Poslední přežije

Prenasledovaná

Survivor

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2015, 96 min

"O našich nejlepších bychom si neměli myslet to nejhorší a hned je házet přes palubu." Tak to je pravda a taky hrozný blábol, kterými se tentokrát ani trošku nešetří. Ono je to vůbec celkem pitomé, protože nejlepší nájemný vrah světa stylově vytváří jednu chybu za druhou a nejlepší expertka na bezpečnost si nedokáže nasadit ani čepici na hlavu, aby se skryla alespoň před jednou bezpečnostní kamerou. Jenže mě to pobíhání v dešti zmatených kulek bavilo tak, že mě výjimečně nestihlo řádně vyprudit ani další zobrazení americké paranoie, ve které je chce kdejaký doktor otrávit, sebrat jim svobodu mlčení a přistát letadlem v mrakodrapu skvěle pojištěné společnosti.(14.6.2016)

Vůbec nechápu co místní mrmlalové mají... Jde o solidně natočenou záležitost na kterou se dobře dívá a která obsahuje minimum blbin, které člověka vytočí (ale jsou tam, proto "jen"4 hvězdičky). Co je překvapující, je i to, že film odsýpá (najednou koukám a polovina filmu je pryč) a nemám vůbec nic ani proti ex-Bondovi (Brosnan využívá každičký pohyb co se jako 007 naučil aby vypadal uvěřitelně) ani proti Mille (které ne-drsňačka sice moc nesluší, ale tragedie to není). Vážně nechápu těch místních 53%...(23.6.2015)

• honajz

To je tak neskutečně hloupá spatlanina! Přitom potenciál to má, vizuál je skvělý, kameraman kouzlí, co se dá. Ale scénář stojí na vodě. Postavy se chovají jako idioti, policie včetně ministryně obrany věří, že za vším stojí jedna ženská, která přitom asi těžko může být na několika místech současně, důkazy se válí policii u nosu, ale ta je ignoruje, v Londýně vybuchne velká továrna, ale jen jeden, dva lidi ví, že jde o dílo nějakého Hodináře, a policie pořád honí jednu blbou babu, která má víc štěstí než nějakého výcviku a přežívá jen díky obezličkám scenáristy. Prostě to uráží inteligenci. Kdyby si to nehrálo na velký film, ale šlo o tuctové béčko s Van Dammem, ok, proč ne? Ale takhle? Navíc ta politická korektnost - u pasové přepážky se zezadu zabírá muslimka s šátkem a hned vedle jeptiška se šátkem, jako hele, podívejte, je to to samé. Není, fakt že ne. Film v podstatě táhne jen Pierce Brosnan, i když v záporné roli. Mimochodem, nikdy jsem si víc nepřál, aby záporák zmlátil klaďasku, jako tady.(26.4.2016)

• Fr

„DĚLÁME TO PROTO, ŽE VĚŘÍME V ONU STAROMÓDNÍ PŘEDSTAVU O ZEMI, ŽE? NEBO ASPOŇ V TO, ŽE MUSÍME CHRÁNIT NAŠE OBČANY. NAŠE PŘÁTELE…“ /// Milla se snaží pomáhat a chránit. Jenže se to trošku posere, takže pomáhá a chrání hlavně sebe. V tom bordelu má kurevskou kliku, že ji honí důchodce (stejně jako by měl kliku každej důchodce, kdyby ho honila Milla). Za odhalení spiknutí (+ další jakýsi nesrozumitelný pohnutky), ji jde ztrestat zlej strejda Brosnan, kterej se sem bohužel pranic nehodí. Ne že by nedělal svinský věci, jen je prostě divnej (zřejmě taky nikoho dlouho nehonil). Tempo to celkem drží, ale je to dost dementní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Při výbuchu mám orgáč. 2.) Baví mě, když Millu J. honí zombíci. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(17.5.2016)

• KNTRFKT

Pokud máte doma terárium, v něm tři hady, z nichž dva nechtěj spát a jeden nechce žrát, tak toho jednoho utraťte a těm zbylým dvěma pusťte Survivor. Možná, že když se občas objeví Bond (nemyslim toho przniče Krejga), tak se na chvilku s nervózním "sss" proberou, ale nakonec je to dokonale ukolébá ke spánku, ale bacha, aby to nebyl spánek věčný. Něco podobnýho se totiž stalo mně, podařilo se mi u toho třikrát vytuhnout a tudíž to považuju za solidní film pro uspávání jak hadů, tak i kojenců. Nejde totiž v podstatě o nic jiného, že se dva honěj a vy jen čekáte, kdo koho dožene. Za balast se pak dá označit 75% filmu.(11.2.2016)