Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

beso74

Noc je ešte mladá a množstvo ľudí si robí plány. Tí chudobnejší by radi prežili, bohatší zas niečo ulovili. Aj keď sa tento film posúva do roviny akejsi sociálnej kritiky, slúži tento motív len ako základ pre rozbehnutie non stop akcie, počas ktorej sme svedkami zúfalej snahy skupinky vystrašených ľudí, ktorá uviazla na ulici práve v jedinú noc v roku, keď to skutočne nie je dobrý nápad. Niečo ako Hunger Games či Battle Royale, niečo ako málo známy horor Society od B. Yuzmu a niečo ako Útek z New Yorku či In Time, kde sú čierni utláčaní a samozrejme tí spravodliví a pracovití a bieli zdegenerovaní zlovoľní bastardi túžiaci po krvi uvedomelej ťažko pracujúcej afro-americkej spodnej vrstvy. Samozrejme, ak by to bolo naopak, išlo by o rasizmus najväčšieho zrna. Aj napriek tomu, že táto sociálna kritika je takmer bezzubá a choreografia akčných scén úplne tuctová, film vďaka svojmu svižnému tempu rýchlo odsypáva a nenudí. Na strane druhej, po týždni je si už ťažké spomenúť na nejakú konkrétnu výraznejšiu scénu. ()

Bezda22

Už tohle jsem očekával v jedničce. Dost mě potěšilo, že jsem se toho dočkal v tý dvojce. Takže za 4 hvězdy. Tady to šlapalo celkem férově... 70% ()

Miagy

Tak toto bola strela mimo bránu, z fajn hororu spravili akčnú naháňačku, kde padlo asi najviac výstrelov v celej kinematografii, film ma nudil a otravoval, chcel som aby skončil... ()

PB2

Takhle by vypadal svět, kde by všichni ti magoři z extrémistických levicových organizací opravdu zrušili stát a policii - takhle vypadá totální anarchie. Ale ke snímku: tenhle film je šílená jízda v tom nejlepším slova smyslu. Chtěl jsem dát 4*, ale vzhledem k tomu, že to celý den nemůžu dostat z hlavy (taky v tom nejlepším slova smyslu), dávám 5*. ()

himor

Bohužiaľ len pokračovanie skvelého príbehu, tupými hercami a spracovaním. Musím ale uznať, že dvojka bola o čosi lepšia ako jednotka, ktorá stála za makový prd. Celkovo som spokojnejší, uvidíme čo povie trojka. 55% ()

misar3

Jednička nám ukázala, jak Očistu využijí obyčejní lidé a jakým stylem se na ní dá zbohatnout, zatímco dvojka více ukazuje zvěrstva a různé machinace, které skvěle zakončí trojka, která definitivně ukáže, co se skrývá za oponou. A btw Frank Grillo je sakra frajer... ()

Scraffy

Je super, že sa tvorcovia pustili do Očisty zo strany ľudí, ktorý sú vonku. Zápletka super a boje tiež. Najlepšie asi, keď ich zbohatlíci lovili vďaka nočnému videniu. Ale na plný počet mi tam predsa len niečo chýba. ()

borohub

Od tohoto filmu jsem si nic nesliboval a myslel jsem si že to bude jen a jen ztráta času.. OMYL! Film je sice naprostá slátanina, kravina a dost často je to až příliš cynické, ale ve výsledku to je naprostá zábava. Frank Grillo tu roli zvládnul skvěle a opravdu se do tohoto snímku hodil. Bohužel to byl snad jediný herec, co za něco stál. Chvíli mě to připadalo, že nekoukám na očistu ale spíše na Hunger games. Konec byl skvělý, ale docela mě mrzí, že to prostě skončilo tak nějak otevřeně.. 85% ()

Midar

O něco lepší než jednička, ale pořád se víceméně není na co dívat. Ten film se jakoby bojí vlastního nápadu, na ulicích se toho totiž zas tak moc neděje a kromě sympatického Grilla a komicky špatným dialogům to tak nemá moc, co nabídnout. Přitom ten potenciál toho nápadu tu jde opravdu vidět víceméně na každém záběru. Škoda, třeba to ale příště konečně výjde tak, jak má. ()

