Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

pepa3rd

Za nic neříkajícím názvem se skrývá překvapivě příjemný film o kulturních rozdílech a predsudcich, který toto téma pojímá s lehkým humorem a v silně sportovním duchu. 70 % ()

Arequipa

Mám rád fotbal, uznávám Beckhama jako fotbalistu, ale stále čekám na sportovní film, který by mě chytil u srdce. Když jsem se díval nedávno na Allenův Match point, říkal jsem si, odkud já toho herce znám? ()

arkie

Jonathan Rhys Meyers je okouzlující, ale hrál v mnoha lepších věcech, takže trpět ten zbytek jenom kvůli němu se nevyplácí. Indická kulturní vložka je obstojná, příběh tisíckrát viděný. Pokud vám je kolem sedmnácti, určitě si to užijete. Starší ať si otevřou pivo a otupí smysly... ()

haWranka

Tenhle film mám hodně ráda. Je takovej zvláštní, hlavní hrdinka je vyloženě sympatická (což se ne vždycky v romantických komediích podaří), fotbalu je tam tak akorát. Ale hlavně jsem v tomhle filmu poprvé postřehla Jonathana R. Meyerse a od tý doby z něj nespuštím oči. ()

LabySo69

Když jsem si vzal do ruky obal od DVD, bylo na něm psáno relativně velkým písmem "Komedie roku". A já se ptám - Proč? Pro tu nudu, klišé, předvídatelnost, nevtipnost, hrozný herce, nebo proč? A aby toho nebylo málo, tak pak ještě zjistim, že tu na CSFD to má celkem vysoký hodnocení :-)). Nezachránil by to ani samotný Beckham, kdyby nastoupil od první minuty :). Ale na druhou stranu, na odpad to ještě nebylo - 10%. ()

Pathrose

Troufám si tvrdit, že kdyby film neměl v názvu jméno Beckham, tak by ho vidělo o polovinu méně lidí. I já se Davidovo jménem nechal zvábit. Nakonec jsem viděl naivní holčičí komedii s Keirou Knigthley. ()

GTS_PUNK

Spojenie bollywoodskej filmárskej školy, ženského futbalu a lacnej romantiky z anglického prostredia zo začiatku 21. storočia. Možno pre niekoho divoko znejúca kombinácia, ktorá je vo filme režisérky Gurindery Chadhy realitou. Príbeh sleduje mladú Jesmindru "Jess" Bhamru (Parminder Nagra), ktorá chce hrať futbal, ale rodina, obzvlášť potom jej matka (Shaheen Khan), jej to kvôli striktným indickým tradíciám zakazuje. Jednoducho znejúci námet predstavuje vo finálnej podobe odľahčené komediálno-dramaticko-romantické dielo, ktoré v mnohom na diváka pôsobí čoby akési zvláštne vzdanie holdu indickej kultúre, pričom ako platformu si na to autorka volí film o ženskom futbale. Koniec koncov, prečo nie? Svet filmu ponúka aj väčšie bizarnosti. Dôležité je pri tomto diele spomenúť najmä to, že hoc sa môže snažiť akokoľvek chce, dobré jednoducho byť nemôže. "Zabíja" ho najmä prílišná jednoduchosť - dejová aj čo sa spracovania týka, predvídateľnosť, a akási celková neserióznosť (nie príbehová, ale filmu ako takého). Príliš v ňom nedokáže zaujať ani futbalová stránka, ktorá by mala byť ťahúňom celej snímky. Najzaujímavejší je v tomto smere úvod, kedy sa v malej role objavuje Gary Lineker. Bend It Like Beckham je filmom, ktorý nie je ani dobrý, no vyložene ani zlý. Treba k nemu totiž pristupovať ako ku dielu, ktoré sa od začiatku neberie príliš vážne, čo ho v konečnom dôsledku možno aj zachraňuje od toho, aby ho divák hodnotil čoby nezáživný prepadák. Ani zďaleka nejde o dielo vysokých kvalít, skôr ponúka presný opak, ale napriek tomu sa v ňom dá nájsť niekoľko, povedzme, akceptovateľných momentov, ak sa divák nastaví na úroveň, od ktorej neočakáva príliš veľa. Príliš veľa mu totiž tento kúsok z roku 2002 ani nie je schopný ponúknuť. Po hereckej stránke v poriadku, natočené bez výraznejších viditeľných chýb, ale slabé najmä príbehovo. Podpriemerné dokonca aj ako žánrový kúsok o futbale. Koľko zinkasoval David Beckham, že tomu prepožičal meno? ()

Likan7

Asi nejhůř pojatý střet kultur a generací, co jsem ve filmu viděl. Divím se, že tohle natočili zrovna v Anglii, kde je fotbal náboženstvím. Takhle směšně natočený fotbal donutí diváka se akorát za ty holky stydět. Když nemáš o fotbale tušení, netoč o něm film.. ()

TheRay97

Takže, motivace ke zhlédnutí byla Keira Knightley, o tom se nebude pochybovat. Ale přesto, že jsem neočekávala víc než jen hezkou tvář mojí favoritky, film se mi dostal pod kůži a ukázal mi, že hodnocení neukazuje přesnou kvalitu. Aspoň v tomto případě vidím point, proč film vznikl, i když to byla celkem komedie. Nese s sebou malý vykřičník, který ukazuje na omezenost ve sportu a s tímto zůstane v mé paměti. ()

Šňůra

Tahle komedie se mi líbila hodně a přitom ani sám moc dobře nevím proč. Sice jsem se u toho za břicho nepopadal, ale bavil jsem se téměř celý film. Ženy, fotbal, střet různých kultur, trocha té romance... tohle byl zkrátka dobře namíchaný koktejl. A ta Keira! Nevím, zase se mi nezdá, že by byla nějak mimořádně hezká, i tu postavu má až moc hubenou, ale přesto je mi svým projevem velmi sympatická, takže další plus pro tuhle oddychovku. ()

Strider

Tomuhle filmu jsme se dlouho vyhýbal velkým obloukem přímo úměrným mým antisympatiím k Beckhamovi. Ale když to dneska dávali v televizi, a to dokonce ne na super stanici nově, ale na dvojce... A ještě tam hraje má oblíbená Keira, no, prostě sem neodolal. Čekal sem nějakou slátaninu a ejhle, fakt to slátanina byla . Už jenom ten popisek tady na csfd... Komedie-drama-sportovní-romantický. Ale kupodivu se to tvůrcům podařilo nějak skloubit dohromady a vzešl z toho svěží odpočinkový film, který ani chvílemi nenudil a co je nejlepší, nebyly v něm žádné scény trapností do očí bijící, jak je u podobných filmů zvykem. Jediná slabší místa snad byla sportovní utkání, jejiž sestřih bych tedy neoznačoval zrovna za povedený. Ale suma sumárum, fajn. ()

Ashnobe

Fajn komedie, které škodí název. A přiznám se, že dokud nenaskočily závěrečné titulky, tak jsem netušil, že Jules hraje Keira Knightley ... ()

TommyDiamond

Myslím,že toho Beckhama v názvu si mohli tvůrci odpustit. Film byl zábavný,odpočinkový a navíc fotbal mám rád. Hlavní dvě hrdinky Keira a Parminder u mě jako fotbalistky určitě prošly. Docela vtipná byla i indická rodina. Je až neuvěřitelný,jak jsou ti muslimové zásadoví. Jediný co mi rvalo vlasy z hlavy byl zavěrečný gol,který byl ubohý. A navíc brankářka si postavila zeď a při kopu si za ní stoupla. Což je úplný nesmysl. Celkově 60% ()

DadysGirl

Nechala jsem se po dlouhém váhání nalákat na "nezávislost" filmu a pozitivní ohlasy... No film neurazí, ale mě rozhodně ani nenadchne! Keira je hvězda a celkem byla už tenkrát, ale to je asi tak všechno... ()

wege

Vlastně ani nevím, proč jsem se na to díval. Kdysi dávno jsem to viděl, asi jsem potřeboval pořádný brainwash. Na to, že to je z Anglie, tak fotbal nevypadá jako fotbal. Je to prostě naprosto zbytečný film, na kterém není pozitivní ani to, že holky pořád trénují bez dresů. Proč? Co to má za důvod? Obě snad v kariéře zahrály později všechno lépe, Keira stopro, Parminder navždy zůstane Neela z Pohotovosti. ()

Krčma

Film, který mne jako celek příliš nezaujal (až na to, že jsem ho viděl v Karlových Varech na festivalu, kde ho osobně uváděla tehdy ještě nepříliš známá Keira Knightley). Zkrátka průměrná romantická komedie s několika vtipnými scénami. Ale zase musím uznat, že se jim velmi povedly scény z fotbalových utkání a fakt to vypadá, že se herecké představitelky hlavních rolí umí trefit do míče. To je jistě zásluha Garyho Linekera (britské fotbalové legendy), který se na filmu podílel jako poradce. Tím samozřejmě nechci nijak podceňovat skutečné fotbalové umění hereček. ()