Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

darkrobyk

Zázrak jsem nečekal, ale tohle je obzvláště mizerný film. Pominu příšerné herecké výkony, jelikož ty mi u jinak dobrého horroru až tak nevadí. Televizní podprůměrná kamera, ničím neoslňující hudba a levné počítačové efekty (když už nemám na solidní software, tak navleču herce do kostýmu monstra tak, jako se to kdysi běžně dělávalo - a mnohdy úspěšně - Vetřelec, Predátor, Robocop /není sice monstrum, ale normální postava také ne/ a další). Vůbec jsem si několikrát vybavil Vetřelce (útěk šachtami před monstrem) a také Vetřelec vs. predátor - tam bylo ovšem pobíhání nitrem měnící se paramidy radost sledovat. Pixelová monstra působila směšně, jako by vypadla z pohádky pro nejmenší. Jedna milosrdná hvězda za úplný konec... ()

juta

V porovnání s filmem Pod zemí (který jsem si k tomuto filmu přirovnával) je The Pyramid o něco slabší. V prvním zmiňovaném se najde mnohem více strašidelných a nevyzpytatelných situací, kdežto tady je jen jedna příšera, od které se dá čekat jen, že vám vytrhne srdce zaživa. :D Přesto dokázala potrápit, ale mohlo se do toho narvat více dramatičnosti, nestvůr a akčnosti. ()

TedGeorge

Tohle bylo hloupé i na poměry hororu točeného napůl normálně a napůl ruční kamerou v nově objevené trojstranné pyramidě kompletně zahrabané do písku. V kontextu tohodle failu je moje oblíbené As Above, So Below veledílo s logicky se správajícími postavami a fungujícími originálními lekačkami... Jako fakt sem se na Pyramidu těšil a Aja na producentské sesli mi zlomil srdce, protože kromě začátku je to nekoukatelně debilní a bohužel i špatně natočený... :( 3/10 Hlavně za jakš takš genius loci a fungující blondýnu, kterou odněkud znám. ()

Beckett51

Vůbec špatný film, který ovšem pohřbilo spousta debilotin. Například místo toho zbytečně natahovanýho závěru mohli ty peníze radši hodit do efektů, který jsou ve mnohých momentech zřejmě nostalgickou vzpomínkou na první film od Asylum. Herci ale hráli dobře (až na tu hlavní kravku, která mi pila krev hned co se objevila na kameře), atmosféru si to drželo slušnou a jako milovník Egyptské mytologie jsem u tématu chvílema chrochtal. Ten posranej závěr tomu ale neodpustím ani omylem. ()

Cappuccino

Do Pyramídy som išiel s očakávaním prízemného hororu, a presne to som aj dostal. Béčkoví herci (s výnimkou Denisa O'Hare), béčkové efekty a tradične nezmyselné správanie hlavných postáv. Niektoré scény však boli celkom desivé a keby sa filmári o trochu viac zamerali na mytológiu a Anubisa, možno by som dal aj hviezdu naviac. ()

S.Quentin QUALE

S příchodem idiota s vizáží mistra Třísky jsem začal netrpělivě vyhlížet želvy Ninja, no ukázalo se, že se jedná o jeho nepolíbeného a nadrženého bratra, kterej tisíce let zazděn pod zemí prahne po dívčím srdci. Dost bylo keců, tohle bohužel není dobrý horor, což je dost škoda, protože jsem do Pyramidy vkládal větší naděje než do As Above So Below. Nepodařilo se. Ale jako zájemcům to protivit nechci, protože klady se dají pohledat, takže ode mě podprůměrná dvojka. 40% ()

misterz

Ja si nemôžem pomôcť, tieto klaustrofobické kúsky skrátka zbožňujem. Rád si bahním v dusivej atmosfére, ktorú obyčajne ponúkajú. Avšak na to, aby som film hodnotil minimálne ako nadpriemer potrebujem niečo viac, ako len slušnú "podzemnú" atmosféru. Uznávam, dejová zlátanina okolo egyptských bohoch, knihe mŕtvych a pod. nebola zlá, ponúkla akú-takú mystiku, čo len dopomohlo k budovaniu atmosféry, lenže sú tu negatíva, ktoré tento snímok dosť degradujú. V prvom rade je to hlúpe chovanie sa postáv (hlavne zo začiatku). Potom v kľúčových chvíľach zlé narábanie so svetlom, mordovačky buď mimo záber, alebo na thrillerovej úrovni a nakoniec tu máme akéhosi pološakala, ktorý vypadal ako hladkosrstá vyhladovaná mačka s dlhými ušami a so smiešnou maskou na ksichte. V tomto smere to chcelo starú dobrú hororovú školu. Ale aj tak, som celkom spokojný, bavil som sa a to je to hlavné. 65/100 ()

pornogrind odpad!

Tohle že má být horor????Možná tak pro děti do 12 lel.Každopádně jesli má někdo hodinu a půl času tak ať se na to koukne,protože ten konec fakt stojí zato.Já se málem pochcal smíchy,takže bych asi měl dát jednu hvězdu.Ale nedám protože to měl být horor a né špatná komedie ()

Kudly4

Čekal jsem nějakou duchařinu, ale to co jsem nakonec dostal, mě hodně překvapilo. Při sledování jsem si vzpomněl na Pod zemí, které bylo o třídu děsivější, ale i tohle je solidní nadprůměr. Je tu několik infarktových lekaček, dojde i na vynikající Gore ! (vyrvání srdce top), atmosféra hodně slušná, monstrum vypadalo dost děsivě a finále, které nekončí happy. Za mě dost dobrý a k nočnímu zhlédnutí ideální volba. Určitě si to v budoucnu pustím ještě jednou. ()

SeBig odpad!

Tmavý, zbloudilý hovno. Líto to vidět. Ke konci jsem se musel smát jak si tam ten zmutovanej šakalí netopejr uklizí cimru v pyramidě nebo co to mělo bejt. ()

korbitch22

Už u Pádu do tmy jsem psal, že když někam někdo leze do díry je debil a zemřít si prostě zaslouží.The Pyramid překvapil hlavně tím, že 46% si prostě nezaslouží a hodnotitelé hororů už mě tady začínaj vyloženě srát.Od filmu co má 46% čekám hroznou kameru, příšerný herce a celkově céčkově podaný brak a to The Pyramid není ani náhodou.Teda do chvíle, než Anubis vystrčí xicht ze stínu a já pod návaly digitálního trapasu nedostával záchvaty smíchu, ale to už je úděl dnešní CGI doby.Minimálně hodinu je to film nahuštěný skvělou atmosférou, herci ujdou, jen ten kameraman byl otravnej jako smrad z kočky na rozpálený plechový střeše.Dokud Anubis jen trhá drápama a láme vojáky vejpůl, je to nadprůměrný vykosovák co krade od Mumie jak jen může, škoda, že potom hlavní zrůdu nehraje Derek Mears v latexovym obleku, bylo by to přesvědčivé a poctivé a já bych ze sebe vytlačil klidně 4*.Bohužel efekty jsou ke konci komedie a celý je to předvídatelný jak houmlesák na Hlaváku a mě prostě irituje řikat si vždycky, hele teď poleze za nima a za deset vteřin leze za nima, hele teď jí ztáhne zpátky a za deset vteřin jí fakt tahá zpátky.Když je tvůrce lenoch a nechá diváka samotného vyprávět příběh, je to o ničem.V každym případě 46% je trapně málo a zdejší smetánku zoufalých hororových onanistů, jejichš největší hororový orgasmus vyvolává sto let zastaralé Psycho od HitchCocka bych mlátil Ptáky.Pohodový průměr, který dojel na lenost a průměrnost svého tvůrce.55%. ()

rollman1

Minule tu byl Roth s Clownem, teď máme Aju s pyramidou. The Pyramid nemá nějaký zásadní příběh, kde by se čekalo na důležité zvraty atd. Je to klasické half Found-Fottage se vším všudy, s tím rozdílem, že tentokráte máme na obrazovkách zajímavé prostředí, které se však nepodařilo vytěžit na maximum. Svou atmosféru to určitě má. Pyramida má mnoho temných a zajímavých zákoutí. Nechybí nějaké pasti, ikdyž jich mohlo být více, také nějaké mordovinky se najdou, přestože to není zrovna nejlépe zpracované, vyloženě Vás to nenaštve. Ani shaky-Cam se nekoná a co má divák vidět, tak vidí opravdu dobře. Nepotěší jen absence lekaček a klasický konec. Podle mě se ale jedná o kvalitní horor, který své otáčky rozjíždí velice rychle a nepustí diváka až do konce. Nebýt trošku odfláklých efektů, dalo by se uvažovat i o vyšším hodnocení, ale i tak se dá určitě snímek doporučit. Velice silné 3* ()

honajz

Pro mne osobně zklamání - výprava byla docela chabá, když to srovnám třeba s As Above, So Below, a podobně i myšlenkově to bylo poněkud tupé. Zkušení vědci se postupem času chovají jak pubertální děti na výletě, místo aby hledali východ v klidu, zastavili se, místo toho zmateně pobíhají. Vojáka se nezeptají rovnou, jak se tam dostal. A samotný egyptský bůh je spíše výsměchem. Čekal jsem daleko víc, tohle bylo jak papundeklové českotelevizní pohádky, a obyčejná vyvražďovačka o ničem navíc. ()

Pítrs85

Kurde, tohle mělo potenciál na tři pyramidy a oni to takhle zprzní, zahrabat je do písku a zapomenout na ně... Začátek se rozjíždí ještě docela obstojně, člověk doufá v adrenalinem a dobrodružstvím nasáklej horůrek, ovšem od okamžiku, vlastně docela paradoxně, kdy začne jít do tuhého, se film zlomí v digitální slátaninu, kdy konec je tak něco vymletýho, že to sám Anubis jaktěživ neviděl. Ježiš, kolik by asi tak mohl stát "make-up" takové pěkně tlející mumie? Role toaleťáku a nazdar... A mně se mé oblíbené As Above, So Below líbí zase o něco víc, haf! (Jedna hvězda za to, že tu ani jednou nezazněla asi třetí nejdebilnější věta v hororech: "Vypni sakra tu zasranou kameru!"). ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 28.1.2018, réžia slovenského znenia (JOJ) = ? - Námet toho ponúkal oveľa viac než iba odfláknuté digiefekty. Bohužiaľ tvorcovia sa namiesto budovania mysterióznej atmosféry vydali cestou jednoduchej vyvražďovačky. Namiesto napätia tak prevládla nuda. (29.1.2018) ()

luka4615

Proč, proboha proč tvůrci hororů pokaždé nějakou atraktivní zápletku zcela pohřbí pod nánosem předvídatelnosti a nelogickým chováním postav? Je to velká škoda, jelikož The Pyramid měl potenciál na to, aby zazářil. Pár scén je totiž skutečně velikolepých. ()

JASON_X

Nenáročná relaxačka podle mého gusta, jejíž koeficient oddechovosti a zábavnosti výrazně převyšuje (ne, převažuje!) její koeficient blbosti. Příběh je sice přitroublý, popírají se v něm fyzikální principy a zákony (uvnitř pyramidy je světlo a kočičí sfingy tisíce let přežívají tak, že žerou jedna duhou), przní se egyptská mytologie (chudák Anup), postavy se chovají nereálně (a blonďaté archeoložce by víc sedla role nějaké surfařské groupie), ale to všechno přece k těmhle béčkům neodmyslitelně patří a je to naopak žádoucí. Exteriérů není mnoho (jen v začátku), ale povedly se na výbornou (demonstrace, vykopávky), interiéry z vnitřku pyramidy jsou překvapivě dobré. Líbil se mi i konec a archeoložce s nakaženým fejsem a krhavým očičkem to nekrofilně seklo. A na to, že je to většinu času točeno ve stylu FF, je to celkem dobře koukatelné, kamera je většinou snesitelná. Silné tři. ()

Morholt

Docela dlouho jsem pátral v paměti po nějakém hororu, který by se odehrával v egyptské pyramidě. Kdejaká mumie pobíhající po Paříži či faraonská kletba, to už tu bylo x krát, ale na čistě pyramidální záležitost jsem si nevzpomněl. A tak jsem se docela těšil a musím říct, že zklamaný nejsem. Prostředí pyramidy bylo zachyceno celkem věrně, ten polo FF formát byl také vhodně zvolený a pětice budoucích obětí se nechovala jak parta kokotů, což je u FF neobvyklý jev. Líbily se i pastičky, byť nebyly nijak důmyslné a potěšily i kočky, ačkoliv bylo vidět, že film trpí nedostatkem financí. A to se odrazilo především v závěru, kdy sice chválím nápad s vysvětlením, co že to v pyramidě řádí, ale forma byla bohužel až moc nízkorozpočtová. Nicméně Lavasseur ukázal, že mu jdou nejen scénáře, ale dokáže si poradit i s režií, tak třeba do něj příště někdo investuje víc. I tak je ale Pyramida nadprůměrně zábavná. 70% ()