Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

PatrikP4

Pohodová věc na kterou neuškodí se kouknout některé nápady jsou tam originální a prvovedení není špatné... Je to klasika kde všechno dopadne dobře... ()

burton-ka

Mámo, táto kup mě to! Tenhle film je tak vymazlenej, že i já jsme se třískala o zem smíchy! Težkotonážní dávky anglického humoru doplňovala tkzv "naivní stupidita" medvídka co prostě jel do Londýna! Nikdo na něj nekouká divně, je to přece medvěd v Londýně - nic divnýho :) Pod červeným kloboučkem se skrývá jeden toust s pomerančovou marmeládou a pak proč je pomerančová marmeláda v Britských žebříčkách nejoblíbenější. Už to chápu, jestli jí dotáhl tenhle medvěd, chci jí jíst minimálně 5 dní v týdnu. Sally Hawkins byla úžasná a koho vyzdvihuji je Nicole Kidman, která mě čím je starší tím mě více utvrzuje, že je to pani herečka. Celkově je tenhle film prostě úžasný! Ačkoliv jsem to viděla poprvé s dabingem nenastala ani minuta kdy bych si řekla, vypínám. Těším se co Paul King vyprodukuje příště! Enjoy! ()

Saxos

Pro děcka věkového hranice obou sourozenců, ale zkouknout to v pohodě jde. Namixování point několika rodinných filmů - /např. 101 dalmatinů, Sám doma/. Pěkné: potrubní comp, zhrzená blonďatá vycpávací záporačka, anglický humor, dětský humor, Londýn, velmi dobrý dabing. Horší: hrozně moc předvídatelné. ()

Dusty

Moc jsem od snímku nečekal, nakonec mě to mile překvapilo :). Medvídek je pěkně digitálně vytvořený. Herci jsou fajn, je to vtipný. Dětem se to bude líbit. 70% ()

esmoke

"Paddington" je velmi slavný britský medvěd, kterého u nás málokdo zná. Filmové zpracování ukazuje mladého medvěda, který se vydává do Londýna hledat cestovatele, který u nich v Peru kdysi byl a učil je, ale Londýn není přesně jaký čekal. Film je pro mě milým překvapením, obsahuje slušnou porci příjemného britského humoru, Nicole Kidmanovou,a představuje bezvadný rodinný film. (2D dabing) Rozpočet: $55 miliónů, Tržby: $259,541 miliónů. ()

bonovox

Výborný rodinný film, ktorý je dostatočne hravý, nápaditý a hlavne hlavný hrdina je dokonale okúzľujúci. Paddington je pre jednoznačne jeden z naj rodinných filmov pre celú rodinu. ()

Majoslav11

"Z nejtemnějšího Peru !" Trochu viacej originality (Myšiak Stuart Little, 101 Dalmatíncov) tak je to za plný počet. Veľmi príjemný a vtipný rodinný film. V danej kategórii jeden z najlepších. Veľmi vhodná alternatíva ku americkým srágorám. Za štyri hviezdy. ()

jooker10

Moc jsem nečekal, ale nakonec to nebylo špatné. Nechápu některé hloupé a rádoby vtipné komentáře zde diskutujících. ()

Tomas_PO

Zrejme prílišné očakávanie z pozitívnych recenzií a vysokého hodnotenia mi pri sledovaní prinieslo mierny pocit sklamania. No v princípe je to milá imperialistická britská rozprávka pre celú rodinu. A oplatí sa pozrieť najmä kvôli svojmu výbornému pokračovaniu Paddington 2. ()

PTuranyi

Vynikajúca rodinná animovaná rozprávka o milom aj keď trošku nešikovnom medvedíkovi z hlbín Peru, ktorý sa ocitne v Londýne aby našiel nový domov. Ujme sa ho láskavá rodina Brownovcov, ktorá je tak trochu čudná. Ale hovoriaci medveď je ešte čudnejší a keď sa k tomu pridá trochu smoly, podozrievavý sused a posadnutá taxidermistka, tak je o zábavu postarané. Produkcia je perfektná a hoci predstavitelia Brownovcov nie sú herecké "stár", ich výkony sú výborné. Zo skutočných hviezd Hollywoodu je tu Nicole Kidman, ktorá skvele vražedná. Paddington si svojím príbehom a povahou jednoducho získa sympatie každého. ()

Pignon

Paní Brownová, ochranitelka medvídka a dokonalá červená stylizace jejího kostýmu mě uchvátily. Kino Kotva 27.12.2014. Sendvič s pomerančovou marmeládou nasytí medvěda na celý den. Zhlédnu ještě jednou rád bez české synchronizace. Z nejhlubšího Peru se hlásí tvůj fanoušek. ()

Reyak

Jednoduché, pro děti ideální, avšak pokud to má být rodinným filmem, čekal bych trošku složitější příběhovou linii, méně imbecilní rodinku a širší rozvedení návštěvy dobrodruha. Po stránce výchovy dětí (slušné chování Paddingtona, dobro x zlo) jsem byl spokojen. Nicméně to na mě neudělalo žádný hlubší dojem. ()

Hanulityda

Jo, přesně ten typ filmu, který je třeba vidět o Vánocích, aby vás zalilo ono kouzlo. Medvěd, který mluví a postupem času si získá srdce všech, které potká? Klišé, ale stálo za to :) ()

Kamil111

Nečekaně vtipné, hravé a odzbrojující. Zábava pro celou rodinu jako vyšitá, které vůbec nevadí půjčování motivů od konkurence, protože z nich vykouzlila něco mnohem lepšího a navíc esenciálně britského (což je samo o sobě bezedný zdroj humoru). Slovutná Julie Walters si svou roli hospodyně evidentně užívala a ostatní se také snažili, seč mohli, Bena Whishawa mluvícího výborně animovaného medvídka nevyjímaje. Skvělý nápad s calypso bandem. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)