Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

elanius

(2/2017) / No chvílami som pozeral so zavretými očami :). Chválim super výber prostredia a schopných hercov. Film perfektne pracuje s napätím a strachom a pekne postupne zvyšuje grády, aj keď ako celok neprináša nič prevratné. (7/10) ()

venison

Horor z pitevního sálu nemusí být zcela překvapivě žádné béčko.. A snímek "The Autopsy of Jane Doe" je toho důkazem.. Soukromá, relativně útulná pitevna, která je schovaná v podzemí jednoho rodinného domku může mít uprostřed noci, za krušné bouře, hodně solidní bububu atmosféru.. Milý stařík Brian Cox, který poctivě pitvá mrtvoly, a jeho zamilovaný syn Emile Hirsch přijmou na svůj stůl záhadnou mrtvolu "zachovalé" krásky a začnou se dít věci, které byste si opravdu zažít nepřáli.. Americká líbivost šmrncnutá britskou precizností pod taktovnou norského chladu.. To nemůže dopadnout špatně z diváckého pohledu.. Pro hrdiny to spíš vypadá právě naopak.. Příjemná a relativně originální zábava ;-) ()

Micro41CZ

Uf, atmosféričtější, komornější a děsivější horor sem snad ještě neviděl, a teď mám jít jako spát, jo? Pěkně díky. ()

bobby_jean

Fíha, horory všeobecne nie sú až tak moja šálka kávy, ale čo bolo toto za nudnú nezmyselnú krávovinu, tak to neviem.. a to hodnotenie nechápem úplne, tak si idem prečítať pár komentov, čo sa ľudom tak páčilo na 75% .... Samej mi to mozog nepobral. ()

MikeZ

První polovina je skvostná. Záhada řádně bizarní, Cox s Hirschem příjemně civilní, dokonce i emoce fungují (u hororu dneska zázrak). Pak si ale tvůrci vzpomenou, že by se asi mělo dít něco nadpřirozeného, když je to horor, a sklouznou k stereotypní duchařině. Rozuzlení už jsem odzíval úplně. V letošní hororové nadílce rozhodně nadprůměr, ale ta první polovina slibovala mnohem, mnohem víc. 7/10 ()

LEGACY

Mírně přestřelená jatkařina, která mě udržovala v solidním psychickým stavu po celou stopáž a která ve mně jednak vzbudila zájem rozšířit si sve vzdělání anatomie, no a nepředstavitelné představy o tom jak by mě teoreticky mohla bavit prãce koronera. Jeden z novodobých hororů, který se mi vryl hluboko pod kůži. ()

hroubek

Tohle jsem rozhodně nečekal. Mám rád filmy, které mě překvapí a to se Pitvě Jane Doe povedlo. Hodně tomu pomohlo, že jsem si nezjišťoval, o čem film je a ani jsem nekoukal na trailery. Film funguje na jednoduché zápletce, u které se asi v půlce udělat jeden šikovný zvrat, který tomu dodá hororovější strukturu. Za mě osobně první půlka je lepší, protože je znepokojivější a drží se více při zemi. Druhá je velmi dobrá a samotnou hororovou zápletku dotahuje do velmi povedeného konce. Režisér André Øvredal výborně pracuje s napětí a budování atmosféry, přes typické hororové znaky jako např. zvuky ve ventilaci, halucinace nebo zhoršující se počasí, blikající světlo. Ale díky realistické první půli to funguje ještě více, než jsem čekal a měl jsem z filmu hodně nepříjemné pocity. A to nejen kvůli samotné pitvě. Druhá půlka je malinko přímočařejší a díky tomu některé momenty z první půlky ztrácí na působivosti. Brian Cox je velmi dobrý, Emile Hirsch též. Mile mě překvapila Ophelia Lovibond, která je na malém prostoru dobrá. Nebudu víc psát, jelikož čím méně víte tím lepší. The Autopsy of Jane Doe je hodně povedený horor, který mě velmi překvapil. ()

bizz_mjc

Tyvole, tyvole, tyvole. Tyvole! Možná ten závěr by mohl být... ale jako co bych vlastně furt chtěl. Děs, mystérium, tajemno a celý film otázky a otázky... co víc chtít? Žádné stupidní výlevy a herecký koncert. Majstrštyk! ()

Skeksis

Ok, dvaja muži a mŕtvola stačia na dobrý film. Možno by stačil aj jeden a mŕtvola, a možno iba mŕtvola. Neviem... Ale celkom ma bavili náhle a rázne rozhodnutia otca a syna, ktoré by v realite asi neurobili. Pre mňa to však horor nebol, asi by sa mi zišlo už konečne vystrašiť ma na smrť mimo filmu, ale originálny film si obstojne udržal atmosféru a sympatie. ()

zdenny

Jelikož jsem se kdysi v rámci studijní výuky jedné pitvy zúčastnil, nebyl pro mne film zas až tak poučný. Film by byl klidně i na čtyři hvězdy nebýt tam té blbosti se starodávnou legendou. Prostě měli jen na základě pitevních nálezů přijít na něco hrozně neobvyklého, tajemného a třeba i hnusného, ale prostě reálného. Nemám nic proti starodávným kletbám a podobným věcem, jen si myslím, že tyto fenomény jsou ve většině filmů použity jen proto, že vymyslet něco jiného by bylo příliš pracné. ()

Sany33

V prvom rade: Øvredal je macher. Naozaj som nečakal, že film bude až tak dobrý a funkčný. Režisér urobil husársky kúsok: prevrátil klasickú kontinuitu rozprávania. Ukazuje nám len dôsledky. Máme tu jedno telo a až spätne sa dozvedáme, čo sa vlastne Jane stalo. Režisér teda od začiatku drží všetky tromfy a môže postupne odhaľovať zlovestné pozadie celého prípadu. Postupuje pomaly, každý nový objav je viac a viac znepokojivejší a divácke nervy sú našponované na prasknutie.84% ()

Brain-D

Mrazivá atmosféra, která vydrží téměř celý film. Obdivuhodný výkon hlavní hrdinky, který naháněl hrůzu ať už dělala či nedělala cokoliv. 70% ()

JohnSmith

Slušný horor, ze kterého slušně běhal mráz po zádech. Jen mi to přišlo trochu předvídatelné. Brian Cox výborný. ()

L_A_D_A_S

Jedna z nejstrašidelnějších a nejmorbidnějších věcí, kterou jsem tenhle rok viděl. Tohle je doopravdy jen pro silné povahy. Člověk tomu odpustí i tu lehkou předvídatelnost. 4* ()

ghatos

Hororová óda na radost. Atraktivně natočený napínák, co hlavně bavil. Líbil se mi kreativní, eklektický přístup. Těžko něco vymyslet dnes nového a tohle byla správná cesta. Dalo by se hezky navázat a vymazlit to ještě více...76%. ()

Zagi20

Horory nejsou můj šálek čaje, i přesto jsem se nechal trailerem zlákat. A asi mám zase na pár let dopředu, co se hororů týče, vystaráno. To jakým způsobem je film až morbidní mi ani tak nevadilo, lekaček tam taky moc není, ale to pomalé tempo budování napětí v první hodině a celkový nepříjemný pocit při sledování ... to bylo na mě trochu moc. Ovšem ve chvíli, kdy má dojít na lámání chleba co se příběhu týče ... tam to trochu pokulhává. 75% ()

Tft

Jane Doe je pěkná mrška a ani staré dobré pořekadlo "Kill it with fire" na ní neplatí. Kratší stopáž, kterou u většiny horrů spíše vítám je tentokrát trochu na škodu a těch 20 minutek navíc by filmu zdravě prospělo. To hlavně proto, že přerod děje ze záhadné pitvy do duchařského strašení je trošku kostrbatý a přineslo to i jeden zásadní kiks v podobě záhadného zjevení přítelkyně, která je do děje tak trochu násilně našroubována na začátku a pak velmi podobně z děje odstraněna. Tady ale moje výčitky filmu končí a obrátím se na světlejší stranu. Strašení a napínání diváka jde Andrému Øvredalovi skvěle a ikdyž sou některé lekačky předem čitelné a vychtěné pořád fungují. Je tu spousta skvělých nápadů od cinkání na nervy zvonečky umrclů až po zdrcadla v chodbě a ona vlastně celková práce s okolními předměty márnice. Hudba dodává spávný duchařský *SPOILER*(čarodějnický) vibe a ve spojení s creepy koridorovými záběry člověku běhá mráz po zádech. Herecké výkony jsou ok a Brian Cox s Emilem Hirschem jako otec a syn fungují v rámci možností dobře. Celkově bych to shrnul tak, že vizuálně a horrově je to natočeno skvěle jen to trošku drhne v detailech a dějových mezírkách. 75% ()

vyfuk

Určitě zde budu vyzdvihovat atmosféru. Ta totiž filmu skvěle kraluje a tvůrci o tom věděli. Taky příjemné herecké obsazení napovídá lecčemu. Pro mě dokonalá atmosféra. Stísněný prostor. Kreativní a upovídaný scénář. A neotřelý příběh. Pro mnoho lidí asi spíše negativní rozuzlení, protože ona tématika může nejednomu člověku uškodit a to chápu. Nejsem taky úplně spokojen s kdejakým umělým jumpscarem. I tak ale musím říct, že spolu se Smrt ve tmě je toto jeden z nejlepších atmosférických hororů za poslední dobu. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál