Shodou okolností jsem v jeden den měla možnost zhlédnout ještě jeden film na téma ALS a tak jsem jím pravděpodobně nechtěně ovlivněná - na rozdíl od You're not you s nevýraznou hlavní hrdinkou ze mě totiž Eddie Radmayne dokázal vymáčknout nějaké emoce. Dokonce bych Theory of everything označila za ukázkový životopisný film. Výrazný a charismatický hlavní hrdina, autentická dobová atmosféra, žádné hluché momenty, výborné herecké výkony i od ostatních. Ačkoliv Radmaye mě trochu překvapil, ohledně jeho hereckého umu jsem trochu skeptik a nemyslela jsem, že to zvládne. Stephen Hawking je jednoznačně obdivuhodný člověk a jeho příběh na filmovém plátně tu skutečnost opravdu podtrhne - musí to být neskutečně silná osobnost s obrovskou vůlí žít i přes nepřízeň osudu. Kdo mi nebyl úplně sympatický, byla jeho žena. Těžko posuzovat takovou komplikovanou situaci z povzdálí, ale podvést a utéct od manžela upoutaného na invalidní křeslo mi nepřipadá zrovna jako čin světice, za kterou ji mnozí považují. Na druhou stranu, ve skutečnosti to tak jednostranné údajně nebylo. Řekla bych, že v tomto ohledu jeho ženu nevylíčili úplně nejlépe. Každopádně, přítomnost profesora Lupina a Viseryse opravdu potěšila!(19.2.2015)

Klasický životopisný film o neobyčajnom človeku. Film vyzdvihuje predovšetkým výborný výkon Eddieho Redmaynea. Pri tomto filme som zistil, že asi mám rád životopisné filmy, alebo mi The Theory of Everything naozaj učaroval? Plné citov a silných emócií, no nie nasilu tlačené na diváka aby ronil slzy. Skvelé herecké výkony, parádna kamera... tejto teórií budem určite fandiť pri udeľovaní cien. Možno je škoda, že film sa snažil obsiahnuť väčšiu časť Hawkingovho života, než by sa zamerali na určitý úsek, ale zvládli to. Za mňa v poriadku.(8.1.2015)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $34,337,446Tržby Celosvetovo $104,337,446Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ silný film, v dobrých režisérskych rukách, ústredná dvojica Eddie Redmayne a Felicity Jones je bravúrna, úžasná doprovodná hudba a svoje urobí aj vizuál /85%/(27.2.2015)

Kvalitativně bych to zařadil na úroveň dalšího životopisného kousku z tohoto roku, Kódu Enigmy. Prostě kvalitně odvyprávěná autobiografie, kterou člověk rád zkoukne, ale že by se film zařadil mezi nějaké top kousky, o tom se rozhodně nedá mluvit. Stephen Hawking si ale bezpochyby takovou poctu zaslouží. Zajímavý příběh. 80%(7.9.2015)

Životný príbeh Stephena Hawkinga je naozaj neuveriteľný a výnimočný, o tom bez debaty, ale po emocionálnej a dramatickej stránke ma film zvlášť nezasiahol. Najlepšia bola jednoznačne romantická linka a aj to len z pohľadu Hawkingovej statočnej ženy Jane. Čím všetkým si musela prejsť a čo všetko obetovať pri starostlivosti o rodinu bolo vážne výnimočné, až kým aj ona konečne nenašla aj pre seba kúsok šťastia... Snímok do lepšieho priemeru ťahá ale predovšetkým fantastický výkon Eddie Redmayna, ktorý si toho plešatého právom zaslúžil, tak presvedčivo zahrať Hawkinga by hádam nezvládol ani samotný Hawking, klobúk dole. 65/100(6.5.2015)

• - Na začiatku 74. minúty, keď Jane oblieka Stephenovi sveter, v jednej scéne mu sveter naťahuje na ramená a v nasledujúcej je sveter ešte len na krku. (scury.martin)

• - Manželka Jane Hawking je už nyní exmanželkou. Nahradila ji ošetřovatelka Elaine. (Mimochodem, její muž byl ten, kdo Hawkingovi sestrojil syntezátor a napojil ho na počítač). Elaine přebrala Hawkinga jeho první ženě. Nové manželství vydrželo dvanáct let. Pak následoval rozvod. Hawking měl monokly, zlomená žebra, zlomené zápěstí a další úrazy, které mu údajně druhá manželka způsobovala. (nicolcat)

• - Scenáristovi Anthonymu McCartenovi trvalo 10 let, než svůj scénář přivedl na filmové plátno. (filmsim)