Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

hanca.uh

Velmi silný příběh, 100% natur, na nic si tu děj nehraje, naprosto úžasný představitel Hawkinga - klobouk dolů! Tento film by se měl povinně "ordinovat" každému. Syrová hudba - přesně sedí. Za mě tedy 4 hvězdy...1 ubírám za (pro mě) nějakou tu romantiku - byť chápu, že kdyby to tady trochu nebylo vidět, byl by to "jen" životopisný dokumentární příběh. A ten byl natočen už o rok dříve. ()

hooofi

Za mě dávám pět hvězd jelikož mi tento film dokázal navodit emocionální vypětí, které jsem už dlouho nezažil. Scéna v níž S. Hawking hraje croquet mi přišla hodně dojemná. Záměr zcela zřejmý - rozbrečet diváka. Co jiného taky čekat od pseudobiografie jednoho z nejgeniálnějších fyziků jehož vyjímečnost je dovršena paradoxním náhodným genetickým onemocněním. Hudba skvělá, herecké výkony zde již vychváleny byly. Neodpustim si poznámku: v momentě kdy profesor na univerzitě nakreslí několik soustředných kružnic se středem a doprovází to slovy o singularitě v jakémsi kruhu vybraných studentů mi přijde jako přednáška o tom že kostičky s krtečkem se musí poskládat tak, aby vznikl obrázek. No ale film je pro širokou masu veřejnosti a tak milovníci fyziky se nějaké rovnice nebo souvislého vysvětlení problému nedočkají. ()

ANATHREIUS

Myslíš, že oscar je v tomto moměntě oprávněný. Takhle nějak jsem si představoval Hawkingův život, a takto nějak si představuji jeho v mladí, skoro jako kdyby on mohl hrát sám sebe. ()

Great.Gatsby

Pekne spracovaný životopisný film o vizionárskom géniovi, ktorému napriek jeho ťažkej chorobe nechýba zmysel pre humor a napriek negatívnym prognózam lekárom je tu s nami dodnes. Krásna hudba, veľmi dobrá kamera a čo sa týka príbehu - mal by si ho pozrieť každý, kto v živote o niečom pochybuje. Eddie ukázal prvotriedne herectvo. Odporúčam. ()

Gyrosek

Film popisuje spíše vztahovou stránku života Stephena W. Hawkinga, než jeho práci pro vědu, takže pro toho, kdo by chtěl poznat kus jeho práce tento snímek není. V celém filmu je jedna jeho přednáška o teorii času. Film popisuje jeho život, který musel být hrozně těžký pro něj, ale ještě těžší pro jeho okolí, zejména pro Jane a jejich děti. Osobně hrozně obdivuji Jane, za to jak se o Stephena zhruba 30 let starala. O to více mě zklamalo, když jsem se dozvěděl, jak jí ve svém reálném životě opustil a opravdu jsem to od něj nečekal. Na druhou stranu toto zjištění ještě více zvýraznilo můj soucit s Jane, která to měla ve svém životě opravdu těžké, tedy pokud se tomu vůbec dá říkat život. ()

HMTD

Naprosto zasloužený oskar za hlavní roli. Howkinguv příběh je doslova neuvěřitelný, a skvěle ukazuje dalšího člověka který dokázal velké věci až s vidinou že už toho moc nestihne. Tenhle film je navíc skvělí protože vypráví skvěle příběh jeho ženy. Jediné co trochu nechápu proč se museli odchylovat od historických fakt(kde se zranil) i když by pravda ději příliš neubrala. ()

BeeKay

Hej, je to dobry film. Cokolvek napisat je uz zbytocne, POMO napisal vystizny, pravdivy a dobry komentar...ako z ucebnice...presne ako by som ho chcel napisat aj ja :) tj porovnanie v kontexte s ostatnymi based on the true story oscar.snimkami, urcenie cieloveho publika, ukazanie slabych a vyzdvihnutie silnych stranok filmu a na zaver zadefinovanie typu filmu do jednej vseobimajucej vety, nieco ako zaverecna titulka. Watch&learn! :) ()

Martin_L

Máloco vás tak dostane jako životní příběh Stephena Hawkinga v tomto skvělém snímku. Oskarovému Eddiemu Redmaynovi není co vytknout a i ostatní hrají skvěle. Marně přemýšlím kvůli čemu bych měl odebrat nějakou hvězdičku, tohle je zkrátka prvotřídní podívaná. ()

ledofredo

Někdy je v reálným životě těžký zahrát sama sebe, jako svoji osobu, člověka, ale to co tu předvedl Eddie Redmayne pro mě doposud neznámí herec, tak teda klobouk dolů opravdu chvílema jsem měl pocit že hraje samotný představitel Stephen Hawking, mimochodem pro mě člověk , který stále platí za nejchytřejší osobu na světě, člověka co jednoduchý věci neřeší a těžký otázky háže do koše jako vyřešený, a pokud můžu vzkázat verbalovi napiš reálný hodnocení pro film a ne na něco na co nedosáhneš, protože Stephen Hawking má vždycky připravenou odpověd ještě než ty se stačíš nadechnout. I když je film podle skutečnosti nedrží se reálný předlohy, ale i tak má v sobě svý kouzlo, co člověka donutí hledat na internetu o kom že to vlastně je ten film. ()

gael83

Nejednoznačně výtečné a po zásluze oceňené Oscarem pro Eddieho, na druhé straně místy utopené a spadající do nudy, bohužel, některé pasáže by si zasloužili lepší střih. Eddie si tohle protrpěl se vším všudy a za to má můj velký obdiv, myslím že se díváme na počátky úžasné a dlouhé kariéry. ()

hesonic

Žena s velkým srdcem je nejsilnějším zdrojem energie úspěšného muže. Film je úžasně romantický a plný hluboce pochopeného života žijícího na maximum. Nejúžasnější je, že všechno co se ve filmu odehrává se doopravdy stalo. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)