Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

helloween93

Výborná atmosféra zejména v první hodině, efektivní práce s kamerou a temnými chodbami márnice. Bohužel, v závěru jako kdyby scénáristé nevěděli jak to smysluplně uzavřít, tak to uzavřeli stylem, aby to nikdo nepochopil, což je škoda. 3* ()

Wallis3

Jak málo stačí (celkem dvě postavy, jedna mrtvolka a pak kompars o třech lidech) a voilá, máme tu slušně povedený horůrek s tajemnou atmosférou, co vás přinutí nehýbat se od skoro začátku do úplnýho konce, páč chcete vědět, co prostě za cácoru s šedým zákalem to vlastně kuchaj a proč že má zuby tak daleko od sebe! ()

Ben Nevis

Postrašil a nezklamal. Ještě stále někteří filmaři umí udělat žánrový film pro milovníky hororu, který nespadá do kategorie levné letní béčko pro teenagery. Autopsy dokazuje, že u hororu je méně více (platí i u stopáže), tj. místo nákladných efektů stačí klepání hůlky za dveřmi. Stačí mít nadané herce, u kterých je znát, že se bojí. ()

agassi68

Tak vida - netreba drahé efekty a masky na to, aby ste sa báli. Režisér vsadil na temné priestory patológie, okorenil prplaním sa skalpelom v tele celkom fešnej ženy, pridal tak akurát tajomnosti a správnym strihom docielil požadovaného efektu. Za málo peňazí veľa muziky.. ()

Hapretor

Vynikající atmosféra - hlavně ze začátku ... dost strašidelné, hezky zahrané, akorát konec obyčejný... proč to musí být pořád to samé ... to nemohli vymyslet něco trochu jiného ... zase zlo, co přežívá v lidském těle, je nezničitelné, ... chce pomstu ... bla ... bla ... bla ... nejdříve jsem se bál ... pak mě to nudilo ... škoda ... ()

Rathalos

Ku*va fix,jeden z najlepsich hororov,ake som kedy videl s atmosferou,ktora vas uplne pohlti,k tomu vsetkemu prostredie patologie,z ktoreho ma clovek zimomriavky po tele,skveli herci,hlavne klobuk dole pred hereckou Olwen Catherine Kelly,takto nehybne lezat pocas celeho filmu a hrat mrtvu,no zahrala to genialne a samozrejme nechyba napatie,lakacky a zaujimave rozuzlenie na konci,paradna zalezitost...:-) ()

Faila

Více to na mě působilo jako thriller než jako horor. Nijak zvlášť jsem se nebála, ačkoliv pár strašidelnějších momentů ve filmu bylo. Napětí bych ale mohla krájet, navíc vše bylo perfektně herecky zvládnuté a celková atmosféra se mi moc líbila. ()

burton odpad!

Na horory nekoukám. Tady jsem udělala vyjímku, zviklaná hereckým obsazením a také jsem si říkala, že řešení záhady v pitevně Otce a Syna by mohlo být megazajímavé a mohlo by mít prvky tajemna a mystična a tak. No... takže... u Vás asi dobrý, ale u mě ne. Pro ilustraci pár bojlerů: tajemno a mystično sotva začalo a najednou se zvrtlo v nechutný bordel v ledničce, ohavné počasí, prskání generátoru s výpadky proudu, furt se zabuchující nějaké dveře od spalovací pece, od mrazáku a od pitevny a od výtahu, lekačky s umrlými ksichty, které fakt nesnáším a hlavně pro mě totálně nepochopitelný konec. Tolik hnusu a zla navalených na hodné, poctivé a pracovité koronery! Bulšit!. Jasně, když po děsivé a ničivé bouři vyjde slunce, přeživší udělají pořádek....si teda myslí, že udělají. Slibuju, že už nikdy, nikdy, nikdy! se nebudu koukat na horor. Noale Vy klidně můžete a vůbec Vás nevaruju. ()

domirovec

The Autopsy of Jane Doe je něco, co jsme dlouho v hororovém žánru potřebovali. Děsivé prostředí, vynikající atmosféra, povedené lekačky, které jen tak neomrzí, hrozně fajn herci a hlavně záhada, která s divákem zatřese. Prostě bomba. Když totiž zjistíte, že ony ty samotné scény na pitevně jsou teprve začátek celého toho úžasného teroru, budete si opravdu vychutnávat každou minutu celého filmu. 5/5 ()

FeriusParfax

Spoiler. Tenhle horor mě do sebe fakt vtáhnul od první do poslední minuty. Bylo tu hodně pitvání a záhad, na což vždycky ráda koukám. První polovina byla bomba. U druhé už začalo vyvstávat čím dál víc nelogičností a sklouzávalo to k pochybnému konci. Celý nápad se mi ale extrémně líbil, vč. solidního konce, který dopadl tak, jak horory dopadat mají. Tedy smrtí všech. Možná bych i dala plný počet, kdyby mi do toho furt někdo svými argumenty a vzdycháním neházel vidle. Nápad byl hodně originální a těšila jsem se na konečné vyústění. 4,5*. A už by se fakt šikl větší rozsah hodnocení. ()

KUFI

Do pulky je to na ctyri, ale pak se to zacne prisravat a bejt pritazeny za vlasy a spadne to na dve. Suma sumarum prumer. Skoda. ()

PEZ

Pre fanúšikov hororu povinnosť, pre mňa len suché konštatovanie, že forma parádna, veľmi pekná kamera, jednotlivé zábery na pitvu boli miestami "chutnučké", k tomu dvaja známi herci. Ale ten "príbeh". Scénou vo výťahu sa to u mňa definitívne zlomilo, dovtedajšia zvedavosť opadla a ostal len smutný poznatok, že tu máme len ďaľšiu ducharinu. Akonáhle začali titulky, vyvieral vo mne pocit zbytočného filmu. Komu však stačí hororová atmosféra, ten váhať nemusí. ()

Rockerman

Mám rád tyto komorní horory, když jsou dobře udělané. A Jane Doe je moc dobře udělaná! Sice tu a tam to trochu drhne (také si mohli odpustit ty tradiční kecy, pronášené ve výtahu) a chybí ta závěrečná top scéna, ale je tu parádní tíseň, která se stupňuje s každým střihem na tvář a každým řezem skalpelem do těla mrtvé dívky. Na strnulý a kalný pohled a cinkot zvonečku budu určitě nějaký čas vzpomínat. ()

Katcat

Tak tohle ano. Dlouho mi trvalo, než jsem si našla ve svém náročném dni čas na to, abych se mohla podívat, ale přišel den, kdy jsem jela autobusem 2 hodiny, a to byla jasná volba. Venku pršelo, já si film pustila na tabletu a hurá na to. Byť filmu dávám 4*, tak musím napsat, že to má v průběhu filmu velmi sestupnou kvalitu. Začátek je velmi zajímavý, napínavý, forma první části pitvy je úplně šokující, ale od zhruba poloviny filmu už to není žádný extra zázrak jako na začátku, nicméně pořád napínavé a poutavé. Konec mě trochu zklamal... ale ne, na horory dnešní doby jsem si fakt užila parádní podívanou. ()

Fat'Fatal

Docela dobrý, akorát některé věci mě vyloženě pobavily. Tak třeba že hlavní postavy vejdou do kouře z ohně. Asi by se dříve udusily, nebo se aspoň plazily po zemi, než normálně šly a ještě podstoupily bitku (jedna z nich). Dalším nesmyslem byla Emma; jak se tam jako dostala? Když poklop byl zatarasený a výtah nejezdil. A i kdyby výtah na tu chvilku fungoval a ona sjela dolů, museli by se minout. A i kdyby se nějakou náhodou minuli (třeba Emma ohluchoněměla během bouře a zrovna byla v nějaké vedlejší místnosti, jo to dává smysl), tak proč šla zase zpět k výtahu. Atmosféra v první části filmu je ale dost dobrá (po Stanleyho) a když přijel Burke, aby osvobodil alespoň synátora, tak jsem ten další twist fakt nečekal, takže tři hvězdy. Konec na nic, podobně jako u většiny hororů.// Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

tomik99 odpad!

Nemám rád takovéto typy filmů a k tomuhle jsem se dostal čistě náhodou. Jaká to byla chyba. Samozřejmě jsem si k filmu objednal velkou pizzu, které jsem nakonec ani nedotkl, protože mě hned po první scéně přešla chuť. Myslel jsem si, že pak to bude lepší a svou večeři si dojím. Ale nešlo to. Naprosto odporný film, kdy jsem celou dobu koukal na hodinky a doufal, že skončí co nejdříve. Hrozný po všech směrech. ()

dainio

Dlouho jsem necítil takové napětí u filmu jako zde u první hodinky filmu, kdy se prováděla pitva. Ono to paradoxně nefungovalo jako čistokrevný horor, ale jako výtečný thriller. Kdyby se celý film pitvalo a vyšetřovalo s nějakým šokujícím zjištěním přímo počas pitvy, sedlo by mi to o trošičku více. Události, které se rozvinuly v druhé půlce filmu, již ale zapadali do škatulky standartu a zde byli na jemně škodu. Je to jen můj názor, může to být subjektivní. Pro všechny milovníky napínavých hororů / thrillerů, kdy ani nedýcháte, povinnost vidět. Jedná se opravdu o špičkově odvedenou práci. Určitě se k tomuto dílku v nejbližší době vrátím a třeba i přehodnotím určité vjemy. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál