Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Úplně mně z Eddieho Redmaynea ztuhla šíje, bohužel, toť vše, co jsem mohla procítit, ač snaha, minimálně u hlavních rolí, byla. Nevím, jestli pocit promarněného potenciálu nepramení z nedostatku sexuálních skandálů a jiných výstřelků pod vlivem koktejlů z alkoholu a drog, které obyčejně životopisné snímky rozparádí a opuncují senzací, tady se mnou cloumá zvláštní rozpor - být příběh Stephena Hawkinga smyšlený, držkuju na neuvěřitelnost, pakliže je skutečný, zdá se mi... inu, směřující k názvu - takový suše teoretický, ostatně, jako sama "teorie všeho"... a propos, kde je důkaz, že to není absolutní nesmysl, postavený na parovnici o několika neprokazatelných? Ať si to pan Hawking nebere osobně, neb není sám - zaujímá stejnou pozici s Einsteinem a Darwinem... neboť vše je relativní, i samo tvrzení, že vše je relativní... až dokud se nám vesmír nesmrskne a babička nepotvrdí, že té její čouhal zpod sukně ocásek... Moje tři hvězdy patří výkonu Eddieho Redmaynea, kráse Felicity Jones a nezdolnosti Stephena Hawkinga, na Jamese Marshe žádná nezbyla.(28.1.2015)

 • Javert
  ***

  Původně jsem chtěl dát "Teorii" vyšší hodnocení, ale poté, co se mi v hlavě uležela, nenapadá mě nic, čím by se nějak vymykala klasickému syžetu jiných biografických filmů (nejen) o vědcích. Hawkingův příběh je bezesporu zajímavý a srdceryvný, ale ne snad proto, že by se tvůrcům povedlo nějak inovativně či nápaditě převést géniovy osudy do filmu, ale pouze a jen z toho důvodu, že těží a prezentuje reálná fakta, která sama o sobě dokáží navodit mrazení v zádech a jistou dávku dojetí. Ač se jinak herci snaží seč můžou a dávají svým rolím všechno, celý výsledek pak ale působí značně dokumentárně, chladně a odosobněně, což bych u tak silného tématu nečekal.(4.12.2014)

 • Earl_23
  *****

  Až mi někdo zase řekne, že Dustin Hoffman v Rain Manovi zahrál úžasně, řeknu mu, ať se podívá na Remaynea v Teorii všeho. Pro mě bezpochyby jeden z největších hereckých výkonů všech dob. Už jenom proto za plný počet. Silný příběh o tom, že si někdy geinální mozek vybere v životě "svojí daň". A stejně zůstal Hawking silným a velkým člověkem.(14.3.2015)

 • cheyene
  *****

  Po všech směrech vynikající film, který je o to silnější, že vychází ze skutečného životního příběhu výrazné vědecké osobnosti. Snímku nechybí silné emoce, které prožije a ocení zejména citlivý a pozorný divák, ale není prostý ani skvělých hereckých výkonů, zejména představitel Stephena Hawkinga je ve své roli natolik přesvědčivý, že ocenění jeho práce Oscarem je více než zasloužené.(29.4.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Stephen Hawking je rozhodně velká osobnost a minimálně snímek Hawking s Benedictem Cumberbatchem jeho těžký životní snímek zpracoval výborně. Tento film však Hawkinga sleduje pohledem jeho ženy, tudíž se nadšenci do fyziky nedozví prakticky nic z jeho teorií. Ve výsledku tak zůstává slzopudné drama o tom. jak je láska ženy silnější než jakákoliv nemoc (ačkoliv nakonec dojde k rozvodu). Redmayne není špatný, ale na Oskara to nebylo.(18.12.2015)

 • - Eddie Redmayne bol pri stretnutí so Stephenom Hawkingom veľmi nervózny, keďže mu trvá odpoveď pomocou hlasového simulátora dlhšie a Redmayne nemá rád dlhé ticho. Okrem iného povedal Hawkingovi, že obaja sú narodení v znamení kozorožca, na čo ten vtipne odpovedal: „Ja som astronóm, nie astrológ." (tuntik)

 • - Eddie Redmayne pracoval během natáčení s tanečním instruktorem, aby byl schopen pohybovat se jako osoba, jejíž svalstvo ochabuje každým dnem. (Zdroj: huffingtonpost.com) (MJana)

 • - Ve scéně, kdy si Stephen Hawking (Eddie Redmayne) hraje s dětmi, říká: "Exterminate" (česky: "Vyhladit"). Jedná se o narážku na rasu polomechanických mimozemských stvoření Dáleků ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). Na stejný seriál odkazuje i slavnostní přípitek při Hawkingově oslavě doktorátu. (KillHurt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace