Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Mamutol

Je to takový komorní příběh z pitevny, kde se otec se synem hrabe celý den (někdy i noc) v mrtvolách. Hrabou se v nich v rukavicích, což je asi v pořádku, ale pak v těch samých rukavicích sahají na knihy, na mikroskop a možná nám režisér vystřihl scénu, jak v nich i žerou hamburger. Nevadí. Jedné noci přivezou mrtvou modelku Olwen, která během natáčení filmu musela chudák 5 týdnů nehybně ležet na studené pitevní desce. Jakmile jí starý pitevník Brian roztáhnul bobra a ponořil svoje nemyté rukavice do vagíny, tak jí z toho hráblo a probudily se v ní čarodějnické sklony. Já se jí nedivím. No a pak už je z toho jenom klasické béčko, atmosféra dobře rozehraného hororu je v hajzlu a sledujeme jenom klasické žánrové klišé. Nicméně za Olwen a jejího nehybného studeného bobra dávám 3 hvězdy. ()

Drozdo57

Je ťažké pre mňa v dnešnej dobe nájsť horor, ktorý by bol aspoň trochu strašidelný a zároveň to nebola iba plytká ľakačka. Autopsy stavia skôr na atmosfére ako na bubákovaní, i keď dobré scény sa nájdu. K tomu kvalitné herecké výkony posúvajú tento horor bližšie ku kvalitnej tvorbe a oddeľujú ho od všetkých tých dnešných rychlokvasených hororových výplachov. Hlavná myšlienka je vlastne desivejšia ako samotný film. Pri písaní tohto komentára mi začal mrznúť telefón, odpojila sa mi wi-fi aj mobilná sieť. Po 10 minútach sa mi mobil podarilo reštartovať. Nikdy predtým sa to nestalo... ()

Gortyna

Horor jak (asi) má být. Protagonisté pobíhají s vytřeštěnýma očima po setmělých chodbách a čekají, kdy na ně někdo vybafne nebo jim sáhne na rameno. Aspoň jedna hvězda, abych se nedotknul fanoušků žánru. A vzpomínka na skvělou Blair Witch. ()

Vasyl

Ještě že jsem se díval u oběda, večer bych se posral. Slečna na stole by měla dostat nějakou cenu za tuhle roli. ()

elanista1

Áno, super, pracuje sa s dvoma postavami v podstate v jednej miestnosti, pričom napätie sa skutočne buduje od základov, divák neraz musí privrieť oči, neraz sa mu srdce rozbúcha z temna a zo strachu z neznámeho. Veľmi dobrá strašidelná atmosféra so zaujímavým koncom, ktorá je však miestami kazená trochu nelogickým správaním sa dvoch postáv, ktoré niekedy sa tvária ako keby sa tam nič nedialo, a akoby sa ich to vôbec celé netýkalo. Ale spokojnosť. ()

Arigato

Komorní indie horor s poměrně překvapivým obsazením, i díky kterému bylo z filmu vyždímáno prakticky co se dalo. Od samotné první scény jsem věděl, že atmosféra napříč celým snímkem bude extrémně vydařená, na čemž má ostatně velkou zásluhu pouhá přítomnost v nehostinné pitevně nebo i hudba a vlastně zvuk celkově. Možná nejzajímavější je fakt, že režisér trval na tom, aby byla Jane ztvárněná herečkou a nikoliv figurínou – aby tělo vypadalo jako mrtvé, ale aby připadalo jako živé. Divákovi navíc pravděpodobně velmi rychle dojde, o co vlastně ve filmu jde, ale nejistota z dosud ještě neobjeveného ho zkrátka nutí koukat dál. Originální námět, postavy jsou konečně vcelku v pohodě a společně se vším výše zmíněným proč tomu prostě nedat plnou palbu? Film je sice natočený skoro jak podle pravítka a opakovaně využívá zcela zaběhnuté lekačky, což by mi ani nevadilo, přeci jen je napětí budováno bravurně, ale bohužel mu tak nějak chybí tah na branku, o něco lepší zakončení pár několika scén, případně trochu přidat na síle. A celkově je film prostoupen řadou menších chybek, které pak kazí celkový zážitek. Jindy bych tomu asi dal i pět, ale kdo ví. ()

Nikolas__

Autopsy of Jane Doe mě překvapila extrémním způsobem, čekal jsem průměrnou krimi hororovou žánrovku a hle - máme tady jeden z hororů roku. Netuším proč ale už od dětství mám tak nějak hodně velkou zálibu v mysteriózních zápletkách, natož kdo by čekal že zrovna tenhle film bude už v polovině tak výtečně děsivej, že mě to donutí několikrát odvrátit pohled od obrazovky. Herecky je to parádní, postavy, zvraty jsou reálně nečekané a sedlo mi to skoro ve všech směrech, jediná pořádnější výtka směřuje k úplnému finále, kdy se věci nestanou (především vinou zpracování) tak emocionálně, jak bych s přihlédnutím na zbytek snímku čekal. 85% ()

Tomko87

Ale aké milé prekvapenie takto z noci. K dvom patológom privezú mŕtvolu mladej krásnej ženy. Obaja to berú ako obyčajnú rutinu. Zanedlho zisťujú. že s telom nieje niečo v poriadku. A samozrejme sa začnú diať znepokojivé situácie. Skôr ako horor by som to nazval tajomným thillerom, s perfektným rozuzlením. Tak ako v Light out, aj tu je výborná práca so svetlom a tmou. ()

brasek

Veľmi slušný horor a určite poteší, že snímok je čistokrvný horor kde prvoradá je práca s atmosférou a napätím. Scenár je nadpriemerný, zápletka tiež. Jediné čo môžem vytknúť je finále... bolo už tuctové a chcelo by to určite gradáciu salemskej čarodejnice, ale vcelku som veľmi spokojný. ()

Ace.A.T.L.

Velice zajímavej počin. Člověk pořád neví, co očekávat a přitom mu sedí za krkem to jemný mrazení. Rozhodně jsem se nenudil ani chviličku. Konec se dost rozjede, ale ani pak to neni nic přemrštěnýho. Celkově se to povedlo. Za mě parádní 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

BrusVejn

Začalo to nádejne a prvá pol hodinka je veľmi zaujímavá, ale vzhľadom na to, že to je kategorizované ako horor tak to proste muselo spadnúť do klasického hororového klišé. Takže kopa hlúpych momentov, postavy sa správaju retardovane, herci hrajú ochotnícky a celé to spadne z pekne budovaného mysteriózna do tupej naháňačky mačky s myšou. Aspoň, že ten námet (otec a syn v márnici) je docela originálny inak by som asi zhebol. ()

zvolsi

Rozhodně zajímavý nápad a o to překvapivější, že se tak stalo u hororu. Po dlouhé době něco na co se dalo v tomto žánru dívat. ()

johnnie78

Měl jsem přece jen větší očekávání. Palec nahoru za poměrně originální myšlenku a dusnou komorní atmosféru, jenže ona "hororová" část fakt nenabízí nic moc nového ani převratného. Ba ani nic moc bůhvíjak hrůzného. Film se mě celou dobu snažil strašně vystrašit, ale nějak se mu to nedařilo (nefunkční lekačky...), nepotěšil ani vyčpělý, tak trochu z prstu vycucaný závěr. Rozhodně to není špatný horor, to vůbec ne, ale jak už jsem psal, podle zdejších nadšených komentářů jsem čekal víc. ()

hony23

Na celém filmu bych ocenil především herecký výkon hlavní představitelky, která do sebe po celý film nechala řezat, ochotně nám ukazovala stav svých vnitřností a přitom ani nehnula brvou a navíc si udržela svůj sex apeal až do konce. No pokud měl být tento film studijním materiálem pro mladé mediky, tak jde o vrcholné dílo, ale do avizovaného hororu to mělo dost daleko. ()

raxxx

Dobra amtosféra a takovéto temno, koukani do mrtvých oči z záčatku taky zbíra ale co mě maximalně sere je nedovysvětleny příběh buď ho neměli nebo žádny nebyl , byla to čarodějnice asi ne takže byla nevina a co jako ? Za tento gulaš pro mě za 3. ()

Mersis

Po delší době první horor, který se dal dokoukat do konce bez toho, aniž bych si v duchu neříkal, že to byla ztráta času. První polovina filmu byla našlápnutá co to dalo, až jsem si říkal, jestli už to není moc. Bohužel konec to trošku pokazil. Čekal jsem něco mnohem lepšího, ale nedočkal sem se. A to hlavní... co a jak se stalo... to jsem se nedozvěděl. Za mne 80% ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál