Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

Philippa

No tak tuhle "kravinu" buď musíte naprosto odsoudit a nebo se bavit. Já dnes byla v rozpoložení ,že mi to vyloženě sedlo :-). "Chce někdo žlutou kartu? Kdo mi jí vzal! " ()

Z0oMb3E

Nehorázna bomba... nehorázne futbalové kreácie... nehorázny humor... bomba námet bomba spracovanie. Vtipná komédia, ktorú nemôžem nič len odporučiť. Najväčšia bomba: žltá karta za fajčenie cigarety... :DD ()

Džejkop

Jsem fanoušek fotbalu a tohle prostě nemůžu uznávat. Co to je?? Jakej šaolinskej fotbal. Jdětě do řitě. Hráči po hřišti skáčou a dělaj všelijaký kung - fu techtle mechtle a do míče kopou jako kdyby měli v nohách dynamit. No, to by se ještě dalo přežít a někdy (když se třeba brankáři, samým horkem, roztečou rukavice a oblečení) jsem se i pousmál. Ale to jak se soupeřovi hráči postaví před brankáře a začnou na něj střílet hlava nehlava, jakoby se zastavil čas...no prostě tím chci říct, a co nějaká obrana? Místo toho aby spoluhráči pomohli svému brankáři, tak někde v pozadí nečině přihlížejí jak ze soupeřových kopaček na jejich golmana srší jedna střela za druhou. Sorry, ale veškerá realita, pravidla a taktika fotbalu, je ta tam a to nemůžu jen tak přehlédnout. Takhle prznit mojí oblíbenou hru přeci nejde. ()

zipper111

Obdivuju shaoliny, ale todle s nimy nemá vůbec nic společného. Což o to, parodie to je skvělá, ale pořád tak nějak o ničem, ani jsem se tolik nesmál jako např. ve Žhavejch výstřelech, i když je to trochu jiná kategorie. Musímale přiznat, že na to že to je z Číny to zas až tak špatný neni :) ()

Vojcl

Řekl bych ještě o něco lepší zábava než Kung-fu Mela. Geniální humor, zejména pro fanoušky hongkongských kung-fu snímků, mezi něž se počítám. Stephen Chow je neskutečný blázen, v tom nejlepším slova smyslu :-) ()

sonnak

Po zvážení jen 2*.....pár dobrých vtípku a akcí se našlo, ale koukat se na digitálního mičudu omrzí dřív než by se mohlo zdát. Ale což, ona je většina parodií dementní, jenže když si celé mužstvo stoupne před branku a snaží se dát gól zatímco obránci místo bránění čumí a fandí gólmanovi, člověk se začne nudit.....fotbalu je v tomhle filmu minimum, zápasy připomínají spíš šachy kdy se týmy střídají a chvílemi ring, protože se to tam všechno mastí. U mě jasně vyhrála Kung-Fu Hustle...už proto že tam neprznili fotbal. ()

kaylin

Samotný název je příslibem něčeho velmi speciálního. Shaolin fotbalisté, to zní prostě skvěle. Není to jen obyčejný fotbal, ale to všechno je propojeno s kung fu. Stephen Chow je jeden z nástupců Bruce Leeho, podobně jako Jackie Chan zvolil cestu komedií. Jeho komedie jsou místy o dost šílenější než komedie Jackie Chana, pročež je ale osobitý tvůrce ve svém snažení originální. "Shaolin fotbal" je o tom, jak se skupina nýmandů dá dohromady, aby porazili tým Zla. Doslova takto pojmenovaný. Není to na první pohled nic světoborného, ale kung fu je prostě kung fu a v jeho podání vypadá všechno líp. Fotbal může být neskutečná podívaná, rychlá, brutální, ohnivá. Stephen Chow předvádí, že je neskutečný mistr bojových umění a že to umí dát do souvislosti s žánry a aktivitami, které se s kung fu na první pohled úplně nespojují. Místy je patrné, že digitální trik byly na svou dobu přece jen ještě špatné a jsou trochu smutnou ukázkou toho, že i do podobných filmů, které se vždy pyšnily klasickými triky, se dostává něco, co je nepřirozené. Na druhou stranu Chow chtěl do filmu vložit prvky, které by se skutečně velmi těžko točily bez počítačových triků. Jestli máte rádi kung fu a komedie, jestli vám nevadí absurdnosti, určitě si snímek zamilujete a svou "poetikou" vás dostane. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/expendables-2-cerna-venuse-mame-papeze.html ()

YURAyura

Postupne tomu dochazi napady i spad a zacne to sklouzavat do typickeho filmu se sportovni tematikou, ale pri vsech tech radobyftipnych blivajzech, co k nam prijdou z Ameru, je to jeste pecka! ;]] ()

PogoJoe

Fotbalové zápasy: ****, okolní omáčka (většina filmu): odpad! Je to netypické a šílené, ale ne příliš vtipné. Nápad kung-fu ve fotbale šel zužitkovat mnohem lépe... Škoda. ()

Hanyou

Výborná komedie! Přehnaná až se to nemusí líbit, ale mě to dostává do kolen. Skoky, kopy, přemety, hlavičky a jiné kousky uplatněné ve fotbalovém zápase jsou skvělou zábavou. Nejde se nesmát. ()

Derek

číňania majú extrémny zmysel pre humor (stačí si pozrieť sport bakka), ktorý nemusí byť každému po vôli. ja som sa u tejto futbalovej komédie skvele bavil a to ako pri zápasoch (špeciálne efekty nie sú nič moc extra ale to vôbec nevadí) tak i pri scénkach kde sa zdánlivo nič nedeje. občas je to geniálne vtipné a rozhodne to stojí za zhliadnutie. za pozornosť stojí i celkom slušná hudba. ()

Aiax

Je sice známo, že asijské filmy jsou pro nás, evropské diváky, přece jen poněkud...nezvyklé, ale toto je z objektivního pohledu přinejmenším HODNĚ nezvyklé. Z mého čistě subjektivního pohledu to je pak strašlivá nekoukatelná příšernost jak z jiného světa. Jedna hvězdička alespoň za určitý, byť bizarní, styl. ()

L_O_U_S

Na naše poměry docela netypický film. Ovšem figuruje zde zcela západní klišé o partě sportovců, kterým se nedaří, pak se cosi zlomí a oni vyhrávají jeden zápas za druhým, ale když přijde finální střetnutí, tak jsou namydlení. A zkuste hádat, jak to celé dopadne. Nene, tohle je podle mě spíš určeno západnímu publiku. (87.) ()

Blackhand47

Dokonalý bizár čínské filmografie, na který stojí kouknout kvůli extrémně přehnaným kung-fu scénám při fotbalových utkáních. Zápletka využívá všech nejmožnějších klišé a záporák s týmem Zlých je předem daný už na začátku. Nebýt scének, které jsem objevil na internetu, tenhle klenot bych si určitě nepustil. Když to mám zhodnotit jako celek s hereckými výkony, dějem nebo prací s tempem, musím tomu dát hodnocení kvalitě filmu náležející. Bizár ale stojí zato občas shlédnout, člověk se alespoň pobaví, jak je to cringe. Hodnocení: 45 % ()

Petroff

Pro někoho kultovka, pro jiného céčko směřující k odpadu. Chápu a beru oba pohledy, sám zastávám ten první... Docela mě zaujala informace, že Director's cut má o celých 27 minut víc... To by klidně mohla být hromada smíchu navrch. Zkusím sehnat. ()

Diamant odpad!

Strata času. Nijaké poriadne posolstvo, ani zábava. Samotná myšlienka prepojiť bojové umenie s futbalom je úžasná, ale nie v takomto podaní. Reálnejší futbal so zmysluplnejšími akrobatickými kúskami zakončenými gólom by mohla byť naozaj umelecká lahôdka. Ak prehnané zobrazenia by chcel niekto brániť tým, že ide o akčnú poéziu, tak potom by sa žiadalo, aby sa v nej nachádzali zmysluplné obrazy, ktoré majú poriadne posolstvo obohacujúce človeka. ()

MartinNDL

Již dlouho jsem se takhle upřímně nezasmál u čistokrevné a jednoduché parodie. Jsem jeden z těch, které k smrti serou ty trapné filmy o tom, jak z bandy nul nějakej ulízlej, zahořklej a zakopaneej trenér se složitou minulostí udělá mistry světa. Shaolin fotbal je jízda od začátku do konce, kterou nebrzdí vůbec nic. Dialogy jsou vtipné, neobsahuje nudné pasáže a scény s kung-fu a na fotbale nemají chybu. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)