Málokteré zločince si člověk oblíbí. Snad kasaře Mlíka, snad Pěničku. Ze zahraničí si lze oblíbit v první desítce jen Jeana Gabina a Jeana - Clauda Brialyho. Jsou to roztomilí bankovní lupiči - monsignor a abbé prchající bohužel v uneseném letadle, bohužel ne do Říma ale do Tangeru. Vynikající kriminální komedie, poslední setkání s Jeanem Gabinem.(9.4.2007)

Celkom vtipné krimi so zaujímavou pointou. Aj keď je tam lietadlo, zbrane a výbušnina, ide skôr o konverzačný boj medzi únoscami a kňazmi a tiež policajnou spravodlivosťou na opačnej strane. Na spravodlivosť nakoniec dôjde, keď bezcharakterných unoscov vystriedajú tí s charakterom. Keby mal film trochu lepší spád, bol by výborný.(21.12.2014)

Tak toto komedie teda určitě nebyla. Je pravda, že jsem se párkrát zasmál při nějaké hlášce či výrazu ve tváři nebo spojení obého. Ale celkově bych to do žánru komedie asi nezasadil. Tenhle film je spíše takový mix komedie, dramatu, nadsázky a možná ještě něčeho. Tak jako tak se mi na to koukalo dobře, rychle to uteklo a bavilo mě to. Nicméně, dle zdejšího hodnocení jsem čekal nějakou bombu - ale té jsem se nedočkal. Prostě průměr. Howgh!(30.1.2011)

Poslední film Jeana Gabina a povedený,nebyl ani tak daleko od svích rolí gangsterů a komisařů ,trochu gangstera a krimi v tehle komedii bylo se svím parťákem povedený útěk z vězení a převlek za biskupa a pak odlet letadlem všechno klape než se objeví únosci letadla kteří žádají výkupné ale i s tímhle si ti dva bravůrně nakonec poradí.Skvělé herecké výkony dvou hlavních představitelů.(20.10.2019)

Svatý rok nie je podľa mňa komédia, ale akýsi úsmevno- melancholická pocta starým časom poctivých podvodníkov. Či sa niečo "poriadne" stane aj z troch únoscov, si môžeme iba domýšlať. Vážne som sa skoro vôbec nesmial, ale po prijatí pravidiel to nakoniec nebol žiaden handicap. Tým bol viac (ale iba trochu) klišé príbeh, keď sledujeme starého kriminálnika, ktorý je v hĺbke duše neprekvapivo veľký charakter a má zvláštny vzťah so svojim náprotivkom na druhej strane zákona. Bez seba by neboli samozrejme ničím. Záver s únosom je očakávateľný, ale pre mňa priateľnejší ako druhá z variant, ktoré sa ponúkali. Ja mám totiž rád, keď sa všetko pekne v kľude vyrieši. No a ten dovetok je vydarené cvičenie na tému ako ironicky vypointovať dej a možno ešte viac priblížiť postavy divákovi. 70%.(17.11.2013)

• - Poslední film Jeana Gabina. Zemřel 15. listopadu 1976, téměř sedm měsíců po premiéře, která se konala 23. dubna 1976. (Komiks)

• - Film odkazuje na Svatý rok konající se v roce 1975. Tehdy ho oslavil papež Pavel VI. Svatý rok se opakuje periodicky jednou za 25 let. (Komiks)