Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

brasek

Klasická tarantinovská sračka! Dlhé kecanie a príbeh žiadny. Jediné čo drží sfetovaného režiséra na scéne sú jeho úchylní fanúškovia. ()

the.trooper

Na film jsem se vydal v předstihu před ostatními, na předpremiéru v Lucerně. Jakmile jsem vstoupil do foyer kina, ucítil jsem silné deja vu. Úplně ten samý pocit jako když jsem v lednu 2013 kráčel na premiéru Djanga. Cítil jsem se rozpoložený názory, vždyť na rottentomatoes dostala osmička jen něco nad sedmdesát procent. Z míry a rozpoložení mě vyvedla hned úvodní znělka Tarantinova eposu. Položil jsem se do sedačky a dalších 181 minut stopáže, jsem nebyl schopen vydat slova. Nevídaná filmová podívaná, narážky na starší Tarantinovky, ostrý jazyk, nebývalá magořina. Když tak o tom zpětně přemýšlím, tak jen hudba se mi zdála málo použitá. 98% ()

Saxos

Tak po deštivém prosinci nám několik dní před premiérou "osmi", nebo více hrozných, začalo sněžit i v Česku. Asi pro lepší vnímání atmosféry zasněženého Wyomingu. Necelé tři hodiny pak strávíte v dostavníku a jedné dřevěné boudě. Hned na začátku si tipněte kdo přežije. I když je to po celou dobu docela dost ukecaný, tak mě to bavilo. Cesta dostavníkem byla ukrácená občasným loktíkem do ksichtu Daisy, který pak vypadá jako naklepaný biftek. Při dialozích v boudě můžeme pokračovat v tipování, kdo je vlastně kdo. Quentinovo obvyklé finálové maso nám vše objasní a dobrým odhadcům i potvrdí. Zápory: hudba nějak zanikla, očekával jsem o hodně víc. ()

Simir79

Je to jak když se těšíte na dlouhý výlet a naplánujete si to na čtvrtou hodinu odpoledne.... zácpa jako prase.... než se dostanete tam kam jste chtěli, chvilku to trvá.... a pak se vás ta mdlá nálada chvilku drží.... Tim Roth a Michael Madsen (+ další) téměř celý film v jedné místnosti pod taktovkou QT... že vám to připomíná spíše Gaunery jak Djanga? A máte pravdu.... víc než kolty proklatě nízko čekejte překvápko "kdo, co, jak a proč...?!". Metráž tak o půl hodiny delší, než by měla a asi jeden z mála filmů, který, i když je dobrý, bych si dal klidně i doma v obýváku jak v kině. Není to TOP od QT ale i tak 4/5 (možná z malé protekce) ()

Optical

Tak jsem se těšil na ty nádherné scenérie natočené na Ultra Panavision 70. No jo, ale to by se dobrá 3⁄4 filmu nesměla odehrávat v zasněžené boudě. Kde jsem si mohl vychutnat tak akorát více postav pospolu, i když nebyly pro dotyčnou scénu vůbec potřeba. Nicméně, i když jsou kulisy značně zredukovány jen na onu chatu, po "většinu doby" je divák vtažen do děje, pokud ho už neuspali některé z těch nic neříkajících dialogů. Fanoušci znalí Tarantina už čekají jen na závěrečnou krvavou sprchu. Jen škoda, že příběh je sám o sobě typické westernové kliše. Na rozdíl od Djanga mi tento Tarantinův snímek nabídl delší stopáž, ale menší porci filmové zábavy. ()

wick

Nadprůměr...s ohledem na to, co se točí, ale také v první polovině dosti ukecané a závěr také není nic extra. Westernová detektivka tak dost pobaví, ale nic víc. ()

p.a.douch

Mám westerny rád a Tarantinovy filmy mě většinou baví, ale Tarantino westerny zkrátka neumí. Škoda. Podle mě je to hrozně promrhaný potenciál. Taková sbírka dobrých herců (na ně si teda rozhodně nestěžuji) a všechno na houby. Film mě nechytl a konec to teda nezachránil. Dokonce ani mistr Morricone tenhle film nespasil. Možná jsem měl taky jen velký očekávání a ty nebyly splněny. No nic, za mě zkrátka jen 60 %. ()

Majo77

Uf, kde nabral tento film aktuálnych 83%? Za mňa 2* za miestami vtipné dialógy a za hudbu. Tieto 3 hodiny života mi už nikto nikdy, NIKDY nevráti! ()

NikaIn

Strasne nudna vykecavacka.V zivote som nedopozerala iba dva filmy a toto je jeden z nich,proste sa to nedalo asi by ma to unudilo k smrti.Nechapem ako moj oblubeny Tarantino mohol zosnovat nieco take nemastne,neslane.Nezaujimavy herci a ich vykony,nezaujimavy dej aj dialogi.Jedna hviezdicka za Samuela Jacksona,je to simpatak. ()

Ace.A.T.L.

Já od toho nic nečekal a byl jsem velice, ale velice mile překvapenej. Tarantina znám a neuměl jsem si představit, jak natočí opravdovou kovbojku. A hle, povedlo se. Správně rozfázovaný, dobře nepředvídatelný a správně propletený. 3 hodiny jsou sice moc, ale uteklo to, protože jsem se nenudil. Postavy skvěle sedí, herci to dali parádně a atmosféra super. Dokonce jsem se i párkrát opravdu zasmál. Za mě 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Marchellonzo

Na to, že se film odehrává v jedné místnosti a jednom dostavníku, uběhly tři hodiny stopáže neskutečně rychle. Pozvolné rozplétání příběhu a eskalace atmosféry v chatrči jak to umí jen QT je neskutečně poutavé a vždy jsem čekal jaká šlamastyka se stane teď nebo kdo jako další skončí v kaluži krve. Osum hrozných vlastně z půlky staví hlavně na eskalaci. To máte tak když od idylky u krbu, guláše a kafíčka se film dostane až do opravdového krvavého pekla. A zasazení uprostřed blizardu tomu dodává správný ostrý šmak. Obrovskou devizou filmu je také stylizace. Strašně pěkně se na něj dívá i když je to jen chatrč a pár scén v exteriérech. Co mi ale přijde na filmu nejzvláštnější je to, že i když není tak scénáristicky kvalitní a vybroušený jako např. Hanebný pancharti, dokázal si udržet mou pozornost každou minutu. Přidejte si k tomu všemu vtipné ( a některé opravdu nezapomenutelné ) momenty a opravdu masakrózní WTF okamžiky, které vás posadí na prdel. Vznikne z toho lahůdka od šéfkuchaře Tarantina a já vsázím svý boty na to, že budete chtít nášup. ()

Gregor_Samsa

Takový Tarantinův návrat ke kořenům, tedy Gaunerům, to je. Povídkové, v podstatě divadelně jevištní, setkání na jednom místě, co přinese? Nemohl jsem neocenit dostavníkovou jízdu hlubokým sněhem s Morriconeho hudbou – reminiscence Corbucciho úvodní scény k Velkému tichu. Je to vtipné, dobře vypointované, a tak nějak Tarantinovsky spíše umírněné. [80%; 2016-01-10 Aupark Bratislava] ()

Katgatoo

Pro mě zatím asi nejslabší. Možná ta stopáž je trochu přehnaná vzhledem k divadelnímu charakteru filmu. Vlastně jě to taková dlouhá slovní přestřelka, při které člověk jenom čeká, kdo první vytáhne bouchačku ke skutečné přestřelce. Některé charaktery a dějové linky mi připadaly úplně zbytečné, třeba Madsen tam podle mě byl jenom proto, že ho má Quentin rád. Celé to na mě působilo trochu jako kopírka Reservoir Dogs. ()

pursuer

Tarantino vyměknul. Asi po téhle větě vypadám jako blázen, protože je naopak s každým svým dalším filmem krvavější a brutálnější. Věřte mi, že v tomhle máte pravdu. A právě v tom. Quentinovým filmům se stále přisuzuje křiklavá brutalita, ale když si vzpomenete, nakolik krvavé byly Pulp Fiction nebo i Kill Bill, vždycky bylo těch pár kýblů barvy přebito nějakou silnou myšlenkou a určitou výpovědí. Ve svém osmém filmu se ale Tarantino vzdal puncující veřejnosti a udělal jim film na zakázku - bezduchou, krvavou lázeň. Asi jsme jako diváci dostali výsledek toho, že se na publikum nasral za uniklý scénář, který musel celý přepisovat. Jako by si řekl, když chtějí mít krvavou sračku, tak ať ji dostanou. Fuck 'em. Skutečný název by měl být Osmý hrozný. Poprvé totiž vznikla tarantinovka, ve které je viditelně zavražděno, a to brutálním způsobem, kvantum nevinných lidí. Oponenti mi mohou namítat s několika scénami z Death Proof, ale vzpomeňte si, že buď jsme přímo akt zabití přímo neviděli, nebo to byla celkem slabota. Dosud si každá umírající postava smrt zasloužila, nebo jsme ji umírat neviděli. Až doteď. Proč? Prvenství si po odchodu z kina odnáší největší zklamání. Poprvé nemohu najít v jeho filmu nějakou nosnou myšlenku. Každý Quentinův film ji měl. Tady hloubám sebevíc a stále nevidím nic než slepenec pár dobrých anekdot a krátkých mouder. Asi je v tom Kurt. Ač jako herec ze sebe ždíme maximum, je trochu prokletím, protože stejný problém jsem málem měl právě u Death proof. Poděkuju každému za odpověď či nápovědu. Hudbu i herecké výkony hodnotit nebudu, bo bych jen opakoval už zde tisíckrát vyřčené. ()

XI-XAO

Ať si kdo chce, co chce říká, ale v téhle “Tarantýnovce“ nebyla ani minuta zbytečná, nebo zdlouhavá. Naopak! Tohle byl dokonalý koncert jedinečných dialogů, absurdních situací a fenomenálních hereckých výkonů – o skvělé režii snad ani není třeba nic zmiňovat. Ty jejich kecy u krbu bych dokázal poslouchat dalších 10 hodin a stále by mě ani jeden z bandičky všech hrozných nezačal nudit. Masakr na konci byl už jen neodvratným vyvrcholením nezbytného. Navíc by to nebyl Quentin, kdybychom se detailně nepodívali ani na jednu rozmáznutou lebeční stěnu v detailu. Je to zkrátka fajnová Jessica Fletcher ala Samual L. Jackson. ()

Benjo

Typicky skvělé tarantinovské dialogy a humor. Typicky brutální tarantinovské násilí a akce. Typičtí skvělí, tarantinovští herci - S.L. Jackson je úžasnej! Russell skvělej Rotha jsem si zamiloval....všichni předvádějí skvělé výkony. Tatum mě překvapil, že tam je ...a pobavil :) Užil jsem si to, nebyl jsem zklamán. ()

serdehelan

Po tom, čo ma už Tarantino prestával zaujímať čoraz slabšími a slabšími filmami sa vzchopil výbornými Parchantmi a Djangom. Bohužial u Osem hrozných už latku neudržal. Tentokrát neponúkol absolútne nič, čo by sme už predtým u neho X-krát nevideli, ale v lepšom prevedení. Variuje hlavne Reservoir dogs, miestami používa postupy z Pulp Fiction, či Jackie Brownovej. Ano používa zase delenie na epizody, ukazuje nám scéne polopatisticky z niekoľkých pohľadov, aj keď tentokrát už to nemá žiadnu pridanú hodnotu a všetko už vieme. Dialógy sú nekonečné a už prevarené, možno by sa dal naprogamovať aj jednoduchý generátor tarantinovských dialógov. Ďalší trademark, explicitné násilie. Tentokrát zašiel až do gore a splateru, hlavy explodujú jak Céčkovom horore a do žánrovo mi to tam vôbec nesedí a iba to otravuje. Užasná širokouhlá kamera je uplne zbytočná, pretože 95 percent filmu strávime v dostavníku alebo v miestnosti, škoda, tých pár exteriérových záberov stálo za to. 50% ()

tucnakova

strojově pletená šála? a žádná nová, inovativní brutalitka? anebo co třeba ten nevěrohodný sníh, včetně špatně zatloukaných kolíků k shit house? na sesbírané zapomenuté songy já se pokaždé těším, takže sice touhu po vlastní hudbě chápu, ale pro mě smutek... průlom a poprvé dávám o jednu hvězdu míň ... asi to jednou muselo přijít ... best byli rozhodně: interiér, motiv dveře, šerif a kurtův outfit, všechna jména a jejich výslovnost - a prezident ... miluju, jak vím, který motivy jsou ty, co si je Quentin prostě potřeboval dát a proto natočil film - bez ohledu na cokoli, natožpak na diváka! a chybí mi ten vystřiženej kus! ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz