Únos Freddy Heinekena

• Česko Únos Mr. Heinekena (více)

Alfred Heineken, jeden z nejbohatších pivních magnátů a pravděpodobně nejvlivnější muž v Holandsku, byl unesen a pouze zaplacení výkupného mu zachrání život. Dny plné ponižování skončili a Heineken je rozhodnutý své věznitele najít a pomstít se... Anthony Hopkins v titulní roli krimi thrilleru podle skutečnosti. (TV Barrandov)

Rockerman

Musíš si vybrat: "Buď budeš mít hodně peněz nebo hodně přátel. Obojí mít nelze"! Slova vyřčená panem Heinekenem se stoprocentně potvrzují v tomto dobrém krimi dramatu. Musím uznat, že na amatéry měli vše velmi dobře do detailů promyšlené, ale rozkol mezi přáteli a několik chyb rozhodly o jejich neradostném osudu. Spokojenost na 75%! ()

MickeyStuma

Únos pivního magnáta Alfreda 'Freddyho' Heinekena v roce 1983 a největší výkupné, jaké kdy bylo zaplaceno. Příběh na základě skutečné události pro film jak dělaný. Tvůrci se však nesnažili o (další) film o únosu, ale tak nějak, o obyčejnou vyprávěnku všeho dění. Snímek tak spíše budí televizním dojmem extravagance neúměrně opomíjející to nejdůležitější. Příběh, který by měl co nabídnout. Diváci tento případ neznající v tom prostě uvidí jen další obyčejný film, jakých jsou desítky. Chybí tomu přímá smysluplnost a hloubka podstaty. Heinekena hraje Anthony Hopkins, což je, svým smyslem, nejhlavnější lákadlo na celý tento počin. Tvůrci si zřejmě řekli, že nikdo jiný by takovou postavu, se sklonem jeho démonizování coby manipulativního imperialisty, nezahrál lépe. Jenomže to by mu museli dát daleko více prostoru. Psychologický profil únosců také není zrovna lecjaký k porozumění jejich činu. Snímku chybí vážnost, opodstatnění a srozumitelnost. Za zhlédnutí sice stojí, ale divák si toho moc nevezme. ()

Kingjiri

Nemastnej neslanej thriller, kterej nejspíš dojel na snahu o co největší realističnost dle skutečnýho příběhu. Prostě chybí víc napětí, vyhrocenejch situací i akce. Anthony Hopkins pořvává ve zvukotěsný místnosti a parta únosců se rádoby hádá. Třetí slabší hvězda za závěr mapující osudy hlavních hrdinů se zajímavym "nábojem", kterej bohužel chyběl drtivý většině snímku. ()

DAPDO

Citace z obsahu : Dny plné ponižování skončili a Heineken je rozhodnutý své věznitele najít a pomstít se.. Kterej vocas tohle psal ? Od té doby, co se zaplatilo výkupný, není Heineken ani v jednom záběru a o nějáké pomstě nemůže bejt ani řeč. Únosci byli dopadení jenom kvůli své demenci a naivitě. Dost průměrná krimi, kterou drží svým výkonem Hopkins - 50%. ()

tranquill

"Jsou dvě možnosti, jak být bohatým: Můžete mít hodně peněz nebo hodně přátel, ale nemůžete mít obojí!" To je nejdůležitější myšlenka tohoto thrilleru, nic víc. ()

bearmeedek

Jako k filmu pro kina bych měl nějaké výhrady. Pro jednorázové shlédnutí v televizi to jde. A jak si všimnuli i jiní, přítomnost Anthony Hopkins(e) udrží laťku na průměru. ()

Inozuka

Kladem je, že film je pojatý vcelku civilně, bez nějakého divokého spektáklu. Záporem pak to, že ač se snaží jít do hloubky, moc se mu to nedaří. Respektive události po vyplacení výkupného jsou tak nějak uspěchané a kolikrát trochu nepochopitelné. Film tak vyznívá plytce a v podstatě nudně. Anthony Hopkins perfektní, ostatní (možná vlivem dabingu) trochu nepřesvědčiví - jediný, kterému jsem to věřil byl Sam Worthington. Celkově tedy průměr ... ()

