Redmayne si na Hawkinga nehraje, on se jím na dvě hodiny skutečně stal a to je fakt, který by mu měl i přes silnou konkurenci zajistit Oscara. Bohužel vše kolem něho je až nepochopitelně sterilní, což by mohlo zapříčinit, že senilní Akademie předvede další faux pas. Jeho největší myšlenky jsou schovány za populistické bláboly pro masy a až příliš prostoru dostává vnitřní boj jeho manželky, která to stejně ustála se ctí, za což si jistě zaslouží respekt, ale filmu to žádný náboj nepřidalo. Hawkingův život prostě musel mít zajímavější kapitoly, než které nám byly předvedeny.(4.2.2015)

Stephen Hawking je rozhodně velká osobnost a minimálně snímek Hawking s Benedictem Cumberbatchem jeho těžký životní snímek zpracoval výborně. Tento film však Hawkinga sleduje pohledem jeho ženy, tudíž se nadšenci do fyziky nedozví prakticky nic z jeho teorií. Ve výsledku tak zůstává slzopudné drama o tom. jak je láska ženy silnější než jakákoliv nemoc (ačkoliv nakonec dojde k rozvodu). Redmayne není špatný, ale na Oskara to nebylo.(18.12.2015)

Nikdy bych nečekala, že se natočí krásná (a řekněme i pravdivá!) pohádka, kde princem bude Stephen Hawking na vozíčku. Je pravda, že jsem čekala více Hawkingových teorií a celkově více o jeho kariéře a namísto toho se mi dostalo plné dávky romance, ale ve finále to filmu na kvalitě ani tolik neubralo. Líbila se mi paralela mezi hlavními hrdiny a to jak každý vyznává jinou teorii života. Co se konkrétně postav týče, neuvěřitelně smekám, jak Eddie Redmayne dokázal komunikovat obličejem bez použití svého hlasu. Nominace (minimálně) na Academy Awards by byla na místě. "While there's life, there is hope"(15.1.2015)

Na tomto filme je pekné, že napriek tomu, že hovorí o vážnych veciach, robí to bez prehnane melodramatických scén, s prijateľnou štipkou humoru a ľudskosti. Životný príbeh svetoznámeho vedca je podaný s matematickou presnosťou ( možno až príliš ) a túto schému v pozitívnom smere narúšajú skvelé herecké výkony s nádhernou hudbou. Teória všetkého je milý snímok, plynie svojim nerušeným tempom a hoci je predvídateľný, dobre sa naň pozerá.(21.1.2015)

Úplně mně z Eddieho Redmaynea ztuhla šíje, bohužel, toť vše, co jsem mohla procítit, ač snaha, minimálně u hlavních rolí, byla. Nevím, jestli pocit promarněného potenciálu nepramení z nedostatku sexuálních skandálů a jiných výstřelků pod vlivem koktejlů z alkoholu a drog, které obyčejně životopisné snímky rozparádí a opuncují senzací, tady se mnou cloumá zvláštní rozpor - být příběh Stephena Hawkinga smyšlený, držkuju na neuvěřitelnost, pakliže je skutečný, zdá se mi... inu, směřující k názvu - takový suše teoretický, ostatně, jako sama "teorie všeho"... a propos, kde je důkaz, že to není absolutní nesmysl, postavený na parovnici o několika neprokazatelných? Ať si to pan Hawking nebere osobně, neb není sám - zaujímá stejnou pozici s Einsteinem a Darwinem... neboť vše je relativní, i samo tvrzení, že vše je relativní... až dokud se nám vesmír nesmrskne a babička nepotvrdí, že té její čouhal zpod sukně ocásek... Moje tři hvězdy patří výkonu Eddieho Redmaynea, kráse Felicity Jones a nezdolnosti Stephena Hawkinga, na Jamese Marshe žádná nezbyla.(28.1.2015)