SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (Cinemart)

ferda12

No ty vole, na tohle jsem čekal od té doby, kdy vyšel první film. Myslel jsem si, jaká to bude kravina, protože 3D animace tohoto typu se mi docela nelíbí. Výjimka potvrzuje pravidlo a já jsem byl na konci filmu velice spokojený. || „ TAK JO, VŠECHNY VEDLEJŠÍ POSTAVY, POJĎTE ZA MNOU...“ ()

EagleSK

Doteraz som netusil, co to Spongebob vlastne je. Az dnes.... Dnes som si doma s detmi pozrel tento ulet a musim skonstatovat, ze takuto kralovsku zabavu som uz davno nevidel. ()

nickrgwrsz

Díky přítelkyni jsem nucen sledovat seriál SpongeBob, který bych jinak asi nesledoval. Není špatnej, ale film je ještě lepší, kam se hrabou Šmoulové :p ()

JaninaM

Kdo miluje seriál o Spongebobovi a kdo viděl první film o něm, ten bude po zhlédnutí tohoto druhého snímku velmi zklamán. Nevím proč scénaristé při psaní nezabrousí do říše fantazie, ale musí používat scény z jiných filmů (Šílený Max, Godzila, Indiana Jones....ap.) Přesně 60 minut se děj odehrává pod vodou a je animovaný a velmi ,velmi nudný. Žádné gagy, hlášky ani legrace. Troufla bych si říct, že pro děti i dost flustrující a strašidelný. Teprve po hodině se SpongeBob dostává na souš mezi lidi a je tam pouze 20 minut, což podle názvu filmu se mi zdá velmi krátké. Na souši konečně začíná nějaká akce, kdy se děti můžou probudit a chvíli se pobavit. (Opravdu jen na chvíli). Každý díl v seriálu Spongebob v kalhotách tvá cca 25 minut a je naplněný akcí, legrací , hlášek a gagů, které zaujmou nejen děti, ale i nás dospělé. A co je nejdůležitější? ....Dabing. Po tolika dílech a prvním filmu jsme zvyklí na určité hlasy k daným postavičkám. V tomto filmu hvězdice Patrik měla zcela jiný a nevhodný dabing, který vás zklame hned na začátku. A pro mě nejhorší na tomto snímku byly postavy piráta, rackové a delfín Bublal, který měl i tu čest film ukončit tou nejhorší závěrečnou písní, jakou jsem kdy slyšela. Malé děti možná toto hrůzodílo zaujme, ale myslím že já , ostatní dospělí i mládež zůstaneme věrní klasice - seriálu ,,Spongebob v kalhotách´´. ()

MirINDay

Je to hodně pohádkové, což by ani tak nevadilo, jako promarněný potenciál. Na souš se šlo jen z důvodu, aby se to celé uzavřelo. Buď se měl celý film odehrát ve vodě, nebo měli být na souši aspoň půl filmu. Škoda. ()

CrashHP

Ako milovník tohto absurdného seriálu som si nemohol nechať samotný film ujsť. Je to tak bláznivé, tak hlúpe, tak absurdné až ma to dostalo. A to všetko v dobrom slova zmysle. V SpongeBobovi je povedané snáď všetko a film posúva seriál na novú úroveň. ()

RoSt

Spongebob byl vždycky spíš pohádka pro dospělé než pro děti.. Tentokrát ale neupoutal mou pozornost, jak bych si přála, a to mě zklamalo. I přesto, Houba na suchu v sobě ukrývá mnoho kvalitních gagů. Vyvrcholením toho všeho je random cameo delfína s hajzpapírem na konci ocasu a malým problémem ve vyjadřování. ()

Karlsberger

Začátek filmu seznámí i nezasvěceného diváka do světa Spongeboba. Celkově je film velmi dobře zpracovaný. Jsou v něm vtipy, kterým se může zasmát kdokoli, jak dítě či dospělí. Scény se strojem času mi trochu připomínaly jeden díl ze seriálu, ve kterém Sépiák cestoval časem, myslel jsem si, že to bude podobně jako v tom dílu, ale nakonec to tak nebylo, což je dobře, že autoři nevykrádají své staré díly. Film ale samozřejmě není ani zdaleka tak dobrý jako seriál. Ze 3D provedení jsem měl ze začátku obavy, ale nakonec se to autorům povedlo. Konec byl velice předvídatelný (až na rapujícího delfína ilumináta, to mě dostalo), ale tak už to ve filmech podobného typu chodí. ()

Maza2222

Tak začnu tímhle. Viděl jsem to v kině a byla to blbina, ale zasmál jsem se u toho. Postavy ušly, děj nic moc. Ale jedna věc mě naštvala. ¾filmu je animovaný a zbytek hraný. Whut?! Ale dávám 70% ()

Denzen

Tento film je na tom u mňa podobne ako najnovší Asterix. Je to vtipné, zaujímavé, no potrebovalo by to oveľa vylepšiť príbeh, aby sa to dostalo na úroveň starších dielov. ()

Duffman 97

Tento film se mi líbil o poznání méně.První půlka odehrávající se pod mořem je skvělá.Mučení planktona,apokalipsa ve stylu Mad Maxe.Bavilo mě i cestování v čase.Ale jakmile se film dostane do 3D,nastává nuda.Vadil mi i nový daging Patricka,kterému jsem místy ani nerozumněl co říká.Každopádně mám rád Spongeboba a myslím že tvůrci se pro příště polepší.60%. ()

r3musko

Ťažko sa mi hodnotí film, keď nepoznám pôvodný seriál. Každopádne mi príde posledná tretina najlepšia. Ak by bol cely film taky, dám o * viac. ()

SimiT84

Totální surealistický úlet a nářez. Napoprvé jsem opravdu nechápal, co se děje, ale nedalo mi to a s odstupem času jsem se kouknul na tuto šílenost ještě jednou a je fakt boží... ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015