Prachy

Mo' Money

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1992, 86 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $40,227,006Tržby Celosvetovo $-(2.12.2009)

• helloween93

Tenhle snímek se svezl na krátké popularitě Damona Wayanse po Posledním skautovi, jinak si totiž nedovedu vysvětlit ten výdělek 40 milionů dollarů v amerických kinech. Slabý příběh o podvodech s kreditními kartami. Režiséra Petera Macdonalda mám spojeného s Rambem 3 a Legionářem s Van Dammem, tohle se mu příliš nevydařilo. Vysílalo AMC.(26.6.2017)

Tak vůbec váhám, jestli ten film měl nějaký děj, nebo jestli se jednalo jen o jakousi podivnou exhibici dvou bratrů Wayansových. Ale zároveň musím uznat, že u některých scének jsem skoro jen nevěřícně koukal a divil se, co si ti dva v tom filmu všechno dovolují. Za všechny scénky vyzdvihnu jen jednu, kdy tito povedení bratři předstírají v klenotnictví, že jsou gayové a jdou si koupit snubní prstýnek. Tato velice neobvyklá hrecká kreace obou bratrů v mých myšlenkách zůstane zřejmě ještě hodně dlouho. Ale jo, pobavil jsem se, a to je hlavní, dokonce i trochu napětí a akce tam bylo a závěrečná honička patřila k tomu lepšímu, co jsem kdy ve filmech viděl, takže rozhodně to není žádný propadák, ale samozřejmě to není ani žádný vynikající film, který bych musel nutně vidět. Jako zábava na večer to bylo plně vyhovující, a o to tady asi jde především. Po stránce herecké to je taktéž průměrná záležitost, bratry Wayansovy jsem zmínil, ti zanechali asi nejvýraznější dojem, ale samozřejmě i ostatní herci byli dobří a těžko komukoliv z nich cokoliv vytýkat. Je mi jasné, že někteří diváci budou z výsledku zklamaní, někteří budou naopak možná i nadšení, ale zřejmě většina to stejně jako já uvidí na ten průměr nebo mírný podprůměr, takže asi nepřekvapí, že z mé strany obdrží tento film tři hvězdy.(16.7.2010)

• - Bernie Mac v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)