Luuzyka

Obava z toho že pokračování nepřekoná jedničku se naštěstí nevyplnila. Anarchie je rozhodně zajímavější a ukazuje skutečnou realitu, kterou by "očista" způsobila. Aneb film se konečně neodehrává v jednom domě a vy si můžete očistu v šeru pouličních lamp vychutnat naplno. Pro mě je jediným mínusem to, že téma už tolik nepřekvapí a celkově by se z něho dal vytěžit více šokující děj. ()

64B

Střed. A to snad jenom díky sympaťákovi Frankovi. Dobře, i trochu díky ne moc očekávanýmu konci. Zajímavej příběh (když se nad tím člověk zamyslí), ale akce, napětí ve filmu nic moc. Holt jedno zvučnější jméno film neutáhne.. ()

Oxymoron5

Budu se opakovat, ale trailer mě nalákal a film nechal moje napětí zase zvadnout? Nápad skvělý, ale děje málo a otravných postav moc. Málo brutalit, málo krve, málo vysvětlení co a jak. Možný SPOILER: Proč chtěli ti chlápci s kamiony ty ženský jen chytit? Taky na nějakou aukci? Kam se poděli chlápci se psy, a proč je na nikoho neposlali? Podařila se anti-očisťující očista? Asi ne, když na konci zase odpočítáváme. Povedl se titulkový konec doplněný o násilnosti a americkou propagandu, ten chválím. Co teď? Bude třetí díl? Očista: Revoluce? A kde jsou ti odvěcí nepřátelé Bloods a Crips, nebo náckové z KKK, či jiný gangy magorů, kterejch tam je určitě plno? No snad se dočkáme. ()

Themilhaus

Pro mě jeden z málá filmů kde druhý díl překonal svůj první a to dost výrazně. Jde vidět že potenciál, který nabízela myšlenka očisty je velký a v prvním díle si né moc dobře s tímto poradili. Tentokrát je příběh daleko více napínavý, zajímavější a odehrává se po celém městě a nejen kolem jednoho domu. Pro mě určitě dobrá satisfakce za spackanou jedničku. ()

x_silver

Lepší než 1, zapracovalo se na příběhu, konečně se využil potenciál "volné noci" ale pořád tomu něco chybí. Například důvod a sympatičtější hlavní osoby protože v 1 i v Anarchii byli hlavní "hrdinové" pitomí bezmozci. Ale dalo se na to koukat. A to vcelku dobře. ()

george82

Téma zajímavě děsivé. Představa, že u mě někdo jednoho večera zaklepe a beztrestně mě zabije je hrozná. Zpracování je už jorší. ()

Dslike

Na moje veľké prekvapenie to bolo o hviezdu lepšie ako prvá časť. Už len to jednanie postáv bolo oveľa viac prirodzené a nemali ste chuť si pri každej tretej scéne vytrhať všetky vlasy a prekusávať sa cez stupiditu hlavných postáv. Film obsahuje niekoľko dobrých záberov vytvárajúcich tu správnu atmosféru. Povedal by som, že kto nevidel jednotku môže ju s čistým svedomím preskočiť a pozrieť si rovno toto lepšie, dejovo nenadväzujúce pokračovanie (toto sa často nestáva). ()

Romeroo

První Očista měla úplně jinou šťávu. Sladší, napínavější a atmosférou doslova voněla. Z Anarchické sestřičky se stala taškařice ve stylu "uteču z místa A do místa B, tam udělám akční scénku, poradím se jak dál a pokračuji do místa C". Nad koncem jsem zaplakal. Anarchie je tedy čistě průměrnou záležitostí, která se pouze veze na vlně Očisty. ()

katuuuska

Málokdy se stane, aby pokračování bylo lepší. V tomto případě to tak ale skutečně je. Zaujal mě mnohem zajímavější příběh a i jeho zpracování. ()

Kortexo

Konečně se někdo zamyslel a udělal logické pokračování.Celý děj filmů se odehrává na ulicích, kam patří... Tohle funguje... ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie