Únos Freddy Heinekena

• Česko Únos Mr. Heinekena (více)

Alfred Heineken, jeden z nejbohatších pivních magnátů a pravděpodobně nejvlivnější muž v Holandsku, byl unesen a pouze zaplacení výkupného mu zachrání život. Dny plné ponižování skončili a Heineken je rozhodnutý své věznitele najít a pomstít se... Anthony Hopkins v titulní roli krimi thrilleru podle skutečnosti. (TV Barrandov)

charge

Heinekenovo pivo stojí totálně za hovno, navíc skupováním a částečnou likvidací pivovarů a tím i konkurence po Evropě sice ponechá původní nálepku, ale to co se potom prodá v půllitru, nebo láhvi, má ve výsledku podobnou kvalitu, jako jejich produkt z ústředí, někdy i horší. Jinak film samotnej ničím nepřekvapí a akorát se snaží poučovat o tom, že krást je špatný a život zloděje únosce už nikdy nebude takovej jako předtím. 30% ()

Johnny.ARN

Určite lepšie ako verzia z 2011. Živšie, viac zamerané na samotný únos, vyšetrovacie metódy polície žiadne. Na hercoch vidíte, ako zvažujú každý krok, akú prípravu robia a čo všetko museli obetovať, aby im to vyšlo. No hold, môžte byť bohatý dvoma spôsobmi. Buď budete mať veľa peňazí alebo kamarátov. Nikdy nie oboje. 3 z 5 ()

YumiOkami

❝𝐓𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐚𝐫𝐞 𝐭𝐰𝐨 𝐰𝐚𝐲𝐬 𝐚 𝐦𝐚𝐧 𝐜𝐚𝐧 𝐛𝐞 𝐫𝐢𝐜𝐡 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐢𝐬 𝐰𝐨𝐫𝐥𝐝, 𝐡𝐞 𝐜𝐚𝐧 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐚 𝐥𝐨𝐭 𝐨𝐟 𝐦𝐨𝐧𝐞𝐲, 𝐨𝐫 𝐡𝐞 𝐜𝐚𝐧 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐚 𝐥𝐨𝐭 𝐨𝐟 𝐟𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬. 𝐁𝐮𝐭 𝐡𝐞 𝐜𝐚𝐧𝐧𝐨𝐭 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐛𝐨𝐭𝐡.❞ ()

Narya89

Film podle skutečné události, který je dle mého názoru dostatečně poutavě zpracován a ukazuje, že i relativně dobří lidé mohou páchat zločiny a také to, že peníze jsou častou příčinou krachu mezilidských vztahů. Jim Sturgess potvrdil, že dokáže zahrát i něco jiného než roztomilé zamilované hošíky, což je osvěžující. 75 % ()

VanTom

Sympatické žánrové krimi se představuje jako svižná dobová "ritchiovka", postupně ale vážní spolu s narůstající nervozitou a rozpory mezi únosci miliardáře Heinekena. Jelikož jsem o skutečném případu nevěděl ani zbla, opravdu mě zajímalo, jak (jejich odvážný plán) skončí. 7/10 ()

Autogram

Už prvý Únos Heinekena bol trochu nudný, a tento je na tom podobne. Asi je dosť ťažké zdramatizovať pomerne nudný únos. Nudne to vyzerá pre diváka, účastníci to mali asi celkom iné. Policajné pátranie vo filme úplne chýba, je možné, že bude námetom ďalšieho filmu o pár rokov. Snáď sa vydarí viac. –––– Jsou dvě možnosti, jak být bohatý: Můžete mít hodně peněz, nebo hodně přátel. Ale nemůžete mít obojí. ()

Herzeleid

Přes trochu vyšší očekávání hodnotím jako obyčejný průměr. Chyběl tomu šmrnc, větší vtažení do děje či zájem o postavy -> to se nedostavilo. Takže taková klasická kriminálka. ()

sedm.1

Příjemná retro kriminálka, které škodí především styl televizního zpracování a prakticky nulové seznámení se s postavami, což se pak ve výsledku odrazilo na naprosto nefunkčních emocích a lhostejnosti vůči všemu a všem. Snímek je tak vlastně jen chladnou rekonstrukcí jednoho únosu, který vzešel v známost snad jen kvůli jménu uneseného pana Heinekena, jinak si ale myslím, že by zapadl mezi tisíci a tisíci dalšími, nebo alespoň mi to tak díky tomuto snímku vyznělo, protože tvůrci zde zkrátka nedokázali ten únos nijak ozvláštnit, udělat z něj ojedinělý, či zapamatování hodný případ, prostě klasický, tuctový, nezajímavý zločin. Únosci ale jinak byli také pořádní packalové první třídy a překvapilo mě, že se drželi tak dlouho, na druhou stranu mě nepřekvapilo, že na ně poldové přišli tak, jak na ně přišli, takový jsou už zkrátka lidi. Aby to ale nevypadalo, že chci jen kritizovat, celý film si drží skutečně vysokou úroveň napětí, stoupající nervozita únosců je zde vykreslená též velice působivě a postupná destrukce jejich vztahů je vážně poutavá, až krutě realistická a opravdu přesvědčivá. Za zmínku stojí i poměrně výrazný počet známých hereckých jmen, kdy sice nikdo z nich nikterak vyloženě nevyčnívá, nicméně i tak jejich herecký um ke kvalitě snímku určitě velmi kladně přispívá. A jelikož se celý film nese v opravdu dynamickém tempu, bez nějakých úplně hluchých míst, tak zde nuda jistě nehrozí, takže ikdyž mě osobně Únos Freddy Heinekena zrovna dvakrát nepřesvědčil, tak ho určitě nebudu ani nikomu vymlouvat, neboť svá pozitiva jistě má. ()

Lukoboss

Bohužel dost velká nuda. Obvykle tady ty filmy s únosama, výkupným, bankovníma loupežema atd. jsou aspoň napínavý, že divák neustále očekává, co se může stát, jestli to je tak nebo není. Ale tady prostě nic zvláštního, ani zajímavýho není. Celý by se to víceméně dalo shrnout do jedné věty, ale nechci zase spoilerovat. A. Hopkins je velkoformátovej herec a trochu se divím, že si šel do něčeho takovýho zahrát, byť relativně malou roli. Jako oddechovka bokem, proč ne, ale znovu to fakt vidět nemusím. ()

Hanys_

Parta kámošů bez práce a plán na rychlé zbohatnutí. Kluci to měli dost dobře promyšlené, ale jak už to tak bývá, vždycky se stejně něco po.ere. Fain jednohubka se zajímavým obsazením, ale tak nějak po zjištění faktu, že de Vries se nakonec od filmu distancoval, protože se prý nedržel historických faktů, už to nadšení vyprchává. ()

Disease

Možná to bylo obsazením, možná už jsem dlouho neviděl nic pořádného, ale pro mě tenhle film byl nadprůměrný. ()

peetriss

Zajímavý a lákavý námět stavěný na reálných základech. Film samotný však je pouze nevýrazným zástupcem řady thrillerů o únosech, přestože se režisér Alfredson snaží, nedokázal patřičně vygradovat patřičné drama, napětí či emoce, nabízí nevýrazné obsazení, snad výjimkou Hopkinse, na němž však tento film až tolik nestojí. Naštěstí je stopáž střízlivá, přesto mě náznaků nudy film neušetřil. Ve výsledku jen velmi průměrný kidnapping thriller, snažící se na Heinekenově únosu pouze svézt. ()

Garch

Remake holandského popisu únosu pivního magnáta je celkově méně povedený a plošší, než Únos Heinekena z roku 2011. Nefunguje tónování do "módního" nazelenalého odstínu severských detektivek a kupodivu není věrohodný ani Anthony Hopkins, který věznění zvládá s lehkostí a šarmem... ()

mira007

Rekonstrukce skutečného únosu majitele pivovaru Heineken v sedmdesátých letech. Skvěle obsazené, zahrané, s parádní retro atmosférou a výpravou, faktograficky přesné a přesto tomu chyběl nějaký emoční zásah diváka nebo pohlcení. Odvyprávěno trochu chladně sterilně s vyjímkou momentů, kdy nastoupil mistr Hopkins - to je koncert. Problém vidím, že je film vyprávěný z pohledu únosců, kteří jsou prakticky detailně vykresleni jako fajn kluci, kteří se k tomu dostali tak nějak omylem a ještě jsou charakteři, že by nikomu neublížili.... což nějak nesedí s faktem, že dva z těch únosců se v devadesátých letech stali nejvyššími představiteli organizovaného zločinu v Nizozemí a toho jednoho rozstřílel neznámý nájemný vrah. ()

jerenymo

Někteří zde v komentářích psali, že báječný Anthony táhne celý film, a tak jsem neváhal film zkouknout, i přes jeho celkem nízké hodnocení (v porovnání s obsazením). Anthony byl super ( o tom žádná), ale jelikož má ve filmu cca 30 (holých) vět, tak se o žádném táhnutí filmu nemůže mluvit. Film lze brát spíš jen tak, že člověk podívá do zákulisí příprav a samotného únosu, nic víc, nic miň - bohužel. ()

PhillM.

Žánrová pecka. Pohled (téměř) výhradně očima únosců je silnou stránkou filmu, nikoli slabinou, jak jsem si ze začátku myslel. Holt, když se vezme silný příběh, kvalitně se to obsadí a režisér není idiot posedlý svou vlastní důležitosti, dopadne to většinou dobře. Tady to klaplo. ()

Hapretor

Hopkins v roli totálně nadutého a na přeshubu dědka a parta kluků, co měla perfektní plán. Spoiler?! - To je musel prásknout jeden z nich. Jinak by je nechytli dodnes. Dobře to vymysleli a dobře se na to koukalo. Ale žádnej trhák s napnutými nervy se nekonal. ()

agassi68

Určite lepšie ako tunajšie hodnetenie. Neviem, či kvôli Hopkinsovi, ktorý dokáže už len svojou prítomnosťou pozdvihnúť každý film alebo som sa tak vžil do kože únoscov.. ()