Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

Crazer

Milá fotbalová komedie zahalená do indických barev, rituálů a prostředí Anglie, domova Davida Beckhama. Přes opravdu nevýdaný název můžeme nakonci filmu uvidět i osobu, po které se film jmenuje, i když je to jen pár sekund. Mohu říct, že tato komedie je opravdu odlišná, jelikož se nejedná o komedie typu "crazy nebo pycho". Nejspíš se v tomto snímku poprvé zviditelnila i Keira Knightely, kdy jsem byl s ní i mile překvapen. Pobavila mě i scénka, kdy matka Jules řešila, zda je její dcera lesbička .. Jen tak mě napadlo, že bych rád viděl Indický národní fotbalový tým žen v akci na fotbalovém stadionu :)) ()

Astaroth12

Ja by som tento film ani moc za komédiu nepovažoval,zasmial som sa asi dva až tri krát.Ale zas tento film hrá viac na city diváka,lebo je to o holke ktorá chcela hrať futbal a rodina bola proti tomu ale aj tak išla za svojim snom a na konci bol z toho happy end.K tomu sa musí prirátať aj nejaká ta romantika a je tu pohodový film s veľmi príjemnými hlavnými predstaviteľkami P.Nagra-K.Knightley. ()

pivo

Tak táto komédia predčila všetky moja očakávania. Konečne nejaká vtipná tínedžerská komédia bez zvratkov, močenia a podobných nechutností. Tak dobre som sa už vážne nezabával. ()

Krissty

Neumím si to vysvětlit, ale mně se tenhle film strašně líbil!!! Čekala jsem katastrofu, ale byl to opak. Perfektní herecké obsazení - samozřejmě úžasně nádherná Keira, sympatická Parminder a úplně perfektní Jonathan! S jinými herci bych si tento film asi neuměla představit. Mělo to super děj, dobré dialogy a líbilo se mi, že to není jen a pouze o fotbale a Beckhamovi, kterého upřímně moc nemusím, ale že se tam řeší i národnostní rozdíly. Navíc ten vynikající romantický příběh.. Ke konci jsem byla úplně naměko :)) ()

mysiak

Dosť dobrá komédia, ktorá ma prekvapila svojou jednoduchosťou a humorom, a ukázala vtipne vzťahy medzi rôznymi kultúrami, a na svet priviedol Keiru Knightley...a ten koniec musel byť David Beckham... ()

katasta

Blafuj jako Beckham je taková skoro průměrná komedie. Nezáživné prostředí fotbalu je trochu vyvážené občasnými vtipnými momenty, které vznikají převážně díky indické rodince a mýlkou, že Jules je lesba. Krom těchto občasných vtipných momentů ale film nemá co jiného nabídnout, vztahy mezi kamarádkami a jejich fotbalovým trenérem jsou průhledné a obyčejné, bez nápadu a hudba je slepenina písniček různých žánrů, kde si ani nedělali hlavu s nějakými plynulejšími přechody...a tak je tento film dobrou volnou možná na zahnání nudy, když prší, nemůžeme ven a není nic jiného po ruce, ale rozhodně není dobrou volbou na sobotní večery. ()

numi

Nic není nemožné. Stačí si zatím jít hlava nehlava, rodina nerodina, kultura nekultura a dokážete to. Tak asi o tom je tahle křehká komedie. Nic víc, ale ani nic míň. Sympatická ústřední dívčí dvojka se bude míhat po hřišti i mimo něj s ladností Davida Beckhama a ono to skřípe, vrže, ale prostě se to neustále hýbe až do finále. Hvězdička dolů za to, že si brankářka stoupne za postavenou zeď. Vždyť je to film z kolébky kopané... [listopad 2005] ()

Ender66

Čo sa týka futbalovej stránky bolo mi dosť do smiechu- ako boli zápasy zostrihané len, aby nebolo vidieť aké sú dievčence(hlavne Keira) drevá:-). Celkovo sa mi film ale napriek stokrát prevarenému námetu(rozdielna národnosť a z toho plynúce rozdiely) film pomerne páčil. 7/10. ()

sonnak

Strašný film! A to hlavně z jednoho důvodu - není tam skoro žádný fotbal :) a když už je, jsou to tak neskutečně příšerné záběry, že člověk vůbec nic nevidí. No ale možná je to tak i lepší. Samotný "problém", který se film snaží řešit, tu už byl taky mnohokrát a mnohem lépe. A Keira se svými 40 kily opravdu není sexy. ()

blackrain

Film, kde jsem asi prvně zazmenala mladou herečku se jménem Keira Knightley. Tenkrát mi její jméno moc neříkalo. Když milujete Beckhama, tak nemáte jinou možnost. Filmů, kde se někdo snaží prosadit díky svým schopnostem je natočeno hodně a budou se točit dál, protože diváci mají takové věci rádi, ale ještě jsem v žádném z nich neviděla indickou fotbalistku. Pro mě velmi příjemné překvapení. ()

kaylin

Tenhle film mě bavil už před léty, a tak jsem si ho docela rád osvěžil. Mám rád indickou kulturu, i když je hodně svérázná, mám rád fotbal, který je prostě jednoduchým a jedinečným sportem, no a samozřejmě mám rád dobré filmy. Tohle je poměrně dobrá komedie, která má silné postavy v hlavních rolích. Pěkně se na to kouká. ()

01Zuzana10

ehm. asi by mali zaviest specialne oznacenie pre filmy. za posledne dni som videla tolko ,,komedii". asi ked nevedia, kam strcit ten film a su tam 1-2 trochu sviezejsie vstupy, oznacia to za komediu.. :-/ ok. podla kometov a hodnoteni som cakala vice. moc nefandim takymto druhom filmov a zensky futbal mi nevonia, hoci ten muzsky ma vie nadchnut /nie kvoli futbalistom samozrejme.jo .. a voci cislu 23 mam alergiu/ hmm.. tak aspon som videla Keiru v jej zaciatkoch a miernucko si polepsil J.R. Meyers /Joe/, ktoreho moc nemusim. no.. inak obcas zajimave zabery fajn zostrihane, no este by to mohli o trosku skratit -cely film. ()

FilmFan24

Běž za svým snem a dokážeš to! Příjemná britská komedie o jednom splněném dívčím snu stát se profesionální hráčkou fotbalu. A nutno dodat, že je to hezké pokoukání na začínající Keiru Knightley a Parminder K. Nagru. ()

Aleee89

Náhodou, mně se to líbilo. Od filmu jsem čekala odpočinkovou zábavu, nic převratného, a toho se mi také dostalo. Sice mi vadila vychrtlá Keira, ale třeba indičtí herci byli fajn. Fotbal jsem si vždycky ráda zahrála a mám k němu trochu vztah, proto se mi na film koukalo poměrně dobře. Sem tam vtipné scénky a dialogy vše hezky doplnily. Uznávám, není to nic, co by vás posadilo na zadek, ale pokud nic neočekáváte a překousnete někdy pár trapnějších věcí, příjemně se u toho uvolníte. ()

Parlay

„Moje" Keira a „můj" fotbal v hlavních rolích - snímek mě jednoduše nemohl zklamat :-) Celá stopáž je protkána nadsázkou a příjemným humorem, které společně se sympatickým hereckým obsazením tvoří velmi kompaktní celek. ()

berusche

To bylo ale roztomiloučký, multikulturní a bez předsudků a ještě to tak pěkně tlačí na to, abychom šli za svým snem, že bych se z toho normálně pob*ila. Tak ne, dobře. Ale já myslím, že pro jednou mi to stačilo a rozhodně už si to nikdy nepustím znovu. Doporučila bych to tak věkovce 8-15, ta by mohla být motivována k tomu, aby se nenechala odradit překážkami ve svém životě. ()

Meridius

Zatim můj nejoblíbenější film s Keirou Knightley, která je zde naprosto úžasná. Těch 5* je moc, já vim, ale nedá mi to :-) ()

lekr

Náhodou, teengaerské komedie nemám rád, ale tahle se opravdu povedla. Dobrá záplekta, skvělý scénář a výborné vtipy..co od tohoto žánru chtít víc?? ()