Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Hodnotný dokument o vynikajúcom hokejistovi, prierez jeho životom od malička z pohľadu kamarátov, rodičov, susedov, spoluhráčov, manželky. Človek sa dozvie mnoho nového zo súkromia. Úroveň dvíha najmä fakt, že dokument nechce útočiť na city kvôli jeho tragickej smrti. ()

heyda

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :) ()

Flego

Slovenský dokumentárny film prežíva v posledných rokoch renesanciu ( včetne televíznej tvorby ). V tomto prípade film ocenia predovšetkým hokejoví fanúšikovia. Pavol Demitra bol pojem v našom hokeji už počas života a havária lietadla v Jarosľavli bolo obrovskou tragédiou, nielen športovou ale i spoločenskou. Tvorcovia zmapovali život správneho chlapa a silnú osobnosť citlivým sposobom a ponúkli dobové fotky, amatérske zábery aj zábery z hokejových zápasov. Mínusom je chýbajúca titulková podpora pri monológoch kanadsko-amerických legiend. ()

BMW12

Dokument o jednom z najlepších slovenských hokejistov. V dokumente sledujeme postupne Paľovu hokejovú kariéru a celkoho jeho život, o ktorom nám toho veľa povedia jeho manželka Majka, jeho spoluhráči, kamaráti i rodina. Naozaj veľmi dobrý a emotívny dokument. ()

SOLOM.

Pavol Demitra byl borec a měl jsem ho coby hokejistu velmi rád. Během své kariéry toho dokázal spoustu, měl a dodnes má spoustu fanoušků, kteří na něho nikdy nezapomenou. Tvůrci dokumentu i za přispění rodiny, kamarádů a spoluhráčů odvedli slušnou práci a nejednou mi skoro ukápla slza. Zvláště pak ke konci. Dodnes si pamatuju na den, kdy jsem se dozvěděl, že spadlo letadlo s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl a kromě Demitry zemřeli i tři čeští hokejisti Rachůnek, Marek, Vašíček – obrečeli jsme to a pořádně se ožrali… ()

Marek1991

Ja som čakal, že to bude niečo takéto a veľmi som dumal nad tým, či to nemohlo byť ešte nejak ozvláštnené, či prečo vo verzii, ktorú som videl chýbali aspoň slovenské titulky a záverečné slová v titulkoch boli o tom ako sa zle obliekal od Američana, ale ako životopis hokejistu z generácie, ktorú som mal rád to je pre mňa zvládnuté. Nechcem hodnotiť svoje osobné sympatie, tie u mňa mal, emočnosť, zaujímavosť života, ktorý nemá hocikto takýto samozrejme dobre spracované. Pri pozeraní ma to dosť upútalo a nerád by som to silou mocou znehodnocoval. Úctivo spravené. ()

Astaroth12

Je to krásna pocta nášmu hokejovému hrdinovi.Pekne zostrihaný životopisný dokument zo života Slovenskej hokejovej legendy.Je to krásne ale aj smutné.Má to veľkú emočnú silu a pozerať to a nebyť pri tom smutný,to sa nedá. ()

Paxxx.cz

Moc pěkná pocta pro Slovenskou hokejovou legendu. Velmi rád jsem se podíval na přehled kariéry tohoto sympatického srdcaře a dozvěděl jsem se o něm spoustu nového. Na konci došlo i na slzy, pro hokejové fandy určitě doporučuji 10/10. ()

MikO_NR_1909

Rana na istotu, do srdca národa, ktorý až chorobne glorifikuje a vyzdvihuje do nebies jediného človeka, až to miestami pripomína typickú povahovú náturu slovenského národa. Je však treba pochváliť organizačný tím, že nespackal udalosti a nepretransformoval myšlienkové emócie tou tak vďačnou, diváckou odozvou. Celkom vyvážené, ľudské, na pomery a absenciu hlavnej osobnosti vari najlepšie možné. Kľudne môže konkurovať svetovej špičke v konfrontačnom rámci športových portrétov. ()

Rakosnicek77

Slovensko a nejenom to, bylo 7 září 2011 v šoku. Při pádu letadla, na jehož palubě se nacházel hokejový tým Lokomotivu Jaroslavl, který byl na cestě do běloruského Minsku, kde měl druhý den odstartovat novou sezonu KHL, byla i Slovenská hokejová legenda, kapitán národního týmu Slovenska Pavol Demitra. Tento dokument, je naprosto úžasnou poctou a poklonou, za jeho hvězdnou kariérou. Ani já jsem se na konci téměř neubránil slzám, tak dokonale je snímek povedený. Myslím, že podobný talent, se rodí jednou za hodně dlouhou dobu, talent byl patrný každému trenérovi u nás i v Americe. Palo, který kvůli hokeji nedostudoval ani průmyslovku, svým talentem dobyl i Ameriku. Jako číslo 227 byl draftován do týmu Ottawa Senators v roce 2008 podepsal s týmem Vancouver Canucks dvouletou smlouvu na 8 miliónů dolarů, Po skončení smlouvy ukončil zámořskou kariéru a přestoupil do ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, kde právě 7 září, společně s celým hokejovým týmem, zemřel při letecké katastrofě. Jeho číslo 38, bylo navždy vyřazeno z čísel hráčů Slovenské reprezentace. Podobně precizně natočený dokument, jsem opravdu hodně dlouho neviděl. Velká poklona! Viděno jako 12 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

runner85

Pri tomto filme si človek fakt uvedomí, že život je nielen o náhodách ale aj o šťastí. Demo vedel na ľade aj mimo neho rozdávať radosť. Pre slovenského ( ale aj iného ) hokejového fanúšika bol hokejista aj človek na správnom mieste. Pri tomto dokumente som si zase spomenul na ZOH 2006 a 2010 :/ ()

Trevor

Pocta legende. A mne sa dostalo tiež veľkej pocty, v deň svojich narodenín s Palinovým číslom dresu som si pozrel dvdečko, ktoré som dostal od výberného kamaráta, ktoré som si vychutnal rovnako tak ako cukrovinky, ktoré boli darčekom od ďalšieho výborného kamaráta, s ktorým spolu tvoríme veľkú trojicu pri návštevách kín. Vynikajúci dokument má jednu obrovskú nevýhodu, že je hodnotený na českloslovenskej a nie slovenskočeskej filmovej databáze a preto nebude mať hodnotenie ako Nagano 1998. Vynikajúca pocta nielen skvelému hokejistovi ale predovšetkým skvelému človeku boli perfektným darčekom a výborným záverom dnešného dňa, ktorý som strávil v práci aby som si pri legendárnej tridsaťosmičke aj s trochou nostalgie zaspomínal na úspechy, ktoré slovenský hokej už nikdy nezažije. ()

Aljak

Určite by bol každý radšej, keby tento dokument bol zakončený inými okolnosťami ako jaroslavľskou tragédiou zo 7.9.2011, ale bohužiaľ, život sa nehrá na "keby bolo keby". Je mi ľúto, že o takom výnimočnom hokejistovi a človekovi akým bol Pavol Demitra už musíme hovoriť len v minulom čase :( Demo bol môj obľúbený slovenský hráč už od jeho raných rokov jeho éry v Blues, a keď sa po lockoute pobral do LA, ešte dlho bolo jeho miesto v Blues prázdne. S týmto dokumentom som si zaspomínal na všetky tie Demove roky. Od jeho mladosti na Slovensku, ťažké nováčikovské roky v Ottawe (a na farmách), zlatá éra v St.Louis, lockout v Dukle, sezóny u Kings, Wild a Canucks, a takisto aj všetky tie reprezentačné účasti vrátane famózneho fínskeho obratu na ZOH 2010. Vôbec by nevadilo, keby tento dokument ešte potiahli o 30-40 minút a bol by obohatený aj o spovede ďalších hviezd NHL (za tie vsuvky s Tkachukom a Roenickom som naozaj vďačný). Určite by bolo pekné tam vidieť aj ďalších Palových spoluhráčov z NHL (chýbalo aj video so Scottom Youngom z pamätnej akcie). Ideálne by tam bolo zakomponovať aj českých hráčov, ktorí by určite boli ochotní sa podeliť o svoje pocity a názory na Demitru (teda aspoň tí čo s ním aj strávili nejaké sezóny na klubovej scéne). Divné, že o Lacovi Nagyovi nepadla ani zmienka (hoci aj on bol súčasťou tej slovenskej enklávy v Blues). Ale keď to chceli silou mocou napchať do 90 minút, tak času nazvyš fakt nebolo. Každopádne, veľmi pekný dokument plný spomienok. Som rád, že sa to zaobišlo aj bez toho pátosu, ktorého som sa trochu obával. Ale Dangl to zvládol naozaj decentne a veľmi sa mi páčilo ako to bolo celé v prestrihoch sprevádzané aj z pohľadu Majky, čiže z toho uhlu rodinného života. R.I.P. Pavol Demitra 1974-2011. ()

kaposlav

Išiel som to pozerať s tým, že to bude dokument hodný 3* a bude to citové vydieranie. Mýlil som sa. Je to dobre spracované a zaujmavé. ()

peiton

U mňa stále len priemerný dokument o nadpriemernej hokejovej legende nám líči jeho osudovú cestu až na vrchol jeho kariéry.Nebyť jej,tak by bolo možno všetko celkom inak,..možno.V našich končinách je tento dokument nevídanou raritou.Dobrá myšlienka,alebo ako praví podtitul dokumentu pocta jednému hviezdnemu športovcovi.***/****. ()

Martin741

Dokument o zivote, diele a smrti P. Demitru, znamej to osobnosti na hokejovom poli. No ale ako ja uz dlhodobo tvrdim - a nevyhol sa tomu Demitra, a nevyhne sa tomu nik - "Neco/Nekdo musi zahynout -to je odveky zakon - aby ostatni zilo. To je zivot". Jo a vecne tu nebudem ani ja, ani nejaky Zid a ani Hinduista. 60 % ()

BarryLyndon

Boha jeho, chápu to, že je na Slovensku více věřících, než u nás, ale tohle byla docela síla. Jsem poměrně rád, že o Markovi, Vašíčkovi a Rachůnkovi nic takového nevzniklo. Nedokážu si představit člověka, co by o sobě v případě úmrtí chtěl natočit něco podobně patetického a zbožtělého. Vážně jsem čekal, kdy se tam Demitra objeví v podobě hologramu a sestoupí z nebe. 5/10 Nějak netuším, co toto dělá v řebříčku nej filmů CSFD. ()

C0r0ner

Logicky to útočí na city a emoce, ale ono se to asi ani jinak udělat nedá. Čechy to samozřejmě tolik nedojme, ale pro Slováky to je jasná volba a těžká srdcovka. Demitra kolem mě prošel tak nějak nepovšimnut, ale jeho zásluhy nelze opomíjet a díky tomuhle dokumentu jsou navždy zvěčněné. Škoda, že hrál za Jaroslavl. 85% ()

zette

Velmi zdarily dokument o jednom z mych nejoblibenejsich slovenskych hokejistu. Film je pojat chronologicky s nekolika zajimavymi vzpominkami, at uz manzelky, otce, sester ci byvalych spoluhracu. Sice nedam plny pocet hvezdicek, tento film ale dustojne reprezentuje osobnost Pavola Demitry. ()

PF 2015

PF 2015