Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

haWranka

Naprosto netuším, jak tenhle film ohodnotit. Chvílemi jsem si říkala, co to proboha je za volovinu a jindy jsem se řezala smíchy. Jsem na rozpacích... ()

pabelito

Jednoznačne jeden z najzábavnejších filmov, aké som kedy videl :)) Viem si predstaviť, že ak by som Šaolinský futbal bral celkom vážne (napr. ak by som bol povedzme taký Ronaldo), budem sa "pohoršovať" a "čudovať" nad tým, ako sa niekto na podobnej trápnosti môže rehotať. Ale to by som musel začať najskôr brať vážne aspoň Stephena Chowa (btw., Kung Fu Hustle je podľa mňa ešte dvakrát väčšia sranda). ()

arkie

Napriek viacerým vtipným momentom sa nemôže rovnať neskoršiemu Gong fu - či už úrovňami efektov alebo scenáru. Zrejme som mal aj smolu v tom, že som asi videl dlhšiu režisérovu verziu, v ktorej ostali dlhé, nezmyselné a hlavne trapné "citové" partie. Stačí vidieť raz. ()

Karmin

Vyhněte se pokud možno západní verzi, protože je hnusně anglicky namluvená a brutálně a zbytečně prostříhaná. ()

Hashirama

Perfektně ulítlá kombinace parodie sportovního žánru a osobitého čínského humoru, který si bere na paškál největší čínský kulturní odkaz a zároveň mu skládá svou vlastní poctu. Stephen Chow to trefil nejen skvěle vybalancovaným příběhem s příjemně zredukovanými peripetiemi, ale taky s brutální kadencí gagů, ze kterých se nelze nepochcat smíchy. Výsledek tak funguje nejen jako super trénink na břišáky, ale taky může každýho namotivovat, aby si pořídil vlastní ocelovou nohu. Geniální uvědomělá nadnesená smršť nápadů a nálož čínského nenapodobitelného humoru. Mimochodem Shaolin Soccer je výstavním příkladem toho, jak geniální býval český dabing a čeští dabéři tehdy v těch dobách, kdy Napoleonovy jednotky obsadily Portugalsko. ()

Nix

Bože, já dycky shlédnu něco, co nestojí fakt za to. Jako fanda kung-fu filmů, jsem viděl název a řekl jsem si, že to bude masakr. No to jako masakr byl, ale to provedení, není to pro každého. Já takové variace na sportovní komedie prostě nemusím a přišlo mi to fakt nevtipný, ale chápu, že hodně lidem to může sednout. Nápad je to fakt zajímavý, o tom žádná. ()

Likan7

Pokud se hraje fotbal, je to skvělej film. Bohužel se tu fotbal hraje asi 30 minut, z toho 25 v poslední třetině, kdy je turnaj. Na YT jsou sestřihy z Shaolin fotbal hodně oblíbený, bohužel jsou ty scény to jediný dobrý z celýho filmu, jak jsem se teď dozvěděl. Příběh je příšernej, vtip tu prakticky chybí. Závěrečný zápas proti "zlu" je sice parádní, včetně přepálených triků, ale to výsledný dojem moc nenapraví. ()

6sense odpad!

Film totálně zesměšňuje kung-fu, je to ubohý, zajímalo by mě jak tento film hodnotily v zemích výroby... , nebo to bylo natočeno jako odpad pro neasijské země? cca po půlce vypnuto, nemohl jsem se na to dál koukat... ()

DaveSmith

Nevím, ale oproti Kung Fu Hustle jsem se dost nudil. Sem tam záblesk geniálního vtipu, ale to až hlavně v druhé půli. Hodně scén mi přišlo dost trapných a i jako zastánce absudního humoru jsem si občas říkal, že tohle už je fakt moc. Ale i tak solidní 3 hvězdy. ()

Looka

50% co k tomu říct? Kromě poslední dvacetiminutovky to nestojí ani za zlámanou grešli. Pár opravdu vtipných momentů, kdy film připomene svým stylem Žhavé výstřely je zneváženo tunou veletrapného asijského humoru. ()

Lavinia

Kung fu dobylo svět (alespoň ten asijský) za pomoci nadšence a jeho milované a hlavně fotbalu! Úsměvné, humorné, pozitivní k životu, sakra povedená fraška na všechny kung fu filmy. Vřele doporučuji. ()

topi80

Nápad předvést fotbalovou podívanou obohacenou o prvky kung-fu by byl geniální, ale to by to tvůrci nesměli přehnat. Krocení míče, kopy, zpracovávání, hračičkování v limitech (či mírných nadlimitech) fyzikálních zákonů by z filmu udělalo o poznání vtipnější a svěžejší podívanou než létání a další nadpřirozené schopnosti, nad kterými by žasl i superman. Takže to, co mělo z filmu udělat podívanou, ho nakonec zabilo. Příběh nemá smysl rozebírat, asijská mentalita je prostě jiná, byť fascinující a pro odpočinkové filmy jako dělaná... ()

Mes-siah

Stephen Chow to je proste moja srdcovka. Tento film je za 5*, pretože majú jeho filmy rastúci potenciál. Z tohto čistého béčka prerastla režia na skvelú uroveň Kung-fu mela (Gong fu) z roku 2004. Jeho filmy majú klasický šaolinsky podtext. Strata a nasledne znovuobjavenie svojej moci. ()

LukeSharp

Nudné.Naštěstí jenom úvodních 27 sekund potom mě čekala neuvěřitelná jízda kvalitního humoru a efektů.Jednoznačných 5* ()

Prubner

Nápad parodovat kung-fu filmy pomocí fotbalu je možná dobrý, ale lépe to vypadá na papíře, než potom ve filmu. Navíc tento nápad nevystačí na celovečerní film, ale maximálně na 20 minut. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)