Medvědi

Přírodopisný dokument z rodiny Disney sleduje rok života medvědice Sky a jejích dvou medvíďat Amber a Scouta. Příběh barvitě popisuje rok jejich života, během kterého utrží nejednu důležitou lekci. Jejich cesta napříč Aljaškou začíná na konci zimy, kdy medvědi putují z hor k oceánu a čelí nebezpečným nástrahám divočiny. Tento skvěle a trpělivě nasnímaný dokument plný napětí, roztomilých rodinných lapálií a krásné divoké přírody potěší nejen fanoušky tohoto žánru. (HBO Europe)

Mishqo

Obrázky nádhernej prírody. Nepoškvrnené aljašské prostredie, kde sledujeme putovanie medveďov. Všetko by bolo ako tak ok, nebyť vrcholne otravnej a otrasnej narácie. 70% ()

ghatos

Na přecpaného medvěda je rozkošný pohled :) . Jinak pro děti vhodný, napínavý, poučný příběh odehrávající se v krásném prostředí Aljašky. 81%. ()

Autogram

Veľmi pekný príbeh, občas napínavý, občas dojímavý, a na konci s happyendom, ktorý sa takmer nekonal. V rozprávke je happyend nevyhnutný, a toto bola hraná rozprávka s medveďmi aj podľa komentára, ktorým sa štúdio Disney nezaprelo. Dospelého takýto komentár môže iritovať, ale už som videl film s rovnakými zábermi a s iným komentárom a priebehom príbehu, ktorý bol klasickým dokumentom. ()

Zagros

Hodnocení přírodovědných dokumentů je vždy trochu specifické. Můžeme hodnotit záběry, které jsou úchvatné a v rámci žánru nadprůměrné. Můžeme subjektivně tíhnout ke konkrétnímu druhu zvířat a krajině, medvědi a navíc mláďata na Aljašce jsou velmi atraktivní. Můžeme hodnotit například i snahu o příběh, který střídá idylické momenty s napínavými. Nebo v neposlední řadě i pokusy o pobavení. V rámci samotných záběrů na medvědy v nejrůznějších situacích (lov lososů, přežrání, dovádění mladých) to byla parádní zábava. Nicméně v rámci rádoby vtipného komentáře to byla katastrofa. To je naštěstí jediná složka filmu, která se mi vůbec nelíbila. Občas byly ty kecy jednoduše trapné a kvůli nim odebírám medvědům jednu hvězdu. Jinak všem vřele doporučuji, líbil se dospělým i dětem. ()

Tessie

Úplně nejvíc nejlepší dokument.. to je tak když se do "nudného" filmového formátu pustí Disney a udělá z toho parádní pohádku pro dospělé. ()

Wancohoff

mam sto chutí ubrat hviezdicku za ten debilny komentar pre deti.ci uz v cz alebo en. ale tie medvedíky predsa za to nemozu :( ()

Evander

Naprostá fantazie! Na medvíďata byla radost pohledět a příběh celý se mi velmi líbil. Nad debilním komentářem zavírám obě oči, protože chci dát plný počet :-) ()

loki5

Když odhlédnu od trochu "dětského" komentáře, který mi zas tak moc nevadil jde o skvělou podívanou, která navíc výborně funguje i jako film. Když se podíváte na režiséra filmu zjistíte, že to není náhoda. Ostatně kdybych měl někdy děti rozhodně bych s nimi radši šel do kina na tohle než na Shreka 28 díl nebo novou Dobu ledovou. I dětské vtípky jsou snesitelnější v téhle podobě. Jinak už dokumenty skoro nesleduji jinak než v původním znění i když je česká verze k dispozici. 90% ()

Hpatrik

Nádherné záběry aljašské přírody a jejich zvířecích obyvatel, jen je škoda, že je dokument zaměřen čistě jen na dětské publikum, kdy je příběh Medvědů Grizzly z těch úžasných záběrů poskládán, uměle zdramatizován a doprovázen náležitým komentářem. ()

Kvasekus

Krása a paráda, ale dabing filmu ubírá strašně moc...ovšem jestli je to dělaný pro první stupen základní školy, tak to jo. Jestli ne tak je to ústřel. ()

Polcas

Krásne obrázky,ale toto všetko sme už videli! A keď sa k tomu ešte pridá ten otravný komentár,výsledok je priemerný. ()

xenopus

Poctivá filmařina od dnes už klasika žánru, A. Fothergilla. Škoda, že Disney cílil na poněkud mladší skupinu diváků než jsem já. Komentář mi tak přišel tu přihlouplý, místy nevhodný a místy vyloženě blbý (narozdíl od Aldabry, kde si komentář O. Kaisera udržel ještě pro mě přijatelnou úroveň, narozdíl od Johna C. Reillyho). Další, co bych vytknul, je jistá nekompaktnost v ději. Ale jinak exteriéry, "herci", kamera i time-lapse... na to se prostě kouká nádherně. ()

Honzulik

Medvědi (Bears) - tak tady musím ocenit velice zajímavě natočený dokument o dospívání a putování malých medvědích sourozenců po překrasné Aljašce! Skvělá režie Alastaira Fothergilla a Keitha Scholeyho nechala vyniknout zajímavé scény ve velmi náročných a nebezpečných podmínkách krásné a divoké přírody... ()

klichem

Aj keď sa musím priznať, že nie som moc dokumentárnou dušou (podobné filmy si púšťam rada len vtedy, keď ležím v pelechu s teplotou nad 37 a ani po dvoch paralenoch sa mi stále nedá zaspať), ale tento príbeh ma naozaj zaujal! Film je natočenýkrásnym štýlom a vtiahne Vás do deja hneď od začiatku - a to až natoľko, že pri niektorých scénach som sa s medveďou rodinkou tak zžila (radova sa, či sa naopak bála) až som si nebola istá či mi nerastie na tvári medvedia srsť. Určite doporučujem a nechávam si vo svojej filmotéke aj na inokedy. ()

987Castiel

Oceňujem smer akým sa Disney štúdio vybralo. Vzdelávanie mládeže a prinavrátenie znalostí o prírode je nevyhnutným krokom v lepšiemu zajtrajšku. Komentár bol pre mňa až príliš detský a takmer bez faktov, ale segment divákov vyzerá byť tak do 12 rokov, takže to dáva zmysel. Veľmi ma to potešilo a je to super oddychovka aj pre ľudí, ktorým je všetko známe. Na konci som bol prekvapený ako blízko štáb kameramanov stál pri medvedici a ostatnej divokej zvery. Na tej Aljaške sú zrejme denno denne v styku s ľuďmi a ignorujú ich aj keď sú 2 metre od ich mláďat. ()

Popinodan

Ano zezačátku mi dětinský komentář trošku vadil,pak jsem si zvykl a nakonec mě dokonce bavil. Parádní dokument se vším všudy. Tohle nejde než sledovat ve 100% kvalitě,která dodá dokumentu to pravé. Pak jde o velký filmový zážitek. ()

jojto

Rozhodne nie pre najmenších. Roztrhaný, krvavý losos s črevami okolo papule medveďa zapríčiní prinajmenšom kopu otázok a strach v očiach. Kvalitné zábery, strih i komentár potešia každého s kladným vzťahom k prírode. ()