Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

KajunkaB

Nightcrawler je silný a bohužel pravdivý obraz dnešní společnosti. Příběh je dobrý, atmosféra taky, přesto by to mohl být průměrný film nebýt Gyllenhaala, který šel pro roli opět na hranice možností, jak přípravou, kdy se naprosto izoloval od lidí a vtělil se do role(nemůžu se ubránit vzpomínce na Heatha Ledgera a jeho Jokera), tak neskutečnou proměnou z vysokého ramenáče v slizkou, vychrtlou krysu(za zmínku stojí, že hned na to musel přibrat neskutečně svalové hmoty pro Bojovníka) a v neposlední řadě to, jak se role zhosil. Scéna, kdy v amoku rozbije zrcadlo je pro mě jednou z nejlepších, kterou kdy hrál, a to že nebyla plánovaná a přivodila mu pořezání jen zvyšuje její autentičnost. Film je dobrý, Jake exceluje. ()

Joachim36

V roce 2014 mě tento film minul. O to větší překvapení když tak dobrý film dávali v sobotu na ČT2. Jeden z nejlepších scénářů převedený na filmové plátno v poslední době. ()

90125

Vraždy, znásilnenia, lúpeže, nehody. Čím väčšia senzácia, tým lepšie správy. Čím väčšie ľudské utrpenie, tým lepšie sa to predá. Z takéhoto druhu "novinárčiny" je mi nazvracanie. A zo všetkého najsmutnejší je fakt o neustálom dopyte po takomto druhu "spravodajstva". Film o cinickom, nechutnom biznise, o ľudoch bez svedomia a hodnôt. Ani sa nepamätám kedy som vo filme videl odpornejšieho vychcálka ako bol ten Gyllenhaalov. Škoda, že sa o ňom nedalo dozvedieť viac, hlavne o jeho minulosti. Škoda, že sa film viac nezaoberá jeho chorou hlavou. Tak schopný a chytrý chlap robí zlodejíčka ? To mi nedáva zmysel. Človek bez chrbátu, bažiaci po kariere a peniazoch a idúci cez mrtvoly ako on, sa mal predsa hneď dať na politiku, bol by z neho spičkový Kaliňák. Samotný príbeh ma nikdy nestrhol, nezaujal. Čakal som mrazivý, drsný triler. Toto bolo len nazvracanie. Jake je výborný herec, ale jeho filmy, ktoré som recently videl (Enemy, End of Watch, Source Code), čo najslušnejšie povedané, za moc nestoja. 53 % ()

Royaldell

Jestli vás tenhle film neznechutí a nebude vám po něm psychicky blbě,asi s váma nebude něco v pořádku. Jake Gyllenhaal podal tak skvělý výkon,že ho už asi nikdy neuvidím jinak,než jako sociopata Loua. A to jsem ho měla tak ráda. Skvělý,skvělý a zase skvělý. ()

pencho

Jeden z těch filmů, na které koukáte a víte, že se díváte na novodobou klasiku, která není dokonalá po mnoha stránkách, ale je vypilovaná jak scénářem, tak hereckými výkony a to mě prostě baví. ()

brkerez

Nightcrawler svádí k promptnímu odsudku hyenózního zpravodajství a k rozhořčenýmu odplivnutí nad tim, kám ten náš svět spěje. Problém je, že jestli to byl účel, tak světil prostředky a ač v L.A. business nighcrawlerů opravdu kvete, realita toho, jak snadno a beztrestně se takový záběry objeví ve zprávách, se mi zdála přecejen lehounce přehnaná. To mě ale při sledování bylo buřt, hlavní je, že ač mě námět vůbec nelákal, sociopat Jake Gyllenhaal, stážista/viceprezident Riz Ahmed, sebevědomá režie, geniuc loci nočního L.A. a Dodge Challenger zajistily, že sem se celou dobu skvěle bavil. Update: Trochu sem načet a ono to v L.A. takhle fakt funguje. No shit ()

sehnalkakac

Vůbec, ale naprosto vůbec jsem nečekala, že se mi ten film bude tak strašně moc líbit. Strhující děj a skvělé herecké výkony! Dějová linka a scénář mě strhnul jak nic a dokonce jsem i zapomněla jíst u toho popcorn. :) ()

Bogrant

Nekompromisný thriller so zaujímavým scenárom, svižným tempom, pochmúrnou atmosférou a so skrytou podstatou, ktorú si každý vybaví po svojom. Chcelo by to ešte jemne vyostriť tupé hrany, ale na jednu zástavku v tomto žánri to úplne stačí. A Gyllenhaal je už dávno v prvej lige. ()

medveed

Jake Gyllenhaal v roli fanatického reportéra samouka, kterého postupně pohltí jeho touha po úspěchu. Příběh postupně graduje a ve finále už jsem jen poposedával napětím. Hodně povedené! 85% ()

Matt2626

Nepomôžem si, nemám ho rád !!! Ani tu, ani v iných snímkach. A film samotný pôsobil dosť rozporuplne a neprirodzene. ()

Feacher

Zvrhlí a hyenisticky úchylní lidé, ale naprosto věřím, že přesně takhle to funguje a takoví lidé mezi námi jsou. Zajímavá i psychologická podívaná, skvělé zahraná od Jakea Hyllenhaala, velmi dobře vymyšlená. Trochu pomalejší začátek jinak zbytek velmi dobrý. Nevyčnívá na 5*, ale jsou to poctivé 4*! ()

Bragi66

Dobré káknutí na americký sen se spoustou citací z příruček o tom jak dosáhnout úspěchu a o blitkách z byznysplánů. Víme, že Jake Gylendhal hrát umí, ale jen poulí kukadla a předstírá mimoně až tak, že se mu to nedá věřit. Doporučuji s tímto hercem například film Zdrojový kód (2011) a vřele nedoporučuji teplajznickou pasteveckou romanci Zkrocená hora (2005). ()

gizi

Zpočátku to vypadalo na tuctový film, ale postupně se ukázalo, že jde o nadmíru zdařilý snímek, kde jsem občas napětím skoro nedýchal. Taky slušná hudba. 80%. ()

J.CTORN

Tak tohle je nejlepší novinářský film co jsem viděl. Tady jde mravnost bokem, kapitalismus brou. Spustu lidí cítilo po tomto filmu prázdnost ale mě popravdě tenhle film zatraceně bavil od začátku do konce a podalo to realistickou myšlenku ohledně zpravodajství. Trochu jsem čekal že tento film bude dost komorní ale ono se to dobře vyladilo, trochu Joker ale z jiného soudku. Ten moment kdy Bloom řekl že to není o tom že lidem nerozumí ale že je nesnáší jsem dostal husí kůži a začal ho chápat a o to si víc film užívat protože tenhle pocit taky někdy sdílím. Hlavního antihrdinu během filmu vnímáte jako prolezlého šmejda, od třičtvrtiny ho začnete chápat ale ke konci si řeknete: jo to je šmejd jak hovado. Ovšem po zhlédnutí ho vnímáte jako badasse co nesnáší lidí a nemá problém sbírat cash i v dost nemorálních podmínkách které si sám určuje. Sekvence s autem byly nejvíc hot a já hned chtěl SRT ale to bych odbočil. Film je krásně estetický, modrá - oranžová a film září neony dost okatě a nádherně. Akce je tu velice slušná i když jí není tolik, chase scény jsou fakt cool (a to slovo cool nesnáším stejně jako lidi). Než jsem se na film podíval nečekal jsem že mě to tak chytne a popravdě nevidím to naposledy. (Mám z toho podobný Vibe jako Baby Driver nebo American Psycho) prostě pecka, mrkněte 10/10 ()

eaglestar

Určitě přínos do současné sračkové produkce, ale je to strašně mdlé, místy až mrtvé. Tre Kronor hraje jak zombál, místo snahy svého sociopata víc rozjet a prokreslit, tím pádem je to pro mne stěží uvěřitelné. No a Rene Testarossa není MILFKA, ale spíš zasmrádlá šedesátnice. Ani bych to neviděl jako přínosnou kritiku. Tempo filmu připomíná experimentování s několika různým drogami (fetky už budou vědět o čem mluvím), ta dělá tohle, ta zas tohle a dohromady vás to uspí. Zajímavý počin, nic víc, nic míň. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina