Příběh neohroženého válečníka, kterého na kolena srazí ambice a touha po moci. Klasické Shakespearovo drama se vrací na plátna v nové verzi, která navazuje na vlnu britských adaptací děl génia alžbětinského divadla, v nichž září současná herecká elita. Macbeth (Michael Fassbender) je obávaný skotský válečník, který se neleká zuřivých bitev. Když na vřesovišti vyslechne věštbu, že bude příštím králem, uvěří. Netuší, jak velkou cenu bude muset zaplatit. Cestu ke koruně dláždí smrt a úklady, které nakonec pohltí Macbetha i jeho ctižádostivou ženu (Marion Cotillard). (Film Europe)

Saur.us

Artové zpracování klasického příběhu plné krásných obrazů, úžasné hudby, s vynikajícím M. Fassbenderem. ()

Richie24

Přes dva týdny jsem přemýšlel, jestli Macbetha ohodnotit za 4 **** nebo jen za 3 ***. Objektivně - za tématické zpracování Shakespeara, atmosféru, herecké výkony a vizuální orgie by to na to lepší hodnocení i bylo, jenže subjektivně je to na mě prostě artové až přespříliš (a to mám artové věci rád!) a člověk by u toho v klidu zvládl vyluštit deset křížovek, no. Proto nakonec o něco silnější 3 ***. ()

edie sedgwic

Velmi majestatny film, ku ktoremu som si hanebne musela po 15min pozerania zapnut titulky, lebo som jednoducho nemala sajnu vo co de. Problem je, ze film sa vo svojej majestatnosti trochu straca. Moze to fungovat vyborne na divadelnych doskach, ale na platne je to obcas az prehnane pateticke. Ved dobre ze Shakespeare, ale .... ()

TETŘEF

I přes všechnu tu rudou záři, tlačící celý snímek do nejemotivnější palety barev, .jsme na konci odkázáni na plochý videoklip. Love Cottilard. ()

Majkak

Příběh jednoho velkého šílenství. Zaslepená touha po moci a ochota zatratit svoji budoucnost kvůli její omamné vůni je důvěrná známá i současníkům. Kurzel využívá dlouhých zpomalených záběrů jednotlivých bitevních scén, temných obrazů zalitých rudou barvou krve a ohně. Poměrně věrně se drží schématu Shakespearovy hry a soustředí se přitom na Macbethovo nitro oscilující mezi pocitem nezranitelnosti vyplývající ze zdánlivě mimořádně příznivé věštby a vizí temné budoucnosti v náručí pekla ()

merigieren

na začátku bitka se zpomalovacíma efektama, u který sem si říkal to snad přejde, pak u hrdiny nocoval král, bůh ví proč a začalo psychologický utrpení s rozhodováním jak a proč králíka zabít.Vynechal sem pochybný sudičky. No a pak když už krále zapíchne, tak se zcvokne a začne blábolit a vraždit co se dá. Dokonce se mstí i na kámošovi opičákovi a jeho rodině, to zcvoknutíse bylo hodně nudné. No a nakonec se ti dva opičáci zcela stupidním způsobem posekají a dupající vojska ohlásí konec. Hudba nic moc, ale obrázkové orgie se konají, až na to že když se budu chtít koukat jen na obrázky nepůjdu na film do kina... no a vyseděný sedačky v cinestaru na andělu k pocitu pohodlí moc nepřispěly :-) ()

owwidius

Tak toto je film kde dost zalezi, v akom rozpolozeni si ho clovek pozrie. Urcite to neni na nedelu poobede a vobec sa nedivim, ked da niekto len jednu, alebo dve hviedzicky. Je to totiz dost pomale, studene, lyricke a texty su zrejme blizke originalu, takze nielenze bez titulkov sa to neda, ale uz len citat a pochopit ich da zabrat. Ale toto som prekusal a mrte sa mi pacilo, ake to bolo hypnoticke - paradne obrazy a hudba. Pre mna to bolo uplne podmanive, ale treba na to fakt spravny setting. Inak skvely, az demonicky Michael Fassbender, vykon ako v divadle. Celkom netradicny sposob, ako sa zoznamit so Shakespearom. Totiz vobec som nevedel, o com je hra Macbeth. [#41/2015] ()

cmuchalprvni

Po traileru jsem film napjatě očekával a těšil se. Dnes konečně po projekci mohu říci, že má očekávání se naplnila a adaptace mě nezklamala! Fassbender s Cotillard, mí oblíbení herci, mě asi nikdy nepřestanou každou rolí překvapovat a fascinovat svými výtečnými schopnostmi hrát! Jak už část uživatelů uvedla, film není oddechový, je třeba se na něj plně koncentrovat a vnímat ho. Shakespearova poetika se mi díky výtečně obsazeným hercům, skotské krajině a hudbě Jeda Kurzela dostala pod kůži. ()

Hapretor

Pro mě neskutečná nuda. A to jsem se na to hodně těšil. Fassbendera mám fakt rád. Je to velmi schopný herec. Ale tohle bylo pro mě doslova ubíjející. Podobně jako díla od Refna. Strašně táhlé a uspávací. Nekecám. Tak mě to utahalo, že jsem si po půl hodině šel lehnout. Probudil jsem se až druhý den v 9.00. Doporučuji jako uspávadlo. ()

KNTRFKT

I tak se stalo, že jsem svůj televizor uvedl v chod. Vybral film, jenž snad mohl mi býti vhod. I sedl jsem si tedy do křesla svého hedvábného a hledíc na tu sračku, nevěřil jsem zraku svému, ten zdál se být odporným syflem zahalen. Promnul jsem si tedy zraky své a ponořil se do děje, říkajíc si tak pro sebe, kam ten svět spěje. Macbeth zrovna se svou ženou moudře rozmlouval a sám sobě namlouval, že piču za svou nepřijal. Náhle objevil se Rémus, syn Lupinův, král a kouzelník země malebné a v tu chvíli mé zraky začaly zas vidět barevně. Vše však zahalila hnusná šeď, když natáhl péra tento skoroděd. Marně dovolával jsem se ho zpět, věda, že příběhu bych ale nemohl vyhovět. Sklivce mé zalila krev a blažený zvuk konce slyšel jsem, po chvíli začalo audio tyto ódy pět a já sledujíc jsem málem přišel o pět let života svého naivní důvěrou v kokota toho proradného. Nechť každý považuje se za moudrého, že tyto texty levné zná nazpaměť, ty texty Labutě Avonské, jež tak ráda sračky za zlato vydávala, ačkoli o pauzách to do zadku dostávala, jenže bukanýrů je plný svět a tak tyto verše linout se divadly zřejmě budou ještě stovky let. ()

Ombak▼Penari

Hodnotit jakéhokoliv Shakespeara na obrazovce je pro mě vždycky složité, protože je to vždycky těžko stravitelný film a nejde si ho pustit jen tak někdy večer. Každopádně až budu mít zase někdy chuť na Shakespeara, tak rozhodně zvolím Macbetha, protože je to prostě perfektně udělané se skvělou atmosférou, kamerou a skvělými herci v hlavních rolích. Fassbender je dokonalý Macbeth a je radost na něj pohledět. ()

Fujara777

Okúzľujúce. Spomaľovačky a zadymené scény pôsobia mierne pateticky. Keďže sú ale zachované rýmované dialógy od Shakespeara, dobre to spolu reže. A keď zaznelo "Life’s but a walking shadow", ostával pocit. ()

skeptic

Majstrovský zahraté divadlo. Preniesť Macbetha z divadla na plátno určite nie je ľahké, ale tu sa tu podarilo, aj keď Macbeth pravdepodobne na plátne na 100% nikdy fungovať nebude. Kulisy, prechody medzi kulisami sú prevažne statické. Hlavný oporný pilier sú majstrovský herci, okrem nich film už nemá čo veľa ponúknuť. Finálna ohňom a krvou podfarbená bitka je viac než len dobrou(takmer) bodkou za príbehom plného zla a závisti. Skutočnou bodkou sú až posledné sugestívne zábery s červeným filtrom na krajinu, ktorý nám ešte naposledy pripomína koľko krvi sa prelialo. 75% ()

lemonova

To je tak, keď vizuálna stránka filmu zdrcujúco porazí všetky ostatné.. krvou zaliate tváre a pod nimi neuveriteľne ploché charaktery, veľa násilia ale málo drámy. Márne sa snažia hrať Marion s Michaelom, pretože nemajú čo... ()

HenryIvan

Pôsobivý príbeh avšak veľmi zložitý na pochopenie kvôli Shakesperovemu textu. Veľmi ťažko zahraná postava Macbetha, ktorá sadla Fassbenderovi ako uliatá. Celý film ukazuje, ako ľahko môže človek stratiť cestu. Ukázuje, že každý človek má svoj osud napísaný. Krásne Williamovo dielo podoprené krásnou scenériou a fantastickými hereckými výkonmi mi určite spríjemnilo deň. Tento film zaradím k najlepším za minulý rok. Perfektne je vidno hĺbku a rozmanitosť tohto diela. ()

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (více)

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

Macbeth - unikátní filmová projekce v Brně

20.10.2015

Evropská předpremiéra filmu Macbeth s Michaelem Fassbenderem a Marion Cotillard se uskuteční v unikátním prostoru brněnského Mahenova divadla už 22.října od 18.00 a 21.00. Nenechte si ujít jedinečnou… (více)

To nejlepší z festivalů v kinech

To nejlepší z festivalů v kinech