Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Caminzind

Zklamání. Příběh totiž začíná excelentně, diváka zaujme a skoro nenápadně v něm stupňuje napětí. Ona velkolepě budovaná komorní atmosféra se však po necelé hodině ukáže být vlastně jedinou devizou snímku, když se s narůstajícím horrorovým balastem (kočka ve větrací šachtě, umrlci, přítelkyně, halucinace?, tajemné symboly pod kůží, lebka...) nutně odhalí scénáristická plytkost. Režie je zde hodně ambiciózní, možná až moc, ale nakonec ji nezbyde než celou druhou polovinu snímku zakecávat kupící se otazníky dalšími a dalšími přídavky nadpřirozena. Ze zajímavého projektu se tak klube jen další umně zpracovaný duchařský brak, na kterém tou nejoriginálnější věcí nakonec zůstanou jenom ty zvonečky. Kdo by to po tom začátku čekal. 66% ()

Figu

Ty vole! Mazec! Tak ve mě po dlouhatánské době proudil strach jako prase a vyloženě jsem si i díky němu při tomhle poznávání slečny Neznámé liboval! Suprový herecký duo, skvělá stopáž, bomba nápad. "Zřejmě se nechtěli schovat, naopak to vypadá, že se chtěli z domu dostat ven....!" Panečku. V životě mě nahá nicnedělající ženská tolik neděsila jako Olwen. I tak se dá zahrát solidně role v extra bijáku! Pecka za 90% ()

honajz2

První polovina, kdy se hlavně vyšetřovalo, byla skvělá, měla dokonalou atmosféru, která se perfektně vyvíjela, celé to probíhalo i dost realisticky a já byl napnutý, jak se to celé vysvětlí. V druhé polovině se z toho stal horor, a to bohužel i s několika klišé. Osobně bych byl radši i za nějaké překvapivější rozuzlení, ale jinak ten film funguje dobře, má pár opravdu děsivých scén a silnou atmosféru, díky které mě to celou dobu zajímalo. Ovšem, kdyby ta druhá polovina byla tak atmosférická, jako ta první, byl bych radši. Slabé 4* ()

Nach

Jane Doe je holka k zulíbání. Miluji na ní ty její šedé oči, pevná ňadra a bílou pokožku korespondující se zdravými černými kadeřemi, které vám spolu s její osobností říkají, že by vás tato milá dáma tuze ráda pozvala na rande, jen kdyby.... její slinivka netekla, její žaludek neobsahoval včerejší prostírání a ruce i nohy nebyly puzzlemi před složením. Kdepak vy perverzáci! S touto dámou si užijete jiné rande. Respektive, ona si ho užije s vámi. Předtím ale dojde na pitvičku. Tak dobrou a dokonale udělanou, že jsem radostí se hrabal ve vnitřnostech své drahé polovičky, jen abych si potvrdil, že to vše sedí i skutečně. A opravdu.... srdce zde je tam, kde má být. Pitva v tomto filmu je nejsilnější stránkou. Kdyby příběh se točil o řešení zapeklitého případu formou této lékařské procedury, udělil bych mu plný počet. Jenže kdesi v polovině se objeví nějací bubáci a vše to sklouzne ke klasické, hloupé, klišovité vykrádačce, kde postava A říká, jak za nadpřirozené zlo může tato mrtvola a postava B zase po útoku nadpřirozena stále oponuje, že to není možné, protože nic nadpřirozeného neexistuje. tím film neskutečně trpí a logické kiksy se vrství na sebe. Je to veliká škoda, protože tak mohlo jít o výjimečný hororový zážitek, kterých se tolik za rok neurodí. Takhle jde jen o průměrný bubákov s několika velice světlými momenty a excelentní první polovinou. Prostě námět, který zkazila druhá a hloupá polovina snímku. 65% ()

bourec

Rozhodně ne špatný,to bych lhal.Ale nadšení některejch z vás úplně nesdílím.Jo,je to tajemný,je to depresivní,má to podmanivou hudbu,a perfektně obsazený herce.Ale moji pozornost to úplně nechytlo,a film sem skoukával po tři noci.Dvakrát sem usnul.Už ta komornost s minimem herců mě ne vždy baví,navíc bych jako divák chtěl v nějakejch prostřihách alespoň trochu náhlédnout pod pokličku života Jane Doe,tohle mě tam vadilo asi nejvíc.A pokud bych měl porovnávat se svym oblíbeným filmem Skrýš(Shelter)tak mě to dost udivuje .Dobrý,ale........!60%. ()

Rodriguez

Velmi zdařený a působivý mysteriózní horor! Tajemství smrti slečny Neznámé zůstane novodobým milníkem žánru! 80% ()

cariada

Hodně morbidní podívaná z pitevny. Krásně ponurá atmosféra a děj se pozvolna táhne a umocňuje tiživost situace. Skvělé herecké výkony. Já bych se tam asi posral strachy. ()

dubinak

The Autopsy of Jane Doe bylo pěkné komorní hororové rozloučení s minulým rokem a nabídlo mi velmi kvalitní a ničím nerušený zážitek se sympatickými postavami a super zápletkou, kterou jsem se na začátku neodhodlala ani odhadovat, abych si film více užila. Od režiséra úžasného Lovce trolů jsem asi nemohla nic lepšího čekat. S nechutnostmi se nešetří, takže bude chutnat hlavně milovnikům gore, navíc atmosféra je znamenitá a pěkně vám zabrnká na nervy. V jisté chvíli vám pointa asi dojde, ale nějak to tomuto filmu neškodí, tady jde čistě o to ponoření se do příběhu, vcítit se do postav a vychutnávat si detailní pitvu. Nic pro slabé žaludky. ()

Stallone

Jako místní expert a génius přes filmový žánr horor jsem byl nucen v rámci čtvrtletního inventáře zhlédnout i tento snímek. Prostředí pitevny báječné. Hlavní herecké duo sympatické a člověk jim do života přeje jen to nejlepší. První polovina filmu je slušně odvedená práce. Za to by si pan režisér zasloužil příplatek. Člověka děsí to neidentifikovatelné tajemno. Ta posvátná hrůza z neznáma. Chválím samotnou pitvu. Tomu říkám moderní způsob točení. Druhá polovina je výrazně slabší. Z příběhu se postupně dovídáme víc a s blížícím se závěrem naše tělo opouští napětí a na rukou mizí husí kůže. Film měl určitě potenciál stát se kultovním jako například Dům u hřbitova. Nicméně se tak nestalo a pan režisér by si měl uvědomit chyby, kterých se tu dopustil a do budoucna se poučit. Hodnotím mezi 3-4* (za ty detaily pitvy horší 4* ). ()

C0r0ner

Pro autora je velké plus, když se záporná postava ani nehne a přesto z ní jde strach. A jaký! Ne, že bych něco podobného už někde neviděl, ale příběh to byl zajímavý a minimálně od půlky už jsem seděl zařezaný v křesle a opět si vyčítal, co jsem si to zase kurva pustil. Nic pro slabé povahy a temné večery. 70% ()

carlos 2010

Zručne zvládnutý film s výbornou atmosférou, hercami, ale aj so zopár nelogickosťami. Ale poctivé 4*. A chválim aj stopáž, pri tomto žánri - tak akurát. ()

carly

Je to fakt vydarená ľakačka, čo nie je práce môj šálok kakaa, preto som ju pozerala na dvakrát. Za svetla. Ale dobre buduje atmosféru, herci sú skveli a aj ten záver je fajn, aj keď som ho tak úplne asi nepochopila. ()

Martrix

Prvních cca 40 minut to byla pětihvězdná lahůdka, kde se dalo napětí krájet. Jenže pak zcela nepochopitelně naordinoval scénář jedné z hlavních postav potřebu zpytovat svědomí a pak na něj seslal dar jasnozřivosti, kdy ze sebe bez jakýchkoliv indícií vychrlil příběh jedné divné mrtvoly a vše šlo do kytek. Obrovská škoda...mohlo jít o nej horor minimálně posledních dvou let. PS: výkon a ňadra Olwen Catherine Kelly jsou za 5* bez výhrad ()

campix

Pro mě osobně docela překvapení. Nečekal jsem úplně čistý horor. Spíše něco mysteriózního, ale André Ovredal nám servíruje čistokrevnou hrůzu. Do rodinné firmy koronerů se dostane tělo neznámé ženy, které budí stále a stále více otázek a děj nám eskaluje až k očekávanému vyvrcholení. Začátek si Vás pomaloučku připravuje na to, co se v budoucnu stane a pak už tu máme jenom přehlídku jump scare momentů a hodně nekompromisního finále. Prim hraje atmosféra a herecké obsazení. Brian Cox s Emilem Hirschem jsou super a nepříjemně vlezlá atmosféra je také výborná. Jeden z těch lepších hororů. ()

Juto

Film je strašidelný, bez toho, aby bol krvavý, a dosahuje skutočný strach s minimom špeciálnych efektov. 7/10 ()

FAITH.BABE

Atmosférický, mrazivý občas i překvapivý, každopádně víc předvídatelný a občas nedomyšlený. Ale tak, mluvíme tady o hororu že. Od dob co se točily krásný bubácký filmy jako Ghost Ship, Ti Druzí a další už nějaký ten pátek uplynul. S ohledem na tyhle fakta, na ostatní horory tohohle roku a roků předešlých, posílám 4 hvězdy pro Jane, která všem die hard supernatural horror fans nakope prdel bez toho aby vůbec pohla nohou.. I když, jak se to veme :D ()

LasT_Olt

Chudák kočička (nemyslím tu ženu). Ta na druhou stranu zažila pěkně perný týden, v pátek večer se s kámoškama sjela durmanem a v neděli odpoledne ji dva sympaťáci porcují v márnici. Každopádně nejlepší horor za hodně delší dobu. Normálně jsem se bál, no není to neuvěřitelné? Už jsem v době dnešních hororů skoro zapomněl jaké to je.. ()

majo0007

V tohtoročnej záplave nemastných-neslaných hororových počinov je toto ako vykúpenie. Pekný darček pod stromček, ďakujem! ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál