Top Gear: Botswanský speciál (TV pořad)

Top Gear: Botswana Special

Top Gear: Botswanský špeciál

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

Jeremy Clarkson sice není Attenborough a neví, proč hroši vlastně v noci vylézají z vody ven, zato ví, že pod jejich hlavou je ve vodě i zbytek hrocha. Příběh o štábu, který neumí točit zvířata, příběh o kraví hlavě v Mayově autě a také příběh Hammondova Olivera. Super auta, která vše přežila, neuvěřitelné hlášky a asi nejvtipnější díl, u máločeho jsem se smíchy řezal do kolen tak, jako u tohoto speciálu z Botswany. Doporučuji všemi deseti a znovu podotýkám, že se mi opět potvrdilo, že Top Gear opravdu není jen o autech a ne jen pro automobilisty, je to pro znalce všech chorob z roku 1920, vždyť tím provázejí homokovboj a homoterorista a někde ve stínu se skrývá Brouk, kobry, další kobry a jiné kobry. 100%.(28.3.2015)

Jeden z mých nejoblíbenějších speciálů :) Opravdu hodně vtipný, milý, zajímavý. Krásné prostředí, spousty zvířat ... Docela mě vážně překvapilo, že to auta zvládly, obzvlášť teda Mercedes a Lancia ... Každopádně mé největší sympatie a obdiv patří Richardovu Oliverovi, který podle mě zvládl svou cestu úplně nejlíp! Prostě Oliveeeeer!! Za Hammonda mám vážně radost, že tam 'neumřel' někde v Botswaně, ale dál žije nedaleké Anglii v Hammondově garáži :)(9.3.2014)

Ze speciálů co TG natočil mám za nejoblíbenější Bolívii, Vietnam a Botswanu. Z Botswany je cítit ta neuvěřitelná hravost a ochota jít do čehokoliv. Způsob jakým "upravovali" auta byl tak stupidní, až jsem jim záviděl jak si to užívali :D. Tedy krom Hammonda s jeho Oliverem ;). Jak Afriku nemusím, tak tohle byla paráda...(31.12.2014)

Další neskutečně povedený díl z neskutečného pořadu moderovaný těmi největšími třemi hovady, blbci a přitom génii co jsou - orangutan Jeremy Clarkson, kapitán šnek James May, a prcek Hammond. Málem jsem neudržel moč smíchy... "AŤ ŽIJE OLIVER!" "Cožes to říkal?" "Lalalalala! Tě miluju." "Slyšel jsi to? On dal svýmu autu jméno!"(6.2.2017)

Další vydařený speciál. Na solném jezeře si museli kvůli váze odmontovat dveře. :D(24.1.2014)

• - Po odvysílání epizody se ozvali britští ochránci přírody, kterým se nelíbilo, že moderátoři projížděli solnou plání Makgadikgadi, čímž mohli této krajině způsobit nenávratné škody. BBC se však úspěšně bránila tím, že průjezd plání byl předem konzultován s řadou expertů a Botswanskou vládou, aby se vyhnuli chráněným oblastem. (NiaWolf)

• - Po skončení natáčení si Richard Hammond nechal svého Opel Cadeta, přezdívaného Oliver, dovézt do Anglie. Zde ho kompletně zrenovoval, pořídil pro něj i zvláštní SPZ OL1V3R a dokonce v něm učil řídit svou dceru. Richardovo citové poutu k Oliverovi bylo natolik silné, že v Top Gear 2010 (od r. 2002) S12E01 raději odstoupil od zkoušky, protože nechtěl riskovat poničení Olivera kamionem. (NiaWolf)