Tobyho Wonga hledají nájemní vrahové, které si objednal bohatý a silný hongkonský obchodník Lau. Toby totiž utekl z Hongkongu i s biomotorem, který má implantovaný místo srdce a má ho doručit do Los Angeles. Lau chce biomotor získat pro Čínu. Na útěku se Toby seznámí se spisovatelem Malikem Brodym v restauraci v San Franciscu, kde se chtěl ukrýt. Spolu odcházejí na nebezpečnou cestu do Los Angeles. (oficiální text distributora)

Ouwen

Jak mě tohle mohlo minout, jelikož jsem fanda 80/90's akčňáků a všech těch Van Dammovek, Arnoldů, Stallonů, Seagalovek...strašně mi je líto, že se Dasascos neprosadil výrazněj v akčním žánru. Vidět ho po boku s Adkinsnem, by bylo opravdu super. Pestrá paleta bojových technik, akrobacie, či gymnastiky, úžasná, naprosto fenomenální choreografie, dynamická, perfektně sestříhaná, zatraceně kontaktní (ačkoliv čistě pro efekt, zábavu a některé vruty byly trošku přitažené za vlasy), ale ta flexibilita Marka, upnutý výraz během boje, nesmírná elegance a ani mu nechybí charisma. Skutečně, akce je zde plno a i dnes jí můžu klidně porovnávat s tim nejlepším, co dnes svět akce nabízí. Působí to i dobrodružně, obří skladba lokací, po vyprahlé pouště, zapadnutou vesničku s motelem, až po retrofuturistické atrakce v základně Apolla 14. Jeho parťák spolu se zápornou stranou hláškují v jednom kuse, Brittany Murphy je fakt pěkná a úplně ujetá (na tu scénu, kdy byla s Markem opřená o dveře, asi nikdy nezapomenu), mnoho kvalitní muziky a brutální tempo. Navíc se divák i v tom malém počtu dialogů dozví spoustu informací o co skutečně jde. Najde se i nějaké to střílení se samopalama, pistolema, či bazukama (taktická jednotka u motelu mile potěšila), a několik solidních explozí. Ta zkurvená Einsteinová žába mě bude strašit ve snech! Viděna director's cut. A neviděno naposledy... ()

zdepapepa

Celkem lehce přečtitelný příběh vyvažuje (a spíš převažuje) mrtě kung-fu soubojů, vtipných dialogů a veskrze hodně "gagů". Výborný akčňák. Dnes již proslavený Mark Dacascos a nechvalně proslulá (budiž jí země lehká) Brittany Murphy a u nás neznámý Kadeem Hardison - to je ústřední kladná trojka (asi vás zklamu, ale na porno zde nedojde), která ve filmu zažije lecjaké dobrodružství, ono už tuším několikrát použité spoutání dvou protikladných postav fyzickým předmětem (pouta, opět - žádné porno) ve filmografii je oblíbené. Do toho roztomile ztřeštěná Brittany Murphy a krom partičky sekundárních záporáků i ten jeden hlavní. Stopáž je tak akorát, hudba občas lehce pokulhává, ale to zde ani zdaleka není rozhodující faktor. Škoda distributorů, kteří tenhle film řadí mezi obyčejná béčka a televize ho zařazují do snadno minutelných pozic (pozdě v noci nejčastěji). ()

Martin741

Reziser Wang /Mutronics/ natocil slusny priemerny film, v ktorom pribeh hra druhe husle a herecke vykony tu vlastne ani nie su, ide tu skor o akciu a suboje,. Marc Dacascos nevie hrat, ale suboje mu idu, to zase jo a Brytanny Murphy bola na urovni /vtedy bola este decko, takze uchylkami netrpim/. AQko oddychovka film dobre odsypa, ovsem pridana hodnota tu nie je. 60 % ()

Figu

Tak tahle jízda mě v devadesátkách úplně unikla... A je to trochu škoda! Béčková buddy movie, okořeněná o rychlý a mrštný údery Dacascose a vtípkujícího Hardisona. Ta chemie mezi nima byla fantastická! Trochu mě děsí bijáky, kde lítaj těla v soubojích deset metrů daleko, nicméně zde mi to i pasovalo a to včetně nádechu scífka. Solidní šílená podívaná, která trochu přenese mysl zpět do skvělýho, filmem kvalitního, závěru minulýho století!! 65% ()

cubajz

celkem tuctový a ne moc rozvíjený příběh, který odsouvají do pozadí originální bitky s úžasnou choreografií a sem tam i nějaká ta vtipná hláška... Ve své době jsem se na nejlepší akční scény z filmu koukal minimálně jednou týdně. ()

Adaamos21

Objektivně za 4, ale pálím plnej počet, protože takhle svěží a zábavný akční béčko jsem neviděl ani nepamatuju. Zlaté devadesátky...Mimochodem to, co zde předvádí Dacascos ze svého bojového umění, je jednoduše bomba. ()

vitekpe

Vynikajici beckova akcni komedie, mj. s krasnou a neskutecne milou, vtipnou Brittany Murphy. Te je mi tak strasne lito, ach jo...svet je nespravedlivej. 5- ()

keoma26

Dacascos se se svym hranim na polorobota hodi, film me minul tenkrat a trochu se s nim mijim i ted, i kdyz ho tady pres nostalgickej filtr vzpominek hodnoti vysoko spousta mych oblibenych uzivatelu...efektni zpomalovacky akci zpomalovaly misto,aby ji davaly dynamiku,a kazily jinak opravdu dokonalou choreografii souboju (treba nasazeni vojenskych bot na ruce); sjeta majitelka motelu nemela smrnc a vtipny nebyli tentokrat zaporaci ani nelogicnosti typu jeden stul nejdriv zastavi kulky a hned pak se rozlomi pod padajicim telem,nebo kdyz trojice misto,aby pred pancerovkou utekla do lesa, zamiri si to primo pres motel...s takovym Zuctovanim v Malem Tokiju nesrovnatelny,ale treba jsem jen nemel tu spravnou naladu ()

iXtr3m3

Jeden z Dacascosových najlepších filmov ever. Taká "iná" verzia Universal Soldiera s tupými záporákmi v hlavných úlohách. Ale kvôli tej akcii to mám rád. ()

rossi001

paradni beckova kacni skoro komedie,uz od 15 ji mam moc rad,akcni sceny jsou velmi dobre natocene dynamicky, ze by se za ne ani v matrixu nemuseli stydet."nechytite tobyho wonga a presto mate prijemny den?"mimochodem cesky dabing je vynikajici..;-) ()

Jayem

Film obsahuje veľa naháňačiek a bojových scén ale napriek tomu sa stále jedná o béčkovú jazdu a nie moc zábavnú. ()

zberatel

U mna treti najlepsi film Marka Dacascosa hned po bratstvu vlkov a mistru neznameho boje. Chlapec je sikovny v martial arts, preto ho mam rad. Tu to dokazuje casto a celkom slusne :) ()

Sasakr

Na jednu stranu vynikající souboje, jejichž choreografie je vskutku na úrovni, na druhou totálně dementní příběh. Na jednu stranu až pozoruhodné komediální momenty, které jakoby vypadly z úplně jiného filmu (události v hotýlku), na druhou stranu spousta blbostí, ať už co se týče fyzikálních zákonů apod. Ale šlo to :-) ()

Nix

Co na tomhle filmu je super, tak Mark a jeho bojové schopnosti. Tady se opravdu ukázal, akce je tu hodně a má velkou dynamiku, skvělou choreografii a opravdu vám Mark vyrazí dech, co všechno dokáže. Jasně, občas si pomůže lany nebo tak, ale není to nijak trapný ani to nesnižuje kvalitu fightů. Co ale kvalitu filmu snižuje, tak je bohužel příběh a dialogy. No řekněme, že je to hodně béčkové, ale některé momenty jsou už tak hloupé, že se to přehlídnout nedá. Ale i přesto film doporučuju kvůli Markovi, protože to co tady předvádí, je dokonce lepší než co udělal s Capoeirou. Klobouk dolů. ()

KdG

Zbytečně dlouhé, na dnešní dobu málo akční a je tu řada nesmyslů. (samopal neprostřelí papundeklový stůl, dveře ...) Co stojí za zmínku je role Brittany Murphy, role jí sedla. ()

Budisovie

Tie dve hviezdičky len za akciu a bitky čo tam boli, hlášky za veľa nestály ale svižný akčný film. Podľa mňa na jedno pozretie viac to vidieť nechcem už len kvôli deju. ()