Shitonit

Nevim co se mi na tom nelíbilo. Nakonec asi všechno. Nezajímavě promrdaná příležitost. Hopkins si tam užívá několik bezesporu posledních minut slávy, v roli drsňáka zavřenýho v krabici. Kolem poskakuje banda přiblblejch buzerantů, kteří se snažej dokázat, že i bez práce přiletí doláče. Bohužel prohlubující se krize kamarádů ve středním věku, smíchaná s vopruzujícíma kecama Heinekena nechává vzniknout nezvratné katastrofě, končící nezvratným koncem. Nakonec to má hepyjend, zmrdi jdou do lochu a Hejneken patrně na závěr vojede svýho řidiče. To byla nejlepší scéna, bohužel ji překryli závěrečnýma titulkama. P.S. Heineken je hnusný pivo, a Kidnapping teplýho Heinekena je píčovina. Vysrat se na to ! ()

himor

Ale kupodivu nie taký zlý film. Konečne mi Worthington nevadil, škoda že im to nevyšlo :D. Hopkins tradične dobrý. Príbeh sa nedá dosrať, keď ide o skutočnú udalosť, takže nieje čo riešiť. 65% ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Celkem obstojné "drama", které vyzdvihuje nálepka "podle skutečné události" a skvělé obsazení. Škoda uspěchaného chytání únosců, vlastně chybělo jakékoliv vyšetřování. ()

Scraffy

Celkom zaujímavý film. Obsadenie je tu prekvapujúco dobré a scenár je napísaný obstojne. Má to celkom dobré nápady a nebojí sa ísť proti prúdu. Je to moje prvé stretnutie s Danielom Alfredsonom, ale po tomto si od neho ešte niečo pozriem. Veľmi milo ma prekvapil, akú dobrú, detailnú a pritom všednú réžiu má. ()

papadoce

Kde bolo, tam bolo, bolo 5 veľmi hlúpych lúzrov. A tí vymysleli zakaždým väčšiu a väčšiu pičovinu. Vždy nelegálnu a vždy dojebali čo mohli. Až jedného zamračeného dňa prišli na to, že než urobiť to, čo robí väčšina bežných ľudí a teda ísť pracovať, bude lepšie uniesť starého nekresťansky bohatého uja Freddyho, vypýtať si za jeho vrátenie véeľa veľa peňazí a čakať. I čakali. Čakali deň, dva, ....., dvadsaťjeden, až raz peniaze dorazili. Potom,...... vlastne neviem čo potom.....asi len boli a boli.....až ich raz chytili. A to je asi tak všetko. A máme tu druhý príbeh. Ešte skutočnejší ako skutočný. Tak začnem. Kde bolo, tam bolo, bol kokot Dano a ten sa rozhodol natočiť strhujúci, v poradí 49849498466259-ty skutočný príbeh hollyúdu, tentokrát o dramatickom únose starého muža. Našiel niekoľko zvučných hollyúdskych hviezd, ochotných uveriť tomu, že je to dobrý nápad, producenta, ktorý zrejme nečítal scenár a bez rozmyslenia investoval svoje mesačné vreckové a pustili sa do toho. Tí herci hrať veľa nemuseli (i keď to nebolo práve kameňom úrazu), naučili sa niekoľko dialógov z ktorých väčšina Vám bude ukradnutá a zvyšné si nezapamätáte, a nechali sa viesť druhoradou réžiou, pričom to so cťou dohrali až do (ne)zdárneho konca. Za 90 minút ma niekoľkokrát uspali, až som dostal chuť uniesť ja ich a hrozne im ublížiť napríklad pustením nejakého krutého filmu, čo ja viem ....... napríklad o únose Freddyho Heinekena. ()

curfew77

Excelentní výprava a naprosto věrné Holandsko sedmdesátých let, bohužel tomu ale postupem času dost výrazně padá řemen a scénáristické skoky dělají díry v zápletce - vůbec jsem nepostřehl, jak a proč na ústřední partu vlastně fízlové přišli?! Hopkins mě tentokrát nenadchl, Sturgess a Worthington ale výborní - a třeba scéna s vyklízením squattu je hned na začátku asi tou nejakčnější z celého filmu, ačkoli nemá s hlavní zápletkou moc společného. Pokud jsem správně pochopil, existuje taky snímek z roku 2011, který v rámci stejného skutečného případu dělá hrdinu spíš z Heinyho, což rozhodně není tenhle případ - bylo by asi zajímavé pustit si tyhle filmy po sobě :) 55 %. ()

Mamlas odpad!

Roztřepaná ruční kamera = vždy Odpad. I bez toho by to byla stajně jen uřvaná blbá krávovina. Nedívatelné. ()

Blazis34

Tak v prvé řadě existují určitě lepší filmy o únosech, ale i tak mě Kidnapping Mr. Heineken vůbec nenudil. Myslím, že délka hodina a půl je akorát, aby diváka držela v pozoru a napětí. Pořád se něco dělo, únosci stále něco plánovali a Freddy Heineken vás vždy trochu uklidnil svými prupovídky. Toho skvěle zahrál Anthony Hopkins a dodal dílu hereckou kvalitu. Ostatní ze smečky únosců byli spíše průměrní. Nejvíce mě na filmu lákalo to, že je to podle skutečné události, což vždy vítám. Samotný únos nebyl špatně naplánován, ale ten zbytek už pokulhával. Na druhou stranu jsem rád, že spravedlnost (vždy) zvítězí. Tomuto filmu dávám 65% - tři hvězdičky. ()