"Jsme v prdeli, monsignore:-)"! "Dej pokoj, já už jsem přispěl." Ve své době jistě skvělá odpočinková komedie s vtipnými hláškami a úsměvným a vtipným dějem, dnes už místami poněkud staromódní nuda, sotva průměrná:-(Ale Gabin byl pan Herec, český dabing udělal také hodně. Nezapomenutelný a nepřekonatelný Jean Gabin ve své poslední filmové roli.(15.7.2008)

Klasika francouzské komedie 70. let s vynikajícím Gabinem. Kdysi jsem ho viděl v televizi a když ho před pár dny vydaly Levné knihy, tak jsem si ho musel prostě koupit. Na Gabinovi už je vidět únava,ale svou poslední roli zvládl skvěle, k tomu spousta hlášek,rychlý spád a trochu smutný konec.Moc fajnovej film(29.8.2009)

"Jsme v prdeli, monsignore." Takhle se vyjadřují kněží? Normálně asi ne, ale Max s Pierrem strávili za mřížemi moc času, tak jim odpusťte jejich mluvu a vyzpovídejte se ze svých hříchů. Hlavně těch sexuálně peprných. Já se přiznám, že jsem Svatý rok jsem viděl mnohokrát a pokaždé jsem se u této skvěle namíchané směsi napětí, humoru a neslýchaných duchovních vulgarit výborně pobavil. Takže mi na závěr dovolte pogratulovat panu Gabinovi k tomu, že se s diváky rozloučil takovým nářezem. Většina padlých hvězd mu může v nebi či pekle jenom závidět.(11.4.2018)

Skvělý Jean Gabin v klasické převlekové francouzské komedii s vtipným závěrem. Co víc si přát na konec herecké kariéry? ;) Svatý rok je krásnou ukázkou toho, že lze udělat komedii s náročnějším, občas možná trochu paradoxním humorem, aniž by ztratila své kouzlo. Škoda, že většina současných filmařů sází jen na humor prvoplánovitý a nenáročný.(31.1.2011)

Někteří jidé jsou zde rozčarováni, že od filmu očekávali daleko víc. Podstata je podle mne v tom, že film není jen o staré gardě zločinců, ale natočila jej i stará garda filmařů. Tato komedie není řachanda a akce. Je to skvěle precizně a hlavně pozvolna budovaný příběh s nečekanými zvraty a kouzelnými větami, které jsou nezapomenutelné. Právě ta pozvolně, ale o to precizněji vystavěná atmosféra způsobuje, že banální věta "Jsme v prdeli, monsignore." všechny diváky rozezvučí blaženým smíchem. Je to starý film, je stavěn jako architektura, je to katedrála radosti.(10.2.2013)

• - Film odkazuje na Svatý rok konající se v roce 1975. Tehdy ho oslavil papež Pavel VI. Svatý rok se opakuje periodicky jednou za 25 let. (Komiks)

• - Poslední film Jeana Gabina. Zemřel 15. listopadu 1976, téměř sedm měsíců po premiéře, která se konala 23. dubna 1976. (Komiks)