blackJag

Stejně šílené, jako seriál. Sílu pramenící s krátký epizod celovečerák nezabil jen tak tak - být to ještě o pár minut delší, začnu zívat. 70% ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015