Reklama

Reklama

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. (Freeman Ent.)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (544)

Ant 

všechny recenze uživatele

Skvělá podívaná o tom, jak těžký život měli velrybáři a čím vším si museli projít, aby uživili rodinu. Film stojí a padá s výkony herců a s celkovou atmosférou. Obojí bylo nad očekávání. Celý vzhled filmu je unikátní a ten žlutý filtr mě neskutečně bavil. Nicméně Hemsworth je tím, kdo táhne celý film. Ten chlap má tolik charisma, že by na té loďce mohl blouznit celý film sám a já bych na to šla stejně tak. Ne, není to revoluční film, ale je to právě ten tip filmů, který mi v dnešní době chybí. Historický film s lidským příbehem o přežití, který 120 minut bez přestávky baví, dojme a nechá vás toužit po tom, aby byl ještě o hodinu delší. 7,5/10 ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když se lehce namachrovaný mořský důstojník a první vlk Thor střetne v Tichomoří s démonickým bílým kytovcem, jakpak to asi dopadne? Na pomoc přiletí Kapitán Amerika a umlátí gadžo vorvaně svým víkem od popelnice? Či si ho osedlá kapitán Ramius v podání Conneryho a mezi ruskými a americkými velrybami s ním dojede až do Nantucket? Já si myslím, že vyhraje příroda a fandové mořských dobrodružství nechť vezmou zavděk kdečím.. Osvědčený vypravěč lidských příběhů Ron Howard znova potvrdil, že je rutinérem v tom dobrém i špatném slova smyslu. Jen mě trochu zaráží, že šedesát let starý Hustonův Moby Dick disponuje přirozenější velrybářskou akcí, ale chápu, že digitální kytovci jsou skladnější a Chris si nechtěl poškodit melír. Apropo, pokud vypravěč příběhu a Melvillova inspirace byla chvíli v útrobách velryby jako novodobý Jonáš, pak Hemsworth se svou frizúrou musel být Melicharová.. ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Tohle není Master & Commander, není to Bílá smršť, Life of Pi ani Bounty! Všechny výše zmíněný filmy mají to, co film dělá dobrým filmem, totiž scénář schopný vyprávět – s postavami hodnými obdivu, oblíbení. In The Heart of The Sea je sice technicky zručně odvedená filmařina se skvělým soundtrackem a slušnou kamerou, postrádá ale všechno, co by diváka mohlo, ale hlavně mělo zajímat. Nemá to tah na bránu, režie spěchá a scénář plyne strašně rychle, bez toho aniž by se stalo cokoli hodnýho zapamatování, fandit bezcharakterním velrybářům taky není snadný a ta přemíra zjevnýho digitálu je v určitých místech k zblití. Takže ve finále to lze dokoukat jenom v touze užít si to strastiplný dobrodružství, který ale pořád ne a ne přijít, natož aby se vrylo pod kůži. Víc inspirace z knihy Hermana Melvilla, spíš než z pera scénáristy, rozvést každou jednotlivou etapu příběhu, pořádně prokreslit postavy, zbavit se příliš žlutýho filtru a hnusnýho digitálu, přidat brutalitu a byl by to film roku... Kurva! ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zamrzí, že uvozující "vyprávějící" linie nabízí nepoměrně zajímavější postavy (a ostatně i herce) než "vyprávěná" linie, kde se promenádují jednorozměrné charaktery. A zatímco Hemsworth tu svou utáhne alespoň díky charismatu, tak Walker ani to ne. Zamrzí pak dvojnásob, že to je mnohdy tak okatě digitální. V málokterém snímku tolik bije do očí, jak herci stáli ve studiu před zeleným plátnem a všechny ty vzdouvající se vlny a mořská havěť jsou k nim doklíčované. I toto se dá udělat tak, že to nepoznáte, ale to není tento případ. Umocněno je to ještě i tím, že herci jsou až na výjimky v těchto scénách zabíráni v bezprostředních detailech "na tělo a ksicht", což působí přinejmenším nezvykle. Naštěstí těch scén zase není tolik a jakmile se to odehrává v klasických interiérech a na lokacích, tak to rázem funguje o poznání lépe. A proč jsou ty dvě výtky uvozené slovem „zamrzí“? Protože jinak jde o poctivý klasický (pravda, možná až moc) chlapácký námořně dobrodružný snímek o přežití jak ze staré školy. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Scenár jalový ako od cvičenej opice, postavy nepresvedčivé, herci len na pol plynu. Klišé na klišé. Zhruba do polovice je to ešte celkom zábava, potom sa rozplizne do ubíjajúcej a nikam nevedúcej nudy. Plus teda strašný vizuál - aj v televíznych seriáloch už vedia urobiť krajšie digitálne pozadia, napr. také Black Sails oproti tomuto vyzerá ako megalomanský veľkofilm. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (16)

  • Námět filmu je založen ma skutečném příběhu lodi Essex, která byla napadena a potopena vorvaněm v jižním Tichém oceánu v roce 1820. Tato událost inspirovala Hermana Melvilleho k napsání knihy "Moby Dick". Děj filmu současně mapuje příběh knihy "In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex" spisovatele Nathaniela Philbricka, která vyšla v roce 2000 a jež byla v USA oceněna prestižním oceněním National Book Award za literaturu faktu. (Tristan Rafael)
  • Před záchranou čluny směřovaly k ostrovu Más a Tierra, kde byl r. 1704 vysazen Alexander Selkirk. Skotský námořník zde přežíval přes 4 roky, než se nechal zachránit. Jeho příběh inspiroval slavné dílo Daniela Defoea a ostrov byl r. 1966 přejmenován na Ostrov Robinsona Crusoe. (rhiannon)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude… (více)

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (více)

Reklama

Reklama