Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Edwin44

Zpočátku to vypadalo dost nudně, ale jen do té doby dokud nenašel hlavní hrdina ten "správný" job. Od té chvíle se film stává velice zajímavým. Trochu se sice dá odhadnout jakým směrem se film chýlí, ale není to o nic slabší. Jake Gylenhall zvedá pro mě hodnocení tohohle filmu minimálně o jednu hvězdu, hraje tady opravdového slídila, kterého mu člověk prostě věří a tak napůl mu fandí a zavrhuje ho současně. Konec byl naprostej masakr a tím si u mě zasloužil 5 hvězd. ()

kiva

Pro mě má film dvě roviny: tu první - s postavou sociopatického tvora, který jde bez skrupulí za svým cílem /J. Gyllenhaal je přesvědčivý v roli odpudivého a přitom silně nebezpečného jedince, tady opravdu platí pořekadlo "oko do duše okno"/, a tu druhou, která ukazuje, že lidstvo se za staletí ve své podstatě až tak nemění. Kde dřív byli gladiátoři v arénách a středověká popraviště, tam je dnes "aktuální zpravodajství" plné krve a násilí. Obě části jsou znepokojující samy o sobě, jejich propojení působí mrazivě. ()

Maxel3447

Ďalší film, v ktorom sa Jake Gyllenhaal posunul na rebríčku mojich top hercov. Film ma pomalý začiatok, ktorý núti diváka pochybovať o duševnom zdraví hlavného hrdinu, ktorý miestami pôsobí ako autista bez pudu sebazaprenia alebo kúska emócií. Až samotné dramatické finále ukáže, že Loui (Jake Gyllenhaal) má výnimočnú schopnosť ovládať chladnokrvne ľudí okolo seba a pri ceste za úspechom sa nebojí obetovať svojich zamestnancov. Krásny odraz dnešnej podoby médií a vôbec by som sa nečudoval keby išlo o skutočný príbeh. ()

vincenzzo7

Film stojí hlavně na hereckém výkonu Jake Gyllenhaal, nenudil jsem se ani minutu ;) příběh také ujde a nic podobného jsem tu neviděl tak že to přidává filmu neokoukatelnost hlavně příběhem ()

Layath

"Hledám práci. Ve skutečnosti chci kariéru, ve které bych se realizoval a mohl bych s ní růst. Kdo jsem? Jsem těžkej pracant a..." "Ale já nenajímám zloděje..." (Nightcrawler) ()

manolo1

dobrý námět, dobré herecké výkony ... nicméně při sledování toho slídilského hyenismu se mi dělalo blbě od žaludku a měl jsem 100 chuti ten film vypnout ()

Calvus77

Jake Gyllenhaal je zde stejně nepříjemnej a slizkej jako Rudolf Hrušinský ve Spalovači mrtvol. Celý film ostatně stojí na něm a je tam fakt dobrej. ()

jakubesd1

Chcete sa smiať?-pozrite si komédiu- Chcete plakať?-pozrite si nejaky romantický dojemný film- Chcete dať jednu cez hubu hlavnému hrdinovy?-pozrite si tento film. Kvalitné spracovaný film, ktorý dokazuje že nie rozpočet robí kvalitu filmu. Top herec v hlavnej postave Jake Gyllenhaal ukázal žie opať vie ako má hrať a zahral to naozaj výborne .. super film 75-80% ()

Beginek87

Zpočátku jsem si říkal co je to za divného pavouka, kterej se snaží vetřít do každé práce, kterou najde a pak se to teprve začalo vyjasňovat. Gyllenhaal nejen, že nezklamal, on maximálně překvapil. To co tam předvedl byla sociopatie jako od Matella :D Film byl fakt super, 80% dávám jen proto, že mu všechno prošlo jako po másle a ta policajtka, přestože jí bylo vše jasné, ho nechala v klidu odejít hned potom co se urazila, že je to takový zlobivák. ()

hanzikk

Pan Lou Bloom si může s ledovým klidem podat ruku s takovým doktorem Mengelem bych řekl. Sklenička vínka až po okraj naplněná bezpáteřností a bezcitností se pije do dna opravdu jen se zatajeným dechem, jinak by se mohl dostavit bumerangový efekt v podobě včerejšího oběda, ale přesně tak by se člověk cítil v přítomnosti takové osoby, jako je pan Lou, kterému je etika, morálka, čest a podobné pro něj zbytečné vlastnosti. v úplné paži. Naopak jeho režie je chlad a sliz, spousta slizu kolem. Pan Lou je totiž tak slizký a chladný, že ho nejde nijak polapit, o čem se přesvědčí policie na vlastní kůži. ()

tompolicky

Divná, ponurá atmosféra. Hlavní protagonista nás celkem rychle překvapí, že je asi opravdu psychopat, páč mu to čiší z očí a je to vidět na každém jeho pohybu, nádechu....skvělé. Originální scénář, super hudba....Jo, film mě velmi bavil a herecké výkon hlavního hrdiny především. ()

PORTER44

Škoda že se to rozjíždělo tak pomalu,první polovinu filmu jsem se nudil ale konec byl výborný .J.Gyllenhaal v roli reportéra který jde tvrdě za svou kariérou a to doslova přes mrtvoly a na konec nechá oddělat i svého partnera.Herecké výkony docela dobrý,scénář i režie spokojenost. ()

ipar1

Hlavný hrdina v podaní Gyllenhaala pri zbere materiálu z trestných činov ide až za hranicu únosnosti. Samotný hlavný predstaviteľ mi bol nesympatický hlavne tým svojim účesom a akousi vyziabnutou postavou. Celkovo priemer, pozvoľný dej, ktorý ku koncu naberá na obrátkach. ()

AmericanX

Jedna z nejslizštějších civilních postav...Jake a jeho vyhublá tvář, obří poulící oči, naprosto neměnný výraz... ulízané vlasy tomu dodaly korunu.. šílenec do morku kostí bez jakékoli stopy lidskosti.. téma mě zas tak nebere, ale Jake je božský ()

archetta

Velmi aktuální, pravdivé a uvěřitelné drama o jednom psychopatovi. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /delší rozjezd, určitá omluva "amerického snu" v praxi/, + /Jake jako Lou hrál dobře, i René, neotřelý námět bez nepravděpodobného konce, dobrá atmosféra nočního L.A./, hodnocení - zajímavý, dobrý film netypického námětu, Lou opravdu muž na svém místě ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina