Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

SelfishMan

Film 2 tváří (asi jako ta brankářka/cukrářka z filmu), jedna (hezká) je nám nastavuje originální neotřelé pojetí fotbalu a dobré fóry a vtipné odkazy, ta druhá (ošklivá) naopak dětinský a trapný humor, zbytečné pitvoření se, nudnou výplň a v některých okamžicích pro mě až nezkousnutelnou málo reálnou animací fotbalu (já vím je to nadsázka, komedie, ale já fotbalu fandím a od spojení s kung-fu jsem čekal víc, když vím co chlapci choreografové dokáží). Tu první tvář bych ohodnotil lepšími 4* tu druhou horšími 2*. Záleží jen na tom, jaký druh humoru vám sedí (já tu teatrálnost a dětinskost tak moc nežeru). V žánru parodií určitě z těch kvalitnějších. 65% ()

ariari

a veru tak. toto je dopísmenka naplnená predstava starej dobrej tradičnej blázincovej zábavy z matičky Ázie. kľudne pozrite, neoľutujete. ()

gpx

Přísně střežené tajemství shaolinského bojového umění si našlo cestu k nejpopulárnější hře světa (plus mínus) hrané s milovanou i nenáviděnou neposednou koulí. Ke sportu, který na Eurosportu pravidelně sledují desítky, možná i stovky diváků. Ano, mluvím o bowlingu. ()

kacer4 odpad!

Toto definuje odpad. Mal som chuť zatvoriť sa do tmavej miestnosti aspoň na mesiac. Prípadne hoci čo iné, len nech rýchlo zabudnem na toto video (filmom to nechcem nazývať). Asi na desiaty krát som si dal námahu a pozrel som si to celé, ale nič neľutujem viac. ()

Merenre

Kung-fu mela byla možná přece jen o něco málo lepší, ale i tak je to výborná zábava plná zvláštního rozverného humoru. ()

HKstars

Shaolin Soccer je bláznivou komedií na téma shaolinští mniši a fotbal. Fotbalista s přezdívkou Golden leg býval kdysi slavným hráčem, když ale zkazil penaltu, rozvášněný dav se na něho vrhnul. Nyní o dvacet let později je z něho mrzák. Na své fotbalové úspěchy si vzpomene až když vidí fotbal v televizi na jedné z rušných ulic. Ke kvalitě předváděné hry má ale za ním sedící mladík pár výhrad. Po chvilce se ukáže, že je to Mighty Steel Leg, Ocelová noha Shaolinu... na důkaz svých schopností odkopne plechovku, kterou po něm Golden Leg hodí. Ta zmizí v oblacích. Za pár minut se ale Golden Leg přesvědčí, že přelétla šest bloků a zapíchla se do zdi. Brzy se přesvědčí, že shaolinské kung-fu je pro fotbal jako stvořené, pro svou myšlenku získává i další shaolinské mnichy, bývalé kamarády z kláštera a dávají dohromady fotbalový tým. Ze začátku to není lehké, ale nakonec stanou ve finále národního šampionátu, přímo proti trénérovi Hungovi, který zavinil zranění Golden Lega. Ultimátní zápas může začít.... protivníci si ale trochu pomohli a pomocí prášků a bobulí vylepšili své schopnosti. Bude to ještě zajímavé... Tenhle film, krom toho že je šíleně praštěnou komedií (= velice zábavnou), obsahuje jedny z nejúžasnějších akčních scén, je to ideální skloubení triků (pravda vypadají levněji, ale jsou kouzelné) a wire (drátů) technologie. Už na začátku herci létají, odkopávají auta apod. v posledním zápase (trvá tak 20-25 minut) se ale dělají brázdy do trávníku hřiště, míče se trhají v nadsvětelných rychlostech a branky se vylamují ze země. Je to opravdu spektakulární podívaná, kterou by měl vidět nejen každý příznivec sportu. Buď to budete milovat nebo nenávidět, ovšem shlédnout byste to měli určitě. 90% ()

tomino28

Slušný bizár! Ale jedním dechem dodávám, že zábavný, jen co je pravda. Klasickému fotbalu pořád dávám přednost, ale na utkání "kung fu fotbalu" bych se šel určitě taky podívat, a ne jednou. Originalita se rozhodně cení a tady je jí vrchovatě. ()

david141474

Tohle bylo hodně hodně ujetý! To říkám na rovinu. Děj ušel, ale nebylo to nic zázračného. Postavy good, hlavně vejcožrout. Hlavní zápletka okolo fotbalu celkem ujde, ale normálnímu fotbalu se to nemůže rovnat. Hudba skvělá a záporák takovej nijakej. 7/10 Musím říct že to není tak hrozný, spíš je to celkem dobrý. ()

Shadowfax

Naprosto úžasnej film. Vyborná parodie všeho,ale hlavně sama sebe. Je dokonale zábavná a neuchyluje se k nechutnostem jak to v takových filmech bývá. ()

Luke55

Nudné.Naštěstí jenom úvodních 27 sekund potom mě čekala neuvěřitelná jízda kvalitního humoru a efektů.Jednoznačných 5* ()

Wulfhere odpad!

Tak tento film jsem nedokázal dokoukat do konce. Mám v oblibě vtipné filmy a na tenhle jsem se docela i těšil. O to větší šok mě čekal - něco tak neuvěřitelně trapného jsem ještě nikdy neviděl. Podle hodnocení dalších recenzentů, kteří této "komedii" dávají až pět hvězdiček mě napadá, zda se zde nezaměňují dva snímky téhož jména... ()

regin

Ano, sice trochu úchylně praštěná komedie, ale občas s originálními scénkami a vtipy, často viditelně přeexponovanými (nepatří to v těchto případech tak trochu k asijské tvorbě?)... Zdá se, že Stephen Chow četl pohádku o pejskovi a kočičce, jak vařili dort - tu přidá kousek z Matrixu, tamhle zase přihodí část Opičího krále, smíchá s Power Rangers a opepří kousky HAKA tance... Prostě výzva pro Klapzubáky! ()

Ondra111 odpad!

Fakt nevím co mi to vlastně uniklo, ale ty pětihvězdičkové atributy mi v týhle stupidní krávovině byly jaksi zatajeny, zůstaly něak pod povrchem...Asi nejsem dostatečně inteligentní a prozíravý, nu což....tohle je jasnej ODPAD ()

vranekt

Velice vtipný film, chvílema jsem se u toho válel smíchy. Je potřeba chápat, že to je parodie a né se pohoršovat nad tím, jaká to je kravina. ()

CuriousGuy

Geniální film, který perfektně kloubí komedii s bojovým uměním. Stephen Chow ukázal čeho je schopen. Vtipy se opravdu povedly a akce je zvládnutá až matrixovským stylem. ()

pavont

Tak toto je pecka priatela. Uzasna komedia utociaca na branice nielen skvelym parodovanim a komickymi scenami, ale aj uzasnymi efektami, ktore doslova vyrazaju dych. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)