Reklama

Reklama

Příběh začíná během II. světové války v přísně tajné americké vojenské laboratoři. Speciální sérum stokrát znásobí sílu mladíka Steva Rogerse, který se stane "supertajnou lidskou superzbraní" - supervojákem známým jako Kapitán Amerika. Hitler však disponuje zbraní neméně silnou - supermanem "Rudá lebka"... Je 40 let po válce, "Rudá lebka" se však opět objevuje na scéně... (Hamer Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

choze 

všechny recenze uživatele

Tady se nejspíš - stejně jako u pozdější FANTASTIC FOUR z devadesátéhočtvrtého - točilo jen aby nepropadla autorská práva na postavu nebo to tak aspoň vypadá. Jeden z nejstarších a nejslavnějších komiksových superhrdinů by si zasloužil podstatně dražší a lepší biják, ale když se za kamerou sešli dvě béčkařské legendy Menahem Golan (který krátce předtím vyprodukoval úděsného SUPERMANA IV) a Albert Puyn, není se čemu divit. Tedy ne že by neměli na kontě pár koukatelných filmů... No jo, Marvel měl se svými hrdiny až do BLADEA v devadesátémsedmém na stříbrném plátně smůlu a konkrétně CAPTAIN AMERICA se dočkal jen omezeného uvedení do světových kin, ale paradoxně neběžel v kinech amerických. Aspoň je to krásně naivní a úsměvné, plus se tu hned zkraje mučí malý kluk a superhrdina je hned po své první akci odlifrován na půl století k ledu. Jen ta Rudá lebka je rudá pouze chvilku a po zbytek filmu působí jako nějaký zlobivý důchodce. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za amerického prezidenta v podání Ronnyho Coxe, který je vedle modrého postrachu za ultimátního borce. Jinak Pyuna podezřívám z toho, že natočil velkolepé jugoslávské porno, ve kterém se vesele pobíhá po amerických předměstích, "kanadských" lesích a "italských" zříceninách. A nakárovaní producenti mu z toho vystříhali všechen sex s tím, že se to pokusí prodat jako regulérní comicsovou adaptaci. Auč... ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Poprvé zhlédnuto doma 22.3.2009: Hrozně sestříhaný hrozně natočený hrozně zrežírovaný scény. Odesjpá to docela, ale člověk se tomu ani nemůže moc zasmát. Televizní vzhled a béčko ve všech ohledech. Jo a Captain vypadá jako Chandler:D Vůbec nemá sportovní postavu, neuvěřitelný...:) 30% ____________ Podruhé zhlédnuto v Klubovně 02.03.2020: Celou dobu jsem si říkal, že Matt Salinger (syn JD Salingera - Kdo chytá v žitě) vypadá jako Chandler, lol. Definitivně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Tady nefunguje NIC. Příšerná režie ve spolupráci se střihem z tohohle činí nekoukatelnou záležitost. Ale bohužel se na to NEDÁ koukat ani z legrace. Film totiž obsahuje jen DVA skutečně vtipné momenty (oba totožné): když Captain America jede coby spolujezdec malým Fiátkem 500 a chce převzít řízení, tak předstírá, že mu je špatně... :D 10% ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme film Kapitán Amerika, kde hlavní hrdina i hlavní záporák vypadají "divně" a nemají žádné charisma. Máme tu film, kde se prakticky všechny postavy chovají hloupě a nelogicky. Příběh je taky slušně stupidní, nezajímavý a taky je to místy pěkná nuda. Vyjímkou jsou vtipné scény typu "Trik Kapitána Ameriky jak ukrást auto" či "prezident dává na hubu svým únoscům". Jenže i když to tak může vypadat, tak tenhle film není nějaké super ulítlé a vtipné béčko. Smát se můžete především kupě klišé, nehereckým výkonům a občas... proč to neříct... Kapitánu Amerikovi. Jeho kostým, ve kterém vypadá jako zvětšená verze špatně nabarvené action figurky, není extra žádná výhra (asi proto ho má taky za celý film na sobě jenom třikrát nebo čtyřikrát) a bez něj má herec neustále přiblbý výraz (kterým se asi snaží vyjádřit, že je zmaten z doby, do které se probudil) a místy vypadá jako Chandler z Přátel. Ale co je hlavní - Tohle není nejhorší film všech dob a ani dokonce naprostý odpad. Je to jen špatný film a velmi špatná komiksová adaptace. (3/10) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tu asi naozaj nie je príliš čo hodnotiť. Mimoriadne meganízkorozpočtová vec z produkcie Menahema Golana (Do útoku, Kobra, Vládcovia vesmíru) a v réžii svojho času najhoršieho režiséra na svete, Alberta Pyuna (Kyborg s Van Dammeom je ešte bomba, odporúčam preto skôr Adrenalín: Predbehni smrť). Je to strašne lacné, čo je u komiksového vojnového historického veľkofilmu plného masiek, trikov a akcie strašne zlé. K tomu nesmie chýbať tomu odpovedajúci treťotriedny kasting, nepochopiteľné akčné scény a scenár obsahujúci klenoty typu „zlí nacisti Kapitána priviažu o raketu a tú vystrelia na Biely dom, ale tesne pred ním do nej Kapitán začne kopať a zmení dráhu letu smer Aljaška“. Neviem, ako sa im do toho podarilo nahovoriť Neda Beattyho a Ronnyho Coxa z Vyslobodenia. Proste v 90. rokoch sa vyrábali príšerné komiksové adaptácie, ktoré povesť komiksových filmov ponárali do čoraz odpornejšieho a sradľavejšieho bahna. Česť výnimkám predtým sa situácia zmenila k lepšiemu až koncom desaťročia (Blade, X-Men). Dosť absurdne pôsobí info, že asistentom režiséra bol Michael Katleman, neskorší, celkom zručný hororový režisér (Prvotné zlo – Primeval, seriál Zoo). ()

Galerie (21)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert…

Reklama

Reklama