Teória všetkého je naozaj kvalitný film o živote človeka so zaujímavým životným príbehom, ale hlavne je to film o láske a sile ženy tohto človeka. Felicity bola ako Jane božská a Eddie ... ak Daniel Day-Lewis dostal za príbeh Christyho Browna Oscara, tak som zvedavá ako dopadne Eddie ... zahral to bez jedinej chybičky a ja som mu toho Stephena úplne uverila. Krásna muzika a výborné masky.(3.1.2015)

Víc než filmařina zaujme sám příběh. Filmaři ho upravují tak, aby ho strávili diváci, takže v úvodu převažuje romantičtější motiv. Naštěstí je podán pomocí vtipných dialogů, takže příběh nesklouzává k sentimentu nebo patosu. Eddie Redmayne je přesvědčivý. Scéna v opeře mi připomněla "tanec" Toma Hankse v Phidadelphii.(28.12.2015)

Veru veru, klobúk dolu pred takou "nevestou", ktorá obetovala takmer celý svoj život, aby sa postarala o ten "druhý", ktorý bol relatívne v tak beznádejnej situácii. Čo sa týka hereckého výkonu Redmayne-ho, to je proste klobúk dolu. Nemá zmysel ani komentovať. Neviem, nedokážem si to ani len predstaviť. Fungovať takýmto spôsobom. Taký človek musí byť naozaj veľmi psychicky silný, aby obrazne povedané "neprepadol", nevzdal sa boja, a predĺžil si tak údajne garantovanú dĺžku "života". Keď mám ale samotný film ohodnotiť ako celok, je to napriek prezentovaným okolnostiam veľmi náročné. Je síce pravdou, že ma len zriedka ktoré emotívne scény (či už pozitívne alebo negatívne) nechali chladným, no skutočne som očakával, že ma tento film viac zloží na kolená. Za mňa z úcty ku géniovi, jeho HLBOKEJ MYŠLIENKE v závere, opatrné, zaslúžené štyri ...(20.1.2017)

Klasický životopisný film o neobyčajnom človeku. Film vyzdvihuje predovšetkým výborný výkon Eddieho Redmaynea. Pri tomto filme som zistil, že asi mám rád životopisné filmy, alebo mi The Theory of Everything naozaj učaroval? Plné citov a silných emócií, no nie nasilu tlačené na diváka aby ronil slzy. Skvelé herecké výkony, parádna kamera... tejto teórií budem určite fandiť pri udeľovaní cien. Možno je škoda, že film sa snažil obsiahnuť väčšiu časť Hawkingovho života, než by sa zamerali na určitý úsek, ale zvládli to. Za mňa v poriadku.(8.1.2015)

Krásný film s krásnou estetikou o "krásných" a ušlechtilých lidech a jejich činech, který nám jednou jedinou optikou dává nahlédnout do života geniálního vědce a teoretika. Je to naprosto jednostranný a jednoznačně vyznívající film. To i ten Forrest Gump měl víc vrstev. Není to špatné, jen k uzoufání moc klasické, přesto však dojemné a pulsující životem. Nikdy se z toho ovšem nestane legenda, ani poselství generacím.(4.3.2015)

• - Ve scéně, kdy si Stephen Hawking (Eddie Redmayne) hraje s dětmi, říká: "Exterminate" (česky: "Vyhladit"). Jedná se o narážku na rasu polomechanických mimozemských stvoření Dáleků ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). Na stejný seriál odkazuje i slavnostní přípitek při Hawkingově oslavě doktorátu. (KillHurt)

• - Rovnako ako Stephen Hawking, aj Eddie Redmayne navštevoval Univerzitu v Cambridge. (H4ku11)

• - Eddie Redmayne pracoval během natáčení s tanečním instruktorem, aby byl schopen pohybovat se jako osoba, jejíž svalstvo ochabuje každým dnem. (Zdroj: huffingtonpost.com) (MJana)