stret

Tento film som si pozrel kvôli Chazellovi, pretože inak by som si ďalší jupí oslavný filmík o nejakom skvelom muzikantovi nebol ochotný pozrieť. A stálo to za to. Znova bolo videť pevnú ruku režiséra, ktorý vie čo robí - v každom ohľade. Príbeh samotný dáva priestor pre rôzne interpretácie, a rozdiel v interpretáciách závisí od miery pochopenia výroku „neexistujou dvě horší slova, než dobrá práce“. Od mamičko - babičkovského pochválenia každého prdu, po opačný extrém, kedy je dobré len to najlepšie. Oba prístupy majú radikálne odlišné výstupy - od šedého podpriemeru považovaného za "dobrou práci" v rámci ľudovej sebalži až po extrémne výsledky - aj v negatívnom význame - na strane druhej. Jazzová kulisa je vo filme celkom nepodstatná. ()

DarkSimon

Na hudbě jsem závislý, rytmus a tempo musí vždycky přesně sedět, jinak mě to šíleně irituje. Tento film jsem si vychutnal s kině s perfektním audiem, ale stejně doteď nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí. Film pořád o tom samém, od samotného začátku je naprosto jasné, jak bude příběh probíhat. Kdybych se v kině nenudil k smrti, tak bych možná uvažoval nad jiným skóre než 3 hvězdičky - ty dávám v podstatě jenom za kameru. ()

Rock4ever

Nekompromisní, fyzický, nevyzpytatelný film. Stejně jako herecké výkony hlavních postav. J.K.Simmons je k sežrání a Oskary měl dostat minimálně dva. A jako bonus nám do toho střetu dvou psychopatů posedlých vlastní dokonalostí hraje permanentní kulervoucí soundtrack. Ještě dvě hodiny po zhlédnutí jsem rozrušeně těkal po místnosti a snažil se ze sebe setřást tu jazzově neurotickou atmosféru. ()

rmar

Na světě existuje spousta příběhů o ambiciózních lidech, kteří si jdou za svými sny. Jen málo režisérů z nich ale umí dostat skvělý snímek. Damienu Chazellovi se to s připěním výkonu Milese Tellera a, a to především, J. K. Simmonse, který ve své roli naprosto exceluje, povedlo bravurně. Příběhu nechybí spád, zvraty a filmařské zpracování destruktivní snílkovské psychiky. Tento výborný film by mohl vtáhnout do děje a zaujmout i ty, kteří neholdují jazzu. ()

Mi_tO

Perfektní hudební drama v prostředí, kde se prosadí pouze ti nejlepší a i ti ze sebe musí vydat maximum. Film mě od první scény zcela vtáhl do děje a mně nezbývalo než si ho plně vychutnávat. Užíval jsem si výlevy Fletchera ( J.K. Simmons ) a v očekávání se těšil na vyústění konfrontace mezi ním a Andrewem ( Miles Teller ). Sám sebe považuji za hudebního trotla, i tak jsem si závěrečný koncert musel pustit několikrát a pokaždé jsem slintal blahem. ()

pornohavo

Hudobné dielko o ťažkej ceste mladého jazzoveho bubeníka. Pre mňa ako muzikanta sa jedná o výborný film, aj keď svoje muchy má. :) ()

EternalS

Naprostá pecka, hudební orgie a psycho zároveň. Miles Teller se tímto dostává do mého seznamu bejoblíbenějších herců současnosti. ()

drbas

Toto NENÍ film o hudbě! v podstatě jde o standardní americký cliche motivační blábol, naroubovaný zcela nesmyslně na hudbu, jakoby hudba byla výkonnostní sport, aneb když začnete v hudbě používat kriteria sportu, jako: vysoko, rychle, silou atd., tak se dosáhnete kupodivu (!) výkonu sportovního, nikoliv hudebního. Celý to je hrozná kravina a zbytečnej film. Bohužel... Dávám 2 hvězdy za slušnou výpravu, herecké výkony (jakkoliv pozbývají smyslu) a aspoň nějakou propagaci jazzu (a bigbandový muzice), jakkoliv zcela pošahané. Pokud chcete vidět film o hudbě, dejte si film “Round about midnight” (hlavni role Dexter Gordon). ()

TrevisoCZ

Tento film mě fascinuje. Originální zápletka, výborné herecké výkony. Už jsem to viděl několikrát a rád se na to podívám znovu. ()

kopy123

UPŘEDNOSTIT BIRDMANA PŘED TÍMHLE VELEDÍLEM ?? TO SE AKADEMICI ÚPLNĚ ZBLÁZNILI?? DLOOOUHO MĚ ŽÁDNÝ FILM NEVTÁHL DO DĚJE TAK JAKO PRÁVĚ WHIPLASH A TO SE O HUDBU POPRAVDĚ MOC NEZAJÍMÁM. ALE Z ČEHO JSEM MĚL OPRAVDU HUSINU TAK TO BYL FAMÓZNÍ VÝKON J.K. SIMMONSE V ROLI NEKOMPROMISNÍHO UČITELE HUDBY, KTERÝ SE Z ŽÁKŮ JEDNODUŠŠE SNAŽIL DOSTAT TO NEJLEPŠÍ, I KDYŽ TO BYLO MOŽNÁ TROCHU ZA HRANOU :))) JEDEN Z NEJLEPŠÍCH HERECKÝCH VÝKONŮ TOHOTO STOLETÍ, SMEKÁM PANE SIMMONS. OVŠEM NEZAPOMÍNEJME NA TOHO KDO TO VŠE ZREŽÍROVAL A NAPSAL, DAMIENE TU LAŤKU JSI NASADIL PEKELNĚ VYSOKO, KAM SE NA TO HRABE NĚJAKÝ LA LA LAND. ()

Rada.Shoa

Fakt super zážitek! Užil jsem si to od první chvíle,až po závěrečnou sólo pecku.Miles roste s každým filmem víc, a víc a je jen otázka času kdy začne brát hlavní role... ()

J1R1K04

Jeden z nejlepších filmů poslední doby. Absolutní genialita, jejíž sledování je místy opravdu náročné, ale stojí to za to. Jedná se totiž o neuvěřitelně vygradovanou, místy až krvavou bitvu mezi brutálním dirigentem a posedlým bubeníkem. Miles Teller mi sice nebyl zrovna dvakrát sympatický, ale uznávám, že tu roli zahrál opravdu parádně, navíc si v této roli nedokážu představit jiného herce. J.K. Simmons je ale absolutní ďábel, který si roli brutálního dirigenta opravdu užívá a i když mu z úst lítají opravdu drsné hlášky, nejradši by jste mu napálili pěst do ksichtu. Hudební stránka filmu se skládá pouze z jazzových písní, což mi vůbec nevadilo, protože tento žánr mám docela rád i přesto, že ho neposlouchám aktivně, takže i hudební stránka je pro mě více než zdařilá. Naprosto fantastická kamera, která má v sobě neuvěřitelnej náboj, takže máte pocit, jakoby jste tam byli s ostatními členy a zažívali naživo ten nemilosrdnej trénink J.K. Simmonse. Závěrečné devítiminutové sólo je fantastické, to jsem jen čuměl, nechápal a na konci se mi chtělo fakt tleskat. Neuvěřitelně silný filmový zážitek a pro mě nejlepší hudební film vůbec. ()

oldboy

Jestli tady budu číst komentáře o psychouších, tak nejsou. Po třetím zhlédnutí píši první komentář a dávám za 1. ()

J.Trinity

Jeden z nejlepších hudebních filmů, co jsem dosud viděl. Simmons předvedl svůj nejlepší výkon na filmovém plátně, a proto naprosto zasloužený oscar. ()

agamazx

kvalitny film, no bohuzial uplne postrada realitu, a okrem Whiplashu a Caravanu je soundtrack absolutne biedny. Cize mi to skor pripomina fantasy, bohuzial co je skoda. Ako jazzovy expert, film postrada vsetky aspekty co sa tykaju tohto zivota. No na druhej strane, je tento film psychoanaliticko nostalgicka sonda Damiena Chazella, v tom pripade film splna jeho ucel. Aj ja som mal ucitela ako Fleshera, takze tento problem velmi v svete existuje. No napriek tomu davam 3* ()

JC_Gucci

Přestože je vyhrocenost situací a psychopatismus obou hlavních postav v tomto filmu trochu přehnané, znázorňuje film nervy drásající atmosféru a konkurenční prostředí nejlepších hudebních škol a hlavně profesionálního muzikantského prostředí. Podívaná je to úplně skvělá, hlavně díky skvělým hereckým výkonům. Přijde mi velmi zajímavé, že film ukazuje genialitu, dosaženou neustálým drilem a překračováním svých vlastních možností. Učitel svému žákovi neustále sere na hlavu a psychicky ho týrá, protože je přesvědčen, že jen tak překoná sám sebe. Žák překoná sám sebe až ve chvíli, kdy si nenechá srát na hlavu. Přitom je to celé smutný příběh o ztracení jakékoliv radosti z umělecké tvorby. ()

opatstviolov

Wow! Tenhle film vidím už potřetí, ale stále si vychutnávám každičkou sekundu. Já asi fakt nemám co vytknout. Všechno od hereckých výkonů a hudby až k neskutečnému závěru bylo famózní. Nemůžu dát nic jiného než plný počet bodů! 10/10 ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona