V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Mikino00

Sorrentino mě zase dostal. Film je krásně rozdroben mezi mnoho postaviček, které společně s hlavními hrdiny projdou během filmu proměnou a nabízí nejednu vtipnou či pitoreskní situaci. Síla filmu je ale v již prověřených Sorrentinových značkách, film tedy opět v každém záběru vypadá fantasticky (Alpské kulisy jsou fenomenální) a hlavně plyne pozvolně ve své objímající atmosféře, která mě naprosto do prostředí alpského hotýlku vtáhla. Navíc herecky a dialogově čirá slast. ()

fredisek

Zatímco u Velké nádhery jsem měl pocit, že jdu z reklamy na parfém do reklamy na Armaniho a pak zase do videí národní turistické agentury a přitom jsem si to všechno užíval, u Mládí jsem sice dostal zajímavější příběh, ale nudné záběry. Řím do Alp nedostanete, Miss Universe se vám nebude v lázeňském bazénu skvět tak, jako kdyby se koupala v barokní fontáně. Angličtina taky moc nefunguje a Mládí je tak komerčním dojezdem Velké nádhery, ale bez nádhery. ()

Lovely.Bones

Čisto-čistá nádhera! Tohle je opravdová Velká nádhera (název minulého filmu režiséra Mládí). Nikdy bych nečekal, že dvou hodinový film o důchodcích v lázních, kteří filozoficky popisují svoje životní trable, mě bude až takhle moc bavit. Začnu herci. Michael Caine je bravurní a dokáže celý film utáhnout i v jeho věku (82 let). Harvey Kietel dostává více prostoru až v druhé polovině filmu, ale to vůbec nevadí, jelikož jeho postava je obdobně komplikovaná a propracovaná, jako ta Cainova. Rachel Weisz je pouze na začátku a má pár vypjatých scén, které jsou opravdu uvěřitelné. Další herečka, které Rachel McAdams ukradla místo na Oscarech. Paul Dano je poměrně přebytečná postava, které pouze dodává další filozofické dialogy. Jane Fonda dostala nominaci na Zlaté Glóby opravdu za nic, protože má ve filmu jednu 5-ti minutovou scénu. Z technického hlediska se jedná o veledílo. Kamera je úžasná a prostředí, ve kterých se film natáčel ještě lepší. Režie je příjemná, svižná a film uteče jako nic. Děj je velice komplikovaný a pokud se nebudete soustředit, film se vám automaticky nebude líbit. Mládí chytlo jednu Oscarovou nominaci za písničku Simple Song #3. Ta je ze všech nominovaných nejlépe korespondující s filmem. Earned It je v nominacích z kuriozity, Writing's On The Wall protože je to bondovka, Till It Happens To You je tam, protože Gaga vystupovala vloni na Oscarech a Manta Ray, protože to je kvalitní písnička a film je o podstatném tématu, které se musí řešit. Žádná není vysloveně špatná, ale přeji to z filmařského hlediska SImple Song #3 ;-) ()

Phorbo

Chápu celý koncept filmu. Dva staříci v lázních, kteří na stará kolena obdivují krásu mladých lidí a sami vzpomínají na to co jako šviháci plni energie dělali. Jenže to je podáno velmi zmatečně a po půlhodině filmu jsem se musel podívat tady, abych věděl, na co se to vlastně dívám. A ve výsledku je to vlastně jen takový průměr, který ukazuje strach ze stárnutí a ze smrti a ze zapomnění. Což já chápu, protože začínám zapomínat taky a to mi není ani třicet... ()

Garch

Nejprve, jako by film seskládali dva tvůrci tak, že autor skvělých nápadů, zajímavých dialogů a snových představ neuvidí výplň, kterou ten druhý dílo dopatlal. Naopak, chce to velmi pečlivé sledování! - film je plný důležitých drobností, které Paolo Sorrentino volně trousí a kdo si nevšimne, jeho chyba...Věřím, že zcela záměrně se tu mísí nezapomenutelné s prázdným. Jako v životě. Až když se blíží konec (života, Mládí), je ledacos jinak. ...P.S.: Jak je řečeno v jednom z mnoha skvělých dialogů: "Nenechme se tou vší pravdou zahltit". ()

Marys

Vizuálne zaujímavé, atmosféra slušná, no niektoré strihy mi prišli postavené na hlavu a samotný záver by som asi potreboval, aby mi niekto vysvetlil, lebo tu som akosi v koncoch s rozumom. Umelecká fasáda zaobaľujúca myšlienky autora, v ktorých sa on sám stráca, podľa môjho názoru. ()

TwoFace

La Giovinezza je filmem naprosto překrásně natočeným – jeho dokonale nasnímané obrazy Švýcarských Alp vtahují do své depresivně oxymoronové atmosféry prosycené hořkým humorem. Herecký koncert Sira Michaela Cainea a Harveyho Keitela, a skupinky doprovodných a rozmanitých postav, jejich vzpomínek na mládí, zašlou slávu, minulost, i současná trápení, je zajímavé, depresivní, ale i krásné s úctou sledovat, a naslouchat vyřčeným životním pravdám. Artové filmy většinou moc nemusím, přesto mě tento snímek dokázal na dvě hodiny přikovat před obrazovku, během kterých jsem se zároveň cítil strašně mladý i strašně starý. ()

bobstock

Plynulé překračování polopravd a mýtů snobských figur řešících svá zákoutí opotřebovaných těl v lázních by mě zřejmě nestrhla ani v dýmu prvotřidní travky na LFŠ. Poetiku stárnutí a obdivu krás skrze emoce už předvedl Sorrentino ve Velké nádheře podle mě daleko lépe. Jinak zaujala obskurně obtloustlá postava Maradony s vytetovaným Karlem Marxem na zádech. V titulcích sem ho ale nenašel. 45% ()

Brylin

Krásné! Sorrentino nijak výrazně neuhýbá ze stylu Velké nádhery, je přidává více humoru a filosofických postřehů, zejména plynoucích ze střetů stáří a mládí. Audiovizuálně opět úchvatné, jak hudba, tak obrazy se vrývají do duše, a herecký koncert hlavních představitelů jen podtrhuje celkový výtečný dojem. Silných pět hvězd, ke kterým přispěla i atmosféra KVIFF 2015. ()

Pevek2

Coz o to - rezirovat vecirky Sorrentino porad umi, ale bez Rima je ten film najednou prazdnejsi nez prazdny. A je predvidatelny a spocitany, jak kdyby ho vymyslel s partou najatych scenaristu v nejakym resortu. Takze je to vlastne jen trochu lepsi reklama na wellness pobyt ve Svycarsku. A nepomuze tomu ani Maradona, ani par svetlych momentu. ()

JohnyD

Milujem Sorentinove filmy, ale chápem, že nie všetkým je to pochuti. Mládi má jediný problém a to je, že prišlo po dokonalej Veľkej Nádhere. Mládi nie je tak celistvé ako príbeh Jeppa a na môj vkus rozoberá až moc motívov (ktoré nie je možné pochytiť hneď na prvýkrát, niektoré nudia, niektoré sú skvelé, niektoré pobavia) a hlavne má viac postáv, ktoré si prechádzajú svojím očistcom a musia dostať nejaký ten čas na úkor iných. Sorentino zas nedal zabudnúť ani na Felliniho v určitých momentoch filmu (ako umiestnienie do kúpeľov a grotestkné správanie pri rannom nástupe - zdravím 8 1/2). 7/10 PS: Veľmi mi chýba Leona akka Jane Fonda z Newsrooomu, tu sa objaví iba v dvoch scénach, ale jej herectva sa neviem nabažiť a scéna s Harveym Keitelom, takmer trumfla aj vrchol filmu. ()

RomanHyde

Po dlouhé době jsem narazil na film, který mě posadil na zadek a druhý den večer si zážitek zopakoval. MLÁDÍ je film o stáří, kráse ženského těla, tvůrčí osamělosti a přesahu lidské existence, který někdo v životě objeví a někdo ne.. Špičkoví herci, krása švýcarských Alp, dialogy jdoucí až na dřeň a perfektní muzika! Mládí řadím mezi ty nejlepší snímky, a komu se líbí Kieslowskeho Tři barvy, Dvojí život Veroniky, neměl by váhat! ()

PhillM.

Dlouho mě, bůhvíproč, odrazoval filmový plakát. Očekával jsem do sebe zahleděné drama o stáří a mládí. Ne že by se mi dosebezahleděnosti nedostalo v míře vrchovaté, ale Youth má tak dobrý scénář, tak příjemně napsané (a zahrané!) postavy, že je těžké si film neužít. Navíc Švýcarsko! Nepamatuji se, kdy naposledy jsem si dělal v průběhu sledování printscreeny, film je navíc i mimo fascinující švýcarské přírody vizuálně zajímavý (někdy se snad snaží až zbytečně moc). Hlavní dva hráči jsou bez debat, je lahoda vidět hrát génie svého oboru navíc v situaci, kdy mají co hrát. I když... postava režiséra (Harvey Keitel) a ekipa mladých scénáristů kolem něj mě iritovala, zdáli se mi za hranicí únosné parodie. Suma sumárum, Youth pobaví a potěší, když chce ale dojmout, tak to místy skřípe. ()

majec4

Prijemny film, ktory potesi trefnymi metaforami o zivote. Niektore vitpy boli az privelmi psychologicke, alebo skor intelektualne? Vtedy ma ten film velmi nebral, lebo mi to prislo az velmi "starecke". Vacsinou to vsak fungovalo a bavil som sa. Niektore sceny boli poriadne ujete, cize sem tam som mal fakt zmiesane pocity, ze naco sa to vlastne pozeram? Nemam velmi v laske filmy, kde je sami starcek, ale toto neurazilo. Mozno ten zaver a scena s balkonom mi prisla trochu nepochopitelna. Ale celkovo to bola fajna oddychovka, s oblubenym Cainom v hlavnej ulohe. ()

Vesecký

Nepochopil jsem. Na mě příliš intelektuálské a postmodernistické. Caine a Keitel jsou bezesporu výborní herci a díky těm přidávám jdnu hvězdičku, jinak by to na víc než na dvě rozhodně nebylo. Ještě se mi líbil ten představitel Maradony... Humoru tu bylo pomálu, rozhodně jsem zde slyšel víc smutku a nostalgie. Doslova jsem to přetrpěl -a ž jsem nudou trpěl hodně. ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)