V srdci moře

In the Heart of the Sea

V srdci mora

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2015, 121 min

Aj napriek niektorým slabším scénam, a tým nie celkom vydareným trikom, ma film nenudil. Rada som si pozrela všetky tie známe tváre v iných polohách (thor, voldemort junior, prípadne novodobý spiderman). In the Heart of the Sea je taký typický dobrodružný film, ktorý si človek asi najviac vychutná v kine. Chválim aj to, že od skutočného príbehu sú tam len malé odchýlky. Slabšia štvorka pre Howarda.(27.4.2017)

„TÁÁÁMHLE CHRLÍ!“ /// To bylo tenkrát, kdy nikoho nenapadlo, že by na světě existovala lepší surovina, než velrybí olej. Takže jste ho mohli najít úplně všude… Byznys jako prase, dřina, dobrodružství, týrání kytovců… To všechno tady najdete. Z Hemswortha by byl fajnovej pirát a Howard prostě umí. Pravda, kdyby to šlo, udělal by digitálně i toho Hemswortha a mohl sedět v klidu doma a přes Skype (nebo jinou píčovinu) dirigovat flotilu CGI specialistů. Ale to jen tak mimochodem, na funkci (rostlináře) to nemá vliv. Rozhodně žádný „Sluníčko“, který vidí trágu v zašláplým broukovi, ten film nedá. To tě upozorňuju předem, páč pak bys mohl zorganizovat demonstraci za zakázání týrání digitálních efektů. (třeba bysme zapomněli na ty Iráčany…) Bavilo mě to. Je to prostě dobrodružství a parádní filmařina s krátkou úvahou na téma: „Kdo jsi člověče?“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex“, kterou v roce 2000 napsal Nathaniel Philbrick, neznám. 2.) V bazénu mně plave velryba a došel mi olej. 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(7.4.2016)

• Isherwood

Digitální moře, famózně rozpohybovaná kamera a nuloví hrdinové. První půlku to ještě oddře Howardova sebejistá zručnost, ale tu druhou, kdy se vlny uklidní, provází jeho tradiční bolest – nulová vášeň. Postavy promlouvají zpoza umělých plnovousů a oteklých rtů, ale citově si vás zaháčkuje líp i nebohý kytovec. Fail. 2 a ½. PS: Ten digi vizuál je ultimátní prasárna, která vám vypálí rohovku.(4.3.2016)

• tron

Mimoriadne nezáživné, Ron Howard režíruje nudne ako obhorené poleno, Chris hemsworth začínam sa obávať nie je bohvieako kvalitný herec a hoci je zvyšok kastingu celkom zaujímavý (Gleeson, Whishaw, nový Spider-Man), nikto nepodáva nezabudnuteľný výkon. Ani po vizuálnej stránke ma to nezaujalo. Zopár scén bolo pôsobivých a malo niečo do seba, inak ale veľká nuda, neoriginálny scenár, matná réžia, mdlí herci...(15.1.2017)

Když se lehce namachrovaný mořský důstojník a první vlk Thor střetne v Tichomoří s démonickým bílým kytovcem, jakpak to asi dopadne? Na pomoc přiletí Kapitán Amerika a umlátí gadžo vorvaně svým víkem od popelnice? Či si ho osedlá kapitán Ramius v podání Conneryho a mezi ruskými a americkými velrybami s ním dojede až do Nantucket? Já si myslím, že vyhraje příroda a fandové mořských dobrodružství nechť vezmou zavděk kdečím.. Osvědčený vypravěč lidských příběhů Ron Howard znova potvrdil, že je rutinérem v tom dobrém i špatném slova smyslu. Jen mě trochu zaráží, že šedesát let starý Hustonův Moby Dick disponuje přirozenější velrybářskou akcí, ale chápu, že digitální kytovci jsou skladnější a Chris si nechtěl poškodit melír. Apropo, pokud vypravěč příběhu a Melvillova inspirace byla chvíli v útrobách velryby jako novodobý Jonáš, pak Hemsworth se svou frizúrou musel být Melicharová..(5.2.2016)

• - Herci a štáb museli být během natáčení na Kanárských ostrovech evakuováni kvůli povodním a sesuvům, půdy při nichž zemřelo 5 lidí. (Tristan Rafael)

• - Námět filmu je založen ma skutečném příběhu lodi Essex, která byla napadena a potopena vorvaněm v jižním Tichém oceánu v roce 1820. Tato událost inspirovala Hermana Melvilleho k napsání knihy "Moby Dick". Děj filmu současně mapuje příběh knihy "In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex" spisovatele Nathaniela Philbricka, která vyšla v roce 2000 a jež byla v USA oceněna prestižním oceněním National Book Award za literaturu faktu. (Tristan Rafael)

• - Film měl původně režírovat Barry Levinson pro The Weinstein Company. (Tristan Rafael)