Reklama

Reklama

Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (61)

Flego 

všechny recenze uživatele

Nemá význam polemizovať nad reálnymi faktami zo života Iana Fleminga, tvorcovia použili základné fakty, ktoré trochu okorenili a zjednodušili. V každom prípade sa im podarilo vykresliť literárneho otca bondoviek atraktívnym a dramatickým sposobom. Niet sa čomu diviť, lebo si v 4 epizódach vybrali jednotlivé udaloti rokov 1939, 1940, 1943 a 1945.Napriek šiestim rokom sa tvorcom umne podarilo skĺbiť jednotlivé životné udalosti a motívy. Dominic Cooper ako hlavný predstaviteľ je sympatický, aj ostatní herci boli dobrou voľbou. Seriál je nabitý vydarenými dialógmi, ukrýva v sebe dramatičnosť aj romantiku. ()

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jsem nečekal, že mě finální díl tak zklame - nestalo se to u mnoha seriálů, které jsem si oblíbil. Po prvních třech dílech, které byly našlapané až po střechu sakrasmem a drsňáctvím nám tu přichází poslední, který je našlapaný jenom na oko. Ve skutečnosti tady máme velice nemastnou a neslanou romanci, podivnou akci za nepřátelskými liniemi a vlastně žádnou závěrečnou katarzi. Místo ostrovtipu, kterým minisérie překypuje, dostáváme konec, který jakoby napsal někdo úplně jiný než všechny předchozí díly a jen použil stejné herce. A za ten poslední díl musím dát hvězdu dolů a podotknout "jen" 70%. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

"Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak tě mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout. Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu. Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu daly i ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-) ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Ide o jeden z najlepšie natočených seriálov v poslednej dobe. Večná škoda, že sa nepridržiaval historický reálnych faktov, tak by seriál mal obrovskú výpovednú hodnotu. Fleming mal zaručene búrlivý život a mňa viac, ako jeho milostné romániky, zaujímala reálnosť deja v dobe 2. svetovej vojny. Na začiatku 2. svetovej vojny, mladému Flemingovi je celá medzinárodná situácia totálne ukradnutá, neskôr naviazal spoluprácu s veliteľom britskej námornej výzvednej služby (NID) Johnom Goldfreyom, ktorý ho menoval svojim poradcom. V jeho hlave sa zrodil nápad o vytvorení zvláštneho komanda zloženého zo zločincov. Táto Úderná jednotka 30 tvorili najefektívnejšiu zvláštnu jednotku a tvorila základ pre film Tucet špinavcov, 1967, okrem iného krátko po invázii v Normandii, toto komando obsadilo nemeckú radarovú stanicu a zajali 300 Nemcov. Taktiež jeho plánom bolo zničenie jedného z Hitlerových najvernejších Rudolfa Hessa. Ďalej pôsobil ako agent v USA, Severnej Afrike, Francúzsku, Portugalsku a Nemecku. Hlavná postava jeho románov agent 007 je zložený zo života reálnych agentov a samozrejme aj z agenta 17F Iana Fleminga ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nemám ráda bondovky, hlavně ty starší. Jejich autor byl zde dle vykresleného portrétu stejné šovinistické prase jako 007. Seriál se nedá brát moc vážně, protože i když za války se děly různé věci, tak pochybuji, že by britská tajná služba zaměstnávala a dala velké pravomoci takovému tlučhubovi a sedmilháři. Ještě ke všemu se jeho osudy soustřeďují hlavně na milostné peripetie. K dobru přidávám, že motivy z bondovek zapojili do autorova životopisu. SHRNUTÍ: Prasák napsal čtivo o prasákovi. ()

Galerie (399)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno