poster

Columbo: Sex a ženatý detektiv (TV film)

 • USA

  Columbo: Sex and the Married Detective

 • Slovensko

  Columbo: Sex a ženatý detektív

Krimi

USA, 1989, 90 min

 • Šandík
  ***

  Docela nuda... Columbo vykrádá sám sebe, zápletka je jak z laciné detektivky (pravda, detektivova dedukce ani tady není špatná, ale motiv je žalostně pitomý), humorné vsuvky působí trochu jako vata. Není špatné, když je v detektivce i nějaký ten humor, špatné je, když tam k zapamatování není už nic jiného. Bude Falk v příštím díle pro velký úspěch panáčkovat nebo třeba tančit kankán? ... Celkový dojem: 60%(1.8.2010)

 • Adam Bernau
  **

  Nádherně pitomé televizní osumdesátky, možná konec sedumdesátek, říkám si na začátku nad postavami, jejich dallasovskými ksichty a účesy. Později mě proto překvapovala relativní otevřenost sexuální tématiky. A on je to rok 1989, no ty vole! Ženu, kterou jsem považoval za oběť, jsem v určitém momentu identifikoval jako budoucí vražedkyni a ve stejném momentu jsem pochopil, kterého seriálu epizodu sleduji. Inu, jedna hvězdička pro poručíka Columba, jedna pro paní Columbovou. Pokračování viz zde: http://www.csfd.cz/film/32913-nebe-nad-berlinem/.(22.7.2013)

 • Anderton
  *****

  Columbo stavia na tom, že jeho protivníci sú veľmi charizmatickí, zároveň ale aj veľmi nesympatickí. Je to dané šikovnosťou hercov. Protivníčka v tejto časti je na druhej strane veľmi sympatická a držíme jej skôr palce, pretože jej dôvody sú opodstatnené. Vražda je ale vražda a tak nakoniec musí vyhrať Columbo. Nakoniec sme na jeho strane kvôli jeho nezmarnému vyšetrovaniu a humoru. Všetci ale zároveň dúfame, že dostane najnižší trest a za dobré chovanie ju v polovici trestu pustia na slobodu.(26.8.2012)

 • Rudyamon
  *****

  Opět jeden z nejlepších dílů, který navíc přináší jednu z nesympatičtějších vražedkyň. Ať už doktorka Allenbyová provedla cokoli (a provedla to stylově!), člověk jí až do konce drží palce. A myslím, že i Columbo cítil upřímnou lítost, že ji musel dostat. Jednak kvůli sympatiím a jednak díky tomu, že se u tohoto případu hodně naučil, zvlášť co se týče sexu („Jsem ženatý muž... já už budu muset jít...“). Scéna, kdy s ním náhle potřebují mluvit ti, kteří rady obvykle sami rozdávají, a Columbo jim velice fundovaně poradí, prostě nemá chybu. Skvělá muzika, která dokonale podtrhuje atmosféru, skvělý děj i obsazení - prostě radost se dívat. 5 hvězdiček - 100%.(27.3.2016)

 • d-fens
  ****

  humorná stránka v tejto časti prevažuje nad detektívnou... Columbo a tuba idú k sebe perfektne, a policajt rozdávajúci životné rady sexuológom je vtipný sarkazmus. A opäť jedna zo záporných postáv, ku ktorej človek musí cítiť sympatie (tak ako aj Columbo)... + pre mňa to nieslo aj určité posolstvo, alebo skôr konfrontáciu, medzi síce nekonvenčným, ale predsa len tradicionalizmom Columba a modernosťou "sexuálnej revolúcie", kde za kratší koniec ťahá nakoniec ten modernizmus. Columbo aj napriek starosvetskej ostýchavosti a konzervativizmu dokáže žiť (zdá sa) v spokojnom manželstve, a pokroková odborníčka na slovo vzatá sa v podstate spáli na vlastnej hlásanej ideológii odtabuizovanej sexuality, promiskuity a egocentrických, citovo vyprázdnených vzťahov(7.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace