Teorie všeho

• Velká Británie The Theory of Everything (více)

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

PoprockCZ

Zajímavý film, autenticky ztvárněné role, výborná hudba. Na Hawkingovi se mi líbila jeho přímočarost ve vyjadřování. Pěkná byla také scéná, kde Jane vysvětlovala rozdíl mezi teorií Hawkinga a Einsteina pomocí hrášku a brambory. ()

Lukyjetu

Famózny, excelentný, geniálny, fenomenálny, jednoducho perfektný herecký výkon Eddieho Redmaynea. Myslím si, že Oscar mu náleží úplne zaslúžene. Čo k tomu dodať... No snáď len toľko, že samotný film, keď neberiem do úvahy grandiózny výkon herca v hlavnej úlohe, hodnotím na štyri hviezdy. Niečo mi tam chýbalo, a možno je to len tým, že ma príbeh neohúril na "päťku". Každopádne, bolo to oveľa lepšie ako Birdman. Je to vcelku pekne natočený, vkusne učesaný a miestami aj vtipný (prepáčte mi môj čierny humor, ale aj Hawking sa na sebe občas zasmeje) celovečerák, u ktorého sa rozhodne nebudete nudiť. ()

Danny.cz

Příliš romantické... Teorie všeho je slzami protkaný dojemný příběh jednoho tragického životního osudu - a je to vlastně v pořádku, věděl jsem, do čeho jdu. Ale u tak významné osobnosti, jakou je Stephen Hawking, bych přesto čekal větší zaměření na jeho profesní život a citové pohnutky jeho manželky bych poněkud potlačil. Co je však naprosto geniální, je herecký výkon Eddieho Redmayna. Jak je možné, že za celý film jedinkrát nepřehrával? Vždyť on nebyl herec hrající Hawkinga, on byl Hawking! Právě on je tím, co z tohoto filmu dělá něco neuvěřitelně hodnotného. - 75% ()

Sofinek

Byť mám Eddieho radši u Maidenů \,,/ než ve filmu, musím uznat, že tohle nebylo špatně zahrané. Po Dánské dívce, kterou jsem zhlédla nedávno, je tohle další "weirdo" role jako stvořená pro Redmayna. Film je pěkný, ale mám dojem, že je to kvůli silnému příběhu, z něhož těží, a nikoliv kvůli prvotřídnímu zpracování. Čekala jsem víc vědy, méně romance. Celkově 70 %. ()

Wartord

Filmová teorie o člověku, který pro lidstvo zas takový přínos nebyl, kromě toho, že má luxusní křesílko, na kterým paří Hledání min nebo Angry Birds 2.0. Oscarový Redmayne na mě ale udělal takový dojem, že mi to nedalo, a ještě chvilku jsem o tom přemýšlel. Opravdu tady tihle lidi jsou zvláštní. Moc si neuvědomují svoje postižení, jsou přímí, na všechno reagují s arogancí a přesto je dokáže někdo milovat. Je to film o tom, jak je tělo nedůležité, že je tělo zbídačené, stačí, aby byla svěží mysl. A to koneckonců může být film o komkoliv, nemusí to být zrovna Hawking. Ale časem se prostě ukáže, jak dokáže láska vyprchat. Žádné polibky, projevy soucitu, jenom blbé vzájemné čumění, jako dva staří manželé, které to už omrzelo. A to vše vyzdvihuje takové to záměrné prostříhání scén, aby příběh pěkně plynul a nikde se moc nezadrhával. V podstatě nic nového, žádný astronomický převrat, ale na některé to zapůsobí. Na mě jenom zčásti. ()

kodwin

Výkony obou hlavních protagonistů jsou výjimečné, zejména tedy Eddieho Redmayna, o kterém i sám Hawking "řekl", že viděl sám sebe. To povyšuje film minimálně o jednu hvězdu a dává "zapomenout" na příběh, který neví kam směřuje. Více než cokoliv jiného je Teorie všeho rodinným dramatem, ale nemohu se zbavit dojmu, že scénárista mohl udělat lepší práci. Materiál na to měl. ()

Elizabethx

Eddie Redmayne je skvělý herec, a tento film prostě "ukradl." Nemohl být snad ani obsazen lépe. Film je těžké hodnotit, hodně záleží na tom, z jakého pohledu se na něj díváte. Jako fanoušek Hawkinga? Poté pro vás film asi není až tak dobrý, protože o jeho práci tam toho moc není. Spíše je to taková slaďárna. Pokud máte rádi zdrcující životní příběhy a máte zároveň představu o tom, kdo Hawking je, tak si film zamilujete. A pokud nemáte rádi ani zdrcující příběhy, ani Hawkinga, tak... můžete ocenit alespoň ten dokonalý herecký výkon. Já osobně jsem někde napomezí mezi prvními dvěmi. Film se mi velmi líbil, ale mohlo zde dle mého být i více k jeho práci, než z toho udělat "jen" slaďák. Přes to - film na mě silně zapůsobil. Co bych opravdu vytkla - práce se stářím. Na hlavních postavách nešlo vidět, že by stárly. (V obličeji, samozřejmě to poznáme podle stádia nemoci, ale myslím teď čistě práci s vráskamy, vlasy atd.) To mohlo být podle mého dopracovanější, aby otec nakonec nevypadal, že je o pár let starší než jeho děti. ()

Zaba

Zboňuju tyhle fimy, které srozumitelně sdělí to, co mají. Životní příběh vědecký kapacity tu naprosto úžasně ztvárnil Eddie Redmayne, čímž mě utvrdil v tom, že je to supr herec. Nicméně ani ostatní herci nezklamali. A ikdyž je film poměrně dlouhý, tak jsem neměla pocit, že se to nějak táhne. Prostě záživný od začátku do konce... Za mě můžu doporučit!! ()

Tezuka

Za tuhle roli si Eddie Redmayne Oscara doopravdy zasloužil, protože mu je nejen velmi podobný, ale naprosto přesvědčivě zahrál i jeho grimasy. Jane Hawking ztvárnila Felicity Jones, kterou znám již z filmu Inferno, kde až tolik nevynikla, avšak v tomhle filmu dokázala, že patří mezi silné herečky. Hledal jsem si i originální fotku jeho ženy a musím uznat, že Felicity je možná až příliš hezká na tuhle roli, ale divákům to asi náladu nezkazí :D. Každopádně dějová linie prakticky správně kopírovala skutečný příběh tohoto kosmologa a novodobého Einsteina. Kdo ví, kam až by nás dostal, kdyby se mu taková nemoc nestala, možná to byl zásah vyšší moci, abychom neobjevili něco, co nám má být skryto. Celkové hodnocení dávám 95 %. ()

teckax

Tak... Eddie Redmayne je pro mě herecký objev roku. Leoš DiC v "Co žere Gilberta Grapea" byl nic proti tomu, co jsem viděla tady. To není možné, že to hrál. ()

Tomulka

Eddie Redmayne pojal roli tak dokonale, že není pochyb o jeho oceněních avšak jsem toho názoru, že i role Jane byla dokonale zahraná a proto měla být oceněna i Felicity Jones. Každopádně herecké výkony ostatních herců byli také velmi dobré. Rozhodně tento film byl hlavně o herectví kdyby to nebylo tak dobré jak bylo tak by stal film za houby. ()

Pignon

Filmařsky tradicionalistické pojetí tvrdého osudu S.H. Takže vyzdvihuji snahu zfilmování oběti Jane, kterou své lásce položila. Za velkým tématem času, který byl Jím Hawkingovi vyměřen v prodlouženém čase je jen a pouze ona. Respect!! ()

revere

Jeden z řady filmových příběhů životem zkoušených géniů, avšak vyprávěný bez nápadu a ústící do prázdna. Herecký výkon Eddieho Redmaynea, dobrý úmysl tvůrců a osobnost samotného včera zesnulého Stephena Hawkinga jej částečně ospravedlňuje. ()

90125

Typicky po hollywoodsky vykalkulovana Oscarovka. Rozpravkovo sladké a ani zamak dramatické. Dokonca aj na soapoperu je to prilis prazdne a bezkonfliktné. Teoria vsetkeho je znacne zdlhava romanca o tom, ze kym je zivot, je aj nadej. O genialite, myslienkach a celkovo jedinecnej osobnosti Stephena Hawkinga je to len velmi malo. A to je velmi smutné. Vdaka aspon za postavu mrs. Hawkingovej. Jej dilema, laska vs. zodpovednost a obeta, je pravdepodobne jediny svetlejsi moment filmu. Hereci Redmayne a Jonesova su vyborní, ale to ako plytko je tento film vymysleny dramaturgicky, zozrat nedokazem. Dve * pre Eddie Redmayna. 49 % ()

Zahirica

Tento film by ani zďaleka nemal taký úspech, ak by do neho režisér neobsadil absolútne famózny talent, akým je Redmayne. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)