Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Epco

A prehodila sa výhybka, zo skoro komorneho thrileru niekde na predmesti na akčný survival uprostred veľkomesta. Zmena to je vítaná ale opäť nedotiahnutá. Mohlo to byť pekné akčné výplachové B-čko stavajúce na myšlienke z jednotky, ale nie je pretože sa režisér opäť snaží o presah a moralizuje, dochádza mu dych a používa barličky v podobe hysterickej hyspánky či arény pre bohatých. Je to škoda lebo úplne by si vystačil s hrou na mačku a myš vo vzprázdnenom nočnom meste. ()

Raggnar

Klasika: Hlavní hrdina s funkcí nesmrtelnosti, kterého netrefí ani jedna z pěti set kulem střílených ze dvou metrů. Bůh, žehnej americe a ODPADU. Je mě líto, ale musím dát jednu *, protože první díl byla Hypersračka. ()

montel

Amerika, rok 2023. Kriminalita je pod 5% a stále klesá lidí pod hranicí chudoby. To vše díky akci, které se říká Očista. 21. března večer se rozezní sirény a po dobu 12 hodin se tolerují všechny zločiny včetně vraždy. Do zbraně tak jde každý, kdo si chce s někým vyřídit účty a ti, kteří se nechtějí zapojit se zabedňují ve svých domovech. Ne vždy se ale civilistům podaří schovat...Druhý díl Očisty mě zpočátku trošičku nudil. Ale poté se to roztočilo do zajímavých obrátek. Chybí tomu sice atmosféra jedničky, ale nápad je to pořád dobrý. Jen se bojím, že tvůrci nebudou mít dost a za pět let tu bude dalších 5 nesmyslných dílů. Ale snad se pletu. 60% ()

Disster

Zajímavá střílečka o přežití, která je o dost lepší než jednička, přesunutí očisty do ulic nabídlo mnohem více. Děj se vyvíjí ve svižném tempu a postavy jsou relativně sympatické. ()

teseth

O hodně slabší mladší bráška, který už nehraje na citlivou strunu ale brnká na krvavé varhany všeobecných poprav. Tam kde první díl obhajoval tento "svátek" osobními důvody, anarchie překládá masové vraždy s podtitulkem "takhle je to správně". Drama otce, který jde pomstít svého syna je vám vlastně ukradené, protože těch vražd a únosů máte plný zuby a jednotlivé osoby a jejich pomatené důvody pro zabití jsou nudné a v celém tom filmu naprosto nepodstatné. ()

StanleyVanH

Jednička sice měla takoví retardovaný děj, že retard synáček pustí domu špinavého bezďáka, od kterého neví co kdo čekat a že parta kryplů ho chce oddělat, aníž by řekli proč. V jedničce je napětí, temnou atmosférou to jen zavání, prostě pecka. Tento díl nechápu jak může mít o dost větší hodnocení, když to je totální slátanina úplně o hovně, nechápu kdo tomuhle dal pětku, dobrý byl akorát konec. ()

zekon

Taková amatérská varianta na Running Man s Escape from NY. Nicméně to působí hodně amatérsky a chování aktérů je divné a dění v době očisty taky zrovna moc logiky nemá. ()

fabregas1

První díl byl variací na hororový subžánr home invasion a tentokrát se vydáváme do ulic. Jako ze hry. Máme tu level v ulicích, v kanálech, v bludišti nebo v paneláku no a na konci samozřejmě nechybí hlavní boss. První Očista byla loni skvělým příkladem filmu s promarněným potenciálem. U dvojky už je určité zlepšení hlavně proto, že děj se přesunul do nebezpečných ulic města a je daleko dynamičtější a akčnější než strnulá hra na schovávanou v prvním dílu. K příjemnému dojmu přispívá i obsazení hlavního hrdiny Frenka, který to tam grilluje ve velkém stylu. Takže pokud vám stačí jednoduchá podívaná s hutnější atmosférou v níž se nešetří násilím, není co řešit, nudit se nebudete. ()

Dzedzy

Když jsem slyšela název, neslibovala jsem si od toho nic moc. Koukla jsem na to jen proto, že s tím přišel přítel. O to víc mne samotný film překvapil. Akce, napětí, herecké výkony - vše na 100% a stejně to hodnotím i já. Tento druhý díl mi přijde o něco lepší než jednička, což taky bývá jen zřídka. Člověka při filmu asi napadne otázka "Jak by tohle asi fungovalo v reálu?" Nejspíš nefungovalo, pač živlům by jeden den v roce, navíc takto přesně vymezený zcela jistě nestačil a navíc by po takové noci muselo proběhnout nové sčítání lidu. Ale myšlenka je to zajímavá. ()

Snakefinger

Vice akce než v jedničce, méně nápadů než v jedničce ale zase to nebyla taková šeď jako jednička. Vsadím se že bude trojka. ()

Copter

Je to lepší než jednička,hlavně proto že se odehrává v ulicích kde je chaos,a ne jenom v jednom zkurvenym domě. ()

Vanila01

Mnohem, mnohem lepší, zajímavější a akčnější než první díl, díky bohu se konečně využil potenciál tohoto nápadu, třeba bude další díl ještě lepší. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie