Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

joker.george

S Bondem má seriál pramálo společného a stejně pomálu se jím nechává inspirovat. A to by byly plusové body, kdyby tedy dokázal obstát jako samostatné dílo a neměl tu zbytečnou a otravnou romantickou linku. Nad vodou ho tak drží pouze Flemingova fantazie a nápady a také to, že se s každou epizodou dostaví jisté zlepšení. Čtyři díly jsou v tomto případě ideální počet. ()

Motinski

Miniséria na jedno pozretie. Dominic Cooper je sympaťák, postava Fleminga má charizmu, podivné úchylky a ako tvorca legendárneho Bonda je on sám vykreslený tak trochu ako agent 007 z výpredaja. 4 časti boli na mňa veľa, dej sa buď točí v kruhu, smeruje k podivným zápletkam alebo vás proste nebaví. Hlavne laškovanie s Larou Pulver je občas až grotesktné. Množstvo scén je ale pekne natočených a na TV projekt ma výprava svojský šmrnc. Akčné pasáže, špionážne angažma aj odkazy na bondovky tiež celkom bavili a ako beletrizovaná biografia plná zábavnej fikcie a historických nepresnosti ide o príjemnú záležitost. 6/10 ()

LadyPupu

Největší problém této mini série vidím v obsazení Coopera do hlavní role. Proboha, vždyť neměl ani špetku charisma, sexeapelu. Pravda je, že Fleming ho možná taky neměl. Nevím. Tohle byla nuda v nablýskaném obleku á la Bond. ()

V.Silver

Musím říct, že jsem nečekal, že mě finální díl tak zklame - nestalo se to u mnoha seriálů, které jsem si oblíbil. Po prvních třech dílech, které byly našlapané až po střechu sakrasmem a drsňáctvím nám tu přichází poslední, který je našlapaný jenom na oko. Ve skutečnosti tady máme velice nemastnou a neslanou romanci, podivnou akci za nepřátelskými liniemi a vlastně žádnou závěrečnou katarzi. Místo ostrovtipu, kterým minisérie překypuje, dostáváme konec, který jakoby napsal někdo úplně jiný než všechny předchozí díly a jen použil stejné herce. A za ten poslední díl musím dát hvězdu dolů a podotknout "jen" 70%. ()

Pedross800

Opravdu zajímavý pohled na tvůrce nejslavnějšího agenta na světě a já po dvou dílech marně přemýšlím, zda mě víc zajímá a přitahuje linka milostná, či válečná. Zatím to má náběh na plný počet! Závěrečný díl trošku zklamal, ale celkově fakt povedená minisérie s úžasnou dobovou atmosférou plnou erotického napětí i špionážních her. Tohle dílko má opravdový šmrnc a herci tomu dodali tu správnou šťávu. Pecka ()

Flaveus

Tahle role Cooperovi vyloženě sedla, jakož i několika dalším hercům, hlavně Anně Chancellor, která je v roli "sekretářky" vynikající. Na můj vkus je to krátké a myslím, že více dílů by neuškodilo. Krásně by se dal děj rozvinout na reálném historickém pozadí. Ale jak jsem již zmínil, největší plus je herecké obsazení. ()

DarkKnight

„Fleming: The man who would be Bond“ je další minisérií z dílny BBC, přesto že o tomto seriálu nebylo v České republice skoro vůbec slyšet, jedná se o dílo, kterému rozhodně stojí za to věnovat pozornost a to již jen kvůli velice zajímavému zpracování životopisu. Recenze k první části (90%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-pilotu/?_fid=3i00. Recenze k druhé části (96%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-k-druhe-epizode/ ()

Mikino00

Jak sám Cooper v posledním díle uznává, "možná jsem si něco vymyslel", tak to přesně sedí k tomuto smyšlenému seriálu, ovšem zapadá to do sebe krásně. První díl je takovou poctou, lahůdkou pro fanoušky agenta s povolením zabíjet, další díly již toto opouští a sledujeme Flemingovy osudy ve dvou liniích, ta milostná je nezajímavá a ohraná, ale ta špionážní působí sympaticky,má spád a v každém díle graduje k menšímu finále. Chemie mezi vhodně vybranými herci funguje, retro atmosféra rovněž. Za mě spokojenost. ()

ddf76

Skvely serial. Udelat ze zivotopisu Iana Fleminga bondovku, to se tvurcum povedlo. V serialu je plno bondovskych odkazu, kterych si jak fanousek Bonda uzivam. Prijemne prekvapeni z britskych ostrovu. ()

El-Barto

Má to jen jeden problém. A to, že mě celou dobu zajímalo, kdy se konečně Ian dostane k psaní knih o 007 a kdy si konečně vezme Ann a všechny ty podrobnosti týkající se války a tý hlavní zápletky mi byly dost ukradený. Nejsem zapálenej bondovkej fanoušek, takže za ty čtyři díly jsem moc odkazů nepobral, ale jsem si jistý, že pro hardcore fandy to díky super zpracování musí být televizní událost posledních let. ()

Mlle

Echt "americké" nic, které bude určitě nadšeně přijato milovníky Vlka z Wall Street. Není tu asi vynechán žádný prvek, který je pro průměrného konzumenta statků amerického neoliberalismu dobře prodanou sexy metou, pro niž stojí za to položit i životy (a často cizí): blondýny v polyesteru, úšklebky nafoukanců (nacvičované doma před zrcadlem), iluze moci (v typickém kontrastu k absenci zkušenosti), jachty, whiskey, sem tam trocha prvoplánového adrenalinu a pochopitelně sex, který vždy v těchto snímcích působí jako dobrovolné celoživotní bydlení v motelu. Plytkost se nepoznamenána obsahem vrací v klidu na konec každé vypuštěné věty. James Bond je sice také jen zábava svého druhu, ale je to klasa o několik tříd výš. ()

joudas

V některých ohledech mi Fleming připomíná Mob City. A to zejména svou vizuální vypiplaností (i když CGI exteriéry nejsou zrovna jeho silnou stránkou) na úkor obsahu. Nevím přesně, co jsem od toho čekal, ale mrzí mě, že ze závěrečného upozornění: „Based on a true story. Some names, places and incidents are fictitious and have been changed for dramatic effect.“, má druhá věta výrazně navrch. Bondovky můžu, ale tohle mě bohužel zas tak moc nevzalo. Lepší 3*. ()

Martensson35

Co to hergot je? Spíše než nějaký životopisný film, se jedná notně vyumělkovanou vykrádačku Bondů naroubovanou na životopisná data jejich autora. Povinná dramatizace, na níž vás seriál upozorní úvodních titulcích( jako ministerstvo zdravotnictví na škodlivost kouření), bohužel natropila své, takže se o autorovi dozvíme asi tolik jako kdybychom si přečetli článek na wikipedii. Bohužel ani ten romantizvoaný Flemming není příliš lákavý. Působí jako jako řemeslně dobře natočené béčko, plné slovních klišé, červené knihovny a momentů kdy si divák povzdechne "tohle dělal Roger Moore v ..." a hejsek Cooper, jakožto člověk, který by nemohl na MI6 ani mýt schody, tomu jen zasadí poslední hřebík. ()

ZnalecH

Komu se líbí Bond, tak pravděpodobně nepohrdne ani tímto krátkým seriálem. Bál jsem se, že mě čeká autobiografická podívaná, ale byl jsem příjemně překvapen, že se jedná spíše o Jamese Bonda. Akce, ženy, zábava, to jsou motta seriálu i Bonda. Určitě se na to podívejte. ()

Rimland

BBC se zas jednou vytáhla. Stylová čtyřdílná minisérie, jejímiž největšími (a jedinými) mínusy jsou to, že "romantická" linka dostává skoro tolik prostoru, jako ta špionážní (kdyby to stálo jen na té, chrochtám blahem), a že to má jen čtyři díly. Opírá se to sice v řadě míst o skutečnost, ale i tak si to s historií hraje jak Philby s SIS a z Fleminga to dělá takového Forresta Gumpa mezi rozvědčíky druhé světové (tedy, bez inteligenčních omezení samozřejmě). Nicméně je to úžasně stylizované (viz naháněčka Darlana po docích) a po fanoušcích Bondovek to háže tolik oček (obzvlášť v první epizodě), že pod pět prostě nemůžu. A Dominic Cooper, ač by na roli Jimba jako takového (zatím) neměl, tak coby cynický imaginativní zpravodajec Ian "I don´t really give a shit about who I offend" Fleming je zkrátka výborný ("Salute me, you bloody idiot!"). ()

viviak

Velmi zaujimava miniseria, kde vacsi problem mam len so slovickom "mini". Je jasne, ze autori chceli popisat len urcite obdobie flemingovho zivota ale vtesnat 1 rok do 1 epizody mi prislo az moc. Kludne by si to zasluzilo 8 epizod a vobec by to podla mna neutrpelo ziadnu ujmu. Kazdopadne divne je, ze pri pozerani mi tie epizody pripadali ovela casovo dlhsie. Aj ked tam xy veci bolo vynechanych a zvraty a situacie sa menili velmi rychlo...pocas pozerania mi ten cas plynul jednoducho nejak pomaly(cize aspon ako take plus). Viac epizod by som samozrejme chcel aj z toho dovodu, že sa mi dej a postavy pacili, Lara proste perfektna a v inej polohe(ulohe) ju ani vidiet nepotrebujem lebo presne taketo a ta v sherlockovi jej pasuju ako šerbel na riť :P Cooper velmi dobra volba, vsimol som si ho uz aj v inych snimkoch,-dobry herec pre urcite ulohy. Co sa tyka Monday ala manypennnyyy-jej postava tu bola velmi pekne prepracovana a jej vztah s flemingom(no proste ten letmy kiss na konci to pekne zakoncil)...Prakticky ma nenapada ziadne nejake velke negativum...mozno flemingov nadriadeny mi prisiel trochu ako "pussy" resp nakoniec vsetko flemingovi u neho preslo...ale to nijak dej a moj zazitok z celej tejto miniserie neovplyvnilo. Narazky na bonda boli tiez super. Overall 9/10 :o) ()

Wolfinas

Jo! Přesně tohle je oslavou britské kosti. Šarmantní, elegantní a gentlemanské. Kvalitní zábava v čele s okouzlujícím Dominicem Cooperem. ()

Marty7CZ

Cooper je v roli Fleminga neuvěřitelně famozní!!! Dobovka z válečný anglie, na to se dá vždycky dívat. Až budou češi jednou točit takový tv minisérie, no vlastně nic, NEBUDOU......80% ()