Poslední přežije

Survivor

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2015, 96 min

• wanderrook

V akej pozícii stojí ten čo radšej ako by mal niečo vychvaľovať, varuje a chráni pred možným nebezpečenstvom? Nebudem šíriť zlosť ale Survivor je somarina. Koľko krát ešte uvidíme scénu dvoch osôb usilujúcich sa o jednu zbraň, náhly výstrel, napínavé pozeranie do očí a čakanie kto z dvojice padne? Alebo napínavú naháňačku dvoch hlavných postáv cez hromadu mŕtvych až po odvrátenie neuveriteľne originálnej katastrofy v posledne sekunde vo versus súboji na život a na smrť? Naviac uvidíme, že podľa všetkého je možné ako aktívne hľadaná osoba letieť dvoma lietadlami, pričom druhým až do super safe New Yorku a opustiť bez problémov letísko. S falošným pasom a nápadne pomlátenou tvárou. Jediné dve pozitíva sú Milla a Brosnanova puška. Vy určite prežijete ak sa Survivorovi vyhnete.(11.5.2016)

O třídu lepší než November Man. Scénáristicky promakanější s lepšími postavami a jejich motivacemi. Ze začátku se to rozjíždí velmi dobře a ty oldschool špionážní hrátky prostě vždycky byly, jsou a budou fajn a chvílemi to vypadá, že to může zdatně sekundovat Bournovi. Bohužel pak se to zvrtne a naháněčka po Londýně už je slabší, aby to zakončilo naprosti dementní finále podle toho nejhoršího scénáristického klišé. Naštěstí tvůrcům došlo, že Brosnan je nejšťavnatější jako záporak a tady jeho 100 pure born to kill hitman The Watchmaker byl zatraceně cool. Bohužel jim to došlo až po téměř 15ti letech od jeho největší akční role klaďase a svůdníka žen.(12.7.2015)

„Utíkej, Milo, utíkej, honí tě Brosnan divokej…“ Mile natočené, avšak nemilé unylé a fádní honění Mily napříč Londýnem. Prostě takové nedomrdlé Tři dny s kondomem osazené asexuální Redfordvičovou a precizně záporným Bondem, co se jí snaží Piercnout skrz hlavu. Ale pokud zrovna nemáte do koho píchnout, je to určitě lepší než monoskop nebo počítání hrbolů v omítce.(31.5.2015)

Taky lepší průměr jako minulý počin, ale bylo milé vidět Millu v odstupu času ve výraznější roli. Sice svým výrazným ksichtem by nebyla v reálu tak těžce "objevitelná", ale nebudu rýpat v žánru, kde se to jaksi nehodí a není ku prospěchu věci. Není nad patřičné odlehčení, což snímek ve stylu Run run, podal velmi dobře.(22.6.2015)

"O našich nejlepších bychom si neměli myslet to nejhorší a hned je házet přes palubu." Tak to je pravda a taky hrozný blábol, kterými se tentokrát ani trošku nešetří. Ono je to vůbec celkem pitomé, protože nejlepší nájemný vrah světa stylově vytváří jednu chybu za druhou a nejlepší expertka na bezpečnost si nedokáže nasadit ani čepici na hlavu, aby se skryla alespoň před jednou bezpečnostní kamerou. Jenže mě to pobíhání v dešti zmatených kulek bavilo tak, že mě výjimečně nestihlo řádně vyprudit ani další zobrazení americké paranoie, ve které je chce kdejaký doktor otrávit, sebrat jim svobodu mlčení a přistát letadlem v mrakodrapu skvěle pojištěné společnosti.(14.6.2016)