Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Skylwalker42

Má to velmi silný/zatraceně silný rozjezd a pár výborných hororových "efektů" - jako zvoneček či samotná pitva v pokročilejším stádiu. Bohužel ke konci dojdou tvůrcům tvůrčí síly, jako by nevěděli, jak to zakončit. Ale i tak se jednalo o parádní strašidelnou podívanou, kterých je v současně době nešťastně málo. ()

kolly13

První půlka mne navnadila jak mladého srnce, druhá znechutila jak starého šesteráka. Výborná kamera, scéna a hudební doprovod. Ale scénář ve druhé půli zaváhal a "mysteriózní" není omluvou. ()

Emperor1

Po druhém shlédnutí jsem zvýšil hodnocení a dodám i krátký komentář: viděl jsem pěkný, svěží mysteriózní horor komornějšího charakteru, odehrávající se v atraktivním prostředí, se sympatickými hlavními představiteli a s pobledlou krasavicí na pitevním stole. Mé lehce morbidní já si přišlo na své. ()

Igy007

Taky by se to mohlo jmenovat Záhada na pitevně, ha ha ... Film se takřka dokonale trefil do mého vkusu. Chemie mezi tátou a synem funguje skvěle, chválím obsazení. Až po čase mi došlo, že ten mladý pathológ je ten chlapeček ze Sexbomby od vedle. Myslela jsem až doposud, že jsem viděla americký horor ... a on to vlastně je spíš severský horor. Atmosféra je přesná, opravdu mě to přitáhlo a moc jsem si přála, aby oba pánové dobře dopadli. A dost, nechci nic vyzradit - ať si to i ostatní vychutnají jako já :-) ()

Sebule

Jedna márnice, dva herci a hra se světly, to je všechno, co je potřeba. Opravdu dobře natočený horor, kde o tíživou atmosféru není nouze. Některé jumpscary výborné a některé čekané. Herecky docela dobře zvládnuto a postupné objevování těla mě hodně bavilo. Hodnocení: 7,5/10 ()

taibrek

Páči sa mi nápad a chuť ďalej s ním pracovať. Napätie sa dá krájať... Celý dojem kazí, len syn ktorého otec predstaví ako certifikovaného laboratórneho technika. Vkuse sa syn na niečo vypytuje... Normálne človek čaká, že konečne si všimne na tele niečo sám... Žiaľ prečíta len akúsi handru... Pri ďalšej pitve si možno už konečne niekto uvedomí, že nie je niečo s kostolným poriadkom. Po tejto drobnosti tento film hodnotím ako v celku podarený horor. ()

PTuranyi

Výborne natočený horor, v ktorom patológovia, otec so synom, postupne odhaľujú orgán po orgáne, tragédiu neznámej ženy a vrstvu po vrstve prichádzajú na to s čím majú do činenia. Nuž a nie je to nič dobré. Veľmi dobre gradované napätie, kvalitná produkcia, dobré herecké výkony vďaka, ktorým tých pár hororových klišé až tak nevadí. Originálny nápad a výborné prevedenie tentokrát prevážilo. ()

WugWugs

Režisér vynikajúceho Trollovania natočil príjemný horor z prostredia krematória so sexy vzdorovitou mŕtvolou v hlavnej úlohe. Škoda, že druhá "akčná" polovica klesla dosť pod úroveň tej prvej, ktorá dobre navnadila, aj keď spočívala len v pitve. Vo výsledku sú to 4 za pitvu a 2 za pod-Béčkovú akciu s nevyužitým potenciálom - so zle napísanými dialógmi sa dostavil aj zjavný nedostatok nápadov k tomu, čo ďalej a ako preklenúť ten oblúk k očakávanému vyústeniu. Od Øvredala som čakal viac. Zjavne si scenár tentokrát nepísal sám, zhliadnutie však neľutujem. ()

mikromishi

Příjemné překvapení a dáreček ke konci roku. Zajímavě zpracovaný námět, po technické a herecké stránce není co vytknout, dobře zvolené tempo co drží v napětí. První 2/3 filmu super, drží v napětí a zvláště 2/3 pitvy a přicházení věci na kloub je super. Za sebe ale dávám jen za 4*, jelikož poslední třetinu filmu bych si představoval jinak. Pokud čekám přes 300 let na pomstu, očekával bych větší masakr, ale chápu, že to není režisérův styl a tenhle soft konec je zkousnutelnější pro širší veřejnost. I tak se mi to hodně líbilo a pokud si rádi okousáváte nehty (ne nudou, ale napětím), je to ideální flick pro vánoční večer :) ()

zipS

Od prvej az do poslednej minuty stopaze sa jedna o to lepsie co hororova nadielka prinesla pocas dlhej doby hovadin. Nie je co vytknut, nezostava nic len podakovat scenaristovi, reziserovi a ano aj kameramanovi.. za hororove vyzitie pocas rozpravkovych vianoc :) ()

injoy

Tak tohle byl vcelku mazec. Jako milovník hororu musím dát plný počet, protože si to tahle lahůdka, kterou jsem jednu chvíli myslel, že posránim nedám, zaslouží. ()

Snakefinger

Totální pecka více nemám co říct. První půlka naprosto geniální pak to sklouzlo k ošumělému standardu, ale závěr fenomenální. Zvoním zvonečkem na palci u pravé nohy ()

B.e.r.n.y

Přesně na tohle jsem potřeboval uprostřed zkouškového narazit. Nenápadná, leč poctivá duchařinka říznutá hrstí okultismu. Fajnově ozvučené a zpracované. Atmosféra by se dala krájet. Pohled a výraz pitvané dívky má potenciál se vám vrýt do paměti a jen tak se nevymazat... Nemám důvod nedat 5/5 , protože tohle jsem žral a vychutnával od začátku do konce! ()

Brumbambule

Po hooodně dlouhé době film/horor na který se dalo koukat. Musím říct, že to bylo fajnově bubácký a né zas tak ohraný námět byl velmi dobře zpracován. Po skvělých filmech Jamese Wana se mi opravdu po fakt dlouhé době něco hodně líbilo. Za mě doporučuji shlédnout. ()

kamislava

Já nevím. Já prostě nevím. Jsem z tohoto filmu dost rozčarovaná. Naprosto parádní průběh, u scény s výtahem a blížícím se zvonkem jsem málem přestala napětím dýchat. Atmosféra skvělá! Člověk měl pomalu pocit, že je tam s nimi a také se chce dostat ven. Ale pak ten konec? Místo aby napětí eskalovalo, tak došlo jen k jakémusi utlumení celého příběhu, jako by tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Pořád jsem si říkala (kromě toho, že se k***a bojím), že musím dát pět hvězdiček. Najednou závěrečné titulky a já si říkám, jestli tři nejsou moc. Možná se někdy v budoucnu podívám znovu a budu to vnímat jinak. EDIT, O PÁR MINUT POZDĚJI: Musím uznat, že jsem byla trochu nesvá, když jsem si šla pak čistit zuby. No trochu... Trochu víc. ()

Mis.kin

Tenhle film jsem si pustil s nulovým očekáváním, vlastně jsem o něm nic nevěděl. Mělo mě to zabavit po dobu kdy sním večeři a spíš působit jako kulisa... skončilo to tak, že po pěti minutách filmu jsem nic nesnědl a jen napjatě koukal, neuvěřitelně mě to chytlo. Perfektní atmosféra mě natolik vsákla, že jsem večeřel hodinu a často jen napjatě svíral vidličku v ruce. Podle mě určitě nejlepší duchařina roku. Velmi kvalitně natočený film, který určitě párkrát vystraší a konec není tak lehce odhadnutelný. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál