Tato komedie má velice slušný, zajímavý příběh. Já tady vidím bohužel jedno veliké AVŠAK. Něco mi tady zkrátka chybí, možná rychlejší spád událostí, akčnější humor, který vídávám ve spojení Girault - Funes. Jean Gabin byl skvělý herec, s úžasným výrazem, zamračeným, smutným, proto možná i ta komedie je celá taková ponurá, což mi asi příliš nesedí. Navzdory tomu hodnotím na výbornou herectví obou hlavních hrdinů i práci Jeana Giraulta, navíc opravdu skvělý nápad...(23.11.2010)

"Jsme v prdeli, monsignore." Takhle se vyjadřují kněží? Normálně asi ne, ale Max s Pierrem strávili za mřížemi moc času, tak jim odpusťte jejich mluvu a vyzpovídejte se ze svých hříchů. Hlavně těch sexuálně peprných. Já se přiznám, že jsem Svatý rok jsem viděl mnohokrát a pokaždé jsem se u této skvěle namíchané směsi napětí, humoru a neslýchaných duchovních vulgarit výborně pobavil. Takže mi na závěr dovolte pogratulovat panu Gabinovi k tomu, že se s diváky rozloučil takovým nářezem. Většina padlých hvězd mu může v nebi či pekle jenom závidět.(11.4.2018)

Nahlíženo dnešníma očima, nic extra to není, i když pár pěkných momentů se najde. Ale nutno přiznat, že málokterému velkému herci se podařilo uzavřít filmovou kariéru takto důstojně jako Jeanu Gabinovi. Jeho poslední věta ve filmu: "Dej mi pokoj, já už jsem přispěl," dostává symbolicky více významů.(16.6.2012)

"Jsme v prdeli, monsignore:-)"! "Dej pokoj, já už jsem přispěl." Ve své době jistě skvělá odpočinková komedie s vtipnými hláškami a úsměvným a vtipným dějem, dnes už místami poněkud staromódní nuda, sotva průměrná:-(Ale Gabin byl pan Herec, český dabing udělal také hodně. Nezapomenutelný a nepřekonatelný Jean Gabin ve své poslední filmové roli.(15.7.2008)

Myslím, že pojem komedie není pro tento film úplně výstižný, neboť nejde o zábavu v nyní používaném měřítku, pochopitelně chybí takový ten prvoplánovitý mastný humor, který za poslední léta plní obrazovky, což je jedině dobře. Jde spíše o paradoxní příběh vězňů, kteří se na Svatý rok rozhodnou, že využijí tlačenice a utečou. Letadlo však unesou teroristé a plány se začnou ztrácet. Konec je pak opravdu bizarní... Perfektní je opět Jean Gabin.(4.2.2008)

• Billy Kearns

• - Film odkazuje na Svatý rok konající se v roce 1975. Tehdy ho oslavil papež Pavel VI. Svatý rok se opakuje periodicky jednou za 25 let. (Komiks)

• - Poslední film Jeana Gabina. Zemřel 15. listopadu 1976, téměř sedm měsíců po premiéře, která se konala 23. dubna 1976. (Komiks)